Biblie

Bałwochwalstwo, eremos i poniżanie.

16 lutego 2016
Andrzej Kojder
Andrzej Kojder
z11436085VPuszcza-Bialowieska-Symbolem-Tatr-jest-niedzwiedz-

Chcielibyśmy przestrzec ludzi przed forum zbawienie.forumotion.com

Tytułowe Bałwochwalstwo, łamanie praw Chrystusa, oraz nieprawidłowe rozpoznanie proroctwa z Apokalipsy Jana dotyczącego – pustkowia, puszczy.

Więc usiądźcie wygodnie i oglądajcie.

 

13 Comments. Leave new

Rafał Kudrański
16 lutego 2016 23:17

I oto „czarno na białym” dowody przedstawione w filmiku, jak Ci pod przewodnictwem „jedynego na świecie” człowieka tak obdarowanego przez „boga” poznaniem – Henryka Kubika -, Ci którzy tak bardzo przestrzegają Tory – ich rzekomego WIECZNEGO Prawa Bożego – ŁAMIĄ jedno z najważniejszych przykazań Boga o nie czynieniu obrazów CZEGOKOLWIEK a oni bez żadnego problemu wykonują i akceptują WIZERUNEK „boga” jako Starca…

Już od artykułu jakże kłamliwego „Spór o Chrystusa”Obserwatora, zwróciliśmy na to uwagę i jak widać nic sobie z tego nie robią, że NIE przestrzegają nakazu wprost z Tory i jak siedział ów STARZEC na tronie „bożym” to do tej pory sobie siedzi…

A elitarni starozakonni wyznawcy „boga” niewzruszenie dalej udają, że nic się nie dzieje…
A dokładnie takie ich zachowanie nazywa się HIPOKRYZJĄ, która u nich jest łącznie z kłamstwami i oszczerstwami jakże nagminna.

Ostatnim takim przykładem jest gdzie Henryk kolejny raz PERFIDNIE stara się mnie dyskredytować oszczerczymi kłamstwami gdzie insynuuje iż ja KLNE.

http://zbawienie.forumotion.com/t37p30-fajne-filmy#5680

„Z tego filmu zieje strachem przed niezwykle okrutnym Bogiem. Tak mówi ten pastor jak Rafał Kudrański, tylko ze nie klnie.”

Henryk Kubik jest człowiekiem, który WYRAFINOWANIE kłamie, oczernia i oszukuje – co ukazałem dobitnie jak na mnie tak czynił a to z klnięciem jest KOLEJNYM dowodem.

No chyba, że udowodni mi KTOKOLWIEK, że klne???

ps. Nawet na żywo NIE klne.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
17 lutego 2016 14:20

Ja zostałem już wyzywany od syjonistów, a ostanio Henryk uważa że jestem Hasbarą, no ale to my pałamy nienawiścią ;-). Więc po raz kolejny powiem, że Henrykowi jako głosicielowi nauk jakoby Chrystus był człowiekiem, bliżej panu do faryzeuszy (ostatnio tak nazwał mnie Marcin Nagaj – Bushi) niż mnie który uważam, że Chrystus jest Bogiem. Zatem jeśli ktoś z nas jest żydem i syjonistą, to na pewno nie ja.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
18 lutego 2016 07:28

Zapraszam Was do zobaczenia, przeczytania dyskusji z Bushim – jednym ze antyzbawiennej elity.

Jest to bardzo ważna dyskusja, która ukazuje, że członkowie forum Henryka Kubika tak jak on nie postępują uczciwie i dopuszczają się oszczerczych kłamstw.
I oczywiście kolejny raz możemy zobaczyć jak to Bushi przerażająco interpretuje Słowo Boże:

https://www.facebook.com/PanJezusMymZbawicielem/photos/a.326046297591969.1073741828.314382505425015/453680214828576/?type=3&comment_id=453688218161109&reply_comment_id=454148548115076&notif_t=photo_reply

Odpowiedz

KŁAMSTWO – nieprawda powiedziana świadomie mająca na celu wprowadzenie kogoś w błąd

Obserwator napisał:
„TRZYMAM SIĘ SŁÓW CHRYSTUSA i proszę naszego Ojca o kierownictwo..ufam im i w myśl tych pięknych słów:
Mat 10:26
Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano.”

Obserwator Czasów Końca 
25 Styczeń 2016 o 12:17
„Syn Człowieczy” nie jest imieniem, a nazwą ogólną dla człowieka.
Tak, W ROZDZIAŁACH KTÓRE WSKAZAŁEŚ JEST MOWA O CHRYSTUSIE, KTÓRY jak zauważyłeś JEST Synem Człowieczym, czyli CZŁOWIEKIEM.
W Ewangelii Jezus nie raz nazywa siebie „Synem Człowieczym”, ponieważ JEST CZŁOWIEKIEM, TAK SAMO JAK TY, JA CZY HENOCH .
TTak, zostali tak samo nazwani, gdyż są ludźmi..po prostu 🙂

W wielkim skrócie co napisał Obserwator:

„TRZYMAM SIĘ SŁÓW CHRYSTUSA „ prawda czy kłamstwo ?

Chrystus mówi:

„Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, ABY WSZYSCY ODDAWALI CZEŚĆ SYNOWI, TAK JAK ODDAJĄ CZEŚĆ OJCU, który Go posłał.
KTO NIE ODDAJE CZCI SYNOWI, NIE ODDAJE CZCI OJCU, który Go posłał.”

Skoro Chrystus powiedział, że Boga czci się tylko wtedy jeśli czci się Chrystusa jak Boga to jak trzymasz się słów Chrystusa, skoro tym słowom zaprzeczasz ???

Obserwatorze, kłamiesz, że trzymasz się słów Chrystusa, ponieważ nie czcisz Go jak Boga i nie uznajesz za Boga, oraz nauczasz, że Chrystus nie jest Bogiem i nie należy Go czcić jak Boga. A to znaczy, że fałszywe głosisz świadectwo o Chrystusie, kłamiesz.
Łamiesz przykazanie Boże: „ Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”
Skoro nie uznajesz Chrystusa za Boga i Go nie czcisz jak Boga łamiesz także pierwsze najważniejsze przykazanie Boże:
„Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?” On mu odpowiedział: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie.”
Skoro nie czcisz, nie chwalisz, nie miłujesz Jezusa, to nie spełniasz wymagania Boga Ojca. To jest równoznaczne z tym, że nie czcisz, nie chwalisz i nie miłujesz całym sercem Boga. Nie przestrzegasz najważniejszego przykazania Bożego.
Jezus przyszedł na ziemię, aby przekazać Słowo Boże, a Ty zaprzeczasz temu co powiedział Ojciec i tak nauczasz innych.
To co piszesz jest kłamstwem poniżającym Boga. Kim jesteś, że jawnie temu się przeciwstawiasz, a potem płaczesz, że ktoś Cię osądza, a Ty jesteś taki biedny. Twoje kłamstwa zwodzą ludzi, kłamstwo należy obnażać, ponieważ to szatan jest Ojcem kłamstwa. Ty dopuszczasz się tego kłamstwa w najważniejszej istocie Boga Jezusa Chrystusa.

Tak zachwycasz się Księgą Henocha, a nie wiesz, że wolą Ojca jest, aby wszyscy na ziemi czcili i chwalili Syna tak jak Ojca ???
Aby wszyscy na ziemi czcili, chwalili i miłowali Syna jak Boga ???
A przecież to samo mówi Jezus w ewangelii, to jak Go słuchasz ???

Co pisze dalej Obserwator?

„ MOWA O CHRYSTUSIE, KTÓRY JEST CZŁOWIEKIEM.”
„JEST CZŁOWIEKIEM, TAK SAMO JAK TY, JA CZY HENOCH .”

Kolejnym kłamstwem jakie Obserwatorze piszesz jest to, że stwierdzasz, że Jezus Chrystus Bóg jest człowiekiem tak jak TY , Twój kolega z bloga i Henoch. Kim człowieku jesteś, że zrównujesz się z Jezusem Chrystusem? Czy jesteś aż tak pyszny, że tak potrafisz twierdzić? Mało tego jesteś dumny z tego swojego artykułu, w którym rzekomo udowadniasz właśnie to, że Jezus jest człowiekiem tak jak pozostali ludzie i Ty ?
Skoro tak jest to może przemienisz się tak jak Jezus gdy rozmawiał z Eliaszem i Mojżeszem. Potrafisz to zrobić ?

Twój artykuł jest wielkim kłamstwem, a kłamstwo należy obnażać.

Tak piszesz o sobie, pełny zadowolenia z siebie: -”Mój artykuł „Spór o Jezusa” zniszczył go i większość jego nielicznych czytelników zwyczajnie go olała!”
„Teraz ukazał się mój kolejny artykuł, który dobił go i zdeptał jak błoto na ulicy, więc posunęli się do chamskich zarzutów i tępackich zagrywek, ponieważ nic innego im nie pozostało..proste!”

„Zobaczcie też, że Rafał „sprzedaje” wizerunek Jezusa, trąbiąc wszem i wobec o zbawieniu z wiary. Czyli fałszywy bóg Jezus, może Jahwe (antychryst) no i handel jego wizerunkiem i zbawieniem za wyznanie wiary..coś jest na rzeczy!”

Kogo tak strasznie zniszczyłeś i dobiłeś i jesteś taki dumny jak paw ? Rafała ?
Jezusa nazywasz „ fałszywym bogiem” ???

Pomódl się do Jezusa, aby otworzył Ci oczy, bo tylko On to może zrobić.
A ja pomodlę się nie tylko za Ciebie, ale i za tych, którzy czytają Twoje kłamstwa, aby nie uwierzyli w te kłamstwa i uciekli jak najdalej od takich nauczycieli – kłamstw jakim jesteś Ty i Twoi bracia w waszej wierze.
I pamiętaj, możesz robić co Ci się żywnie podoba, ale tak nas nie zniszczysz, jest to niemożliwe. 🙂

A teraz skup się jeśli to możliwe i proszę przeczytaj uważnie to co zamieściłeś w swoim jakże ważnym artykule, który obala rzekomo iż Jezus Chrystus jest Bogiem. Zapraszam Cię na Twój fragment z artykułu 🙂

„ Wyjawienie wielkiej tajemnicy Bożej” – wykonanie – Obserwator

Zastanawiałem się, co musi się stać, by nasi Rodacy w końcu zaczęli coś rozumować i odwracać się od swych grzechów i odnalazłem kolejne proroctwa, które wypełnienie powtórzy się po raz kolejny, zobaczmy…
Ks.Malachiasza 3:1, 23, 24
(1)Oto Ja posyłam mojego anioła [posła], aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie – mówi Pan Zastępów
(23)Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana,
(24)I zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą.
Ks.Izajasza 40:3
(3) Głos się odzywa: PRZYGOTUJCIE NA PUSTYNI DROGĘ PAŃSKĄ, WYPROSTUJCIE NA STEPIE ŚCIEŻKĘ DLA B O G A NASZEGO!
Skąd znamy te słowa??
Ew.Jana 1:19-23
(19) A takie jest świadectwo Jana, gdy Żydzi z Jerozolimy, wysłali do niego kapłanów i lewitów, aby go zapytali: Kim ty jesteś?
(20)I wyznał, a nie zaprzeczył, i oświadczył: Ja nie jestem Chrystusem.
(21) I zapytali go: Kim więc? Eliaszem jesteś? A on odrzekł: Nie jestem. Prorokiem jesteś? I odpowiedział: Nie.
(22) Rzekli mu więc: Kim jesteś? Musimy dać odpowiedź tym, którzy nas posłali. Cóż powiadasz sam o sobie?
(23) Rzekł: Ja jestem głosem wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pana, jak powiedział Izajasz prorok.

Zobaczmy co mówi o Janie Chrystus:

Ew.Mateusza 11:7-15
(7) A gdy ci odchodzili, zaczął Jezus mówić do tłumów o Janie: Co wyszliście oglądać na pustyni? Czy trzcinę chwiejącą się od wiatru?
(8) Ale co wyszliście oglądać? Czy człowieka w miękkie szaty odzianego? Oto ci, którzy miękkie szaty noszą, w domach królewskich mieszkają.
(9) Więc po co wyszliście? Ujrzeć proroka? Owszem, powiadam wam, nawet więcej niż proroka.
(10)To jest ten, o którym napisano: Oto ja posyłam posłańca mego przed tobą, który przygotuje drogę twoją przed tobą.
(11) Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on.
(12) A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają.
(13) Albowiem wszyscy prorocy i zakon prorokowali aż do Jana;
(14) Jeżeli zaś chcecie to przyjąć, on jest Eliaszem, który miał przyjść.
(15) Kto ma uszy niechaj słucha!
Jak wiemy, proroctwa są ponadczasowe, a wydarzenia, które zapowiadają powtarzają się w historii. Prorocy zapowiadali przyjście Mesjasza, którego miał poprzedzić Eliasz,prostujący przed Nim ścieżki.
Wszyscy dobrze znali te proroctwa! Szatan również dobrze je znał i kiedy Jezus przyszedł ze swoją misją od Ojca, wydarzenia z proroctw spełniły się dokładnie!
Jan Chrzciciel, który był Eliaszem mimo, że nie przyznawał się do tego, ponieważ miał do odegrania nieco inną rolę niż w starożytności i zapewne chodziło o to, by szatan nie próbował go zgładzić, był tym, który zapowiedział i ochrzcił Jezusa.
Tak Obserwatorze to jest śmiechu warte. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Zobacz, sam przyłapałeś się na swoim kłamstwie. Sam udowodniłeś jak kłamiesz.
Jeśli jeszcze nie wiesz o co chodzi, to Ci podpowiem, miejsce o które chodzi zaznaczyłam wielkimi literami, tak, abyś mógł to dostrzec i oczywiście inni czytelnicy, a zwłaszcza nasi czytelnicy wierni Jezusowi.

„ PRZYGOTUJCIE NA PUSTYNI DROGĘ PAŃSKĄ, WYPROSTUJCIE NA STEPIE ŚCIEŻKĘ DLA B O G A NASZEGO !”

Co za przepiękny fragment znalazł się w twoim artykule, ale Ty temu zaprzeczasz, co jest w nim zawarte. Zaprzeczasz ze swoimi braćmi w waszej wierze, że Jezus Chrystus jest Bogiem. Nie wiesz nawet co umieszczasz w artykule, który napisałeś ?
Człowieku, obudź się i przestań kłamać i zwodzić innych !!! Przestań się nad sobą użalać jaki to jesteś biedny, bo sam szatan ma Cię w swoich rękach. Zacznij prosić Jezusa o pomoc, bo będziesz miał na sumieniu nie tylko siebie, ale i innych ludzi, a to nie są już żarty.

Nie mów, że Cię osądzam bo doskonale wiesz, że tak nie jest, lecz Ty sam pokazałeś swoje kłamstwo własnymi rękoma. Myślę, a nawet jestem pewna, że nasz kochany Jezus Chrystus pozwolił, abyś w swoim artykule popełnił taką gafę, bo przecież od miesięcy zaprzeczasz, że Jezus jest Bogiem. Myślę, że Jezus rzuca Ci tą Prawdę przed Twoje oczy, abyś wreszcie zszedł z tej haniebnej drogi pt. zbawienie.com i uwierzył w Jedyną Prawdę jaką jest Jezus Chrystus, nasz Bóg.

Pozdrawiam Cię i nie oczekuję odpowiedzi od Ciebie, ponieważ minęło tyle miesięcy, a Ty idziesz w zaparte ze swoją „ mądrością”, a ja nie chcę z takimi osobami rozmawiać, które zamieniają Prawdę w kłamstwo.
Jeśli zmienisz wiarę z pewnością będziemy mogli porozmawiać.

🙂 „Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano.” 🙂

Odpowiedz

Zapraszam do porywającego artykułu:

„Wyjawienie Wielkiej Tajemnicy Bożej”

https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/02/15/wyjawienie-wielkiej-tajemnicy-bozej/

**** OBSERWATORZE „PORYWAJĄCY” TO ON JEST ALE Z POWODU JAK BARDZO W NIM UKAZUJESZ TWOJE/WASZE KŁAMSTWA I MANIPULACJE FAŁSZYWE NA KTÓRYCH ZBUDOWANA JEST CAŁA WASZA WIARA. AŻ NIE MOGĘ UWIERZYĆ JAK BARDZO UWIELBIACIE STRZELAĆ SOBIE GOLE SAMOBÓJCZE BO BUSHI TEŻ ŚWIETNIE SIĘ UZUPEŁNIA W WASZEJ DRUŻYNIE W TEJ „SAMOBÓJCZEJ” TAKTYCE. ****

**** SZCZEGÓŁY BASIA PIĘKNIE NAPISAŁA W KOMENTARZU TUTAJ I NIE MUSZĘ JUŻ NIC DODAWAĆ WIĘCEJ 🙂 ****

Odpowiedz
Rafał Kudrański
19 lutego 2016 13:35

Kamilu jeszcze chciałbym nadmienić, że NAWET w biblii wersji „FAŁSZYWKI Mesjańskiej”, którym redaktorem jest twój PASTERZ jest nawet ten werset właśnie w formie o BOGU-Jezusie 🙂

Właśnie zrobiliśmy stosowne zrzuty Z TERAZ aby pokazać, że do tej pory brzmi on tak:

„(1) Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud, mówi wasz Bóg!

(2) Mówcie do serca Jeruzalemu i wołajcie na nie, że dopełniła się jego niewola, że odpuszczona jest jego wina, bo otrzymało z ręki Pana podwójną karę za wszystkie swoje grzechy.

(3) Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego! „ Księga Izajasza 40, 1-3 (wersja Mesjańska Henryka Kubika)

Także Obserwatorze nawet ta wersja „jedyna taka w prawdzie” (z małej litery celowo) ukazuje, że jesteście KŁAMCAMI czyli FAŁSZYWYMI nauczycielami.
A przecież rzekomo Henryk JUŻ DAWNO wyczyścił ów JEGO wersję ewangeliczną z fałszerstw masoretów…
Przekaż mu, że zapomniał wyczyścić jeszcze z JEGO fałszerstw aby mógł głosić JEGO ewangelię.
Niech to poprawi koniecznie bo to świadectwo SAMEGO BOGA, który to mówi – aż razi w oczy jak BARDZO KŁAMIECIE.

ps. Daj sobie spokój z pomysłem na USUWANIE dowodów waszych kłamliwych oszczerstw i fałszu. Następnym razem zanim będziesz chciał KŁAMAĆ i OCZERNIAĆ to naprawdę się zastanów czy to warto publikować ponieważ… nie myśl że jak usuniesz te „brudy Twojej produkcji” to nie wypłyną na wierzch…

Również dam Ci radę niż coś zrobisz co Ci chodzi po głowie – dopiero jak przestaniesz żyć w CIEMNOŚCI, którą na każdym kroku reprezentujesz to wtedy możesz liczyć że PUBLICZNIE „zbratam się” z Tobą.
A do tej pory nie licz, że będę korzystał z „propozycji” ekumenii z FAŁSZYWYMI NAUCZYCIELAMI.

Czy Bóg i Sędzia całej ziemi – Jezus – bratał się z faryzeuszami?

Czy dawał może świadectwo iż powinniśmy oddalić się od ludzi zamieszkujących dane miasta, którzy nie przyjmują JEGO ewangelii oraz nie mamy się bratać z tymi, którzy INNĄ ewangelię głoszą?

Ty i twoja rodzina w STAROZAKONNEJ wierze właśnie jesteście tymi, o których mówi MÓJ BÓG i Zbawiciel – Jezus.

Natomiast jeśli W KOŃCU odwrócisz się od ciemności z radością będę mógł z Tobą tworzyć społeczność w Jedynej Prawdzie, Drodze i Życiu Wiecznemu – Jezusie – Bogu Wszechmocnemu i Sprawiedliwemu Sędziemu.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
21 lutego 2016 00:43

Drodzy Czytelnicy, Bushi jak zaraz będziecie mogli przeczytać i ZOBACZYĆ, nadal idzie swoją „samurajską drogą”.

Wejdźcie na nową naszą dyskusję i sami oceńcie:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1159355830753890&id=766237973399013&comment_id=1159600734062733&notif_t=share_reply

Życze Wam spokojnej nocy, dobranoc.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
24 lutego 2016 22:01

KOLEJNY raz po naszym obnażeniu KŁAMSTW a dokładnie HIPOKRYZJI elity zbawiennej jak to sobie malują obrazki starca JAKO ICH boga ojca i tym samym pokazując jak to „przestrzegają” przykazania o nie czynieniu obrazów/wizerunków – zaczęli się ponownie „uwierzytelniać” jacy to oni są szczerzy w „prawdzie”…

Henryk zaczął jaki to poważany jest, że nawet jezuici JEGO wersję Biblii MARSjańskiej tzn mesjańskiej biorą pod obronę – no cóż dziwne by bracia ANTY Jezusowi nie pomagali swojemu bratu który jak oni PONIŻA Jezusa, z uwierzytelnieniem jego ZWIEDZENIA. A raczej ICH zwiedzenia.

Można by wiele jeszcze napisać jak próbują przekonać Czytelników jak to się trzymają RZEKOMO Prawdy ale po co skoro to widać na odległość.

Nawet Obserwator dołożył cegiełkę na ratowanie honoru, który Bushi im jakże ostatnio znieważył – i stworzył temat w którym będą się dzielić emailami od „czytelników”, które oczywiście będą GLORYFIKOWAĆ ich JEDYNE takie miejsce na świecie w którym znajduje się „prawda”…

http://zbawienie.forumotion.com/t176-pozytywny-odzew-od-czytelnikow-i-ich-uwagi

Ah i nie zapominajmy, że nie zabraknie w nich też parę groszy o Drańskim i jego NIENAWIŚCI, SĄDACH etc.

ps. Już pierwszy pokazany – kiedy napiszecie SOBIE następne emaile???? 🙂 Wszak to dla Was nie problem bo Henryk pod niejednym nickiem się udziela…

Odpowiedz

Andrzejku, słusznie zauważyłeś, że tworzenie tych obrazów jest dalszą częścią manipulacji ludźmi.
Zwróćmy uwagę co jest przekazywane w tych obrazach:

1. I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi – zbawienie.com
2. A ty po której stronie stoisz? – Przekonaj się zbawienie.com
3. Poznaj swego jedynego pasterza ! Zbawienie.com
4. wybrałeś już stronę – zbawienie.com
5. Myślisz, że Bóg nie ma planu dla ciebie? Przekonaj się – zbawienie.com

Te hasła znajdują się na pierwszych kilku obrazach stworzonych przez autora. http://zbawienie.forumotion.com/t146-rzeczy-promujace-prawde

Tak, ci ludzie z pewnością wiedzą doskonale na czym polega działanie podprogowe.

Działanie podprogowe: Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy) albo są ukryte wśród innych bodźców, bardziej wyraźnie odczuwalnych.

Tak też jak widzicie pośród wielkich postaci i napisów znajduje się ten oto przekaz, który może nie każdy wychwycił od razu.
A przecież wiemy, że ci ludzie mają jako jedyni poznanie od samego „Boga” na świecie 🙂 ( sami tak świadczą o sobie) o czym chcą przekonać każdego czytającego ich strony.

A skoro tematyka ta ukazana jest w temacie ” Na wesoło i na luzie” to podejdę do tego na wesoło i na luzie.

Patrząc na to można stwierdzić, że logo zbawienia.com stała się żaba. 🙂
Sprawdź sam: https://panjezusjedynadroga.pl/wp-content/uploads/2016/02/%C5%BCaba-1024×576.jpg

Jest to zdecydowanie żaba siedząca na zbawieniu.com. Nie jest to żyrafa czy inny gatunek zwierzęcia lecz żaba z gatunku płazów.
Osobiście nie mam nic do żab, zwierzę jak zwierzę dopóki żyje sobie na ziemi wśród trawy i wody i błota.
Ale wiedząc, że Henryk Kubik przestrzega podobno przykazań i praw Starego Testamentu ( sam wydaje o sobie takie świadectwo) Śmieszy mnie to bardzo, że właśnie jego podopieczny wybrał sobie na logo tejże witryny żabkę.

Dlaczego to jest takie śmieszne?

Otóż w Starym Przymierzu jak wiemy Bóg wymienił Izraelowi jakie zwierzęta są zwierzętami nieczystymi i pośród tych zwierząt znajdują się właśnie płazy, a żabka jest właśnie płazem. Także żabki, ropuszki jesteście szczególnie w tej chwili wyszczególnione. 🙂
Jedna z nich stoi na zbawieni.com niczym bożek. To jest śmieszne, gratuluję wyboru panowie.
Idąc tokiem waszej wiary jest to nieco zdumiewające.

„ Zaprowadził mnie potem ku wejściu do dziedzińca , i popatrzyłem , a oto był tam otwór w murze . On rzekł do mnie : « Synu człowieczy , przebij ten mur !» I przebiłem mur , a oto było tam przejście . A On rzekł do mnie : « Wejdź , a przyjrzyj się tym ohydnym czynom , którym się oni tu oddają ». Wszedłem i patrzyłem , a oto były tam wszelkiego rodzaju POSTACIE TEGO, CO PEŁZA PO ZIEMI, i bydląt , OHYDNYCH ISTOT , i wszystkie bożki domu Izraela , wyrysowane wszędzie na ścianie dokoła . Siedemdziesięciu mężów spośród starszyzny izraelskiej stało przed nimi – a wśród nich stał Jaazaniasz , syn Szafana – w ręku każdego była kadzielnica , a woń unosiła się z obłoków kadzidła . I rzekł do mnie : « Czy widzisz , synu człowieczy , czemu się oddaje w ukryciu każdy ze starszyzny domu Izraela w tajemnej komnacie ? Mówią oni bowiem : ” Pan nas nie widzi . Pan opuścił ten kraj „». I rzekł do mnie : « Zobaczysz jeszcze gorsze obrzydliwości popełniane przez nich”. Ezechiela 8,7

„ Wszelkie małe zwierzęta, które pełzają po ziemi, są obrzydliwością – nie wolno ich jeść!” Ks. Kapłańska 11,41

Tak, autorzy zbawienie.com biorąc na poważnie wasze świadectwo to od żab powinniście jednak stronić, nieprawdaż ?
Śmieszne jest to wasze podejście do waszej wiary.

Mnie natomiast logo zbawienie.com od razu skojarzyło się z najważniejszą dla nas Ks. Objawienia, w której występują te oto zwierzęta – żaby – będące symboliką duchów nieczystych. I myślę, że to akurat należy potraktować poważnie.

„I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii, i z ust Fałszywego Proroka trzy duchy nieczyste jakby ropuchy; a są to duchy czyniące znaki – demony, które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi, by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu wszechmogącego Boga.” Ks. Obj. 16,13

Demony zwodzące całą ziemię.
Osobiście nie widziałam nigdy demona, ani ducha i jakoś nie marzy mi się to. Wystarczy, że TV i internet jest przepełniony tego typ ohydnymi stworami, a gwiazdy show – biznesu często upodabniają się do nich. Nie jest miłe oglądanie takich postaci, w zasadzie nie rozumie po co tworzą ludzie te okropne karykatury. Także odczucie Andrzeja, który zaznaczył, że tego typu tworzenie obrazków jest co najmniej niesmaczne, jak najbardziej podzielam.

Wiem też, że do człowieka najbardziej mogą trafić Słowa Boże, a nie ohydne obrazki, którymi tak świat jest przesiąknięty, aż zanadto. Po co mieszać słowa Boga z demonami, czy to ma pomóc, a może zaszkodzić, gdy na nich widnieją czyste słowa Boże. Ale to moje odczucie i pewnie Andrzeja. Różne są gusta i guściki.

Czy w Piśmie mamy obrazy demonów, czy Słowo Boże, które jedynie może otworzyć człowiekowi serce na poznanie Boga.
Czy czczenie demonów nie zaczęło się od malowania i tworzenia wytworu ludzkiej wyobraźni dzieł. Najpierw musieli się pojawić ci, którzy stworzyli te karykatury, aby później inni wpadli w te sidła i zaczęli je czcić. Smutne to jest ponieważ już na początku Bóg przestrzegał ludzi przed tego typu czynami. Sam powiedział, że w padną w sidła nieposłuszeństwa Boga i będą czcić tych, których nie znają.

Przeczytajmy fragmenty, które ukazują nam naszego Boga i Baranka:

Potem ujrzałem wielki biały tron i NA NIM ZASIADAJĄCEGO, OD KTÓREGO OBLICZA UCIEKŁA ZIEMIA I NIEBO, a miejsca dla nich nie znaleziono. Ks. Obj. 20.11

A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik, i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał. I mówią do gór i do skał: „ PADNIJCIE NA NAS I ZAKRYJCIE NAS PRZED OBLICZEM ZASIADAJĄCEGO NA TRONIE I PRZED GNIEWEM BARANKA, BO NADSZEDŁ WIELKI DZIEŃ JEGO GNIEWU, A KTÓŻ ZDOŁA SIĘ OSTAĆ ? Ks. Obj. 6,15

Kiedy roku szóstego , piątego dnia szóstego miesiąca siedziałem w moim domu , a starsi Judy siedzieli przede mną , SPOCZĘŁA TAM NA MNIE RĘKA PANA BOGA . Patrzyłem , a oto była tam ISTOTA PODOBNA DO POSTACI CZŁOWIEKA; W DÓŁ OD TEGO, CO WYGLĄDAŁO NA JEGO BIODRA, BYŁ OGIEŃ I W GÓRĘ OD TEGO, CO WYGLĄDAŁO NA BIODRA, BYŁO COŚ, CO PRZYPOMINAŁO POŁYSK STOPU ZŁOTA ZE SREBREM. WYCIĄGNĄŁ COŚ W RODZAJU RĘKI i uchwycił mnie za włosy na głowie , a duch podniósł mnie w górę między ziemię a niebo i w boskich widzeniach zaprowadził do Jerozolimy , do przedsionka bramy wewnętrznej , położonej po stronie północnej , tam gdzie znajdował się bożek zazdrości , [ pobudzający do zazdrości ]. Oto tam była chwała Boga izraelskiego , taka sama , jaką widziałem na równinie . I rzekł do mnie : « Synu człowieczy , podnieś teraz oczy ku północy !» I podniosłem oczy w kierunku północnym , a oto na północ od bramy ołtarza znajdował się u wejścia ów bożek zazdrości . I rzekł do mnie : « Synu człowieczy , czy widzisz , co oni czynią ? – Okropne obrzydliwości , którym się tu oddają pokolenia izraelskie , aby Mnie zmusić do oddalenia się z mojej świątyni . Ale gdy się lepiej przypatrzysz , zobaczysz jeszcze większe obrzydliwości ». Ezechiela 8,1

” Dnia dwudziestego czwartego pierwszego miesiąca, gdy znajdowałem się nad brzegiem Wielkiej Rzeki, , podniosłem oczy i patrzałem: Oto [stał] pewien MĄŻ UBRANY W LNIANE SZATY, A JEGO BIODRA BYŁY PRZEPASANE CZYSTYM ZŁOTEM, A CIAŁO ZAŚ JEGO BYŁO PODOBNE DO TARSZISZU, JEGO OBLICZE DO BLASKU BŁYSKAWICY, OCZY JEGO BYŁY JAK POCHODNIE OGNISTE, JEGO RAMIONA I NOGI JAK BŁYSK POLEROWANEJ MIEDZI, A JEGO GŁOS JAK GŁOS TŁUMU. Ja, Daniel, oglądałem tylko sam widzenie, a ludzie, którzy byli ze mną, nie oglądali widzenia, ogarnęło ich jednak wielkie przerażenie, tak że uciekli, by się ukryć. Tylko ja sam pozostałem, by oglądać to wielkie widzenie, lecz nie miałem siły, zmieniłem się na twarzy. Wtedy usłyszałem dźwięk jego słów, i na dźwięk jego słów upadłem oszołomiony twarzą ku ziemi. Ale oto dotknęła mnie ręka i wprawiła w drżenie moje kolana i dłonie moich rąk. I rzekł do mnie: „Danielu, mężu umiłowany! Uważaj na słowa, które mówię, i wstań, ponieważ zostałem posłany do ciebie”. Gdy on mówił do mnie te słowa, drżąc powstałem. Powiedział więc do mnie: „Nie bój się, Danielu! Od pierwszego bowiem dnia, kiedy starałeś się usilnie zrozumieć i upokorzyć przed Bogiem, słowa twoje zostały wysłuchane; ja zaś przybyłem z powodu twoich słów.” Daniela 10.4

„Ja, Jan, wasz brat i współuczestnik w ucisku i królestwie, i wytrwałości w Jezusie, byłem na wyspie, zwanej Patmos, z powodu słowa Bożego i świadectwa Jezusa. Doznałem zachwycenia w dzień Pański i posłyszałem za sobą potężny głos jak gdyby trąby mówiącej: «Co widzisz, napisz w księdze i poślij siedmiu Kościołom:do Efezu, Smyrny, Pergamonu, Tiatyry, Sardów, Filadelfii i Laodycei». I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił; a obróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników, i pośród świeczników KOGOŚ PODOBNEGO DO Syna Człowieczego, OBLECZONEGO W SZATĘ DO STÓP I PRZEPASANEGO NA PIERSIACH ZŁOTYM PASEM. GŁOWA JEGO I WŁOSY – BIAŁE JAK BIAŁA WEŁNA, JAK ŚNIEG, A OCZY JEGO JAK PŁOMIEŃ OGNIA. STOPY JEGO PODOBNE DO DROGOCENNEGO METALU, JAK GDYBY W PIECU ROZŻARZONEGO, A GŁOS JEGO JAK GŁOS WIELU WÓD. W PRAWEJ SWEJ RĘCE MIAŁ SIEDEM GWIAZD I Z JEGO UST WYCHODZIŁ MIECZ OBOSIECZNY, OSTRY. A JEGO WYGLĄD – JAK SŁOŃCE, KIEDY JAŚNIEJE W SWEJ MOCY. Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: «Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani.” Obj.1,9

Chciałam się odnieść do kwestii ukazywania obrazków ukazujących na nich Boga, Jezusa ( podobno, bo tak są podpisane).

Ktoś kto przeczytał Pismo wie, że nasz Ojciec i Syn to nie zwykły człowiek, jak to przedstawiają owe zdjęcia i obrazki. Mało tego na tych zdjęciach ukazane są twarze. Co jest śmieszne świat nie może się zdecydować, która twarz najlepiej pasuje do Boga. Mamy tych twarzy multum. Zresztą sami zobaczcie:

https://www.google.pl/search?q=wygl%C4%85d+boga&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi1mpHi04nLAhUBfywKHZv-Cx8QsAQINQ&biw=1280&bih=899:
https://www.google.pl/search?q=jezus&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiV94DG1InLAhVIFSwKHT86Di0QsAQIJQ&biw=1280&bih=899:

Jeśli popatrzyliście uważnie na pewno zauważyliście przedstawianego „Boga” z trójkątem za głową.
Kto z nas widział twarz Boga Ojca, kto z nas widział twarz Jezusa?
Nikt, więc dlaczego niektórzy posługują się jedną z wielu twarzy ludzkich podpisując to Bóg lub Jezus?

Czy Bóg wyraźnie tego nie zakazał robić, czynić obrazów człowieka i nazywać go Bogiem?
Każdy kto zna Pismo powinien o tym wiedzieć i przestrzegać woli Boga.
Malowanie obrazów, wizerunków Boga jest głupotą, sam Bóg tak nazywa te praktyki.
Przez takich artystów ludzie wpadli w sidła nieposłuszeństwa.
Głupi sporządzili obrazy, a inni patrzą na nie i mówią, że to Bóg. Mało tego, tym sposobem zarażają do tego głupiego czynu innych.

W Piśmie jest wiele fragmentów ukazujących nam Ojca i Syna, czy te marne obrazki oddają rzeczywistość?
Czytający Pismo doskonale wiedzą, że nie.
Te obrazki są nie tylko nieposłuszeństwem względem Boga, ale też poniżaniem Go.
Może nawet jest to celowe działanie, aby ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego jak potężny jest Ojciec i Syn.

Dziwię się, że „ znawcy Pisma” dopuszczają się tego czynu zamieniając chwałę niezniszczalnego Boga na podobieństwo ludzi.
Czyż sam Jezus nie powiedział nam, że przyjdzie do nas NOWY. Widzenia proroków dobitnie o tym nas informują.
Niektórzy kłamią, że on jest człowiekiem tak jak my.
Tu pragnę przypomnieć, że zostaliśmy stworzenie na PODOBIEŃSTWO Boga, a NIE identyczni jak Bóg.

Na pewno drodzy Czytelnicy zauważyliście, że w niektórych widzeniach pojawia się słowo – „ZOBACZYŁEM TAK JAKBY SYNA CZŁOWIECZEGO” – Pismo mówi nam wyraźnie, że Baranek w niebie nie wygląda tak jak my. A w widzeniach można zobaczyć, że mowa jest o tak jakby Synu Człowieczym z dużej litery.
Doskonale oddaje nam to prawdę, iż Jezus gdy był na ziemi, owszem nazywał się Synem Człowieczym ale z dużej litery. Doskonale wiemy, że będąc na ziemi przewyższał wszystkich ludzi, będąc Bogiem, który stał się ciałem.
Czy muszę przypominać jaką miał wtedy moc, jak przemienił się w obecności uczniów i rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem, jak znał myśli każdego człowieka ?

Także popieram spostrzeżenia Andrzeja i zdecydowanie uważam, że powinniśmy się wystrzegać podpisywania słowem Bóg obrazków na których jest jakiś starzec i ma różne twarze, pomyślmy też o innych, którzy będą patrzeć na te obrazki przedstawiające rzekomego Boga. 🙂

Niestety takie praktyki ukazywania Ojca i Syna na obrazach, rzeźbach zwiodły miliony ludzi, którzy modląc się przed nimi stali się w oczach Boga głupi i nieposłuszni. A wiemy, że Bóg jest zazdrosny i powinniśmy wznosić oczy do nieba modląc się do Niego, bo tam On się znajduje. Także synowie człowieczy z małej litery pamiętajcie o MOCY I POTĘDZE TEGO, KTÓRY PRZYJDZIE W WIELKIEJ CHWALE, zanim podpiszecie jakiś obrazek JEGO IMIENIEM. :), aby nie sprzeciwiać się JEGO WOLI I NIE UMNIEJSZAĆ JEGO MAJESTATU.

Znawcy Pisma przedstawiają „Boga” z promieniami wokół głowy lub całej postaci, gdzie całość dobitnie można zidentyfikować z kultem solarnym. Jest to zdumiewające ponieważ wiemy, że tak przedstawiany jest bóg słońca od starożytnych czasów, co można znaleźć w każdej religii.

Z promieniami wokół głowy przedstawiany jest król czeluści abaddon – apollo:

„Mają nad sobą króla – anioła Czeluści; imię jego po hebrajsku: ABADDON, a w greckim języku ma imię APOLLYON” Ks.Obj.9,11

https://pl.wikipedia.org/wiki/Abaddon_(posta%C4%87_biblijna)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Apollo_(mitologia)

Na koniec powiem, że zdumiewające jest to, jak znawcy Pisma przedstawiają Boga na swojej witrynie równocześnie podkreślając, że przestrzegają przykazań Bożych, tym samym zdradzając kogo tak naprawdę wielbią.
Zamiast przestrzegać przed tego typu praktykami sami ją promują.

Marny ten wasz bóg na obrazkach, bo i one są marnością …

Ojciec i Syn Andrzejku jest MOCNY, POTĘŻNY, NIEZWYCIĘŻONY i żaden obrazek człowieka nie jest w stanie oddać prawdy Jego WIELKOŚCI. 🙂

Odpowiedz
Rafal Kudrański
25 lutego 2016 19:42

Należy też dodać, że ów najważniejszy człowiek elity z Towarzystwa ANTY-Jezusowego, przedstawia sam ich działalność jako “jedyne na świecie źródło prawdy”…

A myślałem, że JEDYNYM na świecie źródłem prawdy jest Słowo Boże a tym samym Jezus… o ja naiwny…

https://panjezusjedynadroga.pl/wp-content/uploads/2016/02/zbawieniecom-1024×668.png

Odpowiedz

Kochani,bardzo Wam dziękuję!:-)
Odzyskuję równowagę dzięki Wam…
Czytałam ‚zbawienie’ przez rok,po odejściu od ŚJ…myślałam,że trafiłam na dobre towarzystwo,źródło wiedzy o świecie i przetrwałam jakoś tę traumę po opuszczeniu sekty,kiedy to człowiek zostaje sam.bo ‚przyjaciele’ go opuścili..A tu kolejny szok! Henryk Kubik neguje Jezusa jako Boga! Czyli może bóg z małej litery jak u świedkow Jehowy?!!!! No ,nie! To już było.! Powiedziałam dość! Jestem z Wami całym sercem po stronie Boga,naszego Zbawiciela ,Jezusa Chrystusa!
Co myślicie na temat chrztu nowonarodzonych? /którzy nie należą do żadnej religii? Czy jesteście ochrzczeni ?/Pozdrawiam serdecznie w Panu! Gratuluję „dobrej roboty”!!!:-)

Odpowiedz
Andrzej Kojder
27 lutego 2016 22:41

Bardzo mi miło powitać Ciebie Siostro. Tak Jezus Chrystus jest Bogiem i jest na to więcej dowodów niż na większość dogmatów u pana Kubika(szczególnie tych nowych) zresztą wszystko prowadzi do Jezusa Chrystusa.
Co do chrztu to nie literalnie wodą a Chrzest przez samego Jezusa Chrystusa, zanurzenie w Duchu Świętym. 🙂
Jeszcze raz witam serdecznie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

%d bloggers like this: