Biblie

Arka Noego część III – Dezinformacja i kłamstwa na temat Boga oraz Noego

2 kwietnia 2016
Krzysztof
Krzysztof
Witam i zapraszam na kolejną część artykułu o Arce Noego tym razem poświęconemu oszustwom związanym z rzekomym odnalezieniem arki we wnętrzu góry Ararat oraz kłamstwom zawartym w filmie „Noe: Wybrany przez Boga”.

Od dłuższego czasu miałem zamiar uporać się z różnymi informacjami, które przekazywano mi po publikacji poprzednich artykułów o arce. Trafiałem na różnej maści opinie i starałem się jakoś to wszystko ocenić na podstawie Biblii co było dość łatwe z tego względu że moja wiara w nieomylność Słowa Bożego jest nie do powalenia. Biblia jak wiemy jest poniżana, umniejszana a nawet jest tematem skeczów mass medialnych kabaretów i celem ataków ze strony „autorytetów naukowych”. Poprzednia część miała być ostatnią ale nie mogłem przemilczeć kilku rzeczy, z którymi się zetknąłem po publikacji poprzednich artykułów.

Po zapoznaniu się z różnymi materiałami w internecie, wiadomościami oraz obrzydliwym filmem „Noe – wybrany przez Boga ” postanowiłem porównać i przeanalizować wszystkie dostępne informacje.

Jedną z pierwszych informacji na którą natrafiłem było podważenie znalezionej arki przez kapitana Ilhana Durupinara w 1959 roku i ponownego jej odkrycia i nagłośnienia przez Rona Wyatta w 1977 roku ( zdjęcie poniżej )

 

Ron Wyatt

I mimo że przeprowadzano przez wiele lat badania w tym miejscu m.in: demontowano i wysyłano do badań pozostałości drewnianego kadłuba oraz różnych elementów, wiercono otwory do wewnątrz i wyciągano ślady przebywania zwierząt oraz – nawet do tej pory – cała struktura była badana georadarem i wykazuje dobitnie regularne kształty wręg okrętu i mimo niepodważalnych i spektakularnych dowodów arka nadal przez naukowców jest znana jako „anomalia Durupinara” !

Bliżej nieznana fundacja archeologiczna określiła odnaleziony okręt jako formację skalną i zaczęto z niesłychanym pośpiechem i rozmachem gromadzić pieniądze na wyprawę na szczyt góry Ararat twierdząc że na podstawie żądnych rozgłosu i sławy poszukiwaczy skarbów arka znajduje się nie w samym masywie wulkanicznym Ararat ale właśnie na najwyższym szczycie tego masywu znanym jako „wielki Ararat”. Jedną z najgłośniejszych wypraw była zorganizowana przez ewangelickich eksploratorów z Chin w 2010 wyprawa na wielki Ararat (5137 m n.p.m.) w celu zbadania miejsca widocznego na zdjęciu poniżej.

 

AraratAnomaly1

 

Przez wiele lat ludzie zdobywający tą górę nigdy nie mogli trafić do rzekomej groty prowadzącej do środka góry i nagle w 2010 roku wyrusza ekspedycja NAMI (Noah’s Ark Ministries International ),która bezbłędnie trafia do wejścia i znajduje arkę wewnątrz (??? ) góry.  Na poniższym zdjęciu widzimy 7 znalezionych komór znalezionych przez chińską ekspedycję i nie wygląda to na wnętrze żadnego okrętu a zwłaszcza 7 komora która posiada rzekomo wymiary 5 x 12 metrów, ma kształt owalny i nie posiada żadnych wzmocnień czy wręg świadczących o tym że jest to wnętrze okrętu ale to nie wszystko.

 

NAMI-noahs-ark-fraud-baba-parasut-space-all-7

 

Co ciekawe ta ekspedycja była w 2010 roku nagłośniona w mediach także polskich a z doświadczenia wiem do czego służy TV więc wiarygodność tego znaleziska jako „prawdziwej arki” jest równa zeru.

Dodatkowo cała ta wyprawa była określana jako „Ostatnia ekspedycja kończąca poszukiwania arki Noego” jakby z góry założono że zostanie „odnaleziona” właśnie w tym miejscu. Następną rzeczą która zastanawia jest brak zdjęć otoczenia wejścia do rzekomej arki we wnętrzu góry. Zazwyczaj alpiniści zdobywający górę robią sobie na niej zdjęcia a tutaj nic. Żadnego zdjęcia ukazującego że ekspedycja jest właśnie na tej górze, natomiast zdjęć z grot znajdujących się we wnętrzu jest pełno.

Jest to wielka mistyfikacja mająca na celu odwrócenie uwagi od rzeczywistego znaleziska i umniejszenie go w oczach ludzi poszukujących prawdy. Jakby tego było mało NAMI czyli zespół który wybrał się na poszukiwania rzekomej „prawdziwej” arki nagrał film podobno w iście hollywoodzkim stylu o ekspedycji i zażądał astronomicznych kwot za jego publikację. Jedną z osób, która zdemaskowała fałszywą działalność NAMI i ukazała prawdę na temat kłamstwa o rzekomej arce wewnątrz góry był dr. Don Patton, który jest wielkim autorytetem w dziedzinie archeologii biblijnej i brał udział w większości poszukiwań dowodów archeologicznych związanych z Biblią. Brał on udział w m.in. odkryciu ołtarza Jozuego czy basenu Siloam.

Dr. Don Patton udowodnił że:

  1. Zdjęcie komory nr 7 było w rzeczywistości zdjęciem małej próbki drewna.
  2. Przekazane do badań kawałki drewna okazały się fragmentami stodoły (!!!) dodatkowo postarzanymi za pomocą popiołu.
  3. W wyprawie nie brał udziału żaden wykwalifikowany archeolog a głównym celem ekspedycji było nagranie filmu i jego sprzedaż oraz sprzedaż gadżetów związanych z ekspedycją.
  4. Kawałek innego skamieniałego drewna przekazany do badań był w rzeczywistości fragmentem skały wulkanicznej.
  5. Wszelkie inne próbki drewna, które określono jako mające około 4800 lat okazały się kawalkami starego chińskiego okrętu.
  6. Na zdjęciach ukazujących znalezione naczynia w jednej z komór widać pajęczyny oraz reszki traw i chwastów co jest absolutnym dowodem fałszerstwa ponieważ na wysokości przeszło 5000 tysięcy metrów pająki by nie przeżyły a roślinność nie wyrosłaby w tym miejscu z powodu rozrzedzonego powietrza i zbyt niskiej temperatury.
  7. Drewniane komory zostały celowo zbudowane z drewna przywiezionego znad Morza Czarnego na potrzeby filmu.
  8. Lokalizacja z nadajnika GPS pod którą miało się znajdować wejście do wnętrza arki nie zgadza się z lokalizacją przedstawioną przez NAMI – po prostu w tym miejscu nic nie ma.
  9. Znalezione metalowe naczynia okazały się metalowymi kołpakami od starych aut.

 

Poniżej jedno z najczęściej publikowanych zdjęć ukazujących jednego z członków ekspedycji w rzekomej komorze arki, która tak naprawdę została zbudowana w celu zrealizowania filmu.

 

panda

 

Ujawnienie całego procederu związanego nie tylko ze sfałszowaniem całego odkrycia ale także z wyłudzeniem ogromnej kwoty na rzekomą ekspedycję od chińskich kościołów sięgającej milionów dolarów spowodowało, że sporo osób uznało że prawdziwa arka znaleziona przez Rona Wyatta została przez wiele osób także uznana za fałszerstwo mimo, że można ją odwiedzić bez problemu i zobaczyć na własne oczy jak wyglądają jej pozostałości ( zdjęcie poniżej ) a w pobliskim instytucie można zobaczyć próbki oraz wyniki badań nad arką.

 

arka

 

Całe to oszustwo przeprowadzone z ogromnym rozmachem dowodzi jak szatan działa, który jak wiemy jest ojcem kłamstwa i zręcznie posługuje się mediami i trzeba mieć naprawdę szeroko otwarte oczy i wsparcie Pana żeby nie dać się zwieść. W internecie jest mnóstwo filmów ukazujących „legendę” arki znajdującej się we wnętrzu góry i umniejszających znalezisko Wyatta, który jak wiemy dokonał tego z pomocą Pana.

Następną kwestię którą chciałbym poruszyć jest film, którego plakat widzimy poniżej

 

russel

 

Film ten jest po prostu paskudny ale gdy okazało się jakie jest źródło scenariusza tego filmu to wcale się nie zdziwiłem.

Co ciekawe film ten został zakazany w krajach islamskich takich jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Katar, Pakistan, Egipt, Kuwejt czy Jordania gdzie Noe uważany jest za jednego z proroków i stwierdzono że film ten godzi w uczucia religijne muzułmanów. Natomiast chrześcijanami nie ma się co przejmować i można ich obrażać ile wlezie. Na całe szczęście mamy oparcie w naszym Panie – Jezusie Chrystusie oraz czytamy Słowo Boże i w ten sposób znamy Prawdę.

Tak naprawdę film ten nie powstał na bazie Biblii ale na podstawie … komiksu.

Tak, tak. Darren Aronofsky twórca filmu „Noe: Wybrany przez Boga” zanim nagrał ten film stworzył komiks o „dziejach” Noego i to właśnie ten komiks jest podstawą scenariusza tego filmu.

Komiks ten powstał we współpracy z Arim Handelem oraz Niko Henrichonem i został wydany w czterech tomach o tytułach : „Noe: Za niegodziwość ludzi”( zdjęcie okładki poniżej ), „Noe: Wszystko co pełza”, „Noe: Wody spadły na ziemię” oraz „Noe: Kto pierwszy przeleje krew”

 

noe-okladka-1000px

 

Na koniec zapraszam na film, w którym ukazano bezsensowność hollywoodzkiego chłamu z Russelem Crowe w roli głównej i celowe działanie w skrzywieniu obrazu zarówno Boga jak i Noego.

Linki do poprzednich części artykułu a arce:

https://panjezusjedynadroga.pl/arka-noego-czesc-i-upadek-cywilizacji-wielbiacej-szatana/

https://panjezusjedynadroga.pl/arka-noego-czesc-ii-spektakularne-dowody-archeologiczne/

 

Pozdrawiam Wszystkich

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

%d bloggers like this: