Henryk Kubik ZDRADZIŁ Boga i… Czytelników

logo_Henryk

Drodzy Czytelnicy ten artykuł jest wspólnym dziełem naszym aby pokazać jak bardzo Henryk ZAWIÓDŁ nas wszystkich.

Natomiast jesteśmy pewni, że NIE DAMY się wciągnąć w końcową fazę jego/ICH planu, którym jest NAJWIĘKSZE ZWIEDZENIE.

W tym artykule chcemy ukazać szczegółowo jak bardzo Henryk zmienił swój kierunek WIARY, na której tak na prawdę zbudował swoje zaufanie…

Kierunek, który obecnie obrał jest zwrotem o 180 stopni w stosunku do świadectwa, którym kiedyś bardzo nas przyciągnął do siebie i pomagał zrozumieć pewne kwestie ze Słowa Bożego.

Również dzięki forum, które stworzył Henryk mogliśmy poczuć się bardzo związani z innymi forumowiczami, którzy bronili ówczesnych poglądów wiary, którą to my odnaleźliśmy w Słowie Bożym.
Tym samym było to nie tylko miejsce lecz przede wszystkim “wspólnota” osób, które były nam bardzo “bliskie”.

Sytuacja, w której od dłuższego czasu fundament wiary zostawał sukcesywnie zmieniany u Henryka, i ta kulminacja z ostatnich miesięcy – spowodowały, że stanęliśmy RAZEM w obronie fundamentu całej wiary Dobrej Nowiny zawartej w Słowie Bożym Nowego Testamentu – tj. Chrystusa jako Boga i Zbawiciela oraz Jego Nowego Prawa.

Chcieliśmy jednoznacznie zaświadczyć, że świadectwo jakie blog głosi NIE jest tylko Rafała lecz od dłuższego czasu jest NASZYM WSPÓLNYM świadectwem i wiarą, którą świadczymy i której bronimy w oparciu o Prawdę Słowa Bożego.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że Prawda, która kiedyś była zawarta w świadectwie Henryka, została powalona na ziemię.
Smuci nas fakt, że jest to tak bardzo drastyczna zmiana a inni forumowicze zachowują się jak gdyby nic się nie stało.

Na blogu zostało ukazane to za sprawą przede wszystkim artykułu “Chrystus Jest Bogiem!” , “Oświadczenie do Henryka Kubika” oraz “Zbawienie, które się… nie dokonało??”

W tym artykule chcemy w bardzo prosty sposób ZESTAWIĆ DOWODOWO, jakie kiedyś świadectwo głosił Henryk a jakie TERAZ.

Nie możemy pominąć bardzo istotnego zachowania się Henryka w stosunku do Rafała.
Było ono kompletnym zaprzeczeniem jakichkolwiek wartości opierających się na uczciwości.
Uczciwości, której Chrystus nas naucza nie tylko w stosunku do Boga ale również drugiego człowieka.

Bardzo znamienne jest to, że sam Henryk kiedyś zarzucał nieuczciwość, bezpodstawne oszczerstwa pewnemu forumowiczowi.

Spójrzmy co napisał i jak zareagował na starym forum 17 lutego 2014 roku: (kliknij by powiększyć) link do źródła

A1

Jak możemy zobaczyć Henryk Elar’owi zarzuca bezpodstawne oskarżenie jego osoby i odbiera to za bardzo poważny czyn.

Na swoją obronę i ukazanie, że to Elar dopuścił się nieuczciwej zagrywki, Henryk pokazuje oryginał swojej wypowiedzi.

W dalszej części tego komentarza pisze bardzo istotne sprawy:

A2

Po raz drugi Henryk zaznacza, że został zaatakowany “zupełnie bezpodstawnie“.
Co ciekawe – nazywa ten pierwszy i jedyny taki komentarz Elara za WIELCE prowokacyjny.

I w dodatku działanie to nazywa metodą, którą sam szatan się posługuje by oskarżać ludzi!

Oczywiście, że zgadzamy się z Henrykiem, że tego typu oskarżenia bezpodstawne nie mają nic ze szlachetności i uczciwości i tym samym jak najbardziej pasują do czynów, którymi posługuje się nie tylko szatan ale również jego dzieci.

Henryka postawa sprzed ponad roku miała niewątpliwie swoje uzasadnienie w Słowie Bożym. I miało to miejsce w sumie nie aż tak odległy czas temu.

Natomiast postawa Henryka w stosunku do Rafała, którą pokazał co najmniej kilkakrotnie ponad 2 miesiące temu, po prostu przyćmiewa samego Elara, czyniąc jego jedyne bezpodstawne oskarżenie niczym “najczystszą niewinność”…

W momencie, gdy Rafał opuścił sam forum widząc, że Przykazanie Chrystusa nie jest tam już respektowane – został zablokowany przez Henryka, który od tego momentu zaczął swoje bezpodstawne oskarżenia i manipulacje w jego kierunku.

Zostały one dokładnie przedstawione w powyższych artykułach i na żadne ukazanie PRAWDY przez Rafała – Henryk NIGDY nie zajął stanowiska i w dodatku oświadczył, że NIE MA ZAMIARU odpowiadać na nie.

Skoro tak mocno oburzył się na jedne działanie Elara, przyrównując je jako metodę samego szatana to jak można wytłumaczyć jego postępowanie dwa miesiące temu?
A wszystkie oskarżenia Henryka były kłamstwami i manipulacjami, które kompletnie nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości.
I Henryk doskonale to wie i stąd nabrał wody w usta.

Dzięki temu zestawieniu jak Henryk uważał jeden tylko zarzut innego forumowicza, chcemy pokazać jak bardzo niedorzeczny i fałszywy obecnie jest – gdy świadomie dopuścił się o wiele większych i perfidniejszych oskarżeń w stosunku do Rafała.

Czy jest to godne osoby, która twierdzi, że podąża za słowami  Chrystusa?

Odpowiedzcie sobie na to pytanie sami.

 

CHRYSTUS JEST BOGIEM

Drodzy Czytelnicy, gdyby nie ten FAKT, to z pewnością nie mielibyście możliwości czytać tego bloga.

To, że tutaj wspólnie go tworzymy – jest wynikiem naszej wiary.
Wiary, która zbudowana jest na świadectwie Słowa Bożego zawartego w najbardziej niesamowitej i zjawiskowej Księdze jakim jest Biblia!

A przekaz z Niej płynący jest następujący:

Chrystus istniejąc jeszcze przed stworzeniem posiadał moc JAKO Bóg. Gdy pojawił się w Betlejem był jak zwykły człowiek który cierpiał smucił się, a nawet miał obawy był jako człowiek całkowicie poddany Bogu Ojcu, który jest duchem. To stało się po to aby wypełniło się Pismo. Naprawdę cierpiał gdy go torturowali i krzyżowali. Stało się tak bo taka była wola Ojca po to aby będąc Bogiem uniżył się do roli człowieka – to jest wielkie poświęcenie Bóg pozbawiony mocy jest jak człowiek i oddaje za nas życie.

Jest to dla nas NAJWIĘKSZY DOGMAT Dobrej Nowiny płynącej ze Słowa Bożego.

Nie ma piękniejszej PRAWDY iż sam Bóg przyszedł do Nas i wziął na Swoje barki NASZE największe “brudy” abyśmy mogli z Nim ponownie żyć w raju, w wiecznym Królestwie na nowej ziemi – pod Jego sprawiedliwym rządem.

Za ten właśnie  fakt, MILIONY/MILIARDY ludzi od Zmartwychwstania naszego Zbawiciela i Boga – ginęło i GINIE, na całym świecie!

Musimy jasno i wyraźnie powiedzieć, że Ci święci, którzy zostali w bestialski sposób zamordowani – czy to na arenach rzymskich, czy podczas torturowań inkwizycyjnych jezuickich MORDERCÓW, czy obecnie bestialsko mordowanych chrześcijańskich Syryjczyków czy Nigeryjczyków – wszyscy stracili swe życie, że nie wyparli się Chrystusa jako swojego Zbawcę i BOGA!

To jest niezaprzeczalnie esencja całego światowego Chrześcijaństwa, które w większości zostało zbudowane na kąkolu.
Z pewnością ta wiara miliardów ludzi nie mogłaby przetrwać wieki, gdyby nie fakt, że CZYSTE, Apostolskie Słowo Boże właśnie świadczy o tej “ESENCJI”.

 Dla Henryka Kubika również był to NIEZAPRZECZALNY fakt i właśnie na tej ESENCJI zbudował przez wiele lat tak wielkie zaufanie wśród internautów.
Bez Niej, nie ma co oszukiwać – nie miałby racji bytu zbudować takiego zaufania wśród Polaków.

Przejdźmy do NIEZBITYCH dowodów, na których zbudował swoją “pozycję”.

Na starym forum, w dniu 16 maja 2010 roku, Henryk stworzył w dziale “Doktryny” taki oto nowy temat, o bardzo wymownym znaczeniu: “Najważniejsza doktryna biblijna” 

Spójrzmy więc czy również ta najważniejsza doktryna biblijna, która jest dla nas i dla milionów świętych – że Chrystus jest Bogiem i Zbawcą – również BYŁA dla Henryka:  ( link do źródła ) ,należy kliknąć na zdjęcie by powiększyć

1234

Drodzy Czytelnicy czy trzeba więcej dowodów, że Henryka najważniejszym dogmatem, był właśnie dogmat Chrystusa jako Boga Zbawiciela, który oddał za nas swoje życie?

W tym pięknym wpisie, poruszył w sumie wszystkie najważniejsze aspekty Dobrej Nowiny i wszyscy z nas bez żadnych wątpliwości moglibyśmy się pod nim podpisać.

Pokazuje, iż więź z Chrystusem CZYLI Bogiem jest najważniejsza dla osób pragnących życia wiecznego.

Ale najwspanialszą puentą świadectwa Henryka jest to oto zdanie, które nawet wyróżnił większą czcionką oraz kolorem:

5

Jest to oczywiste dla nas i nie wymaga komentarza.

Ale w stosunku do pokazanego, powyższego dowodu chcielibyśmy zadać pytanie Henrykowi za pośrednictwem jego własnego zdania…

6

Henryku bezsprzecznie Bóg, Zbawiciel dowiódł swej wierności ale…

…czy Ty nadal dowodzisz tą wierność Bogu???

.

Przejdźmy do kolejnych dowodów świadectw Henryka, którymi zdobył zaufanie “rzeszę” Internautów – w tym nas…

Na starym forum w dziale “Doktryny”, w temacie “Czy Isus brał udział w Akcie Stworzenia świata i człowieka” w dniu 2 marca 2013 roku, odpowiedział na temat zaświadczając w taki oto sposób:  ( link do źródła )

1

Kolejne piękne świadectwo Henryka, które jakże współgra z wcześniejszym dowodem, który przedstawiliśmy.

I jakże podobnie dobitnie spuentowane słowami:

“Są to najbardziej majestatyczne słowa o Isusie Chrystusie w całej Biblii.”

W 100% się z tym zgadzamy, ponieważ jest to jeden z NAJWIĘKSZYCH manifestów Słowa Bożego iż Chrystus JEST Bogiem!

Szkoda tylko, że Henryk zapomniał o swoim świadectwie wiary, gdy napisał swoją największą HEREZJĘ, że Chrystus nie jest Bogiem uzasadniając w taki sposób: (a było to niespełna 2 miesiące temu)  ( link do źródła )

1

Drodzy Czytelnicy jak można tak bardzo zmienić swój pogląd, gdzie kiedyś było to “najbardziej majestatycznymi słowami o Isusie Chrystusie w całej Biblii” a teraz stały się tylko “niewłaściwym rozumowaniem wypowiedzi”…?

Henryk po naszej odpowiedzi w artykule “Chrystus jest Bogiem”,na jego Herezje – zmienił temat aby zbić z tropu Czytających aby nie mogli przeczytać naszej obrony Chrystusa jako Boga, i napisał dalszą część negowania Słowa Bożego ( LINK  DO ŹRÓDŁA )

2

Właśnie w tym świadectwie Henryk PODWAŻYŁ Słowo Boże, którym niewątpliwie jest Ewangelia Świętego Jana.
Podważył, nadając mu inne znaczenie a nawet skażenie.
Jakie to przykre, że nikt z forumowiczów nie zareagował na tak wyrafinowaną herezję.

Jak to możliwe, że osoba czytająca Biblię od 41 lat tak bardzo zmieniła swój kierunek – i to w NAJWAŻNIEJSZYM dogmacie całego Nowego Testamentu?

Również wiemy, że zachęcenie aby się zastanowić nad tym – po prostu do dzisiaj zostało tylko tanim chwytem reklamowym, które nie odbiło się żadnym echem…

A wręcz przeciwnie – po naszej odpowiedzi na ICH herezje, w postaci artykułu “Chrystus jest Bogiem” – Henryk i jego elita bardzo wyrafinowanie zmienili temat na forum aby zagłuszyć tą ich akcję ZWIEDZENIA w najważniejszym “dogmacie” Słowa Bożego.

Kolejnym dowodem jaki przedstawimy jest świadectwo, które Henryk napisał na starym forum, w dniu 7 maj 2010 roku:  ( link do źródła )

1a

Tutaj również jednoznaczne jest, że Henryk uważał Chrystusa za Boga.

Drodzy Czytelnicy moglibyśmy bez problemu już zakończyć ukazywanie tych dowodów za kogo Henryk uważał Chrystusa.

Zresztą sam się z tym nie kryje ponieważ przyznaje się do tego tymi o to słowami niespełna 2 miesiące temu:

2a

i na koniec tego komentarza dodaje:

2b

A więc co takiego usuwa Henryk?

Przedstawimy Wam jeden dowód, którego już próżno możecie szukać wśród artykułów na witrynie www.zbawienie.com

Artykuł, który był SZTANDAROWYM znakiem kierunku wiary, którą głosił Henryk.

Usunął go ze strony ale jeszcze nie ze serwerów stąd w google jeszcze można go znaleźć:

1a

Tutaj jest link do tego pięknego artykułu Henryka pt. “Czy Jezus jest Bogiem?”

Poniżej przedstawiamy Wam go w formie zrzutu ekranowego bo nie wiadomo jak długo on będzie na sieci…

A więc zobaczmy jak Henryk odpowiada na zadane przez siebie pytanie w temacie.

Czy Jezus jest naprawdę Bogiem?

Tak naprawdę to czy BYŁ dla niego Bogiem. nie tak dawno jeszcze…

1aa3a4a5a6a7a9a9aa10a11a12a13a14a15a16a

Cóż za wspaniały artykuł, trzymający fundament wiary, którą Henryk… głosił.

Niestety artykuł został USUNIĘTY przez Niego.

A spójrzmy jakie niesamowite świadectwo napisał w nim:

“Najważniejszy powód, dla którego Jezus musi być Bogiem to fakt, że gdyby Nim nie był, Jego śmierć nie wystarczyłaby, by zapłacić karę za grzechy całego świata (1 List św. Jana 2:2). Tylko Bóg mógł spłacić tak nieskończony dług. Jedynie Bóg mógł wziąć na siebie grzechy całego świata (2 List św. Pawła do Koryntian 5:21), umrzeć i zmartwychwstać, co dowodzi, że Jezus zwyciężył nad grzechem.”

Popatrzmy, że Henryk pisał, że Chrystus MUSI BYĆ Bogiem.

To nie są słowa w stylu, że “może być”, “prawdopodobnie jest” ale jakże dosadne iż MUSI BYĆ!

A dlaczego tak dobitnie napisał swój manifest wiary w tym artykule? Jak to zaargumentował?

“to fakt, że gdyby Nim nie był, Jego śmierć nie wystarczyłaby, by zapłacić karę za grzechy całego świata (1 List św. Jana 2:2). Tylko Bóg mógł spłacić tak nieskończony dług.”

Zobaczmy, że zaakcentował bardzo ważny fakt, że TYLKO BÓG mógł spłacić tak nieskończony dług”

Teraz chcemy wspólnie zadać Tobie Henryku pytanie, adekwatne do tego w co kiedyś wierzyłeś latami a co powaliłeś na ziemię w ciągu 23 GODZIN (!!!) pisząc tą zdradziecką herezję, w dwóch wpisach na forum – DOSŁOWNIE w przedziale czasowym niespełna JEDNEJ DOBY!  ( dowód linkowy )

A Pytanie nasze brzmi:

Skoro Chrystus NIE jest już dla Ciebie Bogiem to po co głosisz o jakiejś “Dobrej Nowinie” skoro nie jest już wcale taką dobrą bo ten dług nie został tak naprawdę spłacony przez człowieka zwanego Chrystusem, czy też Synem Bożym?

Po co siejesz w takim razie taką bajeczkę o Dobrej Nowinie skoro nie jest to Dobra Nowina a jeden wielki przekręt Ksiąg Biblijnych???

Drodzy Czytelnicy, Internauci powinniście lawinowo zacząć zadawać mu te pytanie – i inne również, które narzucają się “samoistnie” po tym co pokazujemy.
A jest to CZYSTA PRAWDA – fakty, które są Henryka własnymi świadectwami.

Nadal będziecie bierni temu NAJWIĘKSZEMU PRZEKRĘTOWI/ ZWIEDZENIU jaki dotyczy tych najbardziej pragnących podążać za Chrystusem jako Bogiem i Zbawicielem?

Nadal chcecie UDAWAĆ, że nic takiego się nie wydarzyło…?

Oczywiście ten jego artykuł zawiera sporo kąkolowych dowodów, że Chrystus jest Bogiem ale kąkol akurat w tej kwestii mówi PRAWDĘ.
I dlatego cały świat został zwiedziony przez kąkol, na którym zbudowane są WSZYSTKIE organizacje religijne.

Ale główne i najbardziej dosadne dowody na to, że Chrystus jest Bogiem, Henryk w artykule podaje właśnie te Apostolskie jak i te ze ST.
Jest oczywiście o wiele więcej, które przedstawiliśmy wspólnie w artykule “Chrystus jest Bogiem!”

 

Co ciekawe, Henryk nie do końca postarał się z usuwaniem i blokowaniem dowodów na swoich witrynach ponieważ proszę zapoznać się ze świadectwem na JESZCZE ISTNIEJĄCYM w “takiej formie” artykule na witrynie www.zbawienie.com pod tytułem “Poznaj Isusa”

Znajduje się on w lewej kolumnie “DOKTRYNY”, w dolnej części:

wstep

Nie będziemy wklejać całego artykułu, a pokażemy najważniejsze dla tematu dowody. (oczywiście została skopiowana w oryginalnej formie, gdyby Henryk usunął go lub zmienił) Zapraszamy byście cały przeczytali a jeśli zostanie usunięty to napiszcie i prześlemy Wam w oryginale.

Zobaczmy co świadczy Henryk w nim, gdzie chce Czytelnikom przybliżyć postać Chrystusa.
A jako osoba czytająca Biblię od 41 lat powinna mieć bardzo rzetelną wiedzę na ten temat.

Skończyliśmy omawianie ostatniego artykułu na temacie WSPANIAŁEJ OFIARY SAMEGO BOGA by nas, ludzi wykupić z grzechu śmierci.

Jest to przecież fundament całego Słowa Bożego i proszę zobaczyć, że i dla Henryka niewątpliwie był, gdyż w tym artykule, który będziemy omawiać – również poświęcił mu sporo czasu:

a2

[…]

 

a1a

Drodzy Czytelnicy, to nie są nasze zdania, pouczenia, świadectwo – to JEST świadectwo wiary Henryka Kubika, które jak widzicie aktualizował nie tak dawno bo praktycznie w 2014 roku.

Do chwili obecnej artykuł w takiej formie widnieje na jego witrynie (choć z pewnością nie wychwycił, że takie “herezje” kiedyś głosił i stąd jeszcze nie został usunięty lub zmieniony).

Proszę, zauważcie jak pisze, że religie umniejszają wartości ofiary Chrystusa – co z pewnością ma na myśli, że Chrystus jest całkowicie z boku w ówczesnych religiach a prym wiedzie demon pod postacią Maryji a w dniu 31 sierpnia tego roku OGRABIŁ wartość Ofiary z NAJWIĘKSZEGO AUTORYTETU – “Jej Boskiej Miłości” ku wszystkim ludziom na świecie!

Bardzo istotne jest to, że w dowodzie przedstawionym powyżej Henryk zaświadcza, że wartość Ofiary Chrystusa może być w pełni dopiero zrozumiana w kontekście Chrystusa BOGA.

Drodzy Czytelnicy otwórzcie oczy na jaki obecnie kontekst zwraca uwagę Henryk na swoich witrynach i forum i prosimy byście uciekali z tej drogi zatracenia, która obecnie nie ma NIC wspólnego z Dobrą Nowiną jaką głosi Słowo Boże.

Przejdźmy do dalszych dowodów:

a3

Henryk o początku Ewangelii Jana ponownie napisał wspaniałe świadectwo nazywając go “jednym z najmędrszych tekstów biblijnych”.

We wcześniejszych dowodach nazwał go “najbardziej majestatycznymi słowami o Isusie Chrystusie w całej Biblii” oraz “najważniejszą doktryną Bibliją”.

Od 31 sierpnia 2015 roku , dla Henryka, ten wspaniały wstęp Ewangelii umiłowanego ucznia Zbawiciela to “tylko opinia Jana” , która jest “niewłaściwie rozumiana” lub “skażona”.

Ten fragment dowodu również bezsprzecznie świadczy, że Chrystus BYŁ Bogiem – bynajmniej dla Henryka.

W dalszej części zaświadcza i poucza:

a4

[…]

 

a5a

A poniżej dodaje:

a6

Zostawimy to bez komentarza…

W dalszej części napisał:

a7

Henryku dla nas niewątpliwie Chrystus JEST NADAL Bogiem ale dla Ciebie niestety już nie.

Czy możesz wytłumaczyć nam i Czytelnikom tak WIELKĄ przemianę Twojej wiary???

.
W dalszej części artykułu podczas opisywania kuszenia Chrystusa przez szatana, Henryk tak oto zaświadcza:

a8

Jak już mogliśmy zobaczyć wcześniej “okup” niestety stał się dla Henryka niczym zabawa LUDZKA w policjantów i porywaczy a ten warunek o którym powyżej pisze, również możemy wsadzić w baśnie i bajki tysiąca i jednej nocy…

Dalsza część artykułu nadal potwierdza w Kogo wierzył Henryk:

a9

Koniec artykułu jest równie piękny jak całość:

a10

Czytamy w nim wspaniałą puentę całości świadectwa jakie Henryk daje:

a12

Henryku z przykrością musimy napisać, że Ty nie posiadasz już takiego WSPANIAŁEGO Boga (w którym my NADAL pokładamy swoje życia) – Twój władca królestwa bożego (celowo z małej litery) nie jest przecież Bogiem lecz jedynie wyróżnioną “istotą”/człowiekiem o tytule Syna Bożego.

Jak tak bardzo mogłeś zdradzić Boga, to nam wszystkim się to nie mieści do tej pory w głowie.

Lepiej opamiętaj się i zejdź z tej ścieżki zatracenia bo faktycznie nadchodzi czas, że nie będzie już pobłażał Chrystus – Zbawiciel – Przedziwny Doradca – Bóg Mocny – Odwieczny Ojciec – Książę Pokoju dla wszystkich niegodziwych ludzi a w szczególności tych, którzy OGRABILI Go z JEDYNEJ BOSKOŚCI!

.

.
WIELBIENIE BOGA I STAŁA WIĘŹ Z NIM, ZBAWICIELEM – CHRYSTUSEM

Jak dobitnie wiemy, Słowo Boże świadczy nam o tym, że Chrystus jest Bogiem i Jednym z Ojcem.
Z tego tytułu w bardzo łatwy sposób możemy wyczytać ze Słowa Bożego, że mamy wzrastać duchowo przede wszystkim przez bezpośrednią więź z Chrystusem, Bogiem i Zbawicielem świata.

A jakie w tej kwestii świadectwo głosił Henryk poprzez swoje witryny?

a13a14a15a16

Drodzy Czytelnicy, te powyższe świadectwa mogliście już przeczytać wcześniej.

Henryka świadectwo wyraźnie pokazuje, że cała istota bycia naśladowcy Chrystusa – Zbawiciela i Boga polega na TRWAŁEJ, STAŁEJ więzi z nim.
I wspaniale pokazuje, że NIKT nie ma prawa stanąć pomiędzy Wami a Nim.

Również Henryk nie miał wątpliwości co do wielbienia Chrystusa jako Boga – pisząc przede wszystkim to jakże ważne świadectwo:

a17

Lecz pamiętajmy, że świadczył tak jeszcze do niedawna bo od niespełna 2 miesięcy Henryk zmienił KOMPLETNIE swoje świadectwo:

a18

Tutaj jest LINK DO ŹRÓDŁA a w dalszej części nadal ukazuje swoją ZDRADĘ Boga:

a19

Drodzy Czytelnicy to nie są to jakieś poprawki nieznaczne – to jest zmiana diametralna wiary – niczym zamiana koloru białego na CZARNY!

Wszystko co chcemy właśnie ukazać w tym artykule to ten ZWROT, w którym Henryk odwraca się PLECAMI do Boga.
Jego świadectwo i nauczanie nie jest już skierowane “twarzą” ku Bogu lecz jak możecie to dobitnie zobaczyć – w PRZECIWNYM zupełnie kierunku.

Najsmutniejsze jest to, że NIKT z obecnych forumowiczów chyba nie dostrzega tego skoro nadal piszą i tworzą działalność “ukazywania prawdy” z tym człowiekiem i kilkoma jeszcze HERETYKAMI.

Dalej w tym samym wpisie zaświadcza:

a20

Henryku wystarczy spojrzeć na wcześniejsze dowody, które ukazaliśmy i widać, że kiedyś miałeś ich mnóstwo – i to właśnie z Starego Testamentu za pośrednictwem Proroków!

Cóż to się stało, że Biblie czytasz 41 lat i NAGLE dostajesz takiej “biblijnej ŚLEPOTY”??

Drodzy Czytelnicy nie możemy pominąć również ważnej kwestii, że przede wszystkim dwaj bardzo poważani członkowie forum – również brali udział w GRABIEŻY na Chrystusie z Jego “istoty” BOGA.

Mamy oczywiście na myśli Obserwatora oraz Cyryla.
Takie oto stanowiska zajęli, po tym jak Henryk OGRABIŁ Chrystusa z miana Boga:

a21a22a23

Niestety sprawa nie jest taka prosta jak innym się wydaje…

Bynajmniej nie w tej CAŁEJ  sytuacji zmiany KOMPLETNIE kierunku wiary na której, przecież witryny Henryka zbudowały swoje zaufanie.

Teraz jest TOTALNIE INNY-PRZECIWSTAWNY kierunek!

W tej zmianie również prym wiedzie już TORA – ale tym zajmiemy się w dalszej części artykułu…

Niestety w tej AKCJI grabieży również dała się wciągnąć Marysia, która dołożyła swoje  (smutne) 3 grosze:

a24

Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że Marysia nie ma dość czystego spojrzenia na Słowo Boże. Oczywiście nie piszemy tego by ją zganić za to lecz zwrócić na to uwagę.
W tym komentarzu dała właśnie przykład, że nie rozumie do końca i to nawet bardzo KONKRETNYCH  Prawd Słowa Bożego.

Mianowicie chodzi o to, że pisze iż (wg jej rozumowania) Chrystus na jakiś czas otrzymał pełnię władzy od Boga aby następnie Mu ją zwrócić.

Jest to kompletna FIKCJA która została przekazana nam prze fałszywe religie – ponieważ nie ma kompletnie o tym ani słowa w Apostolskim Słowie Bożym.
Słowo Boże mówi, że Chrystus JAKO BÓG, sprawuje swoją władzę CAŁY CZAS!

Jest to bardzo poważny błąd w postrzeganiu tak ważnej istoty Dobrej Nowiny Słowa Bożego i oczywiście nie mamy o to do niej pretensji bo wynika to po prostu z braku rozumienia.

Natomiast PORAŻAJĄCE jest to, że NIKT z naszej elity NIE sprostował tak bardzo krzywdzącego dla Chrystusa świadectwa jakie dała Marysia!

Oczywiście Henrykowi, Obserwatorowi i Cyrylowi jak najbardziej to było na rękę by przemilczeć ale… gdzie jest reszta forumowiczów??

Nikt nie wychwycił takiego błędu DOGMATYCZNEGO czy też może boją się odezwać…?

Ale musimy Marysię pochwalić za post, który założyła aby ukazać i piętnować złe zachowanie forumowiczów aby nie postępowali tak w przyszłości bo nie przystoi to prawdziwemu naśladowcy Chrystusa.

Marysia w tej sytuacji postąpiła zgodnie z naukami Chrystusa, natomiast objęcie stanowiska w tej kwestii przez Henryka, wszystkich nas wprawiło w… OSŁUPIENIE!

Drodzy Czytelnicy niestety już nie zobaczycie tego tematu na forum ponieważ Henryk… SKASOWAŁ JE!

Chodziło o sytuację z użytkownikiem Mutu, który wyzywał od “cipki” pewnego Karola (znanego pewnie zorientowanym Czytelnikom).
Ów Karol napisał wiadomość do Marysi aby pokazać zachowanie Mutu i stąd Marysia założyła nowy temat na forum pt. “Zachowanie poza forum”.

Napisała w nim o zaistniałej sytuacji, i wyraziła swoją opinię, że nikt z osób uważających się za naśladowców Chrystusa NIE POWINIEN (a wręcz NIE MOŻE – nasze stanowisko) zachowywać się w taki sposób do bliźniego.
Oczywiście Marysia nie podała, że chodzi o Mutu, który sam się ujawnił nie widząc w swoim zachowaniu NIC złego.

Marysia postąpiła zgodnie z naukami Chrystusa, który mówi, że mamy być dla siebie wsparciem, pomocą w trzymaniu się Prawdy czyli tyczy się to również zachowania w stosunku drugiego człowieka.

Pięknie to ukazuje Apostoł Jakub w swoim liście:

 Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy” List Jakuba 5, 19-20

.Również umiłowany uczeń Zbawiciela – Jan, sam daje świadectwo, że mamy UPOMINAĆ braci i siostry gdy postępują źle – czego dowodem jest jego 3 List Apostolski w którym pisze:

“Napisałem kilka słów do gminy,
lecz Diotrefes, który pragnie być pierwszym wśród nich, nie przyjmuje nas.
 Dlatego, gdy przybędę,
upomnę go za jego wystąpienia
i złośliwe wypowiedzi przeciwko nam.
A nadto, jakby mu jeszcze było tego za mało,
odmawia on udzielania gościny braciom,
a tym, którzy chcą to czynić,
zabrania, a nawet wyklucza ich z Kościoła.
 Umiłowany, nie naśladuj zła, lecz dobro!
Ten, kto czyni dobrze, jest z Boga;
ten zaś, kto czyni źle, Boga nie widział.” 3 List Jana 1, 9-11

Zresztą sam Chrystus nas naucza, że z KAŻDEGO słowa będziemy rozliczani.

Marysia postąpiła zgodnie ze Słowem Bożym, natomiast Henryk – osoba, która tak bardzo (RZEKOMO!) pragnie naśladować Chrystusa i postępować zgodnie Z JEGO SŁOWAMI – takie oto stanowisko obrał:

mutu_c

Drodzy Czytelnicy czy sami dowierzacie co czytacie?

Czy może już oswoiliście się w tym komentarzu z “DRUGĄ naturą – twarzą” Henryka Kubika…?

Zobaczmy – dla Henryka jest PEWNE, że nie złamał żadnego Prawa Bożego/przykazania.

Czyżby Henryku???

A o miłowaniu bliźniego jako PRZYKAZANIU nie słyszałeś?

Czy odzywanie się do bliźniego “CIPKO” i szydzenie tym samym z niego jest postępowanie wg PRAWA BOŻEGO, którego nauczył nas Chrystus??

Proszę spójrzcie na CAŁOŚĆ komentarza Henryka bo zawiera w sobie o wiele więcej “ciekawych rzeczy”…

Nawet zawiera w sobie elementy HUMORU a tym samym robienia z tego żartu słowami “być może miał dobry humor…”

Musimy tu napomnieć, że zachowanie Mutu niejednokrotnie budzi niesmak bo na starym forum nie raz pokazał jak bardzo niemiło wyzywa innych forumowiczów, również w bardzo agresywnym i prześmiewczym tonie.

Nigdy na to Henryk nie zareagował i jak widzimy również obecnie też nie.

Henryk pisząc iż “to nie jest nasz interes i nie mamy prawa nikomu wchodzić do życiorysu.” po prostu przeczy nie tylko nauczaniom Apostołów ale przede wszystkim samemu Chrystusowi!

Ale jego podejście do tego jakże gorszącego zachowania jest niepokojące gdy pisze:

“Skupmy się na czymś znacznie ważniejszym.”

Co takiego może być ważniejszego poruszanego w tym temacie?

Spójrzmy:

a25

Hmm czy my o czymś nie wiemy???

Należy się zastanowić, KTO jest “na tyle nieśmiały” aby się jeszcze przyznać/pochwalić, że CELEBRUJE SABAT???

Czy coś Chrystus mówi o celebrowaniu Sabatu..??

Czy Apostołowie w swoich listach również ukazują coś na temat ważności CELEBROWANIU SABATU..??

Czy my czytamy inną Biblię/Słowo Boże???

Henryk zaświadczył w tym wpisie, że ów ważniejsza sprawa czyli CELEBROWANIE SABATU to:

a26

Drodzy Czytelnicy, Internauci – właśnie od pewnego czasu Henryk i jego elita zaczęła zmieniać swój kierunek ANULUJĄC nauki i PRAWO Chrystusa ku powrocie do TORY!

Wszyscy w piątkę zwróciliśmy na to uwagę i od dłuższego czasu staramy się Was przestrzec przed tym.

Tu mamy DOWÓD niezbity na to – choć dowodów już wystarczająco przedstawiliśmy i pod innymi względami.

Po tym komentarzu STAROTESTAMENTALNYM Henryka – Marysia nie zgodziła się z nim i jako dowód, że nie jest to GODNE zachowanie i należy je ukazać i napomnieć – podała piękny werset nauki Chrystusa.

Rafał napisał w komentarzu do artykułu “Chrystus jest Bogiem” o tym jakże HEREZYJNYM świadectwie Henryka i okazało się, że wkrótce CAŁY TEMAT został skasowany przez Henryka!

Po prostu usunął go.

Z pewnością sami w szoku jesteście jak zachował się Henryk odnośnie tego “zachowania poza forum” ale czy skasowanie go świadczy o SZCZEREJ i UCZCIWEJ osobie Henryka?

My znamy doskonale odpowiedź a Wy sobie sami odpowiedzcie…

Ta sytuacja, a raczej świadectwo jakie dał Henryk jest ważne przede wszystkim z tematu, który chcemy obecnie poruszyć:

PRAWO BOGA – JEGO PRZYKAZANIA

Przypomnijmy sobie co Henryk napisał na starym forum, w maju 2010 roku, w założonym przez siebie temacie “Najważniejsza doktryna biblijna”:

a27

Chyba nie musimy tłumaczyć, że niewątpliwie wśród tego świadectwa z 2010 roku, w tych warunkowych przykazaniach nie ma żadnego miejsca na sabat?

Spójrzmy co zaświadcza również w maju 2010 roku lecz już w innym temacie “Nowe Przymierze – różnica pomiędzy obiema przymierzami” , również założonego przez niego:

a28

Spójrzmy jak Henryk opisuje różnicę jak można było kiedyś podobać się Bogu za czasów starożytnego Izraela a w momencie gdy Chrystus przyniósł Swoje pouczenia, PRAWO:

a29

Jakże pięknie napisane świadectwo zgodne ze Słowem Bożym odnośnie NOWEGO Prawa Chrystusa, które przyniósł narodom.(Izajasz 42, 1-9)

A jak dosadnie napisał iż: NIE MA SABATU”  (!!!)

Drodzy Czytelnicy to jest dla nas oczywiste i było również w tych latach jak czytaliśmy witryny Henryka – iż tak samo uważa jak my.

Natomiast na początku tego roku (2015) gdy zaktualizował na nowo swój artykuł właśnie o sabacie ( “Czy obowiązuje nas sabat?” ) dało nam to do myślenia, że coś zaczyna się dziać – a dokładnie zmieniać w kierunku wiary Henryka…

Pamiętajmy, że jeszcze nie znaliśmy się wtedy a wszyscy jednogłośnie powiedzieliśmy sobie iż było to dla nas “dziwne” posunięcie Henryka.

Na początku artykułu, Henryk daje “delikatne” bodźce ku temu:

a30

Z faktów na jakim etapie wiary obecnie jest Henryk możemy z pewnością powiedzieć, że niestety nie myliło nas przeczucie, że zaczyna się coś dziać…

Drodzy Czytelnicy, Wy  jesteście tego również świadkami a ten nasz wspólny artykuł dobitnie to przedstawia i jeszcze przedstawi…

Na końcu wcześniej przedstawionego wpisu na forum, Henryk takie o to piękne świadectwo nam dawał (czas przeszły…):

a31

To świadectwo nie wymaga komentarza lecz chcielibyśmy nadmienić, że ów jego świadectwo było tak ważne dla niego, że zrobił osobny artykuł pt “Nowe Przymierze” , którego już usunął z witryny ale jest jeszcze na serwerze więc możecie go zobaczyć pod tym linkiem –> KLIKNIJ TUTAJ (zrobiliśmy zrzut artykułu jakby Henryk usunął z serwera więc jeśli chcielibyście widzieć oryginał to napiszcie i Wam prześlemy)

Gdy Henryk napisał tak wspaniałe świadectwo na forum, pojawiły się próby przeforsowania Starotestamentalnego Prawa przez innych użytkowników.

Henryk tak oto na nie odpowiedział:

a32

Zwróćcie uwagę jak OSTRO zajął stanowisko w stosunku do “reaktywacji” Tory i Sabatu!

I na koniec dobitnie, PONOWNIE oznajmia, że Tora nie obowiązuje nas. Oczywiście w “chwili TAMTEJ” bo w “chwili OBECNEJ” czyt. dobitnie od końcówki sierpnia, Tora w świadectwie Henryka ( i nie tylko!) jest W PEŁNI OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM!

Przedstawimy to jeszcze dobitniej w dalszej części.

Wróćmy do odpowiedzi Henryka na próby forsowania Tory w stosunku do jego wspaniałego wpisu o Chrystusowym Nowym Prawie.

Został mu postawiony oto taki “zarzut”:

a33

Spójrzmy jak odpowiada:

a34

W 100% się z tym zgadzamy co KIEDYŚ Henryk głosił a dla nas jest OD ZAWSZE fundamentem naszej wiary w naszego Boga i Zbawcę – Chrystusa!

Oczywiście, że Prawo Boże jest proste ale już u Henryka nie jest  takie proste, co również ukażemy w artykule.

Ale to jak Henryk podsumował swoje stanowisko w sprawie wiary, na samym końcu przedstawianego komentarza po prostu jest M I A Ż D Ż Ą C E :

a35

Drogi Henryku jak tak można zmienić się w najważniejszej sprawie jakim jest wiara, prowadząca do życia wiecznego??

Nie tak dawno, bo niespełna 2 miesiące temu, sam wykonałeś sobie BANA ze względu swojej NOWEJ wiary!

Jeszcze rok temu, 3 lutego 2014 roku na starym forum w temacie “Czy chrześcijanie muszą miłować zbrodniarzy?”, Henryk nauczał:

a37

Dwa dni po swoim powyższym komentarzu, po dość ostrych wymianach poglądów, w nowym komentarzu ponownie stoi na swoim stanowisku:

a38

Uważamy, że wystarczająco przejrzyście i DOBITNIE przedstawiliśmy świadectwo wiary, którą Henryk głosił za pośrednictwem swoich witryn i forach.
Tylko dzięki NIEJ wchodziliśmy na jego artykuły i fora – i zapewne wielu z Was drodzy Czytelnicy.

Ale chcieliśmy jeszcze Wam pokazać jak jeden z głównych forumowiczów, którzy również odszedł od Prawdy, którą jest Chrystus – kiedyś świadczył o swojej wierze, zachęcając wszystkich do poznania Prawdy.

Chodzi o Cyryla.

Cyryl również wtrąca się do tego samego tematu co Henryk pisze o Prawie.
Cyryl zaświadcza:

a39

Jak widzimy w 2014 roku zaświadcza, że Prawo Starotestamentalne a więc TORA zostało ZŁAMANE.

Czyli stanowisko ma takie samo jak Henryk od wielu lat.

Ciekawe świadectwa daje w dalszej części swojego komentarza, również jakże spójne do Prawdy zawartej w Słowie Bożym:

a40

Wspaniale Cyryl pokazuje, że Bóg ZMIENIA Prawo – adekwatnie do danej sytuacji. Ale pamiętajmy – że to nadal jest PRAWO BOŻE.

21 lutego w nowym komentarzu świetnie to potwierdza pisząc:

a41

Ale wspaniałe świadectwo daje na początku tego komentarza:

a43

Cyryl świadczy, że Chrystus ustanowił Prawo oraz nakazy!

I to jeszcze broni Go.

Zapoznajcie się z Cyryla starszym świadectwem jakie głosił to będzie ewidentnie widać, że jest za prawem nadanym PRZEZ Chrystusa.

Cóż, przekonajmy się jakie świadectwo wiary Cyryl daje obecnie.

23 sierpnia tego roku, na nowym forum pod tematem, który sam założył, a które było wynikiem artykułu Rafała i jego świadectwa o “O nie zabijaniu bliźnich” napisał tak:

a44

Drodzy Czytelnicy, to NIE jest tylko Rafała pogląd wiary ale również NASZ – jak i wielu z Was, którzy czytacie bloga.
Chrystus przyniósł NOWE Prawo o którym świadczy bezsprzecznie Słowo Boże.

Jest to NOWE Prawo, które nawet wg wcześniejszych świadectw Cyryla – Bóg miał PRAWO do tego by NOWE PRAWO dać ludziom – o czym mogliście się przekonać wcześniej.

To nie są nasze słowa lecz samego Cyryla z 2014 roku!

Teraz zarzuca NAM, że jesteśmy IGNORANTAMI W ZAKRESIE PRAWA.

No cóż – i mówi o nas tak osoba,dla której wytłumaczeniem przypowieści o talentach, którą nauczał Chrystus jest “wspaniała” działalność pewnego osiłka, który naucza jak utwierdzać piszczele oraz najskuteczniej kopnąć bliźniego w głowę… (!!!)

I wg Cyryla ów trener będzie miał szansę za ten wkład pracy – otrzymać nagrodę od Chrystusa!  (!?)

Nie wspominając już, że Cyryl, u rycerzy – ZABÓJCÓW –  widzi(ał)”najwspanialsze cechy Chrześcijanina” ( !!!!!!! )

Spójrzmy jakie to nauki chce ukazać dla IGNORANTÓW Prawa:

a45

Widzicie co dla niego z Biblii wynika…

Jakim sposobem Cyryl odkrył iż Chrystusa Nowe Przymierze ( a raczej Nowe Prawo) zawiera WIĘKSZOŚĆ we wcześniejszych przymierzach?

Sądząc po wykrzyknikach jakie daje w tym zdaniu jest o tym wielce przekonany.

Spójrzmy na FAKTY – sama Tora (Prawa nadane Mojżeszowi dla Izraelitów na górze Synaj przez Boga) zawiera aż 616 PRAW.

Jakie w takim razie znaczenie słowa “większość” ma dla Cyryla to kompletnie nie wiemy..

Skoro większość jest to z 613 Praw to bynajmniej wychodzi, że ponad 300 praw (a to tylko niespełna połowa…) przyniósł ponownie nam Chrystus.

Czy my czytamy INNĄ Biblię,Słowo Boże?

W którym jakimkolwiek miejscu jest choć “ułamek” Słowa Bożego aby coś takiego można wywnioskować???

Ale najdziwniejsze jest to, że z TEJ WIĘKSZOŚCI możecie Drodzy Czytelnicy WYBIERAĆ SOBIE, które to Prawa jesteście sobie w stanie przestrzegać.

Jeśli dziś nie możecie czegoś przestrzegać to z tej WIĘKSZOŚCI zawsze coś pewnie znajdziecie, że dacie radę.

Coś z tych 613 na pewno wybierzecie a jeśli macie wątpliwości to prosimy skontaktować się do osoby POWAŻNEJ, które NIE jest IGNORANTEM “prawa” i z pewnością Wam doradzi – oczywiście mowa tu o Cyrylu.

Bo niestety nie zadawajcie sobie kłopotu szukania pomocy od Chrystusa w kwestii wybierania z 613 Praw bo się naprawdę na Chrystusie zawiedziecie – tylko kilka Prawa Tory wymienia w kazaniu na górze przede wszystkim, która w dodatku BARDZO ZMIENIŁ!

Wydaje nam się, że Cyryl ma jakieś większe poznanie od nas ponieważ na samym końcu potwierdza swoją wiedzę i znajomość Prawa zaświadczając takie o to stanowisko wiary:

a46

Już nie będziemy się “czepiać” że Chrystus nie unieważnił żadnego Prawa Boga – oczywiście chodzi tu o Torę, której zagadnienia z Henrykiem od dłuższego czasu przemycają wspólnie – lecz zdumiewające jest to, że świadczy on że WSZYSTKIE PRZEPISY Prawa boga (oczywiście TORY…) będą obowiązywać w przyszłości.

Niestety znowu musimy zapytać się siebie – czy my dobre Słowo Boże czytamy?

Cyrylu a może podasz nam DOWODY ze Słowa Bożego na Twoje twierdzenie – bo musisz mieć dość konkretne, skoro tak BEZSPRZECZNIE zaświadczasz?

Drodzy Czytelnicy jeszcze sporo moglibyśmy wklejać jak Cyryl zmienił swój kierunek wiary , biorąc naprawdę czynny i duży udział w reaktywowaniu Tory z Henrykiem.

Ale zajmijmy się w końcu “bohaterem” tego artykułu – wykładaczem nauk zbawiennej elity – Henrykiem.

Wcześniej przedstawiliśmy jego jakże DOSADNE świadectwo wiary dla Chrystusa i Jego Prawa – BOŻEGO Prawa.

Proszę zobaczcie jak dosadniej już pisze o wyższości Tory ponad wszystko:  ( LINK DO ŹRÓDŁA )

 a48

Dla Henryka Prawo boże NAKAZUJE wykonanie wyroku. Jakiego…?

ODEBRANIA ŻYCIU kobiecie, która zajmuje się czarami!

Czy Chrystus nauczał takiego Prawa?

Czy Henryk świadczy NADAL o Prawie Chrystusa jak wcześniej, czy może jakieś inne Prawo głosi?

Oczywiście!

Jest to Prawo TORY, w którym, pomiędzy 613 Prawami właśnie znajduje się o to, które NAKAZUJE zabić czarownicę.

Czy są to te same fundamenty wiary, którymi Henryk KIEDYŚ się kierował?

Spójrzcie jak po mistrzowsku również UDERZA/PODWAŻA Kazanie na Górze.

Jest to bardzo wyrachowana forma manipulacji – a w której Henryk jest mistrzem!

Pamiętacie jak Henryk zaświadczał że “Kazanie na górze to NOWE PRAWO”??

Z obecnego świadectwa nie sposób odnieść wrażenia jak “miłowanie bliźniego i itp. “(!!!) obecnie jest inaczej rozumiane przez Henryka. Oczywiście to “itp” nawiązuje do INNYCH pouczeń Chrystusa, które nie mają już takiego znaczenia jak kiedyś…

Jest to niewyobrażalne jak zmienił wiarę Henryk!

Według niego, tzn “jego” TORY możecie zabić obecnie czarownicę! W końcu to prawo nie jest anulowane jak to zaświadcza!

Henryku, Ty który czytasz Biblię 41 lat – nie kojarzysz czasem świadectwa w Ewangelii Jana – jak Chrystus NIE postąpił według NAKAZU Tory i nie ukamienował cudzołożnicy jak faryzeusze przyprowadzili ją do Niego…?

Według TORY – MUSIAŁA zostać ukamienowana!

Odpowiedz nam na pytanie:

Chrystus ZŁAMAŁ Prawo Boże czy nie???

Cyrylu również prosimy abyś odpowiedział na to pytanie bo wiemy, że wtedy akurat Chrystus miał wszystkie warunki “życiowe i społeczne” spełnione by ZASTOSOWAĆ PRAWO NAKAZU TORY aby cudzołożnicę ukarać ŚMIERCIĄ.

Ten WASZ sposób “wybierania” możliwości czasu i przestrzeni, dla stosowania Prawa razem z Henrykiem obecnie ŚWIADCZYCIE.
Doskonale to widać.

Czekamy na odpowiedź od takich znawców Słowa Bożego jak Wy – Obserwatora zdanie również z miłą chęcią poznamy

Zobaczmy co jeszcze nam Henryk obecnie zaświadcza:

a49

Henryk pisze tu w sprawie przykładu miłowania nieprzyjaciół ale tutaj istotne w tym co chcemy pokazać jest to, że pisze iż “mamy jedynie dowody na zaprzestanie składania ofiar za grzechy i świątynia Boża nie funkcjonuje”.

Drodzy Czytelnicy pokazujemy Wam w tym artykule i poprzednich jak Henryk MANIPULUJE  i KŁAMIE swoimi twierdzeniami.

Tu jest kolejny dowód.

Henryku a chociażby ta sytuacja z cudzołożnicą, którą Chrystusowi przyprowadzili faryzeusze to niby czym jest???

Czy nie jest to EWIDENTNYM  Dowodem na NOWE Prawo Chrystusa, o którym Ty notabene KIEDYŚ  świadczyłeś i na NIM zbudowałeś zaufanie u WSZYSTKICH, którzy Cie czytają ( a raczej już CZYTALI…)????

Teraz dostałeś jakiejś “Chrystusowej ślepoty” przez którą kompletnie NEGUJESZ Chrystusa misję i Jego Ewangelię?

Poza tym Henryk nie jest pewny jak to będzie wyglądało a Cyryl, który “jest 3 kroki w tył” za Henrykiem, to WIE!

Cóż za “wspaniali” wykładowcy ścieżek Boga – experci od Jego Prawa.

Prosimy, naprawdę zastanówcie się nad tym co ONI wyprawiają obecnie – mając Chrystusa Boga, JEDYNY Fundament Dobrej Nowiny którą Bóg zapowiedział w miłości do ludzi – po prostu ZA NIC.

Ale oczywiście “wspaniale” piszą jak to mu są posłuszni i słuchają Jego słów i nakazów – ale jak widzicie czy naprawdę FAKTY to ukazują?

Wszystko co obecnie Henryk i Jego elita świadczą to BARDZO WYRAFINOWANE świadectwo dla TORY – które czasami piszą dosadnie ale w większości jest to bardzo WYRAFINOWANE podprogowe świadectwo.

W następnych komentarzach do tego samego tematu mamy właśnie jeden z wielu przykładów na ten temat:

a50

Popatrzmy – Henryk pisze, że TERAZ dopiero DOGŁĘBNIE zrozumiał istotę Prawa i na czym się opiera “Dobra Nowina”.

Mówi, że to jest NAJWAŻNIEJSZA RZECZ – o czym w takim razie pisze?

O Prawie…

którym…

M O J Ż E S Z O W Y M oczywiście!

Oczywiście Drodzy, że Henryk nie napisał tego WPROST ale łącząc WSZYSTKIE jego świadectwa od początku roku – a szczególnie od 2 miesięcy to właśnie mówi o Prawie STAROTESTAMENTALNYM, TORY!

Jakże nie powinniśmy przypomnieć o nie złamaniu przez Mutu nakazu Boga w stosunku do miłości bliźniego gdy nazwał go CIPKĄ pogardliwie – oczywiście według Henryka.

A dlaczego nie złamał Mutu Prawa Boga?

Ponieważ według Tory, którą Henryk JUŻ CELEBRUJE,  FAKTYCZNIE Mutu nic złego nie zrobił.

A jedynie rozbawił Henryka…

No cóż , według naszego świadectwa Wiary, które oparte jest na Prawie Chrystusa – a dokładnie Prawie miłowania bliźniego – Mutu jak najbardziej ZŁAMAŁ Je swoim postępowaniem!

Dla nas jest to tak oczywiste, jak to że 2+2 = 4

A czy dla Was również to już odpowiedzcie sobie sami drodzy Czytelnicy.

Jeszcze wiele moglibyśmy pokazywać jakie Henryk obecnie ma świadectwo wiary, które bezsprzecznie korzenie swoje ma w TORZE lecz najznakomitszą puentą na wszystko W CO WIERZY Henryk i KIM RZECZYWIŚCIE JEST jest Jego nowy artykuł z końcówki sierpnia tego roku pt. “Prawo Boże – Prawem wiecznym”  ( LINK DO ARTYKUŁU )

Zdecydowaliśmy się na zamieszczenie artykułu W CAŁOŚCI tutaj jako zrzutu ekranowego bo nie zdziwilibyśmy się, że Henryk zmieniłby w nim coś lub nawet usunął. (należy kliknąć by powiększyć )

1aa2a3a4a5a6a7a8a9a10a11a13a15a17a18

Drodzy Czytelnicy ten artykuł powstał po sytuacji, gdy Rafał stanął w obronie Chrystusowego 2-giego przykazania – miłuj bliźniego.
Wszyscy od tej pory stoimy wspólnie na straży PRAWDZIWEJ Ewangelii naszego Zbawiciela i Boga , Chrystusa – co świadczymy poprzez właśnie tego bloga.

Właśnie ten artykuł, jakże świeży i aktualny do świadectwa wiary, które głosi Henryk dokładnie przedstawia PRAWDZIWE OBLICZE I DZIAŁANIE tego człowieka.

Jeśli nie dostrzegliście w nim PROFESJONALNEGO działania ducha Antychrysta to zaraz Wam przedstawimy to dobitnie – zresztą co już wcześniej ukazaliśmy jak na dłoni.

Ten artykuł posiada w sobie WSZYSTKIE cechy, które służą do KONTROLI i ZWIEDZENIA z PRAWDZIWEJ WIARY W BOGA I ZBAWICIELA Chrystusa, które BEZSPRZECZNIE głosi Słowo Boże.

 

Artykuł jest bardzo “mądrze” i sprytnie napisany.

Posiada wiele pozornych wyjaśnień, które podpierane są danymi cytatami ze Słowa Bożego.
Oczywiście są on DOBIERANE specjalnie – mimo, że NIE dotyczą np Prawa Tory – ale w sytuacji argumentacji i wyjaśnień Henryka , nabierają pozoru, że o to właśnie chodzi.

Przedstawimy to oczywiście.

Zwróćcie również uwagę, że zdecydowana większość “dowodów” na NIEZMIENNOŚĆ  Tory pochodzi właśnie ze Starego Testamentu/Przymierza.

A jak zaraz przekonacie się – fragmenty z Nowego Testamentu/Przymierza są wyrachowanymi MANIPULACJAMI, którymi Henryk uwielbia się posługiwać.

Nie musimy chyba tłumaczyć, że początek artykuł€ to pokazanie WYŻSZOŚCI I AUTENTYCZNOŚCI  Tory.

To widać na odległość – łącznie z tymi wspaniałymi malowidłami Starotestamentalnych “faktów”.

Drodzy Czytelnicy, Internauci – ale to co Henryk po raz “SETNY” pokazuje w tym artykule (co przedstawione zostało również we wczesniejszych artykułach poświęconych Henrykowi) po prostu przechodzi WSZYSTKO CO MOŻLIWE.

Chodzi o FARYZEJSTWO Henryka w DWULICOWOŚCI, KŁAMSTWIE I JEDNYM WIELKIM MATACTWIE.

Spójrzmy co napisał w tym artykule:

a19

Pamiętajmy, że Henryk napisał to 22 sierpnia tego roku – uznając RZECZNICTWO PRAWA BOŻEGO ( TORY!!!) w oparciu o wspaniały początkowy werset Ewangelii Jana.

Argumentuje to jako AUTORYZOWANE przez Słowo Boże ponieważ Jan to napisał w …. natchnieniu.

Oczywiście już nie będziemy pisać, że to przecież kompletnie nie chodzi o TORĘ…
Jest to oczywiście MANIPULACJA w wykonaniu Henryka.

Ale przypomnijmy sobie co Henryk napisał w ten pamiętny dzień, gdy OGRABIŁ Chrystusa ze STATUSU Boga, dokładnie 19  DNI PO TYM jak zaświadcza o natchnionej Prawdzie Jana  (co przedstawiliśmy na początku tego artykułu):

a21

Henryku to w końcu jak to z tym jest?

Aby reaktywować TORĘ użyłeś NATCHNIONEGO wersetu Jana – i to tego samego a tylko 19 DNI później ten sam werset Słowa Bożego jest dla Ciebie “tylko” OPINIĄ Jana??

I to zmieniłeś swój pogląd w tak NAJWAŻNIEJSZEJ  sprawie jaką głosi Słowo Boże, że Chrystus jest Bogiem.

A dla twoich judaistycznych zapędów potrafiłeś autoryzować natchnienie tego wersetu??

Proszę odpowiedz na to pytanie bo jeśli już wiemy, że “DOPIERO NIEDAWNO DOGŁĘBNIE ZROZUMIAŁEŚ” istotę Biblii w kontekście TWOJEGO Prawa z pewnością będziesz nam mógł odpowiedzieć na to pytanie.

A z pewnością nie tylko my i Czytelnicy, ale również niektórzy twoi forumowicze chcieliby poznać odpowiedź.

A na dodatek i tak przecież nawet 10 dni wcześniej potwierdziłeś NIERZETELNOŚĆ  ów Ewangelii Jana (czy to natchnionej czy to tylko “opinii” …) – dokładnie wtedy gdy pierwszy raz ZANEGOWAŁEŚ  Chrystusa JAKO Boga:

a22

To jak to jest Henryku w końcu???

Drodzy Czytelnicy nie sposób odnieść wrażenia, że wszystkie te ŻONGLOWANIE W IŚCIE MANIPULANCKI SPOSÓB Słowem Bożym – i w dodatku tak wyrachowanym, który ewidentnie jest w określonym celu – jest to po prostu CELOWE DZIAŁANIE.

I dlatego OSTRZEGAMY WAS byście UCIEKALI Z JEGO WITRYN/STRON bo jedyne co tam Was czeka to GNIEW BOŻY-  CHRYSTUSA, SPRAWIEDLIWEGO SĘDZIEGO!

KRÓLA, KRÓLÓW – PANA PANÓW!

Jeśli nawet nie byłaby to zaplanowana akcja ZWIEDZENIA – na lata do przodu!!!! – to postawa Henryka jedynie kwalifikuje się o SCHIZOFREMIĘ i inne napady PRZECIWNYCH OSOBOWOŚCI – co niestety wymaga leczenia.
Oczywiście modlitwa jak najbardziej wskazana aby ten człowiek – wraz z kilkoma zbawiennymi – POWRÓCILI do Ewangelii Chrystusowej!

Ale nawet gdyby to było rzeczywistością i tak W TROSCE O SWOJE DUCHOWE WZRASTANIE W PRAWDZIWYM BOGU – SYNU I OJCU – UCIEKAJCIE Z TYCH STRON!

Jedyna możliwa forma pozostania na nich to OFICJALNE PRZEPROSINY HENRYKA – ZA TO ŻE ZSZEDŁ Z DROGI PRAWDY I ŻYCIA – KTÓRĄ JEST CHRYSTUS – I OCZYWIŚCIE, USUNIĘCIE WSZYSTKICH MATERIAŁÓW, KTÓRE POWALAJĄ PRAWDĘ SŁOWA BOŻEGO NA ZIEMIĘ!

ORAZ POWRÓT DO KORZENI – FUNDAMENTU WIARY, KTÓRĄ GŁOSIŁ CHRYSTUS A ZA NIM JEGO APOSTOŁOWIE – DO CHRYSTUSA JAKO BOGA I ZBAWICIELA.

Artykuł posiada jeszcze wiele oszczerstw w stosunku do Prawdy – Boga i pokażemy te najważniejsze.

Dalej Henryk pisze:

a23

Jest to kolejny przykład na DWULICOWOŚĆ świadectwa Henryka albo chorobę schizofreniczną.

Henryku nie może być przecież ciekawy werset bo przecież to tylko OPINIA Jana a w dodatku NIE SĄ to słowa Isusa…

Co ciekawe – Henryk nawet tą OPINIĘ w ostatnim wersecie “bierze za”… POLECENIE BOGA!

No cóż, czego się to nie robi dla aktywacji Tory…

Zresztą poniżej też aby ją reaktywować nawet dopuszczasz się ponownie do użycia “opini” Jana:

a24

Drodzy Czytelnicy w artykułach o Henryku pokazaliśmy, że ewidentnie Henryk NIE UZNAJE listów Apostolskich jako Słowo Boże – czego nawet sam nie ukrywał w komentarzu do Krystiana/brainbrakeara (co pokazaliśmy już na blogu) a tutaj proszę – List Jana jak najbardziej jest “DOBRY” bo można nim forsować JUDAISTYCZNĄ agendę!

Dalej w artykule o SWOJEJ Torze piszesz:

a25

Kiedyś tak wiele sugestii miałeś, że Tora,ów twoje Prawo zostało anulowane a teraz co Ty piszesz…?
Czy również i amnezja Ciebie dręczy?

Jeśli tak to przeczytaj początek artykułu jeszcze raz to zobaczysz CO KIEDYŚ PISAŁEŚ…

Dalej kontynuujesz swój chazarski koncert w taki oto sposób:

a26

Drodzy Czytelnicy ten człowiek NEGUJE Prawdę jaką niesie za sobą Słowo Boże i za Którą MILIONY osób – świętych, ginęło!

Oczywiście w tej kwestii Paweł się nie mylił (cały kąkol).

Jest to przecież  FUNDAMENT Wiary, której Nasz Zbawiciel – Bóg – Chrystus nauczał, że KAŻDY KTO UWIERZY W NIEGO BĘDZIE MIAŁ ŻYCIE WIECZNE!

O tym właśnie na blogu świadczymy i jak najlepiej potrafimy ukazujemy.

Jeśli porzucicie TEN Fundament Wiary – jesteście zgubieni niestety.

Drodzy kończymy już artykuł, choć jeszcze moglibyśmy wiele ukazać w tym temacie – i prosimy Was byście naprawdę przeanalizowali to co nie tylko w tym artykule ukazujemy odnośnie ZMIANY KIERUNKU WIARY przez Henryka i jego eiltę , ale również we wczesniejszych artykułach poświęconych właśnie TEMU ZWIEDZENIU!

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że dopuszczamy możliwość, że Henryka po prostu “zlikwidowano” i obecnie nie pisze to on lecz CHAZARSCY ÓWCZEŚNI PANOWIE ŚWIATA i stąd kierunek świadectwa “zbawiennego” ODWRÓCIŁ SIĘ OD PRAWDZIWEGO WŁADCY –  Chrystusa Boga.

Ale jeśli nawet taka smutna prawda jest to I TAK UCIEKAJCIE Z WWW.ZBAWIENIE.COM I WITRYN POCHODNYCH

O tym moglibyśmy się dowiedzieć jaka jest prawda, gdy np Henryk zrobiłby nowy filmik na youtube z własną osobą w kadrze.

Na chwilę obecną NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŹĆ bo jak dobitnie ukazaliśmy, “jego” witryny świadczą o INNEJ Ewangelii i absurdem jest aby nadal nazywać je “zbawienie.com”  bo fakty są jednoznaczne, że obecnie nazwa powinna brzmieć:

.
WWW.ANTYZBAWIENIE.COM

.

ps. Również należy zwrócić uwagę na BARDZO PODOBNE działanie manipulancko-żonglerskie, którymi cechuje się Obserwator. Szczególnie to pokazał w oszczerstwach w stosunku do Rafała.
To zachowanie również poruszyliśmy na blogu – choć o wiele więcej można ukazać.

Życzymy Wam z całego serca aby Duch Boga – Chrystusa otworzył Wam oczy na Prawdę i byście nie ulegli temu ZWIEDZENIU, które zostało zastawione nawet na WYBRANYCH!

.

Andrzej, Basia, Krzysiek, Rafał i Roman

.

.

.
*******  AKTUALIZACJA 30.10.2015  *******

.
Drodzy Czytelnicy z sytuacji, iż widać dobitnie, że na forum ANTYzbawiennym na siłę chcą udowadniać, iż Chrystus nie jest Bogiem – pokażemy Wam więcej dowodów Z ICH WŁASNEGO źródła, że to co piszą obecnie są to ich dumania faryzejskie, które są JEDNYM WIELKIM PRZECIWIEŃSTWEM do wcześniejszego świadectwa jaki KIEDYŚ GŁOSILI.

Musimy wspomnieć o wspaniałej postawie Skipera, który swoim świadectwem ukazuje swoją miłość do Boga i Zbawiciela – Chrystusa!

Najważniejszych dowodów, że Chrystus jest RÓWNIEŻ Bogiem – czyli ze Słowa Bożego – ukazaliśmy DZIESIĄTKI, szczególnie w artykule “Chrystus jest Bogiem!” i skoro TYSIĄCE/”miliony” ludzi dostrzegło to na całym świecie oddając za tą PRAWDĘ nawet swoje własne życie w sposób męczeński – to Ci z Was, którzy pragniecie Boga z CAŁYCH SWOICH SIŁ I DUSZY – bez problemu “To” zobaczycie – a raczej już wiecie.

Na bardzo stylistyczno-faryzejskie wpisy, które pojawiają się na forum (szczególnie ostatnie), negujące Chrystusa jako Boga – chcemy przedstawić RESZTĘ wspaniałych świadectw Henryka, które kiedyś napisał ku chwale swojego Boga – Chrystusa.

Obecnie negują EWIDENTNY przekaz Słowa Bożego, który ukazuję “ISTOTĘ” DWÓCH wcieleń Boga: Boga Ducha (Ojca) i Boga W CIELE CZŁOWIEKA (Syna).

Tak bardzo są oburzeni tą PRAWDĄ a przecież o tym również świadczył ICH GURU, co już ukazaliśmy, ale najdobitniej o tym zaświadczył w artykule “Poznaj Isusa” ,który nadal jeszcze widnieje na witrynie zbawienie.com :  (kliknij by powiększyć)

34

Czy trzeba cokolwiek dodawać?

Czyż właśnie obecnie nie forsuje się na ich forum “pomysłu szatańskiego świata” dając do zrozumienia, że Chrystus jest jedynie wyróżnionym stworzeniem-człowiekiem, któremu Bóg dał wielkie moce i władze by wypełnił proroctwo i misję daną mu od “jedynego” Boga?

Czyż nie jest to podobna wersja ukazania Chrystusa chociażby do Islamu, w którym Chrystus jest właśnie wyjątkowym człowiekiem, prorokiem z wielkimi umiejętnościami, posłanym od boga?

Natomiast naszą puentą niech będzie puenta, którą użył również Henryk:

“Pod tym względem jest to czysty monoteizm, ponieważ naszym Bogiem jest tylko i wyłącznie Isus Chrystus. Podobnie było za czasów Mojżesza i Izraela.”

To jest NIEZAPRZECZALNY Dowód Słowa Bożego, który Rafał wspaniale ukazał w artykule: “Pan Jezus odwiedzał świat JAKO CZŁOWIEK jeszcze przed narodzinami 2015 lat temu! UKRYWANE FAKTY!”

Korzystając z okazji aktualizacji chcieliśmy Wam przedstawić jeszcze jeden wspaniały artykuł Henryka, który JUŻ USUNĄŁ ze swojej witryny – ale jeszcze jest na serwerze. (dajemy go całego w formie zrzutu,na wypadek jakby usunął go z serwera)

Temat artykułu jakże bardzo wymowny – “Czy możemy wielbić Isusa oraz do Niego się modlić?” (LINK DO ARTYKUŁU)

Już ukazaliśmy za pośrednictwem wpisów Henryka na starym forum odpowiedź na to pytanie lecz ten artykuł jest o wiele wspanialszy, ukazujący jak Henryk BYŁ oddany Bogu i Zbawicielowi – Chrystusowi.

Porusza w nim wiele aspektów BOSKOŚCI Chrystusa – tego z czym TERAZ WALCZY.

W życiu taka zmiana, chociażby w sytuacji przejścia na druga linię frontu – nazywa się ZDRADĄ.

Spójrzmy jakie więc własne świadectwo ponownie zdradził Henryk:

1a1b1c1d1e1f1g1h1i1j1k1l1m

Do obecnej postawy Henryka i pewnych forumowiczów, którzy na siłę chcą dowodzić “słuszności” OGRABIENIA Chrystusa z Jego Największej Chwały – BOGA – niech będą słowa samego Henryka:

1n

A wszystkim ludziom oddanym Chrystusowi – Bogu i Zbawicielowi naszemu, dziękujemy z całego serca za wsparcie o walkę za NAJWAŻNIEJSZĄ Prawdę ze Słowa Bożego iż Bóg nas tak bardzo kocha, że własne życie, LUDZKIE CIAŁO, oddał jako OKUP za wszystkich ludzi aby mogli żyć z nim wiecznie na nowej ziemi – pod Jego Sprawiedliwym i Wiecznym panowaniem!

Niech Was Bóg Mocny, Książę Pokoju, Odwieczny Ojciec, Król Królów prowadzi nadal przez Drogę Życia Wiecznego!

.
*******  AKTUALIZACJA 06.11.2015 *******

.

Drodzy Czytelnicy, Internauci ta aktualizacja jest BARDZO WAŻNA ponieważ ukazuje jak naprawdę Henryk pragnie świadczyć PRAWDĘ.

A raczej powinienem napisać – jak unika aby dać o Niej świadectwo.

Wczoraj wieczorem wysłałem w naszym imieniu e-mail do Henryka.
Powodem jest fakt, że Henryk ewidentnie unika odpowiedzi na pytanie, które my już dawno na blogu zadaliśmy im; które również użytkowniczka forum – Hugo – zadała oraz gdy kilka dni temu, ponownie zapytaliśmy na blogu.

Henryk jest na bieżąco z czytaniem bloga i nie sposób tego nei stwierdzić, gdy zajmuje się analizowaniem moich “teorii spiskowych”  zamiast odpowiedzieć na pytanie i RAZ NA ZAWSZE pokazać, że to ONI mówią PRAWDĘ a my wprowadzamy Was w błąd – Drodzy Czytelnicy.

Poniżej przedstawiam Wam oryginał e-maila, który został wysłany do Henryka:  (należy kliknąć by powiększyć)

a1aa2

Powiem Wam szczerze, że nie spodziewałem się tak naprawdę KONKRETNEJ odpowiedzi na zadane pytanie. Taką JASNĄ odpowiedź, która mogłaby przede wszystkim Czytelnikom pokazać STANOWISKO w tej sprawie – jakże ważnej!

Dziś popołudniu Henryk napisał pierwszego posta na forum od otrzymania e-maila i to co napisał utwierdza jeszcze bardziej z jakim człowiekiem mamy do czynienia.

Spójrzmy co takiego napisał:

a3

Drodzy Czytelnicy, nie wiem jakbym musiał być niemyślący by w ogóle w to uwierzyć, że usunął e-maila bez czytania???

Czy ktokolwiek jest w takie słowa jego uwierzyć, że rzeczywiście tak uczynił???

Sam temat e-maila, który brzmi “Pytanie – pokaż, że to MY się mylimy” powinien zainteresować – czym jest ów pytanie – i tym bardziej przeczytać treść wiadomości, którą napisałem.

No chyba, że spodziewał się, że pytaniem znajdującym się w treści wiadomości jest to, przed którym UCHYLA SIĘ aby na nie NIE odpowiedzieć.
Jedynie zakładam, że ZE STRACHU mógłby e-maila skasować by nie dręczyły go koszmary w nocy z pytaniem w roli głównej: “KIM JEST ÓW BÓG, ZASIADAJĄCY NA TRONIE I MÓWIĄCY DO JANA?”

Ale byłbym naiwny, gdybym tak myślał…

Poza tym moi drodzy, jasno w temacie jest napisane aby udowodnić nam, że jesteśmy KŁAMCAMI – powinien uczynić tak jak Kościół w Efezie i spodziewając się treści pytania – OBNAŻYĆ  nas jako KŁAMCÓW w tej jakże ważnej kwestii. Bóg z pewnością oczekuje takiej postawy skoro pochwala ten czyn Swojego Kościoła.

Poza tym z ciekawości nie sposób nie byłoby zajrzeć co ów HERETYK, PRZESTĘPCA WOBEC BOGA I JEGO PRAWA, znowu nie wymyślił… i pomyśleć:

“A może jednak coś w jego myśleniu się zmieniło i będę mu mógł pomóc?”

Oj nie – Henryk SKASOWAŁ BEZ CZYTANIA ten e-mail…

Tak…

A w tym komentarzu, ów tego e-maila, którego  “Z PEWNOŚCIĄ” NIE czytał, tak oto podsumował:

a4

Henryku jesteś “perfekcyjny” w manipulacji!
I też “świetne” miny robisz do ZŁEJ gry…

Nie masz nic z WIERZYTELNOŚCI i przede wszystkim z UCZCIWOŚCI.

A teraz drodzy Czytelnicy – spójrzmy na całość jego komentarza i oceńcie sami czy Henryk świadczy PRAWDĘ, że usunął mój e-mail BEZ CZYTANIA…

a5a7a8

Proszę przeczytajcie jeszcze raz naszego e-maila i zastanówcie się, czy rzeczywiście Henryk nie czytał tej “taniej prowokacji”…

Chciałbym się odnieść jedynie do tych najważniejszych “punktów” w tym najnowszym świadectwie Henryka.

Pisze on na samym początku:

a9

Oczywiście chodzi o Przykazania te z TORY – czyli w szczególności tzw “Dziesięć Przykazań”.

Czyli jeśli będziemy ich przestrzegać – tej FUNDAMENTALNEJ “rzeczy” – nie będziemy mieć grzechu.

Natomiast wszystko inne – nie spowoduje żadnego zagrożenia  dla naszego zbawienia.
Można śmiało odczytać te świadectwo Henryka, że jeśli nawet zapomnimy CAŁKOWICIE o Chrystusie i Jego nauce to NIE BĘDZIE to żadnym zagrożeniem dla naszego Zbawienia. Przecież Chrystus NIC NIE ZMIENIŁ i był wyznawcą Tory – umacniając Jej pozycję wśród ludzi. Po to rzekomo przyszedł.

Więc drodzy – tak na dobrą sprawę – według ów świadectwa, możecie czytać tylko Stary Testament i przestrzegać ów “Dziesięć Słów” danych Mojżeszowi przez Boga i NIE będzie zagrożone Wasze Zbawienie.
Nie sposób nie zauważyć tej tendencji w jakim kierunku Henryk i jego elita zmierza.

Podsumowując – POMIJAJĄC CAŁKOWICIE Chrystusa – a trzymając się Starego Przymierza i Jego Prawa – będziecie zbawieni!

Ale dalsza część jego świadectwa po raz ENTY wprawia mnie w osłupienie i jedynie takie zachowanie/świadectwa mogę przypasować do choroby “syndromu kameleona”.
Spójrzmy co takiego pisze:

a10

Jak to możliwe, że już “nie ma to większego znaczenia” czy uznamy Chrystusa za Boga????

Henryku co Ty znowu wypisujesz??

Przecież JEST TO ZŁAMANIE 1wszego Przykazania, którego najbardziej bronisz aby NIKOGO nie nazywać tytułem Boga- który TYLKO należy się Stwórcy.

To od dawna głosisz a najlepiej to ująłeś 6 dni temu:

a11

No a teraz to już nabrało “innego koloru” – nie mając większego znaczenia…

Porażające TRZYMANIE SIĘ fundamentów wiary…  teraz już nie ma znaczenia odzierać Boga z jego sławy????

Również to robisz pisząc takie oto teraz faryzejskie wywody:

a13

To już pewności nie masz?

Przecież niedawno tak bardzo wiedziałeś kto stwarzał TYLKO WSZYSTKO…

Już teraz i Chrystusa “wplątujecie w to” bo Prawda Słowa Bożego rozwala w PYŁ wasze FARYZEJSKIE HEREZJE, które chcecie przeforsować??

I myślicie, że naśladowcy Chrystusa “łykną” ten wasz “triczek” niczym dziecko cukierek???

Ale znamienne jest to co napisał w dalszej części – jako osoba, która RZEKOMO otrzymała od Boga specjalny przywilej do poznania Księgi Objawienia, i to JAKO JEDYNA OSOBA NA ŚWIECIE (!!!) :

a12

Drodzy Czytelnicy, dla ów “szczęściarza z jedynym tylko takim przywilejem” tytuł “Alfa i Omega” jest “pewną niewyraźną sugestią”.

No cóż, mogę napisać jak nie to iż ta “pewna niewyraźna sugestia” dla DZIESIĄTEK TYSIĘCY (MOŻE I SETEK) Świętych była “TYM” dla KOGO umierali od początku na arenach rzymskich koloseów rzymskich jak i chociażby w strasznych inkwizycyjnych torturach.
I JEDNOZNACZNIE, śmierć ich była ofiarowana Chrystusowi – Alfie i Omedze, Pierwszemu i Ostatniemu – w głębokiej wierze, że Alfa i Omega da im pić ze źródła wody życia!

Dla Henryka i jego elity według ich nauk – Ci ludzie są BAŁWOCHWALCAMI, PRZESTĘPCAMI W ŚWIETLE PRAWA BOŻEGO. To nie są moje wymysły – to jest dokładnie ich stanowisko wobec tego co obecnie wyznają.

Henryku wiem, że będziesz to czytał – POKAŻ W KOŃCU, ŻE ŚWIADCZYSZ PRAWDĘ!

Piszesz nauczając:

a14

Henryku jak możemy tą TYLKO JEDNA rzecz zrozumieć jeśli NIE PODAJECIE NA NIĄ ŻADNYCH DOWODÓW ZE SŁOWA BOŻEGO???

Mamy uwierzyć Tobie na słowo?????

Pokażcie W KOŃCU ten dowód jeśli się RZECZYWIŚCIE znajduje on w Księdze Objawienia skoro tak twierdzisz.

Nie mogę się ze wszystkimi DOCZEKAĆ kiedy go w końcu pokażecie – i stąd wysłaliśmy Tobie ów pytanie bo odpowiedź na nie rozwiała by wątpliwości.

Dla nas Księga Objawienia jasno i wyraźnie zaświadcza, że to Chrystus będzie nadal RZĄDZIŁ w WIECZNYM KRÓLESTWIE i właśnie on to BĘDZIE (NADAL) Bogiem dla ludzi!

O tym zaświadcza nam Księga Daniela 7,13:

a15
Henryku to jest zrzut tych wersetów z twojej biblii mesjańskiej, który zrobiłem przed sekundką.

Powiedz nam wszystkim – Sędziwy KOMU DAŁ władzę i chwałę, aby MU SŁUŻYŁY wszystkie narody??

KTO otrzymał od Sędziwego tą władzę WIECZNĄ, NIEZMIENNĄ, NAD JEGO KRÓLESTWEM – NIEZNISZCZALNYM??

Na koniec WSZYSTKIM, którzy stoicie po tej CIEMNEJ STRONIE przedstawiam Wam znamienne słowa Waszego Sędziego – Chrystusa:

“Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.” Ew. Jana 5, 23

Zastanówcie się czy warto spiskować przeciwko Sędziemu, Bogu i to jeszcze przed rozprawą!

Możecie jeszcze pojednać się z Nim i z pewnością da wam pić ze źródła wody życia.

>

175 komentarzy do “Henryk Kubik ZDRADZIŁ Boga i… Czytelników

 1. Większość problemów z błądzeniem wielu chrześcijan wynika z braku pokory i dominującej pychy. Przez co ludzie nie widzą prawdy, zaślepieni własnym ja i chcą sami być mądrzejsi od Stwórcy, nie pozwalają Duchowi Prawdy na działanie, pędzeni przez własne ego pozyskiwania czytelników, co jest niestety cielesne i złe. Widać do czego to prowadzi.

  Tematu boskości Chrystusa jest bardzo ważny w zbawieniu człowieka o czym informuje nas sam Chrystus.

  „Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich”. Jana 8:24

  Bóg stał się człowiekiem Jezusem Chrystusem i przeżył życie tak jak każdy z nas, z wielką różnicą, zawsze wypełniał wolę Ojca, teraz może więc wszystkim tym którzy pragną iść jego drogą odpuszczać grzechy nie ze względu na to, że jest Bogiem, ale ze względu na swoją ofiarę i pokorne, uniżone życie, bo to On wszystkie nasze grzechy zaniósł na krzyż, gdzie potępił grzeszne ciało człowieka, sam nie czyniąc nigdy grzechu. Syn Człowieczy stał się drugim Adamem bezgrzesznym reprezentantem ludzkości przed Bogiem – Arcykapłanem, tym w którym wszyscy ożywają, jest całkowitym wypełnieniem Prawa Bożego. Powiedział o sobie, że to On jest Panem Szabatu i to w Nim każdy człowiek kiedy rodzi się na nowo ma swoje wieczne odpocznienie, a nie pojedynczym dniu tygodnia.
  Syn Boży- Jezus Chrystus to Ojciec, który stał się człowiekiem, aby nas do siebie przyprowadzić.
  Oczywiście Bóg uczynił to przez swoje Słowo, swoją myśl w której wszystko jest stworzone, byty widzialne i niewidzialne, my i wszystko inne.

  Pierwszy werset Jana objawia całą Bożą naturę i idealnie łączy się Listem do Kolosan, która przed Chrystusem wcześniej nie była w pełni znana.
  Chrystus jest odwiecznym Bogiem, który stał się takim samym człowiekiem jak każdy z nas dzięki Słowu, przez które wszystko stworzył.

  https://napoczatkuslowo.wordpress.com/2015/09/26/slowo-z-ewangelii-jana/

  1. Cupak bardzo ładne świadectwo.

   Jeśli chodzi o Henryka to dla mnie bynajmniej nie wygląda na brak pokory i pychy.
   Warto podkreślić, że gdy odszedłem z forum dopiero po zablokowaniu mnie zaczął się na mnie kłamliwy atak – wszystkimi możliwymi sposobami.

   Co ciekawe, Henryk nie tylko mnie zablokował po tym lecz… Basie również.
   A najciekawsze jest to, że Basia nawet nie zdążyła napisać CZEGOKOLWIEK NA FORUM a ją zablokował!

   Ale nie dziwie się, że ją zablokował ponieważ dość długo zabiegałem aby w ogóle ją zatwierdził do forum. Szło to naprawdę wolno… Można się domyślać czemu…

   A również to jest ciekawe, że w tym samym czasie zabiegałem aby Henryk aktywował Andrzejowi konto na forum. Niestety się nie doczekał nawet po kilku interwencjach…

   Dlatego zdziwiłem się, że Henryk aktywował TYLKO konto Basi a nie Andrzeja.

   Ja wyraziłem swoją opinię do Cyryla “herezji o rycerzu” i dlaczego Basia również musiała za to zapłacić BANEM nie pisząc nawet literki?
   Czy to jest godne postępowanie rzekomego naśladowcy SŁÓW i NAUK Chrystusa…?

   Henryk czytał już artykuł.
   Obserwujcie jego (ICH…) ruchy bo z pewnością ponownie kameleon zmieni swe barwy…
   Zresztą w pierwszym już poście na forum dzisiaj pokazał, że “otoczenie” się zmienia i kolorki już nabierają innych barw…

   Bądźmy czujni i nie dajmy się ZWIEŹĆ!

 2. ******* [CENZURA] *******
  UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!

  TEN DEMON:
  “25 dziewczyna wracała sobie pieszo późniejszym wieczorem i została zgwałcona przez Muzułmanina. W Perth, Zachodnia Australia, gwałty muzułmańskich taksówkarzy na białych pasażerkach są bardzo częste. W Szwecji jest to na porządku dziennym i władze nie reagują na to wcale, oskarżając zgwałcone kobiety o nienawiść do Islamu.

  Dodatkowym problemem jest to, że mężczyzn jakoś to nie wzrusza i niewiele o tym się mówi. A plaga jest wielka.

  Zadajmy sobie proste pytanie?

  Jak to widzi Bóg?

  W pełni zasłużona kara za notoryczne łamanie Jego Prawa!

  Zadajmy sobie kilka pytań.

  Dziewczyna 20-25 lat wraca sama wieczorem z night club. Nie trudno sobie wyobrazić jej stan i jej ubiór. Woziłem je przez kilka lat taksówką i wiem o czym mówię. Miałem z nimi sporo problemów.

  Ubrana, czy raczej rozebrana – jak na tych zdjęciach… mody.

  https://www.google.com.au/search?q=typical+girl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIuZjL0eTZyAIVYiKmCh2ffQ19&biw=1217&bih=850#tbm=isch&q=typical+fashion+mode&imgrc=_

  Gwałt na takiej dziewczynie… można uznać za zasłużoną karę Boga!

  Dlaczego?

  Spójrzmy nieco prawdzie w oczy!Dziewczyna w wieku 20-25 lat, od 15 lat – co najmniej – uprawiająca seks z przygodnymi chłopakami w wieku 20-25 i ma ma ‘koncie’ co najmniej 20 przygodnych kochanków i planuje nieco więcej.

  Oczywiście małżeństwo jej nie interesuje, ponieważ jeszcze nie miała ich tylu, ilu chciała.

  Ubiera się w sposób wyzywający, jest podpita i pod wpływem narkotyków. Być może przerwała ciążę co najmniej raz i albo jest zarażona chorobą weneryczną albo była zarażona kilkakrotnie i być może jest bezpłodna.Wartość w oczach Boga – niemal zero. Zwykła bezwartościowa dziwka, szmata. Jeżeli ktoś to stworzenie zgwałcił, doszedł do jej kolekcji jeszcze jeden gość, który wyjątkowo nie był w jej typie i dlatego musiał ją zgwałcić. Jeden więcej, jeden mniej. Sama go sprowokowała swoim ubiorem i zachowaniem się.
  Jedna taka rozebrała się kiedyś do kąpieli. Miała na imię Batszeba.
  Watahy zdziczałych dziwek, żądnych przygodnego seksu w klubach nocnychGwałt to krzywda? Bóg miał ‘to’ chronić? Ścigać przestępcę? W imię czego?”

  zródło:
  http://zbawienie.forumotion.com/t118-rodzaj-ludzki-malzenstwo-biblijne-genetyka-powrot-do-podstaw

  Po pierwsze to jest “to” demonem mam na mysli H.K czarnookiego ,wcielonego demona z wieloletnim planem zniszczenia wiary u ludzi ,jest on w czołowce swiatowych zwodzicieli ,jest wysokim ranga demonem albo hybryda ufoludem pod postacia czlowieka.
  Ten demon sam jest zerem a przypisuje to kobietom które zbładzily ale sie nawrócą ,będa uzdrowione przez PANA JEZUSA który uzdrawia nas OGNIEM MIŁOŚCI.
  [LINK ZABLOKOWANY]

  Powiem wam cos :kocham prostytutki jak własne siostry od paru dni zrozumialem wiele ,jedna chwila dała mi bardzo wiele.
  Widziałem jak w deszczu stoi sama taka młoda kobieta i odczułem zeby podejsc do niej i mowic jej o Bogu ale nie odwazylem sie ,bardzo tego zalowalem ,a kiedy wrocilem tam zaraz po modlitwie do Jezusa to juz jej nie bylo ,i chociaz jej nie znam to stala mi sie blizsza niz siostra rodzona ,bede sie za nia modlil do konca swego zycia i dziekowal Bogu za to sytuacje bo w wytrwalej modlitwie okazuje sie prawdziwy przyjaciel i jest to wielokrotnie nawet lepsze niz rozmowa czasem z taka osoba nieudana ,bo “jesli Pan domu nie buduje no darmo sie trudza ci co go buduja”.

  I sprawdziły sie słowa Boga do faryzeuszy demonów takich jak H.K.
  “Nierzadnice wyprzedzaja was do królestwa Bożego”
  “ten komu wiele darowano ten bardzo miłuje”
  “człowieku czyż nie ugodziles sie ze mna o denara ,bierz co twoje i idz do domu ,CHCE DAC JEMU TYLE SAMO CO TOBIE?CZY NIE MOŻNA MI ROBIĆ Z MOIMI RZECZAMI TEGO CO MI SIE PODOBA?CZY TWOJE OKO JEST NIEGODZIWE TYLKO DLATEGO ZE JA JESTEM DOBRY?”

  “ZARAWDE POWIADAM WAM ŻE WIECEJ RADOSCI W NIEBIE JEST Z JEDNEGO GRZESZNIKA KTÓRY OKAZUJE SKRUCHE NIZ Z 99 SPRAWIEDLIWYCH KTORYM SKRUCHA NIE JEST POTRZEBNA”

  On swoje demoniczne cechy przypisal biednym kobietom ,spotka go surowy wyrok , [CENZURA] i wzbudza nienawisc do blizniego a nie milosierdzie.
  Zatwardzialy szatanista ktory przed smiercia okazal skruche – on wejdzie.
  Ten jednak nie wejdzie bo mowiac o tym sam to robil ,niszczyciel ludzkich dusz który porywa owce i ograbia je z ludzkich uczuć ,idzie on drogą zatracenia – błogosławieni wszyscy którzy schodzą z tej drogi ku PANU JEZUSOWI.

  KTÓRY MIŁUJE PROSTYTUTKI I NAWRÓCI TAK WIELE Z NICH.
  KTÓRY CODZIENNIE JE GŁASZCZE I OPIEKUJE SIE NIMI.
  I KTÓRY UZDRAWIA SWE DZIECI OGNIEM MIŁOŚCI.

  JESTES TAKI MIŁY I DOBRY PANIE !

  NIECH BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PANA BOGA NAJWYŻSZEGO SPOCZNIE NA WAS – KTÓRZY ODWRACACIE SIE OD NIEGODZIWOSCI TEGO [CENZURA] I NIECH PAN WAS UTWIERDZI W TEJ DRODZE KU ZBAWIENIU.

  “Doprawdy wszystko uznaje za strate ze wzgledu na NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ POZNANIA CHRYSTUSA JEZUSA.
  Wszystko to uznaje za śmieci byleby tylko Chrystusa pozyskać”

  1. guguś proszę Cię, i zapewne nie tylko ja o to by nie WYZYWAĆ NIKOGO, i w taki sposób.
   Pamiętaj, jeśli chcesz być naśladowcą Chrystusa – aby nie odpłacać złem za złe. Mamy być przykładem dla innych a nie ANTYprzykładem.

   Pomimo iż widzę iż Henryk pokazuje coraz bardziej swoje TALMUDYCZNE zapędy to mimo wszystko jestem W SZOKU co on pisze!
   A dokładnie tak napisał:

   “Wartość w oczach Boga – niemal zero.

   Zwykła bezwartościowa dziwka, szmata.”

   Drodzy Czytelnicy, i ten ZWODZICIEL ma czelość pisać iż podąża za Chrystusem, słuchając Jego słów i nauk???

   Czy dla Chrystusa “cudzołożnica” którą przyprowadzili faryzeusze do Niego była “bezwartościową dziwką i szmatą – równą niemal ZERU”?????

   Macie jakieś jeszcze złudzenia co do INTENCJI Henryka Kubika???

   Przecież, to co teraz wygłosił jest ZAPRZECZENIEM Ewangelii Zbawiciela i Boga Chrystusa a niemal PRAWEM SZARIATU , który zgwałcone kobiety po prostu KARZE. Właśnie ze względu np ubioru do czego “pije” ten zwodziciel!

   Na koniec puentuje po chazarsku:

   “Temat jest bardzo drażliwy, ale MUSI być omówiony zgodnie z prawem Boga, prawem Jego Królestwa.”

   Tak drażliwy będzie ale nie wiem czy dla forumowiczów bo oni wszystko przyjmą od swojego CHAZARSKIEGO guru – co widać, iż nadal piszą i tworzą społeczność. Oczywiście Ci najbardziej aktywni opisani w artykule to są z tej samej “chazarskiej ekipy”, która miała za zadanie PONIŻYĆ CHRYSTUSA i POWALIĆ NA ZIEMIĘ JEGO EWANGELIĘ ZBAWIENIA (akcja zaplanowana na LATA DO PRZODU!)

   Henryku, pisząc o prawie powinieneś napisać boga z mAŁEJ litery bo to wasz chazarski bóg, który zostanie unicestwiony przez PRAWDZIWEGO BOGA – CHRYSTUSA!

 3. No tak prawda ,w nerwach napisalem ze jest zerem bo chcialem odbic pilke za tą zgwałconą dziewczyne.
  Ale to co napisalem to prawda i dla mnie jest to demon.
  Ja tylko dalem modlitwy o uwolnienie ze strony ruchu czystych serc ,a dalem juz mowie czemu.
  On jest demonem i wie ze bedzie go czytac byc moze prostytutka czy osoba zgwalcona i on po prostu chce zniszczyc jej wiare obrzydzic jej Boga i odebrac nadzieje.
  Powinnismy sie modlic za osoby zgwalcone i za prostytutki ,tam wlasnie byla ta modlitwa dla osob molestowanych.

  Jeszcze jedno:
  “Zaprawde powiadam wam ,wszystkie grzechy beda odpusczone synom czlowieczym(córką tez wiadomo o co chodzi) ,ale grzech przeciwko duchowi swietemu nie bedzie odpusczony na wieki”

  Prostytutki sie nawroca i beda miec odpusczone ,ale on który Bogu przypisuje takie słowa ,taka pogarde i taka nienawisc która sam ma ,malo tego mowi ze rozmowa z Chrystusem to balwochwalstwo czyniac Pana Jezusa bożkiem czy balwanem za przeproszeniem – jemu wlasnie nie bedzie odpuszczone ,a ta”dziwka szmata” jak ją nazwal bedzie w tym czasie przebywac z Panem Jezusem w niebie.
  Bo dla Boga nie ma nic niemozliwego

  Skad on wie wszystko o tym co sie dzieje i o demonach – bo sam nim jest.
  Dlaczego daje taka wiedze w kazdym temacie – bo wie ze ona bedzie bezuzyteczna gdy chodzi o wziecie znamienia bestii ,o ktorym powiedzial ze wezmie ten tatuaz i wie ze ta wiedza nic nie znaczy ,gdy sie nie rozmawia z Chrystusem ,Szatan tez o sobie wszystko moze powiedziec i o swoich planach – co z tego sluchajacemu ,skoro odwrocil sie od Jezusa który jest droga do nieba?
  Na takich zasadach dziala H.K

  1. guguś to jak działa Henryk to tutaj DOBITNIE ukazujemy – stąd żadnego odzewu nie ma na ich forum o tym a czytali to przecież…
   Milczą bo jak mają nie milczeć, skoro DOWODAMI na ich KŁAMSTWA w zmianie stanowisku do Słowa Bożego są ICH WŁASNE ŚWIADECTWA.
   Nie wybiegałbym, że Henryk jest demonem ale bezsprzecznie działa ABY ZWIEŹĆ.
   I wszystko wskazuje, że nie działa sam i że to jest akcja zaplanowana na LATA DO PRZODU.

   Natomiast bardzo ciekawe jest to, że akurat miałem potrzebę “ujawnić się” pod koniec zeszłego roku – by głosić Ewangelię nie tylko wśród znajomych na FB i rodziny ale zdecydowanej większej liczbie ludzi – i dlatego powstał blog. Dzięki temu przez ten czas poznałem wspaniałych ludzi oddanych Chrystusowi, z którymi obecnie tworzymy go.
   Również w tym czasie byłem częścią “zbawiennych” – którzy obecnie są naszymi WROGAMI ponieważ POWALILI PRAWDĘ NA ZIEMIĘ i udają, że NIC SIĘ NIE STAŁO… a co gorsza – dalej realizują SWÓJ PLAN!
   Czy to przypadek? Czy w ogóle są przypadki? Bynajmniej to co mnie spotkało przez ten rok i jakich wspaniałych ludzi poznałem – uważam, że to nie przypadek.

   Pozdrawiam i znikam do pracy.

 4. Tak, nie ma przypadków 🙂 .Zawsze sie znajduje ktos kto pisze o sztuczkach Henryka i ostrzega ,jak zamkna jedna strone to pojawia sie kolejna ,to tez nie jest przypadek ,to jest po to zeby ludzie mieli potweirdzenie swoich obaw słusznych i zeby sie nie zrazali do zycia.
  Bo najpierw przeczytali jego wczesniej wartosciowe artykuly ,potem taki smród na forum.
  I nikt nie wie co ma myslec ,duzo ludzi jest samotnych zdesperowanych ,pozniej jemu zaufali i sa w rozterce.
  I to nie tylko jego forumowicze beda czytali ten artykul ,ale rowniez “przypadkiem” 🙂 natrafia tu wlasnie takie osoby ,ktore cos tam lykly od Henryka a teraz nie wiedza co maja myslec.
  Przypadkiem – czyli Bóg tym pokieruje
  “Watachy zdziczałych dziwek”..heh
  Chyba sie tam włóczy skoro tak wszystko wie.
  Wiec zamiast tak pisac gdyby byl normalny i mial ludzkie uczucia to by sie chociaz za nie modlil.
  Poza tym zeby robic taka akcje na lata do przodu ,najpierw tak ladnie pisac ,a pozniej robic takie zwroty akcji o 180 stopni ,i to jeszcze w tak zaawansowanym manipulanckim stylu – to duzo na to wskazuje ze wlasnie trafilem i jest to jakies demonicho.
  Teraz to jest juz czarno na bialym.
  Jeszcze ta Marysia to jest najfajniejsza ,tez wtoruje bo musi ,ale najmniej se daje wcisnac kit ,napisala ze jak sie modlila do Jezusa to odczuwala poczucie winy ,po wielu roznych doswiadczeniach i zreszta Biblii i codziennym zyciu milionow ludzi ktorzy rozmawiaja z Jezusem – smialo mowie ze jest to sztuczka demonow.
  Nie wiem jak mozna sie nie modlic do Jezusa ,skoro jest w jednosci ze swoim Ojcem.
  Zreszta twoj artykul ze Chrystus jest Bogiem o tym mowi i poprzedni artykul H.K ktory usunal.
  Czemu Marysia wczesniej tego nie mowila?tylko dopiero pod wplywem h.k ,widac wiec jest on dla nich guru ,nawet gdyby mowili ze tak nie jest to jeszcze gorzej – znaczy ze tego nie widzą.
  A smród H.K robi niezły ,małe dzieci miód duze dzieci smród 🙂

 5. Nie wiadomo czy on jest przewrotny czy cos nim zlego zawladnelo ,ale wszystko mowi ze bylo to zaplanowane – wystarczy tylko ograbic umiejetnie ludzi z Pana Jezusa i z modlitwy.
  Oto jaka tu byla taktyka dlugofalowa:
  Prolog:dobre wrazenie do pozniejszej zlej gry ,budowanie autorytetu ,odwracanie uwagi ku pierdołom i odkryciom ,”cos sie bedzie dzialo” ,”zły policjant dobry policjant” czyli ustawki typu jak ze Szczytynskim zeby wzmocnic autorytet ,wklęsła ziemia płaska ziemia ,przyzwyczajanie do ponizania innych co maja inne zdanie w pierdołach jakis itd.
  No prolog musi dlugo trwac bo to jest najwazniejsze tu warunek spelnil.Potem umiejetnie wprowadzane zwroty akcji.
  1.Zeby wywalic Pawla ,juz nie tyle chodzilo czy listy falszywe czy nie ale zeby sie odwolac tylko i wylacznie do uczynkow ,no niby cacy.
  2.Polacy narodem wybranym ,porwanie na pustynie wymyslone ,tu byl majstersztyk ,głównie tu chodzilo o uniezależnienie psychiczne.
  3.Potem sie skupiło wokól Pana Jezusa ,ze jednak powinno byc jak u ŚJ ,ze sie nie mozna modlic do Jezusa…
  4.Reaktywacja Tory.Gdzie wierzyc mi sie nie chce ze to wymyslil Pan Jezus ,a potem by to zmieniał ,chocby np. obrzezanie
  https://rafzen.wordpress.com/2013/02/22/obrzezanie-prowadzi-do-zaburzen-na-tle-seksualnym/
  https://rafzen.wordpress.com/2012/06/30/obrzezanie-to-kanibalizm/
  poczytajcie se ,tylko sie nie zhaftujcie.
  Juz takie rzeczy nas przerazaja co h.k pisze ,albo ukamieniowanie ,a przeciez w tamtych czasach to byla normalka .
  Pan Jezus gdy byl na ziemi to wymienial tylko 10 przykazan najwazniejszych ,a reszte to mysle ze to ludzie wymyslili ,chyba od arabow pochodzi to prawo Hamurabiego ,widzimy jak to działa w islamie…
  5.Teraz gdy juz to wszystko łykli ,to leci z grubej rury ,sypia sie na początek dziwki szmaty.
  Zaniedługo na gwałciciela powie “może miał dobry humor ,nie mozemy sie wtracac tak robia religie oparte na pawle.jakos nikt sie nie chwali ze szabatuje…eehhhh z wami wszystkimi”
  a na zgwałconą powie “sama sie k%#$% o to prosiła bo chodzi ubrana jak ta %#$%…niech sie cieszy ze “to” tylko zgwałcili bo powinni “to” skamieniować ”

  Żydostwo wyszło pełną gębą.

  1. guguś jedyne sprostowanie do komenta mam takie, że Rafał Gawroński o ile dużo ujawnia na temat działalności żydów w Polsce to głosi wiele HEREZJI. Jest PRO katolicki więc na temat Słowa Bożego to lepiej się niech nie wypowiada, bo chyba nie czytał nigdy Biblii skoro nie widzi PRZECIWIEŃSTW do katolickich nauk. Razem z Markiem Podleckim z monitora polskiego propagują KATOLICYZM. Znam doskonale tych Panów a szczególnie Podleckiego bo kiedyś czytałem ich codziennie – i tak naprawdę od monitora zaczęła się moja droga do Pana!
   Dużo piszą prawdy na tematy agend politycznych ale co do WIARY to lepiej ich nie słuchać – M A S A K R A.
   Zresztą jedynie “Czego” mamy słuchać to Słowa Bożego – kogo Bóg zaprosi do siebie to WSZYSTKO ZROZUMIE Z JEGO “LISTU” SKIEROWANEGO DO KAŻDEGO CZŁOWIEKA:)
   3maj się

 6. Pan Henryk Kubik zapomniał o fundamencie wiary jakim jest Chrystus. Wyraźnie pokazał nam już kolejny raz miłość do ludzi, która tak od niego bije, że się niedobrze robi. On wszechwiedzący i święty w swoim mniemaniu coraz częściej wypowiada się za Boga. Ale musimy zacząć oddzielać te rzeczy i brać pod uwagę, że jego Bogiem z pewnością nie jest Chrystus nasz Kochany Zbawiciel. Takiej pogardy dla drugiego człowieka dawno nie pokazał. Dlatego czytajmy Słowa Chrystusa i uczmy się jak mamy postępować, a na witryny tego pana raczej nie radzę wchodzić- STRATA CZASU

  Dla tych, którzy zgrzeszyli lub grzeszą dalej mam słowa jakie przekazał nasz Bóg prorokom. Nie martwcie się, nasz Bóg kocha nas bardzo, on wie, że jesteśmy narażeni na działanie szatana, jedni mniej inni więcej. Nasz Kochany Chrystus umarł za nas, aby zmyć z nas nasze winy i ŻAŁUJE KAŻDEGO GRZESZNIKA. Gdy widzicie lub znacie kogoś kto się zagubił, spróbujcie mu przekazać nowinę o przyszłym Królestwie Bożym na ziemi gdzie sam Chrystus będzie z nami mieszkał. Wytłumaczcie takiej osobie, aby spróbowała się zmienić bo nagroda jest wielka. Nie można przechodzić obojętnie obok osób, które się zagubiły, a już z pewnością nie wolno nimi gardzić, śmiać się, czy też nienawidzić. Bóg otwiera oczy komu chce i kiedy chce. Kobiety o których z taką nienawiścią pisze pan Henryk może są zagubione, ale czy ktoś ma taką pewność, że Bóg za chwilę nie otworzy im oczu i nie pokochają Go całym sercem i nie nawrócą się??? Któż z nas może to wiedzieć, wszystko w rękach Boga. My mamy być naśladowcami Chrystusa i nikt nie ma prawa potępiać drugiego człowieka.

  ”ZACNY MÓJ SŁUGA USPRAWIEDLIWI WIELU, ICH NIEPRAWOŚCI ON SAM DŹWIGAĆ BĘDZIE. Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jak zdobycz, za to że siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A ON PONIÓSŁ GRZECHY WIELU I ORĘDUJE ZA PRZESTĘPCAMI” Izajasz 53,11

  U PANA JEST BOWIEM MIŁOSIERDZIE I OBFITE U NIEGO ODKUPIENIE. On sam odkupi Izraela ZE WSZYSTKICH JEGO NIEPRAWOŚCI.”Psalm 129,5

  “NIE ZDROWYM POTRZEBA LEKARZA, ALE TYM, KTÓRZY SIĘ ŹLE MAJĄ …. BO NIE PRZYSZEDŁEM POWOŁAĆ SPRAWIEDLIWYCH, ALE GRZESZNIKÓW” Mateusza 9,12

  Henryk Kubik zapomniał, a może nie wie o tym, że nasz Zbawiciel przyszedł na świat, aby ZBAWIĆ LUDZI, A NIE POTĘPIĆ, tworzy nową ewangelię, nie Chrystusową!!!

  “Gwałt to krzywda? Bóg miał ‘to’ chronić? Ścigać przestępcę? W imię czego? ” – ten człowiek nazywa kobietę ” to ” . Wypowiada się za Boga!!! Poddaje wątpliwość, że gwałt nie jest krzywdą wykonywaną na drugim człowieku???

  Panie zbawienny Prawdę Bożą to ty powaliłeś na ziemię w momencie gdy zaprzeczyłeś, że Chrystus jest Bogiem. A teraz tworzysz swoje teorie i wymyślasz nowe prawa, które są wytworem twojej chorej wyobraźni tak jak te twoje proroctwa. Uważasz się za boga, że wypowiadasz się w Jego imieniu??? Przeczytaj wreszcie ewangelię, która zawiera najpiękniejszą Prawdę jaka istnieje od początku świata. I przestań pisać te brednie, bo któż to wytrzyma. Naśladowcy Chrystusa mają rozum i widzą co piszesz i wiesz co?, mają SŁOWO BOŻE, KTÓRE PRZYNIÓSŁ SAM CHRYSTUS OD OJCA więc daruj sobie nawracanie ludzi, bo to nie twoja rola, nauczycielu, od kogo żeś posiadł tą wiedzę, która nadaje się tylko na śmietnik.
  ” CZEMU TO WIDZISZ DRZAZGĘ W OKU SWEGO BRATA, A BELKI WE WŁASNYM OKU NIE DOSTRZEGASZ ??? ……
  OBŁUDNIKU, WYRZUĆ NAJPIERW BELKĘ ZE SWEGO OKA, A WTEDY PRZEJRZYSZ ….. ”

  Twoją belką jest to, że odrzuciłeś Chrystusa Boga i Jego Prawo.
  A teraz się coraz bardziej pogrążasz.

 7. Kochani, czy naśladowcy Prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa mogą nazywać innych ludzi bydłem i zwierzętami ???

  “Tak można chodzić pomiędzy normalnymi ludźmi, ludźmi na poziomie, na jakim jest większość rodaków.

  Ale pośród bydła… chyba nie muszę kończyć.

  Niemniej trzeba brać pod uwagę niebezpieczeństwo tego bydła. Nie branie tego pod uwagę jest bardzo niebezpieczne. Ale trzeba uważać nie tylko z powodu ludzi o mentalności zwierząt.”

  Skąd pochodzi określenie ludzi stworzonych na podobieństwo Boga – b y d ł e m ? no tak od wyznawców Talmudu. To oni nazywają ludzi bydłem i zwierzętami.

  Oto jak naucza nas CHRYSTUS:

  ” A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują. Tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.” Matusza 5,44

  Uczmy się od naszego NAUCZYCIELA jak mamy postępować. Nie pozwólmy w naszych sercach zasiać ziarna nienawiści, wiedząc że szatan chce nas odsunąć od nauki naszego Zbawcy, aby zatracić nasze dusze.

  1. dokładnie Basia!

   Zapewne ten nasz DOBITNY artykuł Henrykowi podniósł ciśnienie w jego chazarskiej krwii i nie mógł być może skontrolować emocji stąd wyszły talmudyczne nauki…

   Choć pamiętajmy, że Talmud jest INTERPRETACJĄ Tory, którą już jak ukazaliśmy przemycał od dłuższego czasu.

   Pozycję przede wszystkim wśród forumowiczów ma niebywało mocną jako GURU i FARYZEUSZ, który ma jak najbardziej NIESKOŃCZONĄ możliwość wypowiedzi jego INTERPRETACJI Słowa Bożego – ale nie ma się co dziwić: wszak jest 3 kroki przez nimi a oni próbują go dogonić bezskutecznie…

   I stąd nawet WIEDZA, którą posiada Henryk, że nawet WIE jak Bóg widzi – i to takimi okularami, że cudzołożnica “ma wartość w Jego oczach NIEMAL ZERO”- jest chyba dla nich wyrocznią… Ci RZEKOMI naśladowcy Chrystusa nic nie mają przeciwko aby ukochane stworzenie Boże nazywać BYDŁEM, BEZWARTOŚCIOWĄ DZIWKĄ i SZMATĄ…

   BA! Nawet forumowiczka – przedstawicielka ówpłci, która może być BEZWARTOŚCIOWĄ DZIWKĄ I SZMATĄ – Hugo, nic złego nie widzi w tym pomijając ten fakt WYPOWIEDZI NIEGODNEJ NAŚLADOWCY CHRYSTUSA, a kontynuuje pouczanie swojego talmudycznego guru, jakie tkaniny należy nosić by nie DOSTĄPIĆ KARY “BOŻEJ” GWAŁTU za to że jest się NIEMAL ZEREM, BEZWARTOŚCIOWĄ DZIWKĄ i SZMATĄ!! WOW!!!!

   Drodzy Czytelnicy – wychodzi szydło z worka, że tam ZA NIC jest uważany nasz Zbawiciel i mogę śmiało powiedzieć, że jest tam nasz wspaniały Bóg, który oddał za nas Swoje życie – Z WARTOŚCIĄ RÓWNĄ NIEMAL ZERU – OGRABIONY JUŻ ZE SWOJEJ NAJWAŻNIEJSZEJ “ISTOTY” – BOGA W CIELE LUDZKIM.

 8. Witajcie!
  Właśnie przed chwilą przeczytałam ten wpis HK o gwałtach na prostytutkach itd i pomyślałam dokładnie to samo co za chwilkę przeczytałam w komentarzu Basi.
  Basiu – strzal w dziesiątkę!
  Pozdrawiam.

 9. ale numer ,to nowe slowa wczesniej tego nie bylo ,w zakladce “o autorze”
  HK 47 i jego kolejna radziecka seria 🙂

  “Jeżeli widzisz do jakiego stopnia jesteś okłamywany i chcesz znać Prawdę,… zacznij najpierw szukać według mych wskazówek a potem polegaj na sobie i Bogu.”

  Czy wy to widzicie?Jaki zwrot akcji?
  Najpierw sie sluchac HK potem siebie a dopiero na koncu Boga.
  Masakra czyli on sie nie kryje.

  Słuchajcie ,ja tak naprawde to chcialem znaleźc własnie słowa które napisał Henryk na poczatku jak wyszla ta zakladka o autorze czyli(z pamieci)

  “BYĆ MOŻE ZDARZY SIĘ ŻE MNIE JUŻ NIE BĘDZIE I KTOŚ INNY PRZEJMIE TE STRONY I BEDZIE ROZSIEWAŁ FAŁSZYWE INFORMACJE ,JEZELI NIE BEDA ONE ZGODNE ZE SŁOWAMI BOGA I JEGO SYNA – NATYCHMIAST PRZESTAŃCIE ZAGLĄDAĆ NA TĄ STRONE!”

  oraz

  “JESTEM TYLKO NARZEDZIEM W REKACH BOGA KTÓRE MOŻE ZOSTAĆ ODRZUCONE”

  I CO?

  NIE MA TYCH SŁÓW ,SKASOWANE!

  Naprawde moze tak byc i jest to bardzo prawdopodobne ,ze jego zabili i podstawili jakiegos diabła ,albo zrobili mu jakies elktrowstrzasy mkultra.
  On juz nie robi filmow nawet z wlasna twarzą.

  No cóż…
  W głebi serca zawsze czułem ze te jego słowa sie kiedys sprawdzą.
  I własnie niestety jestesmy swiadkami ze jedna z tych obu jego wersji sie sprawdziła.

 10. hk

  “Co jest jeszcze ciekawe, mężczyzna nie musi być… dziewicą!”
  Aha czyli on moze sie puszczac i cudzolozyc ,fajnie ,jak w islamie ,ale kobieta juz jest taka i owaka ,a co z tym ktory nie panuje nad jajami?

  “Nazwałem takie panie dokładnie, jak Chrystus je nazwał!

  Nawet, jeżeli one uwierzyły Janowi, nadal nazwał je po imieniu, jakie sobie te kobiety wyrobiły swoim zachowanie”

  no tak ,wszyscy wiemy jak on je nazwal ,JESZCZE UBLIŻA TAK JEZUSOWI!

  ale widac ze sie boi ,ze nas czyta.

 11. KOCHANA MARYSIA!
  BRAWO MARYSIEŃKO!

  Niedośćże jest ładna i słodka to jeszcze jest taka grzeczna i niewinna!
  Pieknie to Marysiu opisalas dziekuje ci za twoj wpis i za to ze opisalas swoją historie!
  Bardzo wiele to dało i wiele ludzi duzo zrozumie ,jestem wdzieczny Bogu ze tylko tak chodzilas ubrana i nic wiecej ,ale jest szczesliwy twoj wybranek na pewno.
  Piekny przyklad Marysia dala i miala skromnie w domu ,dobrze sie uczyla i jest pracowita.

  Dobrze i sprawiedliwie HK napisalas ,jako jedyna odwazna i normalna osoba.
  Poczytajcie sobie wpis Marysi!Pozdrawiam Cie Marysia 🙂

  1. Tak ! Bravo dla Marysi! Jako jedyna próbuje bronić PRAWDY Słowa Bożego lecz nie zapominajmy, że to Marysia również zanegowała BOGA Chrystusa. Choć w tym najnowszym, omawianym komentarzu napisała,”że jest NIEDOSKONAŁY człowiekiem i nie raz popełniła błędy”. Mam głęboką nadzieję Marysiu, że dostrzegłaś iż tym jednym z błędów było zabranie stanowiska w prowokacji iż Chrystus NIE jest Bogiem…
   W tym artykule Marysiu DOBITNIE ukazaliśmy, że Henryk i reszta GŁOSILI że Chrystus jest Bogiem i TAKI ZWROT PRZECIWNY zrobili!
   To co Henryk odpisał Tobie to czyste faryzejstwo, które Z KAŻDEJ sytuacji mogą swoje przemycić! Nawet z białego zrobią spokojne czarny a jak będzie wymagała tego sytuacja to ponownie wrócą do bieli… TAK DZIAŁAJĄ i to widać już na kilometr!
   Pozdrawiam Cię!

 12. Tak
  I zauwaz jeszcze jak zagadał do Marysi “niepotrzebnie tak to bierzesz do siebie”
  No typowe słowa demona ,najpierw człowieka dobije czy mu dowali , i potem mowi do takiej spokojnej skromnej Marysi zeby nie brala do siebie.
  Ale dobrze napisal – wlasnie nie bierz do siebie tego Marysiu co on pisze bo nie ma czego brac i nie ma kogo słuchać..
  To jeszcze nic ze Marysia tak wtedy napisała ,najwazniejsze jest to ze sie modli do Boga a Pan Jezus i tak wszystko rozumie ze ona jest wrazliwa i chce dobrze i Pan Jezus ja wysluchuje oczywiscie.
  Jestem spokojny takze pod tym wzgledem bo Marysia zrozumie ze w tym chodzi o Pana Jezusa.
  Juz proste “JA JESTEM” mowi samo za siebie ,Jezus jasno dal to zrozumiec kim jest.
  Rowniez w objawieniu “Ja Jezus wyslalem mojego aniola(…)JA JESTEM Alfa I Omega”

  Dobrze to opisales Rafale jak z nimi jest ,i super słowo znalazles “Prowokacja” i wlasnie w to została wplatana wrazliwa Marysia.
  Jestem wdzieczny Bogu ze nie pozwala Marysi łykać tych bzdur.
  Zalezy niezle zeby jeszcze urobic Marysie ,niezle sie tlumaczy ze to nie tak ,i tak mu z tego nic nie wyjdzie!

  Wyszło szydło z worka!

 13. Rafale … Najpierw przyłączasz się do forum Henryka, po chwili atakujesz go otwarcie na jego własnym forum, które było i jest jedyne w swoim rodzaju, żeby potem w kółko oczerniać Henia i wytykać jego słabości na własnym portalu ?! To nie jest odpowiednie zachowanie i coraz więcej osób to zauważa.
  Czytelnicy doszukują się celu jaki w tym miałeś. Życzyłbym sobie nie czytać więcej takiego jadu.
  Strony Henryka otwierają ludziom umysły i nic już tego nie zatrzyma ! Szkoda się produkować Rafale.

  1. Jeśli cenniejszy dla pana jest Henryk Kubik niż Jezus Chrystus, to nie mamy o czym nawet rozmawiać. Na tym Blogu nie ma działu dla satanistów.

  2. O cześć Damgrath, cieszę się, że zaświadczyłeś o swoim stanowisku.

   Ale niestety muszę powiedzieć, że jestem w szoku ów stanowiska bo podobno również jesteś naśladowcą Chrystusa i sam poświadczasz na swoim blogu z Ewangelii Mateusza o ciasnej drodze Zbawienia.
   Ale muszę sprostować to co napisałeś bo raczej mija się to z prawdą.

   Po pierwsze – z Henrykiem styczność mam od wielu lat – więc nie przyłączyłem się aby PO CHWILI atakować go. Jest to totalna fikcja – być może nie wiesz i stąd taką bzdurę napisałeś.
   Byłem w pewnym czasie dość aktywnym użytkownikiem o nicku biagi na starym forum Henryka, szczególnie w roku 2010 a więc 5 lat temu…
   Tu masz jeden z dowodów: http://www.zbawieniecom.fora.pl/linki-pl,12/flyleaf,446.html (mój wpis to ten napisany Śro 21:51, 08 Wrz 2010) – chyba nie będzie trudno dowieźć po stylu pisaniu, że to ja… A jak byś miał wątpliwości to przejdź do 3 strony tematu gdzie na samej górze inny forumowicz pisze między innymi o mnie tak:

   “Pest999 i biagi są świetni! 😀 wyrzucili by z forum każdego kto wprowadza zamęt (no i słuszni), ale nie biorą pod uwagę, ze ktoś może po prostu o rożnych sprawach nie wiedzieć i trzeba mu wskazać parę wskazówek, by pomóc mu odnaleźć wąską drogę ku prawdzie. ładnie to podsumował w powyższym poście thewordwatcher! “

   Również 5 lat temu w tym temacie i komentarzu który ukazuje jako dowód napisałem coś co nie można mi zarzucić DO DZISIAJ:

   “W Ewangelii Chrystusowej NIE MA MOWY O KOMPROMISACH! “

   Także nie trafiłeś z tym atakowaniem go “po chwili” jakobym przyszedł tam BY SPECJALNIE go podważać. Zresztą Henryk niedawno właśnie mi to ZARZUCAŁ ŻE PO TO PRZYSZEDŁEM I TO JEST CELOWE – CO ZA BZDURA!!

   Damgrath miałbyś rację gdybyś użył CZASU PRZESZŁEGO, że Henryka forum BYŁO jedyne w swoim rodzaju. No chyba, że dla Ciebie NIC SIĘ nie zmieniło????

   Z Twojego komentarza, który jest w czasie teraźniejszym wynika, że po prostu chyba jesteś “ŚLEPCEM” bo dobitniej chyba nie mogliśmy ukazać DOWODÓW i to HENRYKA jaką KIEDYŚ głosił Ewangelię Słowa Bożego a jaką TERAZ. Piszesz tak by mnie rozbawić??? Bo innej chyba reakcji nie jestem w stanie przyjąć bo należysz też do “poszukiwaczy Prawdy”… Nie jesteś bynajmniej “statystycznym” Kowalskim.

   Twoje insynuacje o oczernianiu w kółko Henryka również są co najmniej ŻAŁOSNE.
   Ja nie oczerniam Henryka tylko WALCZĘ O PRAWDĘ, którą Henryk POWALIŁ NA ZIEMIĘ. Jak widzisz to nie tylko już ja ale MY ukazujemy, jak bardzo ten człowiek i jego “wybrani” PRZECZĄ Ewangelii Chrystusowej. Ty tego nie dostrzegasz, że przyszedłeś mnie/NAS tutaj OCZERNIĆ???

   Ty nas będziesz pouczał o zachowaniu odpowiednim a raczej powinieneś poczytać Słowo Boże o tym jak PRAWDZIWI nasladowcy Chrystusa powinni się zachowywać gdy głosi się INNĄ ewangelię i PONIŻA SAMEGO CHRYSTUSA-BOGA!
   Przypomnę Tobie chociażby ZA CO sam Chrystus chwali Kościół w Efezie i ZA CO go GANI:

   “Aniołowi Kościoła w Efezie napisz:
   To mówi Ten, który trzyma w prawej ręce siedem gwiazd,
   Ten, który się przechadza wśród siedmiu złotych świeczników:
   2 Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość,
   i to że złych nie możesz znieść,
   i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są,
   i żeś ich znalazł kłamcami.

   3 Ty masz wytrwałość:
   i zniosłeś cierpienie dla imienia mego –
   niezmordowany.
   4 Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości.
   5 Pamiętaj więc, skąd spadłeś,
   i nawróć się,
   i pierwsze czyny podejmij!
   Jeśli zaś nie – przyjdę do ciebie
   i ruszę świecznik twój z jego miejsca,
   jeśli się nie nawrócisz.
   6 Ale masz tę [zaletę], że nienawidzisz czynów nikolaitów2,
   których to czynów i Ja nienawidzę.
   7 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.
   Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga.” Objawienie 2, 1

   Ewidentnie ukazujemy na blogu, że Henryk JEST KŁAMCĄ – a to nawet SAME JEGO świadectwa to przyznają a OBŁUDĄ JEST, że ten człowiek śmie się nazywać OBECNIE “ponownie narodzonym chrześcijaninem”!

   Ty jak widać przyszedłeś go tu bronić, więc zadaj sobie pytanie: czy Ty czasem nie odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości?

   Prowadzisz blog walcząc z kłamstwem ziemi kulki a bronisz KŁAMCY który twierdzi, że Chrystus nie jest Bogiem??
   Stajesz w obronie człowieka, który PRZECZY WSZYSTKIEMU na czym zbudował tysiące ludzi zaufanie???
   Człowieka, którego bliźnich nazywa BYDŁEM, którego wartość jest w oczach Boga (bo on jest pewnie źrenicą w oku “boga” i stąd to wie…) “NIEMAL ZERO” – bezwartościowe dziwki i szmaty???

   I Ty śmiesz mnie pouczać o zachowaniu, mówiąc, że to są jego “słabości”????

   Co za jakieś kolejne tezy wyssane z palca mówisz o doszukiwaniu się przez Czytelników celu?? Nie martw się my tam wiemy sporo od Czytelników, którzy nie są ŚLEPI jak Ty i są w szoku ZMIANY KIERUNKU w jakim zbawienni idą obecnie – sorka już ANTYzbawienni.

   Damgrath lepiej się zastanów naprawdę czy to co nam zarzucasz jest jadem. Zastanów się lepiej czy aby czasem sam nie trujesz jadem swojej wiary broniąc obecnie zbawiennych.
   A jeśli nie zmienisz swojego myślenia i nie chcesz być “zajadzony naszym jadem” to po prostu nas nie czytaj.
   My będziemy PRODUKOWAĆ “jad PRAWDY” przeciwko KAŻDEMU KŁAMSTWU, które zostanie wymierzone w Prawdę jaką jest Ewangelia Boga – Chrystusa.

   Na chwilę obecną wybacz ale Twój blog znika z lików polecanych bo widać, że promujesz Henryka a tym komentarzem po prostu mnie zszokowałeś.

   Mam nadzieję, że spojrzysz oczami W KOŃCU przez Prawdziwe okulary – jakimi JEST Słowo Boże.

 14. Drodzy Czytelnicy, na ANTYzbawiennym forum od wczoraj powstał temat “Czy Jezus jest Bogiem?”
  Tutaj jest link: http://zbawienie.forumotion.com/t121-czy-jezus-jest-bogiem

  Należy podkreślić, że zapewne tego tematu w ogóle by nie było, gdyby nie nasza wspólna postawa obrony “Istoty” Słowa Bożego, że to właśnie BÓG oddał za nas Swoje życie!

  Gdyby nie nasza reakcja, to jak widzicie po ich obecnych “rozważaniach” – po prostu ten “malutki szczególik”/ dogmat nie wiadomo skąd się wziął; czy też nie powinien być w ogóle tematem do rozłamów czy sporów – przeszedłby na forum po prostu kompletnie nie zauważony.

  I taka teraz jest sytuacja do której należy zadać pytanie: jak to możliwe, że Henryk przez TYLE lat napisał NAJWAŻNIEJSZE SWOJE świadectwa/artykuły na tym “nieistotnym i NIEISTNIEJĄCYM” dogmacie jako BOGA W CIELE CZŁOWIEKA, który przyszedł na świat aby wykupić wszystkich ludzi – i nikt wtedy nie oponował, gdy pisał takie WYDUMANE herezje a teraz dla nich jest to takie oczywiste????
  I zachowują się tak jakby nigdy o tym ze swoim guru nie nauczali???

  Czy ów NAJWAŻNIEJSZA Prawda Słowa Bożego, której bronimy jest tak skomplikowana i ślepo-zaułkowo-dogmatyczna, niedostępna dla prostych ludzi jak to forumowicze twierdzą??

  To w takim razie na jakiej podstawie ginęli DZIESIĄTKI JAK NIE SETKI męczenników świętych już od najwcześniejszych lat po Zmartwychwstaniu??

  Czyż to właśnie Ci święci nie ginęli na arenach rzymskich, podczas inkwizycji za to iż NIE wyparli się swojego BOGA i Zbawiciela – Chrystusa??

  Według tego co piszą ANTYzbawienni obecnie, Ci święci nie są żadnymi świętymi lecz BAŁWOCHWALCAMI, którzy oddali swoje życie STWORZENIU – Chrystusowi a NIE “prawdziwemu i jedynemu” Bogu – Ojcu!

  To jest wg ich świadectwa JAKŻE JASKRAWE uwłaczanie BOGU OJCU (Jedynemu ale tylko “JEDNOMYŚLNEMU” z Synem…) gdzie NIE JEMU – BOGU poświęciło się swoje życie! – Cóż za OBRAZA BOGA! …

  Tak to wygląda dokładnie moi Drodzy i cieszę się, że to widzicie.
  Bo nie będę ściemniał, że spodziewałem się innej reakcji ze strony forumowiczów bo tam WSZYSTKO PRZEJDZIE niczym masło maślane, jak to z TALMUDYCZNYM bydłem (czytaj ludźmi) możemy zauważyć a obecne ich “rozważania” i podejścia do tematu to JEDYNIE zostały wymuszone PRZEZ NAS i są tylko ŻAŁOSNĄ PODRÓBKĄ naśladowców Chrystusa na jakich oni się powołują.

  Ogromnie się cieszę, że już nie jestem chociaż z nimi utożsamiany bo kameleońskich nauk – czyt. faryzejskich NIENAWIDZĘ bo kocham PRAWDĘ i zawsze będę JEJ ŚWIADKIEM – GŁOSZĄC O NASZYM WSPANIAŁYM BOGU I ZBAWICIELU – CHRYSTUSIE!

  Ogromnie się cieszę, że również mam u boku PRAWDZIWIE ODDANYCH BRACI I SIOSTRY BOGU JEDYNEMU – OJCU I SYNOWI!.

  ps. pozostało nam jeszcze poczekać czy GŁÓWNY ANTYCHRYST – sprawca tego całego “nieistotnego” zamieszania ; człowiek o DWÓCH twarzach; KŁAMCA I OSZCZERCA – Henryk Kubik przemówi do “swoich dzieci” utwierdzając ich w NAJWIĘKSZEJ ZDRADZIE, którą rozpoczął i DOKONAŁ – ZDRADZIE NA BOGU!

  1. zapomniałem dodać, co zapewne “niejedni” użyją tych słów przeciwko mnie – ale nie interesuje mnie to co inni pomyślą:

   Pomimo mojego bezpośredniego języka i stanowczego – JESTEM ubogi w duchu lecz JESTEM BOGATY w wierze!

   BOGATY w miłość do Prawdy i dlatego brzydzę się kłamstwem!- i niech mi ktokolwiek wykarze, abym gdziekolwiek skłamał lub “kręcił” w tym co świadczę i głoszę.

   i tak jak 5 lat temu napisałem, i pisałem również już na blogu i tak samo TERAZ powtórzę:

   “NIE MA DLA MNIE KOMPROMISÓW W SPRAWIE SŁOWA BOŻEGO!”

   I naprawdę Was ostrzegam przez ANTYzbawiennymi ponieważ są ZWODZICIELAMI, którzy są już TACY LETNI niczym wiosenny wiatr.
   Nie ma tam już głoszonej Ewangelii Chrystusa – Słowa Bożego a coraz bardziej jest letnia ekumenia, w której czasem ukazuje się prawdziwe oblicze – “TALMUDYCZNEGO BYDŁA”.

   Drodzy Czytelnicy życzę NAM z całego serca aby NIGDY nie usłyszelibyśmy tych słów od BOGA, które skierował do Kościoła w Efezie:

   Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości.
   Pamiętaj więc, skąd spadłeś,
   i nawróć się,
   i pierwsze czyny podejmij!
   Jeśli zaś nie – przyjdę do ciebie
   i ruszę świecznik twój z jego miejsca,
   jeśli się nie nawrócisz.”

   Również znamiennych słów skierowanych do Kościoła w Laodycei:

   ” Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
   Obyś był zimny albo gorący!
   A tak, skoro jesteś letni
   i ani gorący, ani zimny,
   chcę cię wyrzucić z mych ust.”

   Niech Bóg MOCNY umocni Was w wierze według Jego uznania!

  1. Obserwator daruj sobie “miłościwe” zdrobnienia.
   Ah te wasze owoce…

   Ale jakbyś nie wiedział, to dobrych owoców nie wyda nikt o ZGNIŁYM KORZENIU – bo wtedy i owoce są ZGNIŁE.
   Cóż po Waszych owocach skoro je niby macie dawać dla BYDŁA?

   Idź i pisz na waszym ekumenicznym forum gdzie pięknie po faryzejsku możecie głosić swoją jakże to wiarę opartą na naukach rzekomego waszego Zbawiciela – którą można słyszeć również z katolickich ambon.
   To, że jesteście ZAMKNIĘTĄ elitą i tak pięknie sobie przytakujecie w waszych KAMELEOŃSKICH naukach to nie znaczy, że Czytelnicy i internauci są na tyle NAIWNI by w waszą OBŁUDNĄ WIARĘ uwierzyć.
   “BYDŁO” nie jest takie głupie, żeby nie widzieć waszych OBŁUDNYCH I KŁAMLIWYCH świadectw wiary – którymi staracie się ZNISZCZYĆ FUNDAMENT WIARY, który PRZETRWAŁ TYLE WIEKÓW od Zmartwychwstania naszego Zbawiciela i Boga!
   Przeliczyliście się, że przeforsujecie mimochodem tą SZATAŃSKĄ NAUKĘ.
   ŻEGNAM.

  2. Witam. Rozumiem że dla Ciebie Obserwatorze, tak jak dla naszego błądzącego brata Bushiego werset Jana 10,30 “Ja i Ojciec jedno jesteśmy” znaczy że są jednomyślni?
   co powiesz zatem na oryginał?

   εγω και ο πατηρ εν εσμεν

   εν – znaczy dosłownie jedno, jest to liczebnik rodzaju nijakiego, oczywiście nie liczby mnogiej, w mianowniku. Nie ma nic wspólnego z jednością – ομονοια.
   Być może brat Bushi myśli że nowy testament napisano po polsku i może zachodzić taka opcja iż pomylono liczebnik, w liczbie pojedynczej, w mianowniku z jednością bo początek jest taki sam.
   Jednakże ομονοια nie ma nic z tym wspólnego. Jest to czysta nadinterpretacja na wasze potrzeby.

   W ogóle masz czelność i brak honoru aby tu komentować po tym jak udowodniłem ci coś, czemu zaprzeczałeś i dawałeś życie za to że tak nie było jak ja przedstawiałem więc w dodatku jesteś kłamcą.

   Nie mam czasu dla Ciebie, gdybyś był naprawdę zagubioną owieczką wyjaśniłbym tu o wiele więcej. Dla pana Bushiego – kłamcy bez honoru też nie mam już czasu. Takie są właśnie wasze owoce.

 15. Jakoś cały czas widze 5 tych samych osób na tym blogu, które tylko oskarżają i wojują, osądzając każdego jak leci.
  Teraz Bushi też jest kłamcą bez honoru? Bo myśli według własnego sumienia, a nie tak jak Wy chcielibyście żeby myślał?? Przykre!!
  Andrzej, nadal dotrzymuję danego słowa i kładę za nie życie!
  Oczywiście przed Bogiem, nie przed Tobą..moje tak jest tak, nie nie.

  Pozdrwiam Was!

  1. Obserwator chyba uwielbiasz się pogrążać…
   Jedynie dziwi mnie to, że o ile pogrążasz się już za zamkniętymi drzwiami na waszym forum to dziwi mnie, że to Ci mało i jeszcze przychodzisz do nas by ZNOWU się kompromitować “swoim wzrokiem”…

   Niby cały czas widzisz 5 tych samych osób na blogu, które Was oskarżają, że odeszliście od Prawdy???
   A czasem nie mówiłem Ci już abyś zmienił nick z Obserwatora na ŚLEPCA bo nie przystoi Ci również wprowadzać błąd innych nawet swoim nickiem????

   Przeglądnij komentujących we wszystkich artykułach na wasz temat, a szczególnie “Chrystus jest Bogiem!” to powinno z 5-ciu zrobić się zdecydowanie więcej. Choć lepiej poproś kogoś innego o pomoc z DOBRYM WZROKIEM do tego.
   Poza tym ŚLEPCZE – to nie chodzi o ilość ludzi ponieważ sama PRAWDA Słowa Bożego ukazuje, że jesteście KŁAMCAMI i ANTYCHRYSTAMI.

   Ukazałem Ci jak bardzo ŻAŁOSNY jesteś w tym co widzisz i to nie raz.
   Pamiętasz chociażby jakże ważne Twoje słowa, “że nikt mi nie uwierzy, że miałem spotkanie z Chrystusem” ukazałem WEDŁUG PRAWDY? Dokładnie w artykule “Zbawienie, które się… nie dokonało?” . Pomimo, że ten temat był przerabiany przeze mnie wcześniej i Henryk NAWET SŁÓWKA O NIM NIE PISNĄŁ bo wiedział jaka jest prawda a oczerniał mnie jak zwykle KŁAMSTWEM – Ty nie dostrzegłeś tego i wyjechałeś z tym?? Obserwatorem to ty nie możesz być a znowu tu się przyszedłeś OŚMIESZAĆ ??

   Teraz między innymi piszesz takie oto wywody na forum:

   “I tu wrócę do Twojego pytania. Czy Chrystus jest Bogiem?

   Nie wiem skąd wziął się ten dogmat? “

   Ile ci płacą za takie ośmieszanie się? Kwotę równowartą 33 srebrników?????
   To, ŻE NIE CHCESZ dostrzec BARDZO PROSTYCH DOWODÓW ze Słowa Bożego to widać ewidentnie ale pisząc takie rzeczy po tym co ukazujemy -I TO W TYM ARTYKULE KTÓRY KOMENTUJESZ WŁAŚNIE – ,że twój GURU i szef widział do nie tak dawna DZIESIĄTKI dowodów, że Chrystus jest Bogiem i napisał NAJWAŻNIEJSZE artykuły o Chrystusie BOGU właśnie na ich podstawie – widać ewidentnie WASZĄ zdradziecko-idiotyczną postawę, która przeczy jakiejkolwiek MĄDROŚCI i PRAWOŚCI!

   I Ty masz czelność pisać, że dotrzymujesz danego słowa i kładziesz życie???
   No proszę cię – przestań się tak ośmieszać – bo BYDŁO (czyt. ludzie) nie jest głupie jak myślicie.
   Pokazaliśmy Ci wcześniej, że talmudzista Henryk pisał, że Chrystus NIE JEST potrzebny do Zbawienia co teraz jeszcze bardziej ukazuje.

   Twoje zdanie jest “TAK,TAK; NIE, NIE” – ty w ogóle zdajesz sobie sprawę co ty piszesz????? Pięknie umiecie “żonglować” Słowem Bożym ale piszecie, że owoce są takie ważne i z nich będziemy sądzeni (bo przecież WIARA W CHRYSTUSA JUŻ NIE – bo to bałwochwalstwo…) to takie jakie owoce pokazujesz to po prostu PRAWDA WASZEJ DWULICOWOŚCI.

   Sam mogę niestety powiedzieć, z przykrością że Bushi mnie bardzo zawiódł w PEWNEJ SPRAWIE, w której prosiłem go o szczerość i niestety nie dostałem szczerej odpowiedzi. To zaważyło, że już z nim nie mam ochoty rozmawiać – nie to że mamy odmienne zdanie – lecz właśnie BRAK SZCZEROŚCI o którą go prosiłem. Po za tym bynajmniej nie jest “statystycznym kowalskim” i nie potrzeba mu tłumaczyć jak widać a ja wolę poświęcić mój czas (którego mam naprawdę mało) by porozmawiać o BOGU Chrystusie i Jego ścieżkach z moją Rodziną w Chrystusie lub poświęcić mój czas osobom rzeczywiście zagubionym, które nie znają Ewangelii Chrystusowej.
   Więc, żeby było jasne – taka jest moja “relacja ” do Bushiego, który oczywiście może mieć własne zdanie – ale nie znaczy, że muszę z nim być w relacji “jak dawniej”.
   ŚLEPCZE, nie mamy myśleć według WŁASNEGO sumienia lecz WEDŁUG Słowa Bożego. I to jest DIAMETRALNA różnica.
   Tym sposobem właśnie jest u Was jak jest obecnie…

   ŻEGNAM CIĘ bo nie mam zamiaru już tracić czasu na Twoje ŚLEPE wywody – pisz sobie je tam gdzie jest ich dom – na waszym ANTYzbawiennym forum.
   (Jakbyś nie zrozumiał to wyjaśniam abyś się już więcej nie “produkował” i pisał tutaj bo nie zamieścimy twojego komentarza – żeby była jasność)

   1. Ah cóż za piękny wpis dałeś przed chwilą o tym, że niby to CELOWO zacząłem – ale co – BRONIENIE PRAWDY??
    Cały czas widać, że powtarzacie od początku z tą moją celowością ataku na Was – boli Was to bo myśleliście, że na tyle wyhodowaliście sobie forumowiczów, że wszystko łykną – ale ZNOWU PO LATACH “akurat” postanowiłem na forum poświadczyć o Chrystusie jak kiedyś w 2010 roku i tutaj widać, że nie wygodny się stałem. Bo reszta forumowiczów już była w stanie “śpiączki” i podążania za własnymi sumieniami, które też było powoli wprowadzane…

    Ale twoja puenta ukazuje SEDNO czym jest dla was NAJWAŻNIEJSZA PRAWDA Słowa Bożego – że to Bóg tak nas kocha, że przyszedł W CIELE do nas ludzi by nas nauczyć PRAWDY i oddać swoje życie za nas! :

    “Przecedzacie komara, a wielbłąda połykacie”

    Dokładnie taki macie stosunek do Chrystusa NICZYM takiego komarka – z “wartością niemal zero”!
    Bo wasze żonglowanie Jego słowami nic wam nie “dodaje prawdomówności” bo właśnie ukazuje waszą OBŁUDĘ i DWULICOWOŚĆ!

  2. Bushi jest kłamcą.
   Pan też jesteś kłamcą bez honoru i nie czekam na odebranie sobie życia przez Cię, ale na przyznanie się, albo chociaż przeprosiny.
   Zamiast tego głosiłeś jeszcze kłamstwo na swoim forum choć udowodniłem że jest inaczej. Zamiast tego dalej na mnie szczekasz że nie przede mną życie kładziesz.
   Kubik zaś całkiem kłamie. Nie dość że jest kłamcą i brak mu honoru to jeszcze jest wielkim oszustem.
   Nie przyzna się nawet do tego że jeszcze niedawno, po 40 latach badania Pisma twierdził że Chrystus jest Bogiem. Zamiast tego dziwi się skąd ta doktryna się wzięła. Aby tylko zwodzić ludzi.
   Czy tak robi Chrześcijanin?
   Przepraszam nie jesteście nimi gdyż nie wierzycie iż Jezus jest Bogiem i ważniejsza dla Was jest Tora, a raczej już Talmud. Dlatego trzeba goja codziennie kłamać. Co nawet na dobranoc Henryk uczynił mówiąc o dwóch tablicach

  3. Musze i ja glos zabrac w tej sprawie.
   Dzieki Henrykowi nawrocilam sie. Nie ja jedna bo wiele osob trafilo na jego strony. Niestety ale ostatnio miewam wrazenie, ze nie prowadzi go Duch Bozy. Przez wiele lat glosil, ze Jezus Chrystus jest Bogiem. Skad te ostatnie domysly sie u niego wziely? Powatpiewa nawet w slowa Jana… Jego nowa teoria nie jest poparta zadnymi wersetami. Zarzuca innym, ze chca udowonic boskosc Jezusa jednym wersetem ale przeciez Rafal niezbicie udowodnil wieloma wersetami, ze Jezus jest Bogiem. Heniek zachowuje sie jak fanatyczni katolicy, do ktorych nie docieraja zadne argumenty z Pisma.
   Dziwi mnie tez zachowanie osob z jego forum. Ktos sie ostatnio odezwal ale widac, ze nie potrafia sie zdecydowanie wypowiedziec. Obawiaja sie, ze zostana wrzuceni do worka z napisem “hasbara”?

   Obserwator, zachowujesz sie jak klakier. Probujesz przeforsowac nowa teorie Henryka w plytki i mizerny sposob. Lepiej chyba milczec niz powtarzac nie swoje opinie nie bedac pewnym co sie za tym kryje. Piszesz o owocach. Tak, po owocach ich poznamy. Nie podoba mi sie, ze Rafal czasem jest zajadly w swoich wypowiedziach przeciwko Henrykowi ale nie mozna mu odmowic dobrej analizy Pisma. On prezentuje starannie wybrane wersety. Merytorycznie jego artykuly sa bardzo dobrze napisane a sam Rafal jest dobrze przygotowany w danym temacie. Owocami jest tez nauczanie innych. O zlym nauczaniu Jezus mowil. Ja w tej chwili nie twierdze, ze Heniek celowo zle naucza bo jego serce zna Bog, nie my. Wole myslec, ze zbladzil a my mozemy sie za niego modlic.

   Odeszlam od nauk Henia, ale zagladam tam zeby dowiedziec sie nieco o wydarzeniach na swiecie.
   Pozdrawiam Was w Panu Jezusie i blagam nie kloccie sie. 🙂

   1. V. nie uważam tu żebym ja czy inni się kłócił. Oczywiście może to tak wyglądać lecz pamiętajmy, że wszystko zaczęło się od “nieszczęsnego” artykułu Cyryla – jakże błędnemu i urągającymi Prawdzie – a w szczególności wszystkim Świętym, którzy oddali swoje życie w makabryczny sposób dla Chrystusa – ich Boga i Zbawiciela.
    Próbowałem wytłumaczyć jak najlepiej potrafię, z różnych stron – ukazując wiele dowodów ze Słowa Bożego.
    Jaki efekt – ZEROWY – usłyszałem, że JA JE ŹLE ROZUMIĘ…
    Po tym jak widziałem iż Chrystusowa Ewangelia, która ma nas prowadzić i uczyć do doskonałości – została zmieniona; odszedłem wyrażając swój sprzeciw puentując, że Henryka i Cyryla sól ZWIETRZAŁA. Dokładnie tak napisałem i nie cofnąłbym tego ponieważ wiedziałem, że PISZĘ PRAWDĘ – i jak możecie zobaczyć wcale się nie myliłem po tym co teraz możemy zobaczyć co teraz naucza/JĄ.
    Owszem może się wydawać, że “czepiam się” Henryka – ale najpierw trzeba przeanalizować KTO PIERWSZY czepiał się i KOGO . I warto podkreślić kto i W JAKIEJ FORMIE to zrobił…
    W momencie gdy odszedłem z forum – natychmiast Henryk mnie zablokował i zaczął OCZERNIAĆ MNIE KŁAMSTWAMI – WSZYSTKO TO PERFIDNE KŁAMSTWA CO UKAZAŁEM W ARTYKUŁACH!
    Na żadne pytanie które mu zadałem w ukazaniu jaka jest prawda – nawet nie raczył odpowiedzieć a nadal zawzięcie próbował mnie ZA WSZELKĄ CENĘ oczernić.
    To nie są personalne rozgrywki, co sugerują ANTYzbawienni ale jak sami widzicie WALKA O PRAWDĘ – ISTOTĘ całego “Chrześcijaństwa”.
    To nie są “sprzeczki” z osobami, którzy zawsze uważali Chrystusa za “człowieka-stworzenie” o wielkich mocach od Boga – gdzie ja przyszedłem ich “nawracać”.
    Ta cała sytuacja dotyczy OSÓB, które GRABIĄC Słowo Boże z Jego najpiękniejszego świadectwa, że Bóg nas Zbawił kładąc za nas – Swoje stworzenie – Własne CIAŁO – doświadczając najstraszniejszych męk, bólu – nadal uważają, że ŚWIADCZĄ TO SAMO!!!!
    Dla nich jest to NIEISTOTNY szczegół!
    A właśnie najsmutniejsze jest to, że o mały włos im się to udało PRZEFORSOWAĆ I DALEJ realizować agendę niszczenia WIARY w Chrystusa bo przecież żaden z forumowiczów nie zauważył problemu…
    Ale to wynikiem tego również było, że Henryk też już od dłuższego czasu w swoich artykułach i aktualizacjach – jak i na forum – zmienił swój stosunek do bronienia Słowa Bożego i pisał, że nie wolno jednak wytykać błędów, napominać bo… i tak przecież Bóg niemalże wszystkich Zbawi…
    To również zauważyłem od dawna w jego zmianie i mogliśmy zobaczyć PRAWDZIWE OBLICZE Henryka mn w sytuacji z “cipką” z Mutu w roli głównej.
    Jednym słowem – Henryk dokładnie objął taktykę jak sprzedane media szatanowi , które np patriotów ukazują jako NAZISTÓW I WROGÓW NARODU.
    Muszę Wam powiedzieć, że Henryk też NADE MNĄ pracował – nad tym abym stał się “bardziej letni/ospały”.
    Kilka razy w emailach pisał mi, że powinienem zmienić mój styl bezpośredniej wypowiedzi i świadectwa. Tak dokładnie mi pisał – nie ciężko mi się domyślić teraz, w jakim to celu robił.

    Także o ile może to wyglądać, że jestem “zajadły wobec Henryka” to tak naprawdę na początku chciałem ukazać PRAWDĘ w stosunku do FAŁSZYWYCH OSZCZERSTW w stosunku do mnie a gdy zaatakował PRAWDĘ to… NIE POZOSTAŁO MI NIC INNEGO JAK MOJEGO BOGA I ZBAWICIELA BRONIĆ!

    Tym bardziej, że WIEM, że ten człowiek JEST WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNY ze względu zaufania TYSIĘCY ludzi pragnących Boga poznawać a których to zaufanie HENRYK zdobywał PRZEZ LATA!

    Cieszę się, że Ty widzisz ten zwrot i stoisz po stronie Prawdy Słowa Bożego.
    I z wielu informacji jakie otrzymujemy – WIELE ludzi jest oburzonych tą jakże DIAMETRALNIE-PRZECIWNĄ zmianą kierunku jaki próbują forsować.

    Należy też podkreślić, że od kilku miesięcy – to nie jest tylko moje stanowisko lecz również innych osób, które tworzą ze mną ten blog. Nie mogę również pominąć wielu Czytelników bloga, którzy również odważyli się bronić Prawdy w komentarzach.

    ps. Również chciałbym jedynie (obecnie ) tylko napomknąć, że Henryk również zwodzi w ulubionym swoim temacie – proroctwach zapisanych w Księdze Objawienia.
    W swoim czasie ukażemy to lecz obecnie nadal nad “tym” wspólnie “działamy” ku chwale Prawdy – Chrystusa.

    Życzę spokojnego wieczoru.

     1. My również czekamy na niego 🙂 – choć jeszcze sporo pracy przed nami aby poukładać w całość, co będzie wymagało dalszej pomocy Ducha Bożego.
      Także nie jest to artykuł, który zostanie zamieszczony “na dniach”. Sami nie wiemy dokładnie kiedy będzie gotowy ale jednego jesteśmy pewni – ukaże jak bardzo dzisiejsi “prorocy”/nauczyciele ZWODZĄ ludzi by zakryć prawdę “DNI OSTATECZNYCH” i… kwestii znamienia bestii…
      Dziękuję i życzę również spokojnej nocy – D o B r A n O c 🙂

 16. Znów usuwacie komentarze..świetnie :/

  ******* “Obserwatorze” Ty chyba naprawdę masz jakieś zaburzenia psychiczne, że piszesz takie rzeczy????
  Ciesz się człowieku, że kilkakrotnie dopuściliśmy już Twoje faryzejsko-obłudne wywody.
  Powinieneś się cieszyć, że w ogóle masz możliwość się wypowiedzenia!
  Bo masz celność zarzucić nam, że “idą do kosza” Twoje wywody jak wy nawet NIKOGO nie dopuszczacie do Waszej elity by mógł cokolwiek napisać!
  Zablokowaliście mnie i wtedy zaczęliście mnie oczerniać SAMYMI KŁAMSTWAMI nie dając mi ŻADNEJ możliwości ukazać PRAWDY!
  Nawet tacy perfidni jesteście, że ZABLOKOWALIŚCIE Basię!
  Basię która nawet nie napisała ŻADNEGO ZDANIA, LITERKI!!!!
  Ty teraz masz czelność domagać się jakiś praw????
  Napisaliśmy, że to nie jest blog ANTY Chrystusowy i nie mamy zamiaru tracić czasu na WASZE faryzejsko-talmudyczne wywody.
  Jak po Polsku nie rozumiesz to “powiem” po angielsku, hiszpańsku i niemiecku:

  GUD BAJ!
  ASTA LAWISTA!
  AŁWIDERZING!

  *******

 17. Obserwator siewca kłamstw, najwyraźniej nie rozumie tego że dostał szanse na wypowiedzenie, Wszyscy mieli szanse. Jako jednak że sieją kłamstwa, jak ich mistrz Kubik. Tu podam przykład :
  pan Kubik uważa jakoby przykazania zostały “Wypisane osobiście przez Boga Jego własnym palcem i to dwukrotnie”. To jest oczywiste kłamstwo, kto za drugim razem zrobił tablice. Ponoć talmudziści nie mogą zjeść śniadania jeśli nie okłamią wcześniej Goja, Być może Henryk był głodny.

  Wiemy kto jest ojcem kłamstwa. Ja kolejnych kłamstw nie przyjmuję dlatego właśnie pożegnałem się z pewnym bratem, który ostatnio częściej udziela się u pana Kubika i szerzy kłamstwa. Myślę że tak samo należy pożegnać się z Obserwatorem który ciągnie dalej swoje kłamstwa i nie przeprosił za szerzenie poprzednich. Proponuję nie dawać mu w ogóle głosu dopóki szczerze nie przeprosi.

  1. Cóż strzeliłem gafę. Zdarza się.
   To Bóg wyrył przykazania na tablicach. Jednakże nadinterpretacja jest że wykrył je Bóg Ojciec i to swoim palcem.
   Jako że “Boga nikt nigdy nie widział” “Wszystkie rzeczy przez nie (Słowo czyli Jezus) się stały, A bez niego nic się nie stało”, jest wiele więcej przykładów, że nie był to Bóg Ojciec a Jezus Chrystus.

   1. Andrzejku, nie popełniłeś gafy, ponieważ tak właśnie było jak napisałeś.
    Owszem pierwsze tablice były dziełem Bożym, a pismo na nich było dziełem samego Boga wyrytym na tablicach. Ale gdy Mojżesz zszedł z góry od Boga i zobaczył jak Izraelici sprzeniewierzyli się Bogu ulepiwszy sobie złotego cielca, ze złości upuścił tablice i potłukł je. Ks. Wyjścia 32,15
    Natomiast za drugim razem Bóg sam nakazał Mojżeszowi, aby napisał na nowych tablicach słowa przymierza – 10 Słów Ks. Wyjścia 34,27

    1. Jeśli chodzi o drugie tablice ze świadectwem dopatrzyłam się dwóch różnych wersji :

     ” Bóg rzekł do Mojżesza: Napisz te słowa, gdyż na podstawie tych słów zawarłem przymierze z tobą i Izraelem … I napisał na tablicach słowa przymierza – Dziesięć Słów” Ks. Wyjścia 34,27

     ” W tym czasie powiedział mi Bóg: Wyciosaj sobie dwie kamienne tablice podobne do pierwszych, a uczyniwszy arkę z drzewa wstąp do mnie na górę. Napiszę na tablicy słowa, które były na pierwszych tablicach – stłuczonych przez ciebie… A On napisał na tablicach pismem, jak poprzednio, Dziesięć Słów, które Bóg do was wyrzekł..” Ks. Powt. Prawa 10,1

     Pierwszy fragment wskazuje, że to Mojżesz miał napisać 10 Słów, a drugi fragment wskazuje, że Mojżesz wykonał tablice, a Bóg wypisał 10 Słów. Dlaczego jest sprzeczność, zapewne złe przetłumaczenie oryginału.

 18. Na wstępie zaznaczam, że nie należę do forum H.Kubika i nigdy nie dane mi było tam pisywać.

  W sprawie Waszego podziału o Chrystusa moje zdanie jest bliższe Henrykowemu. Czyli napewno Chrystus jest Synem Bożym, posłanym dla zbawienia ludzi. Ten sam Chrystus przyjdzie w celu wykonania wyroku,sądu i naprawienia świata wysłany przez Jego i naszego OJCA.
  Chrystus żył jak człowiek, modlił się do OJCA jak człowiek, prosił GO, dziękował Mu i czynił tak jak chciał tego OJCIEC. Czy był bogiem ? Żeby odpowiedzieć na to pytanie na samym początku trzeba zdefiniować, czym dla każdego z nas jest słowo ”bóg”. Dla satanistów znaczy co innego, dla pogan nie istnieje albo jest czymś zupełnie innym niż dla nas. A dla Was Rafale ; kim jest bóg ? Kim jest Isus Chrystus Bóg ? Czym się charakteryzuje ten ”przydomek” ?
  Jeżeli uważacie, że określenie bóg to jest to samo co Ojciec Wszechmogący, Stworzyciel, Projektant, Dawca Życia, Miłość i Dobro to się zwami nie zgadzam. Natomiast jeżeli uważacie ”boga” za kogoś oświeconego, ze zdolnościami nadprzyrodzonymi, który jest istotą kultu religijnego to wtedy jestem skłonny się z Wami zgodzić, bo tak mnie nauczono.

  Natomiast Biblia nie wyjaśnia znaczenia tego słowa (tak mi się wydaje) Tyle w temacie …

  Wracając do Ciebie Rafale; przez takie radykalne zachowania dochodziło do wielu schizm w wierze, ponieważ jeden rozumiał tak , a drugi rozumiał inaczej. Uważam, że powinniście ”zmiękczyć karki” , bo macie twardsze niż forumowicze Henryka. Zapomnicie o wszystkim, złączcie siły i raz jeszcze zajmijcie się razem analizą Słowa Bożego. Jesteśmy zbyt blisko końca, żeby tak się dzielić.

  1. Wybacz Damgrath, czy urwałeś się z sympozjum ufo itp?
   Według ciebie, Jezus nie jest dobrem, nie jest miłością.
   To jakiś oświecony guru? Ze zdolnościami nadprzyrodzonymi? Czyli co wróży też z kart Tarota? I był oświecony jak guru indyjski? Albo oświeceni jak Krishnamurti, Osho, Eckhart Tolle, Ramana Maharishi czy mistrzowie Zen?
   Jezus nie był dawcą życia – nie wskrzesił nikogo i sam nie zmartwychwstał?
   Czy Bóg jest projektantem, a może od razu nazwij swego boga – wielkim architektem wszechświata?

   “Jesteśmy zbyt blisko końca aby się dzielić” czyli chodźmy zbierzmy się razem z innymi, z protestantami i katolikami, oraz z prawosławnymi. Ponieważ bliski koniec jest i tak jak mówił Bushi nikogo prześladującego chrześcijan nie będzie obchodzić jakie dogmaty wyznajesz. Zbierzmy się pod przywództwem papieża. Pełny Ekumenizm, pełna harmonia. Czy do tego nawołujesz?

   Proszę bardzo ja wam wszystkim w tym przeszkadzać nie będę połączcie się i módlcie się do papieży zmarłych i obecnych.

  2. Damgrath co za wspaniałe zdanie opisującego twojego boga “Natomiast jeżeli uważacie ”boga” za kogoś oświeconego, ze zdolnościami nadprzyrodzonymi, który jest istotą kultu religijnego to wtedy jestem skłonny się z Wami zgodzić, bo tak mnie nauczono.” takie masońsko-satanistyczne aż jestem pod wrażeniem. Myślę że nie trzeba dalej komentować twojego zdania, czytelnicy doskonale rozumieją jakiemu bogu taki szacunek okazujesz. Tak to prawda że jesteśmy u końca czasów i nie podamy się waszej ekumenii bo wasz bóg niema nam nic do zaoferowania po za kłamstwami. Za to Bóg Chrystus ma i to bardzo dużo, i on jest naszym Bogiem i tylko jemu cześć się należy oddawać.

 19. Miałem wykreślić Miłością i Dobrem, ale aero2 mi siadło.

  Natomiast Isus nie był dawcą życia takim jak OJCIEC. On tylko przywracał życie, nie stworzył żadnego nowego stworzenia. Chrystus miał moc daną z góry tak jak celnicy i reszta. Nie można jego umiejętności przyrównywać do OJCA.
  Projektant ma plan przed stworzeniem i OJCIEC miał taki plan i nadal ma. Przyjrzyj się naturze, wszystko jest stworzone według schematu, według proporcji itd. Tego nie stworzył Chrystus.

  Wasz wybór, że się oddzielacie od braci i sióstr. Nawet wiem jaki będzie Wasz kolejny krok… złoty cielec

  1. εγω και ο πατηρ εν εσμεν
   Ja rozumiem że ktoś wierzący w oświeconych ludzi nie czytał Biblii, zatem króciutko – Jezus jest Bogiem.
   Nie ma kompletnie słów w Biblii – “mój syn Jezus nie jest Bogiem”. Są za to słowa potwierdzające. Sam Tomasz nazywa Jezusa Bogiem. ο κυριος μου και ο θεος μου

   Apostoł po kilku latach przebywania z Chrystusem. Przecież gdyby plótł głupoty, to Chrystus upomniałby go.
   Albo kiedy Jezus mówi εγω ειμι – Ja jestem.
   Polecam też artykuł Rafała o tym, że Chrystus jest Bogiem i stare przemyślenia pana Kubika.

   Myślę że szkoda w ogóle pisać, gdyż nie jesteś zwykłą zagubioną owieczką i wiesz co robisz.

   Złoty cielec bardziej pasuje do twego boga, tego który chce ekumenizmu.

  2. Damgrath jestem PRZERAŻONY to co napisałeś w tych dwóch komentarzach!
   Aż po prostu nie wiem co napisać… Bo po co mam podawać “po raz setny” DOBITNE cytaty ze Słowa Bożego, które są przedstawione w tym artykule i WIELU innych na blogu – bo widać, że i tak nie zrozumiesz – to znaczy chyba nie chcesz nawet zrozumieć…
   Jestem w szoku bo przecież Ty jesteś blogowiczem, który POWOŁUJE się, że jest naśladowcą Chrystusa a świadczyłby o bogu-oświeconym-czarodzieju Chrystusie…
   Jako naśladowca Chrystusa powinieneś również się odnieść do mojego pytania odnośnie zachowania, jakże NIEGODNEGO ,które Henryk pokazuje od dłuższego czasu. Nie zauważyłeś go czy może “nie wypada” napominać i “wtrącać się” do postępowania innych…?
   Ty chyba czytasz Przekład Nowego Świata skoro tak ostro zaprzeczasz jakoby Chrystus nie był dawcą życia, Stworzycielem, Kreatorem…
   Przeczytaj koniecznie mój artykuł “Pan Jezus odwiedzał świat JAKO CZŁOWIEK jeszcze przed narodzinami 2015 lat temu! UKRYWANE FAKTY” to się przekonasz, że to Chrystus – BÓG W CIELE LUDZKIM – był tym Bogiem Starotestamentalnym, który WSZYSTKO ZDZIAŁAŁ – a przede wszystkim brał udział w BEZPOŚREDNICH relacjach z ludźmi – jak chociażby gdy WYPISAŁ WŁASNYM PALCEM 10 Słów na Kamiennych Tablicach – Mojżeszowi.
   Nadmienię, że jeszcze do niedawna był to ULUBIONY artykuł Henryka i milczy kompletnie na jego temat – kłamiąc również w poruszanej tam kwestii. Teraz Henryk czyta oczywiście na własny temat..
   NIGDY NIE BĘDĘ SIĘ JEDNOCZYŁ z ludźmi, którzy przede wszystkim KŁAMIĄ, OSZUKUJĄ I CELOWO ZWODZĄ. Bo jak można wytłumaczyć taką zmianę, którą ukazuje dobitnie ten artykuł???? Zresztą CAŁOŚĆ zachowania – przygotowania – i obecnego stanowiska – to ukazuje.
   Zapomnij, że kiedykolwiek będziemy uczestniczyli z Wami w ekumenii ku chwale “waszego JEDYNEGO boga”…..

 20. Skiper, wiem że to będziesz czytał – piękne świadectwa Prawdy dajesz i przede wszystkim BRONISZ Jej. Niech Ci nasz Bóg i Zbawiciel, Chrystus pobłogosławi i da siłę ku trwaniu w Nim – Miłości i Życiu Wiecznym!

 21. Kochani, wierni Chrystusowi!
  Kim są ludzie, którzy spiskują przeciw Panu i Jego Pomazańcowi ?

  “Śmieje się Ten, który mieszka w niebie, Pan się z nich naigrywa, a potem do nich mówi w gniewie swoim i w swej zapalczywości ich trwoży.
  PRZECIE SWEGO KRÓLA JA USTANOWIŁEM NA SYJONIE, ŚWIĘTEJ GÓRZE MOJEJ.”

  Co Bóg mówi o Chrystusie naszym Zbawcy?
  PAN RZEKŁ DO MNIE, TYŚ SYNEM MOIM JA CIĘ DZIŚ ZRODZIŁEM, ŻĄDAJ ODE MNIE , A DAM CI NARODY W DZIEDZICTWO I KRAŃCE ZIEMI W POSIADANIE TWOJE.
  ŻELAZNĄ RÓZGĄ BĘDZIESZ NIMI RZĄDZIĆ I JAK NACZYNIE GARNCARZA POKRUSZYSZ.”
  Taką władzę ma właśnie Chrystus, który może żądać od Ojca. Wszystko się dzieje przez Niego i dla Niego. Nie dość, że brał udział w stwarzaniu świata, to ma władzę nad narodami całej ziemi. On karci i ćwiczy złych i ubolewa na ich grzechami. Jest Dziedzicem który ma władzę nad wszystkimi ludźmi z woli Ojca.
  Kim są ci, którzy mają odwagę stawać przeciw Chrystusowi. Wymyślać niestworzone rzeczy, aby zasiać piołun w sercach ludzi. Jak można umniejszać postać Chrystusa, który zmartwychwstał i z nieba dogląda ludzi.
  Dogmat Chrystusa – Boga stworzyli żydzi i Paweł. Zbawienni biją rekordy w swoich pomysłach. To się nie mieści w głowie !!!

  CAŁE PISMO JEST ŚWIADECTWEM NA TO, ŻE CHRYSTUS JEST BOGIEM. POCZĄWSZY OD KSIĘGI RODZAJU, A SKOŃCZYWSZY NA OBJAWIENIU.

  ” BADACIE PISMA PONIEWAŻ, SĄDZICIE ŻE W NICH ZAWARTE JEST ŻYCIE WIECZNE: ISTNIEJĄ ONE PO TO, ABY DAŁY O MNIE ŚWIADECTWO.”
  Pisma są świadectwem na to właśnie, że Chrystus jest Bogiem i wszystko co zostało zapisane w Zakonie i Proroctwach spełnia się i spełni aż do końca. Na tym polega wypełnienie Zakonu i Proroctw. To są wszystkie rzeczy, które zostały zaplanowane, większość się wypełniła, a reszta stanie się niebawem. Są one związane z naszym Bogiem, Pasterzem, Nauczycielem, Odkupicielem, Królem, Małżonkiem, Barankiem.
  Każda osoba, która czyta Pismo Święte zauważy jedną bardzo ważną rzecz. Mianowicie, w wielu miejscach jest mowa o Bogu, a z treści wynika że dokładnie mowa jest o Chrystusie.
  Jeśli ktoś sięgnął po Biblię w celu poznania Boga z pewnością wychwyci wiele takich fragmentów. A wiecie kochani dlaczego tak się dzieje? Ponieważ Chrystus powiedział bardzo ważną rzecz:
  “Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.”
  Tylko przeciwnicy Boga mówią, ze czytanie Pisma jest niekonieczne, a przytaczanie fragmentów złe. A przecież to Słowo Boże objawia nam największą istotę Chrystusa – Boga.
  Co nasz Kochany Chrystus Bóg mówi? zobaczcie jacy ważni jesteśmy dla Niego:
  “OJCZE CHCĘ ABY TAKŻE CI, KTÓRYCH MI DAŁEŚ, BYLI ZE MNĄ TAM, GDZIE JA JESTEM, ABY WIDZIELI CHWAŁĘ MOJĄ, KTÓRĄ MI DAŁEŚ, BO UMIŁOWAŁEŚ MNIE PRZED ZAŁOŻENIEM ŚWIATA.” ” JA ZA NIMI PROSZĘ NIE PROSZĘ ZA ŚWIATEM, ALE ZA TYMI, KTÓRYCH MI DAŁEŚ PONIEWAŻ SĄ TWOIMI. WSZYSTKO BOWIEM CO MOJE JEST TWOJE I CO TWOJE JEST MOJE I W NICH ZOSTAŁEM UWIELBIONY. JA IM PRZEKAZAŁEM SŁOWO TWOJE, A ŚWIAT ICH ZNIENAWIDZIŁ, ZA TO ŻE NIE SĄ ZE ŚWIATA. ONI NIE SĄ ZE ŚWIATA JAK I JA NIE JESTEM ZE ŚWIATA.”
  ” I TAKŻE CHWAŁĘ KTÓRĄ MI DAŁEŚ PRZEKAZAŁEM IM, ABY STANOWILI JEDNO, TAK JAK MY JEDNO STANOWIMY. JA W NICH A TY WE MNIE.”

  Kto chce roztrząsać po ludzku jedność Ojca z Synem, jedność Syna z Nami. Nad czym się zastanawiać, czego się doszukiwać. Chyba tylko po to, aby podważyć największy autorytet Boga Chrystusa. Kim trzeba być, aby zdobyć się na taką odwagę i podważać Słowo Boże???

  Tak Ojciec jest Bogiem jak i Chrystus jest Bogiem, a Ojciec i Syn Jedno są. Nie rozumiecie Zbawienni? Kiedyś sami zobaczycie to na własne oczy. Występujecie przeciw Synowi, to występujecie przeciw Ojcu, to jest logiczne. Obyście szybko zeszli z tej ścieżki swojej, która wiedzie do nikąd. Czy pies może urodzić żabę, albo mysz człowieka?
  Zrodzony z Boga może być tylko Bóg.
  Cieszę się, że są osoby, które bronią tezy Chrystusa Boga na ” proroctwach”: Skiper, Hugo, Marysia, Lusia, pozostali działają celowo i to oni zachowują się jakby byli pod kontrolą diabła.
  To prawda, że Ojciec jest odwieczny i nie ma początku. Chrystus, Słowo został zrodzony z Ojca przed stworzeniem świata i ludzi i także jest Bogiem. Całe Pismo o tym świadczy, ci którym dane jest to poznać są zdecydowanie wybrani przez samego Boga. Jak można zaprzeczać samemu sobie i najpierw twierdzić, że Chrystus jest Bogiem, a potem temu, że nie jest?
  Niezaprzeczalnie powinniśmy czcić, chwalić , kochać naszego Zbawiciela Chrystusa.
  Kochani trzymajcie co macie w waszych sercach czyli oddanie i miłość do naszego Małżonka,Baranka. To jest właśnie znak, że zbliżamy się do końca czasów, ponieważ źli ludzie stają przeciw Chrystusowi i pracują nad tym, aby powalić Prawdę na ziemię, aby ludzie przestali wierzyć w Boga – Chrystusa.

  ” Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się.
  Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.
  Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.” Obj. 3,19

  Kochani, bądźcie wierni Chrystusowi, aż do śmierci, bo nagroda jest wielka !!!

 22. Natura ludzka jest dociekliwa stara się poznać wszystko rozumowo i na ludzki sposób wytłumaczyć lecz niektórych rzeczy nigdy nie pojmie z uwagi iż jest częścią materii i ograniczony czasowo ma swój początek i koniec. Nie będąc duchem i nieograniczonym czasowo Nigdy nie pojmiemy czegoś co nie ma granic albo jest poza czasem! To tylko takie wyjaśnienie faktu, które pomoże zrozumieć że daremne są te wszystkie komentarze… bo prawdę poznamy w odpowiednim czasie, jako, że ludzką rzeczą jest porozmawiać to też właśnie tak jest.
  Niezbitym jednak jest że w Słowie Bożym praktycznie w każdym przekładzie ( a może źródło jest też skażone i sfałszowane ?) jest napisane że Jezus Chrystus jest Bogiem i tu nikt nie ma wątpliwości, wiedzą o tym papieże, katolicy i przecież Illuminaci! Przeciwnicy czyli ogólnie sataniści nie walczyli by tak zaciekle z chrześcijaństwem gdyby Chrystus nie Był Bogiem!!! Jeśli kto lubi dociekać to dalej otwarta sprawa co do dyskusji i to po dogłębnej analizie źródła i przekładów biblijnych zadać pytanie o naturę Boga, czy Ojciec jest tą samą osobą i sam wcielił się w ciało kobiety ludzkiej stając się dla ludzi Bogiem Ojcem nazwanym Chrystusem Jezusem?
  Moim zdaniem ta opcja jest logiczna gdyż Bóg jest jeden i jest niczym nie ograniczony i jest duchem wiecznym (i znowu niepojęte dla mnie jak coś może nie mieć początku) z drugiej strony skoro wszechmocny Ojciec wcielił się w ciało to w niebie na czas życia Ojca na ziemi nie było Boga Ojca? (Oczywiście to byłby absurd na ale cóż człowiek jest ograniczony i wie że jak jesteś np. w Londynie to nie możesz być w Krakowie jednocześnie)
  I oczywiście druga opcja jest Bóg Ojciec i Syn jako jednomyślni lecz oddzielne byty, obaj są na równi Bogiem lub Ojciec jest większy od Syna, syna jednorodzonego….Jednorodzony Syn zaś w pojęciu ludzkim też gdyby został zrodzony z Boga Ojca nie mógłby jednocześnie być wiecznym…
  Zatem jedna i druga opcja jest dla człowieka tak czy siak zagadką i podejrzewam, że człowiek własnym rozumem nie jest w stanie jej rozwikłać.

  1. Michale i właśnie o to wszystko chodzi – że mamy WIERZYĆ Słowu Bożemu, które – jak napisałeś – DOSADNIE przedstawia, że to Bóg RÓWNIEŻ “przyjął postać” CZŁOWIEKA a absurdem jest zrozumieć tą zależność ROZUMEM LUDZKIM tak jak to właśnie chcą tłumaczyć ANTYzbawienni jak i SZATAŃSKI ŚWIAT!
   Po co w takim razie Chrystus przyszedł na świat??
   Aby również UKAZAĆ PRAWDĘ – i dobitnie pokazał, że Święte Świadectwo Słowa Bożego już z Księgi Rodzaju JEST FAKTEM iż jesteśmy stworzeni na obraz BOGA W CIELE CZŁOWIEKA!!!!

   “A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»
   Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
   na obraz Boży go stworzył:
   stworzył mężczyznę i niewiastę.”

   1. I co najważniejsze w tym świadectwie samego BOGA. To On mówi BEZSPRZECZNIE o Sobie jako W LICZBIE MNOGIEJ!! I całe Słowo Boże świadczy właśnie o JEDYNYM Bogu ale w DWÓCH “Osobach” – Bogu Ojcu, który jest Duchem i Synu, który jest W CIELE CZŁOWIEKA! I to NIE PODLEGA DYSKUSJI! Albo się wierzy Słowu Bożemu albo rozumowi ludzkiemu..

 23. Taki cytat znalazlam:
  Izajasz 9,5:
  “Albowiem Dziecię nam się narodziło,
  Syn został nam dany,
  na Jego barkach spoczęła władza.
  Nazwano Go imieniem:
  Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
  Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. ”

  Widzicie? Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec!

  1. Tak oczywiście – jest to niejeden taki werset ze ST potwierdzający, że Chrystus jest Bogiem.
   Jak też ukazaliśmy wcześniej na przykładzie właśnie tego wspaniałego wersetu z Izajasza, że Henryk jest KŁAMCĄ, MANIPULANTEM – BEZ ŻADNEGO HONORU.

   Tutaj mamy wspaniały przykład ŚWIADKA Chrystusa, który świadczy o swoim BOGU wśród watachy wilków – muzułmanów:

   https://www.youtube.com/watch?v=d3Zaq0r-aUw

   1. Wspaniały starszy pan. Niech mu Bóg błogosławi. A ci ludzie wokół niego zgromadzeni… tak działa szatan. Próbują go zagłuszyć i ośmieszyć. Dokładnie tak samo reagują ateiści.
    I czytał im ten werset z Izajasza. Piękne świadectwo. 🙂

 24. Drodzy z racji iż na forum USILNIE próbują OGRABIĆ Chrystusa z PRAWDY iż JEST BOGIEM napisaliśmy aktualizację do artykułu podając więcej dowodów i ukazując ów ICH ZDRADĘ jeszcze dobitniej.
  Aktualizacja jest dodana na końcu tego artykułu.

 25. Czytając powyższy artykuł i jego uzupełnienie o Henryku Kubiku na którego stronkę “natknąłem” się w listopadzie 2011 r, zastanawiam się co się stało z Henrykiem?….Niewątpliwie zmienił swój pogląd i to w najistotniejszej kwestii gdyż taka zmiana powoduje że wszystko traci sens….a zatem co się stało – opcje
  1. Sam nieświadomie się zapętlił w tym co pisze i stracił kontakt z tym co pisał 5 lat temu….zająwszy się obecnie tematami mniej istotnymi, które przysłoniły mu sedno sprawy…
  2. Celowo i świadomie zaplanował aby zwieść czytelników bo zakładał iż będzie autorytetem i nikt nie zauważy zmiany lub uzna że ktoś kto i tak zauważy to nie będzie to miało znaczenia…zastanawiające jest tylko to że poświęcił naprawdę dużo czasu i energii na to żeby wprowadzić w błąd zaledwie (zakładam) 1000 ludzi? Taki cel byłby absurdalny gdyby nie dostawał od “kogoś” jakichś profitów..
  3. Został zwiedziony i zaślepiony przez złe byty (demony) i jest pod ich wpływem… a tym samym stał się ich ofiarą i sam nie może rozeznać co czyni…
  4 Stał się ofiarą w sensie fizycznym i jest osobą podstawioną…
  Jak myślicie która opcja jest najbardziej prawdopodobna? a może jest jeszcze inna opcja co myślicie?

  1. Michał cieszę się, że i Ty dostrzegasz tą DIAMETRALNĄ zmianę.
   Co do Twoich opcji – nie sposób nie zauważyć, że moje stanowisko jest mocno zakorzenione w opcji 2.
   Dlaczego?
   Pisałem już na ten temat sporo – i wszystko wskazuje właśnie na tą opcję – co zaraz jeszcze poruszę.

   Opcja 1 – odpada bo nie można mówić o tych wszystkich ruchach, że nie są świadome… Wszystko jest jak najbardziej przemyślane i jakże wyrachowane. Nawet gdyby się zajął zbytniO proroctwami to ile dowodów niby jeszcze musimy mu przedstawić??? Czy przypomnienie mu JEGO WŁASNYCH ŚWIADECTW również nic nie uświadamia go?? Świadectw które KOMPLETNIE IGNORUJE w teraźniejszych jego wywodach.
   To nie jest bynajmniej nieświadomość…

   Opcja 3 – też kompletnie nie pasuje ponieważ – jeśli on był zaślepiony przez demony to czemu TEŻ bardzo jaskrawie DRUGA-NAJWAŻNIEJSZA osoba po Henryku na forum również jest zaślepiona TYM SAMYM DEMONEM?? Mowa oczywiście o Cyrylu.
   Nie sposób nie zauważyć, że na forum jest jakby “druga ręką” Henryka. I tak samo kiedyś MOCNO stał na straży Chrystusowej Ewangelii jak On (co jest ukazane w artykule) – a TAK SAMO – teraz stoi za tym samym DEMONEM, który “męczy” Henryka… Ciekawe nieprawdaż..?
   Jak teraz widzimy nie bierze udziału już tak intensywnego w dyskusji ale nie można mu “zarzucić”, że nie brał udziału dość KONKRETNEGO w przygotowaniu i zmienianiu ICH świadectwa.
   Teraz pałęczkę pierwszeństwa dostał od “góry” Obserwator co widać, że nie był to dobry ruch bo tylko pogrąża ich klike…

   Opcja 4 – w trakcie dogłębnej analizy… lecz szczerze mówiąc MAŁO REALNE. dowody z opcji 3 wykluczają tą opcję bo równiez musieliby zlikwidować Cyryla i Obserwatora. Reszta dowodów przecząca tej opcji przedstawiam w OPCJI 2, która….

   jak dla mnie jest JEDYNĄ RACJONALNĄ OPCJĄ, którą POTWIERDZAJĄ WSZYSTKIE SYTUACJE.
   Cała historia budowania wiary latami – w oparciu o WSPANIAŁE ŚWIADECTWA, które MIAŁY najwspanialszy Fundament Słowa Bożego – Boga-Zbawiciela-Człowieka, Chrystusa. Piękne artykuły ukazujące DOBITNIE przekaż Słowa Bożego.
   Tysiące ludzi zachwyciły się CZYSTOŚCIĄ przekazu, który jest w Słowie Bozym. Wielu pomogły nawrócić się w stronę Boga. Ubogacali się dokładniejszymi i jeszcze lepszymi wyjaśnieniami PROSTEJ Ewangelii Chrystusowej.
   “rozłam” i walka o prawdę z Szczytyńskim i BrainBreakerem – wspaniałe świadectwo obrony szczególnie Przykazania Miłości bliźniego. Rozłam tych osobistości POWODUJĄCE jeszcze większe POWAŻANIE dla Henryka. (oczywiście widać teraz, że Henryk doszedł do TEGO SAMEGO – poniżenia Boga, Chrystusa – CEL NR 1 DLA SZATANA!)
   Od tego roku – POWOLNE zmienianie stanowiska ze staniem na straży o Prawdę – temperatura “czujności” spada sukcesywnie do LETNIEJ…
   ZAMKNIĘCIE starego forum i stworzenie nowego – ABSURDALNE wytłumaczenie, że będzie przejrzyściej itp…..
   Przejrzyściej z pewnością iż nie będzie już informacji takich o Fundamencie – Chrystusie – to się z tym zgodzę….
   Nie można było zablokować na starym forum użytkowników i działać jak teraz w ZAMKNIĘTEJ ELICIE…? NO PROBLEM – ale nie dla Henryka…
   Dalsza agenta usypiania czujności i nastawiania LETNIEJ temperatury u użytkowników…
   Powolne ale sukcesywne ukazywanie ważności Tory…
   Powolutku, tak nie dosadnie…
   Głównymi wprowadzającymi stan “LETNIEJ” ATMOSFERY” to Henryk i prawa ręka Cyryl…
   Obserwator również obserwuje sytuację i dorzuca “3 grosze” do gotowanej żaby – czyt. forumowiczów. Takie tło dla dwóch najważniejszych wirtuozów….
   Twórczość Cyryla uderzająca w Najpiekniejszy Przekaz Słowa Bożego jak i w prawdziwych naśladowców Chrystusa, którzy oddali swoje życie za Boga – Chrystusa.
   Mój SPRZECIW do tego świadectwa – wiemy już co się później stało…
   Tylko nadmienię, że Basia ZABLOKOWANA ZOSTAŁA BEZ POWODU… (!!!!!!!)
   następnie zanegowanie Chrystusa JAKO Boga. To był ich kolejny krok i stąd ja zostałem zablokowany jak i… BASIA bo wiedzieli, że ONA MOŻE I ZAPEWNE POSTAWIŁABY SIĘ broniąc PRAWDY.
   Myśleli, że pozbędą się tym sposobem problemu…
   Ale…
   nie spodziewali się takiej NAGŁEJ I STANOWCZEJ reakcji z naszej strony, która odbije się TAKIM ECHEM w całym internecie.
   Również znamienny ruch gdzie odpowiedzieli na artykuł “Chrystus jest Bogiem!” W CAŁKOWICIE INNYM TEMACIE, w którym zanegowali Boskość Chrystusa. Nie sposób nie pomysleć, że to CELOWE działanie by Czytelnicy nie mogli zobaczyć dziesiątki dowodów Słowa Bożego iż Chrystus JEST Bogiem. Inaczej tego zabiegu z logicznego punktu widzenia nie da się wytłumaczyć.
   Tym samym SZYBKO zmienili TEMAT. Musieli zagłuszyć i przyciszyć wydźwięk ich ruchu.
   Dlatego WSZYSCY agenci musieli wziąźć udział w uszlachetnianiu akcji z MODLITWĄ o naród Polski – w którym gwiazdą był oczywiście Henryk, którego “IMAGE” było niesamowicie łechtane pochwałami i nawet określane iż DZIĘKI NIEMU proroctwo z Objawienia się spełnia…
   Akcja poparta również “sprawą ulotki” dotyczącej bałwochwalstwa. Na tyle tekstu i dowodów, że nie można URĄGAĆ BOGU – ani słowa o Chrystusie – tak jakby Go nie było w Nowym Testamencie…

   Te akcje pomogły im tylko na chwilę – zapewne nie spodziewali się, że tak mizerne ziarno nimi zasieją i musieli się zderzyć z powolnym “wyłamywaniem się” osób wśród OBECNYCH użytkowników którzy również stanęli po stronie Prawdy.
   Obecnie mamy sytuację na “stałym poziomie” gdzie USILNIE starają się TRZYMAĆ SWOICH HEREZJI – a szczególnie tej że jednak Chrystus nie jestBogiem – no i przede wszystkim NALEŻY WYSTRZEGAĆ się oddawaniu mu czci i kontaktów z Nim…
   Henryk, Obserwator, Cyryl czytali artykuł ten i jak widać, ani słowa o wspaniałych artykułach i DOWODACH które Henryk sam pisał – jak i Cyryl . STOJĄ NADAL W PRZECIWIEŃSTWIE i nic się nie zanosi aby zmienili zdanie pomimo ich FARYZEJSKICH prób tłumaczenia DAWNYCH swoich “herezji” które świadczyli na blogu DO NIE TAK DAWNA.
   W tej całej historii Drodzy nie ma ani krzty LOGICZNOŚCI, UCZCIWOŚCI i PRZEDE WSZYSTKIM CHĘCI by trzymać się PRAWDY, która jest TYLKO JEDNA a nie “inna ” z różnych stron, co ewidentnie oni chcieliby ukazać.

   To jest moje zdanie, które PRZECZY Opcji 4 jakoby Henryka “unicestwili”. Ponieważ jak widzimy musieliby unicestwić i innych i podstawić nowych.

   Poza tym – jeśli zostaliby podmienieni i AGENCI naprawdę by mieli za zadanie zmienić kierunek – to z pewnością w tak SZYBKI i wręcz GŁUPI sposób nie zrobiono by tego. Akurat nie uważam, że jakakolwiek siła “dywersyjna” byłaby na TYLE GŁUPIA by zrobić to w tak OCZYWISTY sposób – tym samym OBNAŻAJĄC swój rzeczywisty cel – ZWIEDZENIE!

   Proszę przeanalizujcie sami to co napisałem i wyciągnijcie własne wnioski.
   Życzę Wam spokojnej nocy – DOBRANOC.

 26. hk

  “Kiedyś wiozłem jedną panią około 35 lat, która była wściekła na faceta, który po obiedzie kazał jej zapłacić połowę. Żaliła mi się w taxi, że szuka od pół roku mężczyzny, który chciałby z nią mieć dzieci i oczywiście się ożenić.

  Nie mogła się nadziwić, że mężczyźni na takie propozycje natychmiast uciekają. Stanęliśmy pod jej domem, pokazała ręką na dom i z dumą powiedziała, że spłacony, że ma niezłe stanowisko w pracy i nadszedł dla niej czas na założenie rodziny. Zapytała mnie, czy nie jestem żonaty!

  Myślałem ze parsknę śmiechem. I jakoś mi jej nie było żal. ”

  haha ja bym go za darmo nie chcial na miejscu tej kobiety ,dobrze ze ja Bog przed tym uchronil.
  No ale kreci hk rowno kota ogonem w nowym temacie ,szkoda naprawde tracic czasu na odpowiadanie jemu i podobnym faryzeuszom.

  S-Z-K-O-D-A czasu naprawde.
  On czy ktos wam palnie jakas glupote ,a wy sie bedziecie nakrecac ,i tak juz jest wiadome co on bedzie robil ,ten antychryst sie juz z niczym nie kryje.
  dobrze ze juz bardzo dawno mozna powiedziec mi bylo dane poznac kim on jest

 27. Do obecnej postawy Henryka i pewnych forumowiczów, którzy na siłę chcą dowodzić „słuszności” OGRABIENIA Chrystusa z Jego Największej Chwały – BOGA – niech będą słowa samego Henryka:

  “ci którzy obrali taką postawe sa slugami szatana”

  ……..

  ale dałeś czadu!krótko i na temat ,dobra ta aktualizacja.

 28. jeszcze jedno
  hk
  “Chrystus modlił się do Boga wiec nie mógł być Bogiem.

  Jeżeli Prawo nie obowiązuje to nie ma Izraela, nie ma uprowadzenia i nie ma Królestwa Bożego.

  Obietnice Boże są niczego nie warte i Biblię można wyrzucić do kosza.

  No najlepiej tak!
  Po faryzejsku zamknac sprawe.
  Ale odpowiedz jest jedno:
  “Królestwo Boze bedzie Wam zabrane a dane narodowi przynoszacemu jego owoce”

  Chrystus modlił się do Boga wiec nie mógł być Bogiem.

  No odpowiedz na te glupote to dal super sam hk w swoich dawnych artykulach .

  1. Tak – i na dobrą sprawę na wszystkie ich “faryzejskie pytania”, które obecnie stawiają – sam Henryk pięknie “odpowiada” swoim dawnym świadectwem, który ukazaliśmy.

   guguś przykro mi ale dwa wcześniejsze komentarze nie dopuściliśmy ponieważ nie są “odpowiednie” – chodzi o styl i język.
   Natomiast to co chciałeś przekazać jak najbardziej widzimy – jak i z pewnością Czytelnicy.
   Proszę Cię abyś nieco styl zmienił i będzie ok 🙂 Pozdrawiam

 29. Kochani,
  Odrzucenie JEDNOŚCI OJCA I SYNA prowadzi do takich błędów jakie ukazuje pan Henryk wraz ze swoimi poplecznikami. Nie wiem dlaczego nagle zapomniał o tym co wiedział wcześniej, że
  SYN I OJCIEC SĄ JEDNO ?
  To co dalej wypisuje obraża i poniża naszego Zbawiciela Chrystusa. A przecież to Chrystus jest WYKONAWCĄ wszystkich planów Ojca. Jest wykonawcą wszystkich dzieł Ojca, które zostały zapowiedziane w Starym Testamencie.
  Oto cytaty będące dowodem na to, że Ojciec to Syn:

  ”Bo małżonkiem ci jest Twój Stworzyciel, któremu na imię-Bóg Zastępów Odkupicielem twoim-Święty Izraela nazywają Go Bogiem wszystkiej ziemi. Zaiste jak niewiastę porzuconą i zgnębioną na duchu, wezwał cię Bóg i jakby do porzuconej żony młodości mówi Bóg: Na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę. W przystępie gniewu ukryłem przed tobą na krótko swe oblicze, ale w miłości wieczystej nad tobą się ulitowałem mówi Bóg twój Odkupiciel.”/Izajasza 54,5/

  Panie Henryku jak to nie ma w ST mowy o CHRYSTUSIE BOGU???

  A kim jest BÓG, ODKUPICIEL, MAŁŻONEK, STWORZYCIEL, PAN ZASTĘPÓW, ŚWIĘTY IZRAELA ???
  To właśnie JEZUS CHRYSTUS !!!

  ”W Panu pokładam nadzieję, dusza moja ufa Jego słowu, dusza moja oczekuje Pana bardziej niż straże świtania. Bardziej niż straże świtania niech wygląda Izrael Pana. U Pana jest bowiem miłosierdzie i obfite u Niego odkupienie. On sam odkupi Izraela ze wszystkich jego nieprawości.”/Psalm 129,5/

  ”Usunąłem twe grzechy jak chmurę i twoje wykroczenia jak obłok. Powróć do mnie bom cię odkupił!”/Izajasza 44,22/

  ”Więc odkupieni przez Boga powrócą i przybędą na Syjon z radosnym śpiewaniem szczęście wieczne będzie nad ich głowami osiągną radość i szczęście ustąpi smutek i wzdychanie.”/Izajasza 51,11/

  ”Tak mówi Bóg, Król Izraela i Odkupiciel jego, Bóg Zastępów Ja jestem pierwszy i Ja ostatni i nie ma poza mną boga.”/Izajasza 44,6/

  JEZUS CHRYSTUS – PAN, BÓG, KRÓL IZRAELA, ODKUPICIEL, BÓG ZASTĘPÓW, PIERWSZY I OSTATNI !!!

  ”A teraz tak mówi Bóg, Stworzyciel twój, Jakubie i Twórca twój o Izraelu: Nie lękaj się bo cię wykupiłem wezwałem cię po imieniu : tyś moim! Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą, i gdy przez rzeki nie zatopią ciebie. Gdy pójdziesz przez ogień, nie spalisz się nie strawi cię płomień. Albowiem Ja jestem twój Bóg, Święty Izraela, twój Zbawca. ”/Izajasza 43,1/

  JEZUS CHRYSTUS – STWORZYCIEL, ZBAWICIEL, BÓG, ŚWIĘTY IZRAELA !!!

  ”Mówcie do Córy Syjońskiej: Oto twój Zbawca przychodzi. Oto Jego nagroda z Nim idzie i zapłata Jego przed Nim. Nazywać ich będą Ludem Świętym odkupionymi przez Boga.”Izajasza 62,11/

  Kim my jesteśmy jak nie LUDEM ŚWIĘTYM odkupionym przez BOGA CHRYSTUSA !!! naszego ZBAWCĘ !!!

  ”Powiedział On – Na pewno ci są moim ludem, synami, którzy mnie nie zawiodą! I stał się dla nich wybawicielem, w każdym ich ucisku, to nie jakiś wysłannik lub anioł, lecz Jego oblicze ich wybawiło. W miłości swej i łaskawości On sam ich wykupił. ”/Izajasza 63,8/

  Jesteśmy LUDEM, SYNAMI I CÓRKAMI naszego WYBAWICIELA JEZUSA CHRYSTUSA !!!

  ”Bliska jest moja sprawiedliwość, zbawienie moje się ukarze. Ramię moje będzie sądzić ludy. Wyspy położą we mnie nadzieję i liczyć będą na moje ramię. Podnieście oczy wasze ku niebu i na dół popatrzcie ku ziemi! Zaiste niebo jak dym się rozwieje i ziemia zwiotczeje jak szata, a jej mieszkańcy wyginą jak komary. Lecz moje zbawienie będzie wieczne, a sprawiedliwość moja zmierzchu nie zazna. Słuchajcie mnie znawcy sprawiedliwości narodzie biorący do serca moje Prawo! Nie lękajcie się zniewagi ludzkiej i nie dajcie się zastraszyć ich obelgami! Bo robak ich stoczy jak odzież i mole ich zgryzą jak wełnę; moja zaś sprawiedliwość przetrwa na wieki i zbawienie moje z pokolenia w pokolenie!”/Izajasza 51,5/

  SĘDZIA I ZBAWCA – JEZUS CHRYSTUS przez wszystkie pokolenia !!!

  ”Niech się radują i weselą w Tobie wszyscy co Ciebie szukają: Niech zawsze mówią: Bóg uwielbiony, ci którzy pragną Twojej pomocy. Ja zaś nieszczęsny jestem i biedny, Boże przyjdź mi z pomocą! Tyś wspomożyciel mój i wybawca, nie zwlekaj o Panie! ”/Psalm 69,5/

  BÓG UWIELBIONY przez samego Ojca, nasz WSPOMOŻYCIEL I WYBAWCA !!!

  ”Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie wasze szaty! Nawróćcie się do Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a żałuje złego.”/ Joela 2,13/

  Nasz KOCHANY CHRYSTUS, który przyszedł na świat, aby zbawić ludzi, łaskawy, miłosierny, który żałuje złego i pragnie, aby każdy nawrócił się do Niego, bo w Nim jest ŻYCIE WIECZNE !!!

  Kochani, toczy się walka o duszę każdego, który czyta ” Proroctwa” Teraz czytelnicy tego bloga poddawani są próbie, po której stronie staną. Każdy kto wierzy naszemu Panu powinien odwrócić się na pięcie od ludzi, którzy mienią się znawcami Pism, a w rezultacie są kłamcami, którzy wprowadzają ludzi w błąd !!!

  Osoby, które stanęły tam po stronie Boga – Chrystusa mają rację i zapewne zrozumienie daje im Duch Boży. Nie sądzę, aby udało się im przekonać guru i myślę, że prędzej czy później powinni go opuścić i podążać za Nauczycielem Jezusem Chrystusem.

  Teraz już wiemy po co powstała strona ” Zbawienie. com ” i aż ciarki przechodzą co tam teraz jest pisane. 🙁

  1. Basia piękne wersety ze Starego Testamentu, w którym rzekomo nie ma dowodów, że Chrystus JEST Bogiem -JEDNO Z OJCEM!
   Słowo Boże jasno mówi o takich jak Henryk, Cyryl i Obserwator : FAŁSZYWI NAUCZYCIELE!
   Również jak byk wychodzi coraz wyraźniej, jakie mają korzenie i również Chrystus ich podsumował: PLEMIĘ ŻMIJOWE!
   Nie można nawet ich nazwać FARYZEUSZAMI ŚLEPYMI ponieważ oni doskonale wiedzą CO ROBIĄ i JAK MAJĄ ROBIĆ.
   Podważają już (coraz bardziej oficjalnie) CAŁY Nowy Testament łącznie z Ewangelią Jana!
   Pora spojrzeć PRAWDZIE W OCZY drodzy Czytelnicy i w szczególności FORUMOWICZE!

  2. Jeremiasza 17,5:
   To mówi Pan:
   «Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku
   i który w ciele upatruje swą siłę,
   a od Pana odwraca swe serce.

   Nie pokladajcie nadzieji w tym co wypisuje Henryk, badajcie sami Pismo.
   Czytalam to co napisal dzisiaj i wydaje mi sie, ze zwiedzenie nastepuje celowo. Dziwne jest to, ze on nawet slowem nie ustosunkowal sie do podawanych cytatow ST, a nawet stwierdzil, ze w ST nie bylo nigdzie zapowiedzi Syna Bozego jako Boga. Wiemy tez dobrze,ze on czyta inne strony i wie co jest tutaj napisane. Obdarowuje publicznie glaskami tych, ktorzy jemu przytakuja natomiast nie podejmuje polemiki z cytatami ST, ktore wyraznie swiadcza o Jezusie Chrystusie jako Bogu. Jak to jest mozliwe, ze tyle wlozyl tyle pracy i wysilku przez tyle lat, zeby potem tak diametralnie zmienic swoje opinie? Czy to bylo wczesniej zaplanowane?
   Bo jezeli on pobladzil a nie zwodzi to nie ma zadnego poznania Bozego Slowa.

  3. Basiu świetnie. Tym niemniej ciągle czytamy teksty :
   “idąc takim tokiem myślenia dojdziemy do tego, że Chrystus modlił się sam do siebie.”
   “Bóg nie zmienia swego zdania”.
   Masakracja, skąd się ci ludzie wzięli?
   Wiecie, myślę że szatanowi bardzo przeszkadza Chrystus. Z powodu jego ofiary.
   Boga Ojca podmieniają na lucyferka, ale Chrystus. On im narobił, dlatego trzeba go poniżać
   to znaczy dlatego go tak poniżają.
   Dlatego tak bardzo go nienawidzą.
   Dlatego jedne religie nie uznają jego poświęcenia i tego że nas zbawił – Dwa kościoły Katolickie – rzymski i prawosławny.
   Pawłowizna natomiast uznaje całkiem zbawienie z wiary, aby ludzie nie starali się być dobrymi.
   A Heniek i świadkowie nie uznają go za Boga. Do tego Heniek tak bardzo go nienawidzi że zostały mu dwie księgi, aby obalić Nowy Testament. Tylko Dwie. Bo ostatnio wypowiadał się, że tylko ew. Mateusza i Objawienie Jana są godne zaufania.
   Więc obali je, i poprowadzi ludzi czystymi ścieżkami Talmudu, gdzie nikt nie będzie mógł się powołać na jakikolwiek cytat, potwierdzający, że Jezus jest Bogiem

 30. W dodatku Henryk uważa, że w Septuagincie w Izajaszu napisano tak.

  ” Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i władza jest na jego ramieniu, imię jego: Posłaniec Wielkiej Rady, Sprowadzę bowiem na książąt pokój i zdrowie dla niego. (6) Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów.”

  Jednakże nie zgodzę się z tym, ponieważ napisano tak:

  “ὅτι παιδίον ἐγενήθη ἡμῖν, υἱὸς καὶ ἐδόθη ἡμῖν, οὗ ἡ ἀρχὴ ἐγενήθη ἐπὶ τοῦ ὤμου αὐτοῦ, καὶ καλεῖται τὸ ὄνομα αὐτοῦ μεγάλης βουλῆς ἄγγελός, θαυμαστὸς σύμβουλος, Θεὸς ἰσχυρός, ἐξουσιαστής, ἄρχων εἰρήνης, πατὴρ τοῦ μέλλοντος αἰῶνος· ἐγὼ γὰρ ἄξω εἰρήνην ἐπὶ τοὺς ἄρχοντας, εἰρήνην καὶ ὑγίειαν αὐτῷ.”

  Z daleka widać słowo Θεὸς, oznaczające Bóg. Więc nie udało się Panie Henryku, ten którego Izajasz zapowiadał, jest Bogiem Mocnym.

 31. Chciałbym się odnieść do kwestii przestrzegania Starego Prawa forsowanej na forum HK.Głównym powodem takiego podejścia do tematu(według jego zdania), jest Paweł,który negował to prawo.Nie zapominajmy jednak że Paweł w sprytny sposób mieszał prawdę z kłamstwem i HK dobrze o tym wie-Zresztą do niedawna jeszcze nie przeszkadzało mu stanowisko Pawła w tej sprawie.Nie można zaprzeczać faktom,tylko dlatego że Paweł coś tam powiedział i w związku z tym należy wszystko odrzucić ze Słowa Bożego.Fakty są takie iż nie tylko Paweł mówi że nie obowiązuje nas Stare Prawo,a mamy wręcz Nowe-Nie ma teraz widzialnej organizacji Boga na ziemi,a lud Boży jest w rozproszeniu.Wszystkie obrzędy związane z prawem Mojżeszowym (łącznie z szabatem)miały sens w zjednoczonej społeczności,która w pewnym okresie dziejów była nawet potężnym państwem.Obecny okres bardziej przypomina dni za czasów Noego,czy też niewolę egipską.Nasz Stwórca dobrze wiedział co się stanie w przyszłości i wskazał nam co jest potrzebne do zbawienia: (Ew.Mateusza 22,36-40), (Ew.Jana 17,3),(Ew.Jana 14,6)

  1. Tak Eres masz rację. To, że ktoś chce nam wmówić, że Stare Przymierze nadal obowiązuje to jest śmiechu warte. Wynika to ze słabej znajomości Pisma Świętego lub celowego odrzucenia znacznej jej części.
   Bo to właśnie Słowo Boże ukazuje jak wiele razy Izraelici łamią Prawo Starego Przymierza, jak Bóg wiele razy ich kara, upomina.
   Słowa samego Boga są bardzo wyraźne gdzie mówi, że Izrael i Juda zerwali z Nim Przymierze . Zdradzili swojego Boga !!! I to, że Bóg też zerwał z nimi Przymierze.
   Cóż Bóg mógł zrobić ? Musiałby ich zetrzeć z powierzchni ziemi, ale ponieważ Jego miłość jest tak wielka został zrealizowany Jego plan o Jego Synu Umiłowanym, którego zapowiadał już na początku. Tak też się stało, przyszedł na świat Jezus Chrystus, aby wprowadzić Nowe Prawo i pokazać ludziom jak mają postępować. Nadał Nowe Prawo i stał się Nowym Przymierzem dla wszystkich ludzi.. Od tej pory jedynym drogowskazem jest Chrystus i Jego nauczanie.
   Bardzo dobrze pokazują nam to słowa samego Boga, cały ten plan i dzieło jakie się wykonało, a wcześniej było zapowiadane. – polecam zwrócić uwagę na to co mówi On sam w artykule: ” Być wiernym Bogu”
   Cóż może przekonać tych, którzy maja wątpliwości co do tego jak nie Słowo Boże.

   Pozdrawiam 🙂

   1. Dodam jeszcze jedno-Nasz Zbawiciel wypełnił zakon w sensie czegoś,co się dokonało na tamten czas,a teraz mamy proste dwa przykazania,których przestrzeganie dopełnia całości, i tego mamy się trzymać, i właśnie w ten sposób na chwilę obecną przestrzegamy wszystkich przykazań Bożych, i naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

    Również pozdrawiam 🙂

 32. Chciałam się odnieść do ostatnich słów Lusi, po tym jak nadal Chrystus jest powalany na ziemię na ” Proroctwach”.

  Lusia napisała:
  “mimo tego wszystkiego będę nadal karmić się Słowem Bożym czyli Chrystusem bo To daje mi sens życia …”

  To znaczy nie powiem nic, bo po przeczytaniu jej słów łzy napłynęły mi do oczu….

 33. Rafał jest w pracy, rozmawiamy i to jest jego wypowiedź.
  Brawo dla odważnych forumowiczów, którzy jeszcze należą do forum zbawienie, za bardzo odważną postawę w obronie Boga i Zbawiciela Chrystusa. W szczególności dla Skipera, Lusi oraz Poznanie Prawdy, który dzisiaj napisał wspaniałe świadectwo. Jednakże chciałbym sprostować, sprawę konfliktu którą porusza.
  My nie obrażamy personalnie, lecz piszemy PRAWDĘ. Apostoł Jan w swoich listach – ukazuje dobitnie, kto jest antychrystem i już nazywa takie osoby, antychrystami. Dla przypomnienia, chodzi o to, że każdy kto neguje, iż Bóg przyszedł w ciele jest Antychrystem.
  Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem
  W obecnej sytuacji, którą dobitnie ukazujemy, w naszych artykułach, dotyczących tego konfliktu wynika, że Henryk, Cyryl, oraz Obserwator są tymi antychrystami, przed którymi przestrzega nas umiłowany uczeń Chrystusa.
  Z każdym kolejnym ich komentarzem, ukazują to coraz mocniej.
  Jeśli chodzi o słowo – agent, również nie jest żadnym obraźliwym atakiem w kierunku wspomnianych osób, lecz jest Prawdą. Nie muszę chyba przypominać kto nazywa ludzi BYDŁEM czy niemal zerem W OCZACH Boga…
  Również ich obecna postawa, dobitnie świadczy o agenturalności, czego my najbardziej obawialiśmy się. Chciałbym podkreślić, że ja i osoby które prowadzą ten blog, utożsamialiśmy się z kierunkiem wiary Henryka i jest to dla nas ciężką sytuacją.
  Aczkolwiek dla nas najważniejsza jest Prawda, którą jest Chrystus Bóg i Jego misja zbawienia ludzkości, dana od Ojca, na której straży będziemy zawsze stać, ku chwale naszego Boga, oraz dla ludzi szukających Prawdy, aby nie zostali zwiedzeni.
  To co obecnie się dzieje na forum, jest wynikiem mojej postawy obrony Chrystusowych nauk w Ewangelii. Co spowodowało kolejne artykuły, napisane przez nas, ukazujące jak bardzo Henryk i elita zmienia całkowicie przekaz Słowa Bożego. Gdyby nie taka stanowcza nasza reakcja, do tej pory na forum panowałaby LETNIA atmosfera, w której zajmowano by się wydarzeniami ze świata i proroctwami, kompletnie nie zauważając, że Chrystus JUŻ NIE jest Bogiem dla elitarnego grona.
  Taka jest niestety smutna prawda, bo każdy bał się wyrazić swoje zdanie, natomiast bardzo budujące jest to, że w końcu zaledwie kilku forumowiczów robi to czego wymaga od nas Chrystus – oddania całkowicie się Prawdzie i bronienia Jej bez względu na wszystko.
  Konfliktu na przykład z Detektywem Prawdy nie prowadzimy, aczkolwiek nasz stosunek do blogów które zbudowane są na naukach Pawłowych, takich jak np. radtrap, uderzwfałsz wyraziliśmy niejednokrotnie i stąd ich nie polecamy. Zdajemy sobie sprawę doskonale z tego, że ciężko jest odrzucić kąkol, ale szanujemy te blogi, ponieważ mamy wspólny Fundament czyli wspaniałego Boga Chrystusa, który tak bardzo nas kocha, że przybrał ludzkie ciało, które nawet złożył w ofierze, za grzechy całej ludzkości.
  “Wojna” która obecnie się toczy, dotyczy największego, zwiedzenia duchowego.
  Proszę Was abyście byli czujni i trwali w prawdzie która została objawiona przez Chrystusa. Jeśli pozbędziemy się Fundamentu którym jest Chrystus, Bóg Mocny, Zbawiciel, nasza wiara straci jakikolwiek sens dla Słowa Bożego.

  P.S. Bądźcie wyjątkowo czujni, ponieważ oni nie działają sami.

 34. Drodzy Czytelnicy, Internauci Henryk dzisiaj w nocy w najnowszym komentarzu ukazał kto MÓWIŁ PRAWDĘ i DĄŻYŁ do Jej ukazania. Oto oryginał jego świadectwa:

  “Dwa zdania na szybko…

  Jeżeli Słowianie to Izrael – obowiązuje nas Tora i powinniśmy być wyznawcami Tory a nie Chrześcijanami. Uczniowie Pawła to Chrześcijanie. Apostołowie byli wyznawcami Tory, podobnie ja Chrystus. Powinniśmy Go naśladować.

  Szatan zrobił z przyjścia Mesjasza wielki hałas i uczynił z niego Boga, unieważniając Torę.

  Dołożył mnóstwo listów Pawła i dwie fałszywe Ewangelie.

  Pytanie. Dostałeś przekaz pieniężny pocztą.

  Komu dziękujesz? Listonoszowi czy osobie, która wysłała ten przekaz?

  Oczywiście obie osoby spowodowały, że przekaz otrzymałeś, ale osobą główną jest właściciel pieniędzy.

  Chrystus wykonywał w doskonały sposób wolę Ojca i dlatego polecił nam modlić się do Ojca i dziękować za wszystko.”

  Mamy WSZYSTKO jak na dłoni.
  Tylko oczywiście napisał nie do końca prawdę – ale nie ma się co mu dziwić bo ostatnio jest w tym NAJLEPSZY – a mianowicie, że nie chodzi o Torę dla niego lecz TALMUD, co potwierdził swoją “gafą” gdy nazwał bliźnich “BYDŁEM”, “NIEMAL ZEREM W OCZACH BOGA”.
  Tak – to z tym się zgodzę, że dla jego/ICH TALMUDYCZNEGO boga – lucyfera – jesteśmy BYDŁEM i “niemal” ZEREM.

  Drodzy Bliźni, pragnący być naśladowcami Chrystusa, Chrześcijanami tak jak przestrzegaliśmy Was – na witrynach Henryka NIE macie już co szukać pokarmu Życia Wiecznego Chrystusa, którym jest Słowo Boże.
  Znajdziecie tam “pięknie przygotowany” pokarm, który jest ZGNIŁY WEWNĄTRZ.

  Sam autor, Henryk Kubik przyznał, że NIE jest Chrześcijaninem lecz wyznawcą “Tory” ( ale nie miejmy złudzeń, że to o TALMUD chodzi a nie Torę)

  Uważamy, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy aby bronić PRAWDY, którą objawia nam WSZYSTKIM sam Bóg-Chrystus-Zbawiciel poprzez Swoje Słowo Boże i mamy głęboką nadzieję, że będziecie trzymać się Tej PRAWDY, DROGI DO ŻYCIA WIECZNEGO – CHRYSTUSA a nie podążali za naukami FAŁSZYWYCH NAUCZYCIELI.

  1. Niech sobie będą talmudzistami, przynajmniej wreszcie się powoli przyznaje Henryk .
   Lecz jeśli chcą zniesławiać imię naszego (nie ich, bo listonosz nie jest ważny) zbawiciela, to niestety ja zareaguję. Niech się bawią nożykami do obrzezywania, niech doprawią se pejsy, niech mówią że jesteśmy zerem (my goje), ale niech nawet nie komentują Nowego Testamentu. Niech trzymają się z dala od poniżania Jezusa Chrystusa.

 35. Dzisiaj zrugal Poznanie Prawdy za to, ze zaatakowal go bezpodstawnie. Przeciez Poznanie Prawdy spokojnie napisal to co widzi – mial prawo bo niektorzy mysla samodzielnie wiec maja prawo miec watpliwosci.
  Napisal nawet:
  “Jeżeli uważasz, że się mylę w kwestii zrozumienia owej Bożej tajemnicy – udowodnij publicznie.”
  Ktos ma udowadniac publicznie, ze HK myli sie ale on sam niczego nie udowodnil. Pisze jakies rozmydlone komentarze trzymajac sie jednego lub dwoch wersetow. To samo robi kosciol katolicki.

  Cos mi sie wydaje, ze to bylo juz dawno zaplanowane.

  1. Ten cały nowy komentarz jego jest w ICH stylu – jawną MANIPULACJĄ i atakiem na ludzi, którzy piszą PRAWDĘ – skądś te ich sztuczki znam….

   Domaga się dowodów???
   Dowody przedstawiłem jak i później przedstawiliśmy – DZIESIĄTKI na to, że jest KŁAMLIWYM OSZCZERCĄ, MANIPULATOREM i CZŁOWIEKIEM BEZ HORNORU I UCZCIWOŚCI.
   Oczywiście na ŻADEN nie odpowiedział…

   I niby takiemu człowiekowi Bóg miał wyjawić wielką tajemnicę z Objawienia???? I to TYLKO jemu z całego świata????

   Ta jego tajemnica wybawienia ludu Bożego jest jedną WIELKĄ BAJKĄ, która jest WIELKIM ZWIEDZENIEM!!
   A on śmie owo zwiedzenie nazywać tajemnicą objawioną – no chyba, że od jego boga – tego talmudycznego to się zgodzę.

   Doskonale zdają sobie sprawę, że zostali OBNAŻENI i jedyne to co im pozostało to ELIMINOWAĆ kolejnych aby mieć “wolne pole” by nadal iść w ZAPARTE KU ZWIEDZENIU!

   Jak wspomniałem – ukażemy NIESAMOWITĄ interpretację Objawienia, według naszego WSPÓLNEGO poznania, które dał nam zrozumieć Duch Boży. Ale jeszcze zdecydowanie za wcześnie bo wiele “pracy” przed nami by to zebrać w całość i w przejrzysty sposób ukazać.
   Pozdrawiam

 36. No i dobrze ze sie odkryl ,niech sie buja ,nie ma o czym mowic.
  Albo go ktos sprzatnal juz dawno ,albo po prostu jest tak jak mowimy ,ze to byl dlugi plan .
  Ale miauczek zydowski ,typowa wlasnie zagrywa zydowska ,takie miaukanie i odwracanie kota ogonem:
  “Niestety posługujesz się kłamstwem na forum publicznym i owych ataków nie potrafiłeś nam zacytować.

  A grupa Rafała wyzywa nas – ze mną włącznie od kłamców, satanistów, masonów i Bóg jeden wie od czego jeszcze.

  Nie przeszkadza ci taki oszczerczy język i takie umiłowanie ‘prawdy’?

  A przeciwko nam nie potrafiłeś umotywować ani jednego zarzutu. Bezpodstawne zarzuty, to… oszczerstwa!”

  Tak tak…sr$li muchy bedzie wiosna.
  I tylko jedyna odpowiedz jego to miaukanie i przypisywanie komus czego nie ma ,wszczyna popeline histeryk bo widzi ze normalni ludzie sie nie pogodza z tak strasznym klamstwem.
  Nie wiem czy tylko ja tak mam ,ale naprawde czuje sie blogoslawienstwo ,gdy czlowiek innym pomaga ,swoim bliznim ,pomimo rosnacego opetania czlowiek musi byc swiatlem dla innych.
  Zawsze demony sa wsciekle na takich ludzi jak my ktorzy rozszyfrowuja na internecie HK i sa pozniej ataki ,to normalne.
  Z nim to tak jak ta Hana Montana ,na poczatku slodko jakies seriale pociagniecie mlodych dziewczyn ,a potem paradowanie nago i wogole az sie [CENZURA] chce.
  Tu i tu widac ze ktos “z góry” tym kieruje ,takimi ludzmi zwodzicielami.
  Tylko ze z nim tak jak mowie moze byc wersja ze go sprzatneli ,normalnie nie idzie go poznac co on wypisuje.
  Wszedzie diabel ma swojego czlowieka

  Ale to jest dobre 🙂

  “Napisz artykuł i przedstaw dowody że moja interpretacja tych proroctw jest błędna i przedstaw prawidłową.

  Albo… po prostu zamilcz, jeżeli nie masz niczego mądrego do powiedzenia.

  Jeszcze jeden bezdowodowy atak na mnie czy na kogokolwiek na tym forum, a przywilej pisania zostanie ci odebrany.”

  PRZYWILEJ hahahahaha

  NO CÓŻ HK NIESTETY ,ALE ZADEN POLAK SIE NA TO NIE NABIERZE ,NA JAKIES ZAGRYWKI Z TORĄ CZY Z TALMUDEM ,MOŻE PARU SIE NABIERZE ALE POTEM SIE OPAMIETA.
  TAKĄ GŁUPOTE JAKĄ ZACZYNASZ WPROWADZAĆ I TAKI KWAS FARYZEJSKI PRZED KTÓRYM JEZUS OSTRZEGAŁ ,TO WŚRÓD SZATANISTÓW ROZPROWADZAJ ,BO JAKIS POLAK TO MOZE TO WPROWADZAC ALE JEDYNIE ZA GRUBĄ KASE ,BO NIKT NIE JEST NA TYLE ZEPSUTY ,ŻADEN POLAK ,ŻEBY TAKIE KWASY ŁYKAĆ!

  A prawo to jedynie dwa przykazania najwazniejsze wiemy jakie i dziesiec przykazan ,a nie jakies obrzedy czy zwyczaje identyko z islamskimi które zydzi wyniesli z egiptu ,wiele tam jest niemoralnych zreszta rzeczy o podwojnej moralnosci ,jak sie wczytacie to zrozumiacie przed czym tez głównie nas chcial uratowac Pan Jezus. [GUGUŚ CO DO OBRZEZANIA I LINKÓW “RAFZENA” POWIEDZIAŁEM CO MYŚLĘ I WYBACZ NIE BĘDĘ PROMOWAŁ GO]
  Pana Jezusa ,bo takie mial imie na ziemi ,stworzył Bóg Ojciec ,ale to Pan Jezus stworzyl ludzi i to on wszystko robi ,poniewaz Bóg Ojciec jest od nieskonczonosci i jest taką istotą ze nie moze sie wcielic ,wiec juz od dawna byl plan ze nasz Bóg Jezus sie wcieli i zaplaci za grzechy bo TYLKO STWORCA MÓGŁ ZAPŁACIĆ ZA ŻYCIE SWOJEGO STWORZENIA.

  PS.Tylko sie nie smiejcie z tego wyznawcy HK ,juz szykujcie swojego malego na niezla traume ,bo skoro sie trzeba stosowac do calej tory to do calej

  ALBO SIE WYBIERA PANA BOGA ,ALBO FARYZEJSTWO ,A OD FARYZEJSTWA SIE UCIEKA

  1. guguś sprostowanie odnośnie Boga Ojca – on może WSZYSTKO, nie ma ograniczeń i może się wcielać w co chce i jak chce 🙂
   Oczywiście, że Chrystus został ZRODZONY przez Boga Ojca – poruszaliśmy ten temat już dość konkretnie przy okazji artykułu “Chrystus jest Bogiem!”.
   Ale pozwolę sobie spuentować świadectwem samego Henryka

   “Czy istnieje DWÓCH Bogów? – I tak! i nie!
   Świecka nomenklatura wmawiająca nam, że Judaizm czy Chrześcijaństwo to religie monoteistyczne. To pomysły szatańskiego świata, który chce odebrać naszemu Zbawicielowi należną Mu chwałę. Biblia ujawnia coś zupełnie odmiennego.”

   Mamy DWÓCH Bogów – Ojca który jest Duchem i Syna, który jest Drugą “Naturą” Boga Ojca w CIELE LUDZKIM. Dla ludzkiego umysłu jest to nie do “pojęcia i wytłumaczenia”, że to są DWA OSOBNE “ISTOTY BOSKIE” a jednak SĄ TYM JEDNYM BOGIEM o czym świadczy wiele wersetów ze Słowa Bożego;ST i NT, które ukazaliśmy w wspomnianym artykule.

 37. Chciałbym się dowiedzieć jak sie odniesiecie do tego posta z forum “zbawienie”?
  Jeżeli to są słowa Jezusa to wyjasnia to wszystko.
  I to słowa wypowiedziane gdy nie był już w ciele fizycznym!
  cyt:
  “Odnosnie tego czy Isus jest Bogiem. Jeżeli to mówi sam Isus to sprawa rozwiązana. Jesliby to były słowa Chrystusa to wypowiedział je jak już był u Boga a nie tu na ziemi i dlatego to byłoby rozstzygające. Jest to w objawieniu i są to słowa …własnie kogo? Anioła czy Isusa?

  biblia mesjańska napisał:
  (7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.

  (Cool A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon.

  (9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej,Bogu oddaj pokłon!

  (10) I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest.

  (11) Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.

  (12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.

  (13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.

  Jan upadł do nóg anioła ale dalsza tresć wskazuje że był to we własnej osobie sam Isus!”

  1. takisobie1 Henryk i jego POPLECZNIKI, którzy ewidentnie grają z nim w tej samej drużynie i DOSKONALE ZNAJĄ i REALIZUJĄ taktykę swojego trenera – OJCA KŁAMSTWA – uwielbiają MANIPULOWAĆ i ukazywać TENDENCYJNIE TAKIE WERSETY ze Słowa Bożego aby wyglądały, że to ich AGENDA jest prawidłowa. Oczywiście to tylko POZORNE dowody.
   Muszę to napisać, że widać jak BARDZO CHCĄ POZBAWIĆ Chrystusa miana Boga, że nawet JEDNYM wersetem -WSZYSTKO “chcą tłumaczyć”. No cóż – czemu nie odezwą się ani słowem na nasz artykuł “Chrystus jest Bogiem!”, w którym ukazujemy MASĘ DOWODÓW, że BÓG ze Starego Testamentu identycznie się “MIANUJE BOGIEM” jak Chrystus o sobie mówi! A raczej to Chrystus “wypowiada się” O SWOICH “ATRYBUTACH” jak właśnie BÓG ze Starego Testamentu:

   JEDYNY BÓG PRZENIKA, BADA SERCA I NERKI
   JEDYNY BÓG KARCI (i ćwiczy) KOGO KOCHA
   JEDYNY BÓG – WODA ŻYCIA
   JEDYNY BÓG – PASTERZEM
   JEDYNY BÓG – SĘDZIA WSZYSTKIEGO
   JEDEN BÓG – JA JESTEM

   Czemu kompletnie MILCZĄ NA TE NIESAMOWITE DOWODY???
   Czytali artykuł i udają że po prostu w ogóle GO NIE MA!

   A tym wersetem z Objawienia “WSZYSTKO” chcą wytłumaczyć – w sumie nie wszystko tylko NAJWAżNIEJSZE co szatan chce obalić od początku ZMARTWYCHWSTANIA Chrystusa, że jest Bogiem W CIELE LUDZKIM!
   Co ciekawe – PRAWDĘ chce obalić, że Chrystus jest Bogiem a co nam chce zafundować?? Oczywiście, że BOGAMI są ludzie właśnie – każdy z nas!!! CO ZA IRONIA!!
   I właśnie widzimy bardzo dobrze zorganizowaną akcję prowadzoną przez ZORGANIZOWANĄ szajkę talmudyczną, która myślała, że “pracując przez lata zdobywając zaufanie” – zwiedzie WIELE TYSIĘCY LUDZI pozbawiając ich WIARY w Słowo Boże – Jego przekaz NAJWAŻNIEJSZY!
   Ale talmudyczni zbawienni się PRZELICZYLI. Prawda zawsze wyjdzie na jaw i to w odpowiednim czasie.

   takisobie1 wybacz ale dzisiaj już nie dam rady odpisać bo muszę się skupić by w przejrzysty sposób odpowiedzieć na ten TENDENCYJNY zarzut. Jestem padnięty bo mało spałem bo w robocie byłem do 2 rano a od rana już na nogach więc do jutra wieczoru napiszę na pewno bo wiem co odpisać 🙂

   Życzę Tobie spokojnej nocy i wszystkim Czytelnikom – DoBrAnOc 🙂

  2. takisobie1,
   Chciałam Cię poprosić o to, abyś przestał czytać te WIELKIE BZDURY na ” proroctwach”. Dlaczego to mówię, mianowicie dlatego, że robią one wielką szkodę ludziom normalnie myślącym, potrafiącym czytać tekst ze zrozumieniem.
   Nie wierzę w to, że po przeczytaniu Księgi Objawienia Ty wpadłbyś na to, że anioł wysłany przez Boga, aby ukazać Janowi co się ma stać to Chrystus ???
   Jeszcze raz proszę Cię przestań czytać te brednie jeśli chociaż trochę uważasz się za osobę inteligentną. 🙂
   Jeśli chcesz coś zrozumieć czytaj nie kawałek, lecz większą część tekstu, aby nie popaść w głupoty jakie wmawia Henryk używając do tego krótkiego cytatu i dając tezę do tego jaka mu się objawiła.
   Popatrz na to:
   ” I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz pełnych siedmiu plag ostatecznych*, i tak się do mnie odezwał:”

   ” I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka”

   “Pan, Bóg duchów proroków, wysłał swojego anioła, by sługom swoim ukazać, co musi stać ”

   “Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów.”

   ” I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz pełnych siedmiu plag ostatecznych*, i tak się do mnie odezwał: «Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka».”

   ” Potem przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak odezwał się do mnie:”

   Proszę Cię jeszcze raz przeczytaj spokojnie całą Księgę Objawienia i sam zobacz co tam jest napisane. Nie daj sobie robić przysłowiowej ” wody z mózgu” przez kłamce i bajkopisarza !!!
   Bóg obdarzył Cię rozumem i dał nam Ducha Bożego, On Ci da zrozumieć, ale Go nie odrzucaj. 🙂
   Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję, że skorzystasz ze swoich możliwości. 🙂

   1. Czytałem myslę że ze zrozumieniem i widze tam słowa Jezusa.
    Przeciez anioł nie kończyłby stwierdzeniem że jest “alfą i omegą. Pierwszym i ostatnim”

    1. ta…
     ciekawe czy też widzisz w Objawieniu, jak ONI – że Chrystus ODDA władzę Ojcu…
     To postaram Ci się to “po ludzku” wytłumaczyć i nie będę już ciągnął tematu jeśli nie zrozumiesz bo mam wrażenie , że bardziej pasujesz do NICH niż do nas…

     Był sobie król.
     Miał swoje królestwo i podwładnych.
     Pewnego razu postanowił coś ogłosić swym podwładnym.
     Kazał swojemu najlepszemu słudze spisać na papierze to co chce ZAŚWIADCZYĆ swoim poddanym.
     Po zakończeniu dyktowania wysłał ów sługę na rynek. Po zebraniu się podwładnych przy rynku zaczął czytać – ŚWIADCZYĆ to co ma Król do przekazania.
     Zaczął czytać:

     JAM JEST KRÓL WASZ – NIE MA INNEGO PRÓCZ MNIE. SŁUCHAJCIE MOI PODDANI – DOCHODZĄ MNIE SŁUCHY, ŻE SPRZEDAJECIE NA LEWO ŚWINIE I TYM SAMYM UCHYLACIE SIĘ OD PODATKÓW – ZAPRZESTAŃCIE TEGO PROCEDERU BO JAK NIE TO KAŻE WAS ŚCIĄĆ.
     JAM WASZ KRÓL KTÓRY CHCE DLA WASZEGO DOBRA.
     (w tym czasie wszyscy zgromadzeni słuchają z zapartym tchem przemówienia króla które czyta sługa – ale w pewnym momencie jeden z nich NIE WIADOMO CZEMU – upada do nóg ów czytającego.)
     -wtedy sługa przestaje czytać i od razu mówi:
     WSTAŃ NATYCHMIAST!!! JA JESTEM SŁUGĄ KRÓLA I TYLKO JEMU NALEŻY SIĘ ODDAWANIE CZCI! BACZ BYŚ NIE ZROBIŁ PONOWNIE TEGO BO BĘDZIESZ ŻAŁOWAŁ!
     (od razu wziął się za czytanie/ZAŚWIADCZENIE stanowiska Króla)
     JAM JEST PIERWSZYM I OSTATNIM WASZYM WŁADCĄ. NIE MA INNEGO!! SŁUCHAJCIE MNIE A BĘDZIECIE MIELI DOBROBYT!!

     Na tym zakończę i jeśli nie zrozumiałeś to trudno…
     Ale proszę byś już nie poruszał tego tematu bo czasu na polemiki w nieskończoność nie mam z kimś kto nie widzi tego co jest AŻ “ZANADTO” przedstawiane na blogu.
     Pozdrawiam

 38. OK, rozumie. Mam nadzieje że odpiszesz merytorycznie bo mnie osobiscie bardzo mocno przekonują te słowa które wypowiedział sam Jezus.
  Dobranoc:)

  1. takisobie1 widze, że Basia odpisała na to w bardzo świetny sposób więc tak naprawdę nie muszę powtarzać odpowiedzi 🙂
   Sama odpowiedź na to pytanie była tak prosta jak widzisz – ukazała to Basia.
   Ale myślę, że bardzo ważne jest aby zwrócić uwagę JAK DZIAŁAJĄ antyzbawienni – dokładnie tak jak od dawna ukazałem i teraz wspólnie ukazujemy.
   Pokażę TO PO RAZ KOLEJNY na przykładzie właśnie Twojego pytania, które jest przecież ściśle spowodowane akcją Henryka i jego elity.

   Ów sprawę/ dowód jakoby miał ukazywać, że jednak Chrystus NIE jest Bogiem lecz ANIOŁEM przedstawił Andrzej.
   Warto nadmienić, że W DOKTRYNACH świadków jehowy właśnie Chrystus JEST Aniołem! dokładnie Archaniłem Michałem, który na potrzeby misji “ludzkiego zbawienia” przyjął postać ludzką i zmienił też imię na JEZUS CHRYSTUS. Co ciekawe większość elity to BYLI jehowcy więc doskonale znają tą DOKTRYNĘ – którą KIEDYŚ obnażali, no cóż…

   Andrzej dał temat, który jest KOMPLETNĄ DZIECINADĄ dla kogoś kto zna/ma poznanie dla Księgi Objawienia. A przecież PODOBNO mają “duże zrozumienie proroctw” co przecież sam Henryk twierdzi a nawet nie tak dawno Obserwator dał Marysi do zrozumienia, gdy ona napisała, że to może jednak o pustynie nie chodzi… Nie było tematu podjętego tylko dość konkretne stanowisko, że ONI TO MAJĄ WYSTARCZAJĄCE POZNANIE” No dobrze… skoro tak twierdzą to popatrzmy na dalszy obrót wydarzeń…

   Chciałbym zaznaczyć, że takie SZTUCZKI wyrywania z KONTEKSTU są najczęstszymi sposobami by przeforsować SWOJE doktryny.
   Takim znamiennym jest chociażby sprawa z chrztem wodnym jakoby miał być tym “Chrystusowym” – i również na blogu próbowano mnie tym przechytrzyć. Oczywiście przez osobę, która była DOBRZE zorientowana w Biblii (to była chyba kesja i dotyczyło artykułów właśnie o Chrzcie wodnym).
   Podano werset z Ewangelii Jana 3, 23-27. Tak, racja WYGLĄDA jakoby Chrystus rzeczywiście chrzcił i BYŁBY to dobry argument, że to Chrystus wodą chrzcił i my też musimy go przyjąć. Ale napisałem BYŁBY dla kogoś kto nie zna Słowa Bożego – bo wyjaśnienie tego POZORU jest jakże dobitnie pokazane już w następnym rozdziale na samym początku! 4, 1-3. Oczywiście nie ma żadnych na to podstaw z innych świadectw Słowa Bożego ale jak chcę Wam ukazać – tak właśnie działają osoby które chcą PRZEFORSOWAĆ WŁĄSNE doktryny.

   I ta sytuacja ze “znaleziskiem” Andrzeja jakże jest KLASYCZNYM przykładem tego typu!
   I żeby nie było to pokażę Wam PO RAZ “ENTY”, jakie zamiary/wytyczne mają antyzbawienni – że CHCĄ TYLKO OGRABIĆ Chrystusa z “FAKTU” miana BOGA i bynajmniej Go nie bronić!
   Ci co powinni WIEDZIEĆ JESZCZE LEPIEJ przekaz Słowa Bożego niż Basia czy ja… Przecież Henryk ma SPECJALNĄ “łaskę” od boga (celowo z małej litery) na ODCZYTYWANIE właśnie Księgi Objawienia. Zobaczmy więc jak do tej “rewelacji” Andrzeja podeszli:

   * pierwszy użytkownik “Miłość” napisał: “Niezwykle interesujące, niezwykle.”
   No cóż, widać, że kompletny brak zrozumienia – a raczej nieumiejętności czytania ze zrozumieniem… Należy zaznaczyć, że ów użytkownik również jest ewidentnie za GRABIEŻĄ na Bogu, Chrystusie co widać po jego komentarzach wczesniejszych.

   * następnie napisał bardzo zasłużony pisaniem na forum – Olo. Napisał oto tak: “Kurczę, faktycznie tak może być… :o”
   Kurczę ale czy ktoś tam naprawdę umie czytać ze zrozumieniem a nie udawać zdziwionego i jeszcze w dodatku dając “przyzwolenie” , że taka GŁUPOTA może być PRAWDĄ??????

   * ale trzeci użytkownik to NAJLEPSZY DOWÓD jaki dał ponieważ to sam… THEWORDWATCHER – HENRYK KUBIK! Ten który został “POBŁOGOSŁAWIONY” przez boga, który dał mu JAKO JEDYNEMU NA ŚWIECIE odczytanie tajemnicy tej właśnie Księgi! Więc drodzy Czytelnicy, Internauci jak zareagował na to “znalezisko” Andrzeja? Spójrzmy:

   “Andrzej… piękne znalezisko.”

   WOW!!!!!!!!
   Drodzy Czytelnicy – czy to są ŻARTY???????!!! Czy wy to dostrzegacie w końcu?????
   Czy ten człowiek PRAGNIE PRAWDY – jest UCZCIWY W PRAWDZIE????

   Przecież powinien napisać:
   “Drogi Andrzeju, nie zgodzę się z Tobą ponieważ WYRAŹNIE w Objawieniu pisze, że to Isus posłał Swojego anioła by ZAŚWIADCZYŁ W JEGO imieniu co masz chociażby dobitnie ukazane w dalszej części tego samego rozdziału, w wersecie 16stym. Także to nie jest żaden dowód, który wprowadza w błąd już chociażby Miłość i Olo”.

   Czyż nie tak powinien się zachować GDYBY faktycznie zależało mu na PRAWDZIE?????

   A co mamy? Jakie on daje świadectwo swoim podejściem do tego zagadnienia??

   OCZYWIŚCIE takie jakie daje CAŁY CZAS w stosunku do “dogmatu” że Chrystus jest Bogiem – iż NIE jest!!!
   Ten jego stosunek do Andrzeja “znaleziska” jest po prostu KOLEJNYM przyzwoleniem na to by WĄTPIĆ, że Chrystus JEST Bogiem!!!!

   Drodzy tak właśnie cały czas Henryk GRA i realizuje AGENDĘ SZATAŃSKĄ powalenia PRAWDY na ziemię.
   To jest kolejny DOBITNY przykład jakie ma zamiary.
   Bynajmniej nie na UCZCIWE zgłębianie “CZYM” JEST PRAWDA.

   To jest właśnie “schemat” działania, którego wielokrotnie Henryk dopuszcza się – szczególnie w temacie Chrystusa Boga. Jak i inni użytkownicy oczywiście też to robią.

   Ale pokażę Wam znowu po raz KOLEJNY jaką jeszcze TECHNIKĘ stosują. Technikę która jest bardzo często stosowana – IGNOROWANIA i “NIE ZAUWAŻANIA” niewygodnych pytań. W tym Henryk jest PERFEKCJONISTĄ ale jak się okaże – nie tylko on…
   Przypomnijmy sobie, że ich OBEZNANIE w Objawieniu jest takie, że Chrystus po 1000latnim królestwie ODDA WŁADZĘ Bogu – Ojcu. Nadmienię, że tak dokładnie nauczają świadkowie jechowy!
   Oczywiście jest to TOTALNA BZDURA i oparta na FIKCJI i faryzejskich wymysłach.
   Już kiedyś zadaliśmy IM pytanie w komentarzu – GDZIE TO PISZE W OBJAWIENIU, że Chrystus odda władzę Ojcu? Do tej pory NIE doczekaliśmy się dowodu. Co ciekawe sami to ostatnio piszą co podkreślił jeszcze dosadniej sam Cyryl dwa dni temu pisząc: Sama Apokalipsa pisze o tym, że Isus po 1000 letnim Królestwie odda całą władzę Ojcu czyli Bogu.
   Także mamy tu dowód jakie mają poznanie Objawienia i po raz któryś NIKT z NICH nie pokazuje dowodów lecz idą w zaparte.
   Naszego pytania wcześniej nie widzieli i dalej tak twierdzą a jak można zobaczyć po wpisie Henryka sprzed chwili – czytają nas – co też dobitnie świadczy o tym Obserwator.

   Ale wróćmy do ich twierdzenia WYSSANEGO Z PALCA.
   Udają, że naszego pytania nie widzieli – oczywiście nie dziwi nas to ale popatrzcie co się stało na ICH forum, którego “jakimś cudem” tez dokładnie nie widzą chyba…

   A Hugo napisała na ICH forum jeszcze w ten sam dzień – bezpośrednio zadając pytanie do Cyryla:

   “Pytanie do Cyryla, gdzie apokalipsa wspomina o tym, e królestwo Isusa będzie trwało 1000 lat, po czym odda on wadzę Bogu Ojcu?

   Dan 7:13 I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim.
   Dan 7:14 I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza – władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo – niezniszczalne.

   Zawsze kiedy to czytałam to moim zdaniem w objawieniu nic na ten temat nie ma a jest w ks. Daniela”

   Drodzy Czytelnicy mamy jasne i BARDZO ISTOTNE pytanie samego forumowicza, który chciałby dowiedzieć się jak to jest bo przecież INACZEJ forsowane są poglądy przez “zasłużonych” forumowiczów i Henryka a przecież inne są DOWODY NIEZBITE ze Słowa Bożego – i to w dodatku ze Starego Testamentu – Księgi którą uznają!!!! 🙂
   Natomiast powiem Wam, że Hugo widać, że nie dostrzega iż w Objawieniu JEST ŚWIADECTWO, że Chrystus NIE ODDA żadnej władzy Ojcu lecz WŁAŚNIE BĘDZIE TO ON RZĄDZIŁ WIECZNIE!!!
   Przygotuję DOKŁADNE świadectwo z niezbitymi dowodami z samego Objawienia, że ONI KŁAMIĄ by między innymi pozbawić Chrystusa tytułu Boga (mam nadzieję, że do jutra ogarnę ale proszę o cierpliwość bo czasu mam mało)

   I co w związku pytania Hugo mamy?

   CISZĘ!!!! KOMPLETNA IGNORANCJA I TO WSZYSTKICH OSÓB, łącznie z tym który ma DAR POZNANIA ÓW Ksiegi, który dostał od samego boga…. Czyż właśnie to On nie powinien JASNO ODPOWIEDZIEĆ lub Cyryl który tak twierdzi????
   Przecież pytanie PADŁO a chyba ich wszystkich oślepiło!!!
   A Cyryl już zabrał głos po pytaniu i oczywiście – NIE PISNĄŁ ani słówka – na zadane pytanie lecz REALIZUJE NADAL ICH TALMUDYCZNĄ AGENDĘ!!!

   Drodzy “zbawienni” Hugo NADAL CZEKA NA ODPOWIEDŹ – my również – jak i TYSIĄCE Czytelników!

   Pokażcie, że NIE KŁAMIECIE!!

   Daniel w Księdze OBALA Wasze WYDUMANE i z “choinki” wzięte twierdzenie jakoby Chrystus miał oddać władzę Ojcu.
   I nie tylko Daniel bo samo OBJAWIENIE JE OBALA!!

   Pokażcie w końcu, że macie “wystarczające poznanie” Objawienia – co nie powinno nas dziwić bo macie takiego rodzynka, Henryka, który dostał “jako jedyny na świecie” PRZYWILEJ OD bOGA właśnie dla Księgi Objawienia – ŻE ŚWIADCZYCIE PRAWDĘ!

   Pokażcie W KOŃCU DOWÓD NA TO!

   Tylko nie udawajcie, że znowu ślepoty dostaliście…
   Bo ja wkrótce pokażę PONOWNIE jak bardzo kłamiecie i w tym temacie.

 39. Hahahahah..tyle jadu i wszystko na marne Rafał..coś Ci nie idzie, hmm? ;> 😀

  Produkujesz się lepiej niż ap. Paweł vel “kąkol” hehe 🙂

  Czekam na kolejny zestaw twoich “opowieści z krypty”..na prawdę Rafał! 😀

  1. Obserwatorze nawet nie wiesz jak ja i wszyscy cieszymy się, że ujawniłeś się i pokazałeś, że z pewnością czytałeś mój powyższy komentarz odnośnie waszego “dość konkretnego rozumienia” Księgi Objawienia.
   Zadałem pytanie abyście podali TEN DOWÓD z Księgi Objawienia , gdzie jest świadectwo, że Chrystus odda Ojcu władzę.
   Czy nie lepiej byłoby abyś zamiast tak ŻAŁOSNEGO komentarza, pokazał właśnie TEN DOWÓD z Księgi Objawienia i tym samym byś UKAZAŁ ŻE TO MY JESTEŚMY KŁAMCAMI? Przecież tylko wystarczy abyście podali WERSET adekwatny i wszystko byłoby jasne, że to my kłamiemy.
   Także wysil się i przekaz swojemu GURU – jakby nie czytał – że ma zadane pytanie – i jako OBDARZONY PRZEZ BOGA JAKO JEDYNY NA ŚWIECIE CZŁOWIEK “POZNANIEM” TAJEMNIC Z KSIĘGI OBJAWIENIA – dla niego powinno być to “błachostką”…
   Nie tylko my czekamy na odpowiedź lecz Hugo i TYSIĄCE Czytelników.

   ps. A i zobacz na komentarz poniżej co ERES napisał – czyż aby od Pawła tej HEREZJI nie zaciągneliście…?

 40. Ciekawe jest to, że tylko u Pawła występuje takie coś:

  1Kor.15:24.28: “Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (…) A gdy mu wszystko poddane będzie, wtedy i Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.”

  Mnie zastanawia tylko jedno…Jeśli wychodzi się z założenia iż wszystko co Paweł powiedział nie powinno się brać pod uwagę,lub jeśli już,to interpretować na przekór jego słowom,to trzeba być konsekwentnym.Bo jak to jest…Stare Prawo obowiązuje,gdyż Paweł powiedział że jest nieważne,ale już w kwestii oddania władzy Bogu przez Chrystusa wierzy się Pawłowi?Coś tu jest nie tak.Jak wcześniej już pisałem-Paweł sprytnie mieszał prawdę z kłamstwem i trzeba bardzo uważać.Najlepiej wogóle go nie brać pod uwagę.

  1. ERES to jest dopiero ŚWIETNE znalezisko co Ty przedstawiasz a nie to czym zachwycają się zbawienni (tj manipulacyjnymi kłamstwami)!! 🙂
   Muszę Ci przyznać, że nawet nie kojarzyłem tego z Pawłem bo go dawno nie czytałem.
   Dałeś niesamowity KOLEJNY dowód na to, że Paweł forsował dogmaty, które są PRZECIWIEŃSTWEM do Słowa Bożego!
   I popatrz co za ironia – mnie/nam zarzucają, że Pawła wyznajemy nauki a oni sami tą jakże KŁAMLIWĄ DOKTRYNĘ forsują – i nią argumentują iż Jezus dlatego nie jest Bogiem!
   Ale ERES, Obserwator się ujawnił i nadal coś milczy na zadane pytanie, żeby UKAZALI dowód ten z Objawienia, że Chrystus odda władzę Ojcu. Popatrz na komentarz wyżej cóż za post , który ukazuje jak to my tu na blogu kłamiemy….

   1. Moje stanowisko w pewnych kwestiach nie zmieniło się.Postanowiłem jednak nie toczyć sporów z adminami u których piszę, w tematach które nas dzielą,a raczej skupić się na tym,co nas łączy,a przede wszystkim na Prawdzie.Ja nie wiem jak będzie pod koniec czasów,ale raczej nie będę czerpał wiedzy w tym temacie od Pawła.

 41. Co do Objawienia..nie mam zamiaru udowadniać, że jesteście kłamcami czy kimś tam jeszcze, bo nie chodzi o to, żeby komuś coś tu udowadniać.

  W 20 rozdziale Objawienia jest napisane, że Chrystus będzie panował przez 1000 lat, prawda?
  (6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.

  Czyli takie osoby będą sługami Boga i Chrystusa i z nim będą panować, tak?

  Według mojego zrozumienia Chrystus będzie z tymi osobami panował przez 1000 lat na ziemi, zapewne w Jerozolimie – świętym mieście Boga, “obozie świętych”.

  Po tym okresie…

  7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

  (8) I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.

  (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich

  Czyli szatan zostanie uwolniony i zaatakuje owo święte miasto – ‘obóz’, lecz jego armia zostanie zniszczona przez zapewne Boga, zgadza się?

  Następnie…

  11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.

  Moim zdaniem Jan zobaczył Tron Ojca…

  I w 21 rozdziale mamy takie słowa:

  (1) I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.

  (2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.

  (3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi.

  To rozumiem tak, że po tysiąc letnim panowaniu Chrystusa sam Ojciec do nas przyjdzie i będzie żył pomiędzy ludźmi.
  Stąd potrzena nam 1000 lat przy Chrystusie Królu aby przygotował CAŁĄ LUDZKOŚĆ NA PRZYJŚCIE BOGA OJCA.

  I na końcu jest tak jeszcze o owym mieście:

  (22) Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.

  (23) A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek.

  I cały czas jest podział na Boga oraz na Baranka..dwie osoby.
  Dla mnie to jest prosty argument i ktokolwiek może mi mówić co chce, dla mnie wygląda to na dwie osobne postacie..Boga Ojca i jegu umiłowanego Syna..

  1. No nam nie musicie ale Chrystusowi/Słowu Bożemu TO MUSICIE ponieważ na rzekomej podstawie Objawienia stanowiska Chrystus nie jest Bogiem.

   Ok to zacznijmy:

   “W 20 rozdziale Objawienia jest napisane, że Chrystus będzie panował przez 1000 lat, prawda?
   (6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.

   Czyli takie osoby będą sługami Boga i Chrystusa i z nim będą panować, tak?

   Według mojego zrozumienia Chrystus będzie z tymi osobami panował przez 1000 lat na ziemi, zapewne w Jerozolimie – świętym mieście Boga, „obozie świętych”.”

   Tak, przez tysiąc będzie panowanie Boga Ojca i Syna Chrystusa – również Boga. I takich to sług będą mieli. To co piszesz to PRAWDA.
   Natomiast NIE MA ŻADNEJ insynuacji w tych wersetach, że Syn odda Ojcu władzę po 1000 letnim Królestwie.

   “Po tym okresie…

   7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

   (8) I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.

   (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich

   Czyli szatan zostanie uwolniony i zaatakuje owo święte miasto – ‚obóz’, lecz jego armia zostanie zniszczona przez zapewne Boga, zgadza się?”

   Tak, wszystko się zgadza tutaj.
   RÓWNIEŻ TU nic nie wskazuje aby Syn miał oddać władzę Ojcu.

   “11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.

   Moim zdaniem Jan zobaczył Tron Ojca…”

   Pozwól, że posłużę się Przekładem Biblii Tysiąclecia bo Mesjańska nie ma kompletnie u mnie poważania bo jeszcze do niedawna miała u Izajasza Boga Mocnego, Odwiecznego Ojca (i to już w wersji oczyszczonej z fałszerstw masoretów…) a niedawno redaktorek Kubik sobie po prostu zmienił ten werset bo mu nie pasował…
   A tak brzmi we WSZYSTKICH niemalże przekładach:

   “11 Potem ujrzałem wielki biały tron
   i na nim Zasiadającego,
   od którego oblicza uciekła ziemia i niebo,
   a miejsca dla nich nie znaleziono. ”

   Twoim zdaniem jest tu Ojciec – a przecież jak wiemy z samego Objawienia, że na Tronie nie zasiada tylko jedna Osoba ale DWIE. Ojciec i Syn, bo dzielą ów Tron- Ty akurat sobie wybrałeś Ojca… Ale Słowo Boże mówi nam o ZASIADAJĄCYM – i logiczne w kwestii Słowa Bożego aby Zasiadającym na Tronie nazwać po prostu BOGIEM. No i tu macie problem – bo musicie wybrać sobie “tego jednego” z Tych co dzielą ów Tron ze Sobą (a przecież do niedawna Henryk sam pisał o DWÓCH Bogach i jakże to wspaniale napisał, że “Wersety wskazują to bardzo dobitnie” – jest w artykule DOWÓD na to pozostał bo już u źródła Henryk to skasował…). Więc według ów wielu wersetów zawartych w Słowie Bożym to SYN I OJCIEC są Tym Zasiadającym.
   Bo dlaczego Ty sobie akurat wybierasz Ojca? Przecież według Twojego rozumowania można by twierdzić, że to SYN. Nieprawdaż????
   I tutaj tym sposobem RÓWNIEŻ nie ma żadnego dowodu na przekazanie władzy przez Syna dla Ojca.

   “I w 21 rozdziale mamy takie słowa:

   (1) I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.

   (2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.

   (3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi.

   To rozumiem tak, że po tysiąc letnim panowaniu Chrystusa sam Ojciec do nas przyjdzie i będzie żył pomiędzy ludźmi.
   Stąd potrzena nam 1000 lat przy Chrystusie Królu aby przygotował CAŁĄ LUDZKOŚĆ NA PRZYJŚCIE BOGA OJCA.”

   Osobiście wolę przekład Tysiąclecia a nie w wydaniu Henryka ale niech Ci będzie i na tej podstawie pokaże jak Twoje rozumowanie jest BŁĘDNE a wręcz ABSURDALNE, że Ty widzisz w tym że sam Ojciec przyjdzie a Chrystus “odejdzie w cień” jako Król i Władca. Tym bardziej, że PRZECZYŁOBY TO Księdze Daniela jak już to poruszone zostało…

   Ok to twierdzisz, że to AKURAT Bóg Ojciec zamieszka z nami.
   Spójrzmy co dalej nam świadczy Księga Objawienia:

   “4 I otrze z ich oczu wszelką łzę,
   a śmierci już odtąd nie będzie.
   Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
   już [odtąd] nie będzie,
   bo pierwsze rzeczy przeminęły».
   5 I rzekł Zasiadający na tronie:
   «Oto czynię wszystko nowe».
   I mówi:
   «Napisz:
   Słowa te wiarygodne są i prawdziwe».
   6 I rzekł mi:
   «Stało się.
   Jam Alfa i Omega,
   Początek i Koniec.
   Ja pragnącemu
   dam darmo pić ze źródła wody życia.
   7 Zwycięzca to odziedziczy
   i będę Bogiem dla niego,
   a on dla mnie będzie synem3.
   8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
   udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
   To jest śmierć druga».”

   Pamiętajmy, że dla ciebie to Bóg Ojciec.
   Czyli ów Bóg to STWORZYCIEL – bo stwarza nowe niebo itp – Wy WSZYSCY, na czele z Henrykiem uważacie że tylko Ojciec jest Stworzycielem – Syn NIE – i negujecie tym samym przekaz chociażby Ewangelii Jana. Ok niech na razie zostanie tak, że to jest Ojciec co stwarza wg Was nowe niebo i nową ziemię.

   Ale drogi Obserwatorze cóż my później mamy…
   ten który STWARZA NOWE, Ten który siedzi na Tronie – czyli wg Was WSZYSTKICH, OJCIEC – MÓWI do Jana:

   “I rzekł Zasiadający na tronie:
   «Oto czynię wszystko nowe».
   I mówi:
   «Napisz:
   Słowa te wiarygodne są i prawdziwe».
   6 I rzekł mi:
   «Stało się.
   Jam Alfa i Omega,
   Początek i Koniec.

   I teraz pokażę FAKT I DOWÓD na Wasz kompletny brak logiki i zrozumienia dla swoich TEORII, przez którą PONIŻACIE Chrystusa – Boga!

   Obserwatorze to jak to jest? To niby jest Bóg OJCIEC i mówi, że ma POCZĄTEK I KONIEC????
   I to już po tysiącletnim panowaniu i czasach po stworzeniu nowego nieba i ziemi???
   Jasno i wyraźnie daje świadectwo On sam Janowi, że Jest Alfą i Omegą, POCZĄTKIEM i KOŃCEM. Czy kojarzą się Tobie te słowa z Kimś jeszcze…?

   Odświeżę teraz bardzo ważną rzecz w której Ty też brałeś udział – a na waszym forum pod znamiennym tematem “Czy Jezus jest Bogiem” Marysia pisze takie oto “wspaniałości” (za które jest nagradzana “plusami” od badaczy Pisma – czyli Was):

   “Dalej:
   Wiemy, że Bóg NIE MA POCZĄTKU.
   A Isus ma początek. Nawet te wersety:

   (11)Który mówił: Ja jestem Alfa
   i Omega, pierwszy i ostatni (początek i koniec)
   Co to Alfa i Omega – pierwsza (początkowa) litera alfabetu i ostatnia. Początek i koniec. Bóg Ojciec nie ma początku, natomiast Chrystus ma, dlatego może być określany Alfa i Omegą.”

   No i tym sposobem Marysia NEGUJE Chrystusa jako Boga bo “przecież Bóg NIE MA POCZĄTKU”!
   No i jak to wspaniale ARGUMENTUJE odnośnie jeszcze liter alfabetu…
   No pięknie pięknie…
   A czyż to nie są IDENTYCZNE słowa, które wypowiedział ZASIADAJĄCY na Tronie, który dla Ciebie jest Ojciec…?
   Oczywiście!
   Czy czasem nie jest to teraz ABSURD waszych “dowodów”???
   Teraz to sami KOMPLETNIE przeczycie Ojcu tym samym i przekazie Słowa Bożego!

   A wiesz co najlepsze jest?
   Że Ty na te całe KOMPLETNIE ŹLE ARGUMENTOWANIE Marysi tak napisałeś:

   “Marysiu jesteś najinteligentniejszą kobietą na świecie! Very Happy

   Jak dla mnie, podałaś świetne dowody i bardzo logiczne. Myślę tak samo jak Ty!”

   Obserwatorze widać wyraźnie, że masz tak jak i Marysia POWAŻNE problemy z myśleniem -zrozumieniem Słowa Bożego!
   Jeśli ten ABSURD DOWODOWY Marysi miałby być “najinteligentiejszą” myślą odnośnie ISTOTY BOGA to po prostu jest to ŻENUJĄCE bo tym sposobem PRZECZYCIE nawet Waszej teorii “Boga Ojca”!!!
   Albo bym to tak nazwał – Księga Objawienia jest KOMPLETNĄ PARANOICZNĄ KSIĘGĄ – PEŁNĄ BZDUR I SPRZECZNOŚCI, KTÓRE PRZECZĄ IŻ TO JAKAKOLWIEK ISTOTA INTELIGENTNA I MĄDRA MOGŁABY TO NAPISAĆ! I to nie ważne czy to miałby być zielony ufoludek czy Bóg Ojciec w którego wy TYLKO wierzycie! Sorka ale taka prawda jak Wasze ZROZUMIENIE Biblii się czyta ostatnimi czasy. A przecież ponoć Księga Objawienia jest NAJLEPSZĄ I NAJBARDZIEJ ZACHOWANĄ Księgą od Boga. A tu popatrz – JAKI ZONK Z TYM ZASIADAJĄCYM NA TRONIE CO MA POCZĄTEK I KONIEC…. I jeszcze w dodatku Go Syn kopiuje…. ehh PARANOICZNE WYWODY JANA… Gdybym miał taki sam tok myślenia jak Wy to po prostu Biblie bym wyrzucił do kosza bo takich ABSURDÓW Boga to tylko jakiś szaman mógł wymyśleć chyba po jakimś zielsku które koniecznie musiało tylko rosnąć na wyspie Patmos…

   Ten chociażby przykład pokazuje, że KOMPLETNIE NIE ROZUMIECIE Słowa Bożego – i to w dodatku Istoty JEDYNEGO Boga – ale w DWÓCH “naturach” Boga Ojca który jest Duchem i Syna który jest Bogiem W CIELE – który został ZRODZONY przez Boga Ducha. Czyż Bóg nie może WSZYSTKIEGO???? Co za problem dla Niego “zrodzić” DRUGĄ Swoją “naturę” W CIELE LUDZKIM po to by pokazać jak bardzo nas Kocha i przede wszystkim byśmy mogli Go BARDZIEJ ZROZUMIEĆ!! Czy to nie jest właśnie przekazem słowa Bożego – nie wspominając o tym jak bardzo nas KOCHA, że oddał Siebie jako OKUP za nas! Czy jakakolwiek religia/szamaństwo może pochwalić się TAK WSPANIAŁYM BOGIEM???

   Wy niestety już Go odrzuciliście ponieważ polegacie na GŁUPOCIE “rozumu ludzkiego” i w dodatku nazywając ów GŁUPOTĘ -najinteligentniejszą przedstawicielką kobiecą na świecie… LITOŚCI Obserwatorze!

   Tą GŁUPOTĘ ukazuje samo Słowo Boże – a najdziwniejsze jest to, że jej kompletnie nie widzi JEDYNY NA ŚWIECIE człowiek który dostał PRZYWILEJ Poznania OD bOGA właśnie dla tej Księgi – Henryk. Ale raczej tutaj inne powody wchodzą w grę aby tego nie widzieć…

   Ten właśnie dowód ze Słowa Bożego pokazuje, że Wasze wywody to MANIPULACJE I WASZE WŁASNE TEORIE, które bynajmniej nie są “najinteligentniejszymi”. Wręcz przeciwnie bo sami sobie przeczycie – bo już o PRAWDZIE szkoda w stosunku do Was mówić.

   Podsumowując puentą – i tutaj NIE MA KOMPLETNIE dowodu na to że Syn oddał władzę Ojcu. A jest WRĘCZ PRZECIWNIE!
   Co dowodzi również dalsza część wypowiedzi ZASIADAJĄCEGO NA TRONIE:

   “I rzekł mi:
   «Stało się.
   Jam Alfa i Omega,
   Początek i Koniec.
   Ja pragnącemu
   dam darmo pić ze źródła wody życia.
   7 Zwycięzca to odziedziczy
   i będę Bogiem dla niego,
   a on dla mnie będzie synem.

   8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
   udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
   To jest śmierć druga».

   Obserwatorze, Zasiadający na Tronie (dla Ciebie Ojciec…) zaświadcza, że będzie BOGIEM dla niego (człowieka). To oczywiste lecz…
   Co zaświadcza wspaniałego:

   Ja pragnącemu
   dam darmo pić ze źródła wody życia.

   7 Zwycięzca to odziedziczy
   i będę Bogiem dla niego,
   a on dla mnie będzie synem.”

   Kojarzysz KTO zaświadcza to samo, że da ZA DARMO WODĘ ŻYCIA…?

   “Przybył więc do miasteczka samarytańskiego, zwanego Sychar, w pobliżu pola, które niegdyś dał Jakub synowi swemu, Józefowi. Było tam źródło Jakuba. Jezus zmęczony drogą siedział sobie przy studni. Było to około szóstej godziny. Nadeszła tam kobieta z Samarii, aby zaczerpnąć wody. Jezus rzekł do niej: Daj Mi pić! (…) Na to rzekła do Niego Samarytanka: Jakżeż Ty będąc Żydem prosisz mnie, Samarytankę, bym Ci dała się napić? (…) Jezus odpowiedział jej na to: O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: Daj Mi się napić — prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej. Powiedziała do Niego kobieta: Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest głęboka. Skądże więc weźmiesz wody żywej? Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię, z której pił i on sam, i jego synowie i jego bydło? W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu. Rzekła do Niego kobieta: Daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać. A On jej odpowiedział: Idź, zawołaj swego męża i wróć tutaj! A kobieta odrzekła Mu na to: Nie mam męża. Rzekł do niej Jezus: Dobrze powiedziałaś: Nie mam męża. Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego masz teraz, nie jest twoim mężem. To powiedziałaś zgodnie z prawdą (J 4, 5–18).

   Czy Syn ma taki tupet by “podrabiać” Boga?????
   Oj i to duży tupet bo jeszcze mamy identyczne świadectwo:

   W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta, Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: «Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza». Ew. Jana 7, 37-38

   Jeśli Chrystus nie jest Bogiem to jest PRZECIWNIKIEM Boga i Jego fałszywką! Jednym słowem – URĄGA BOGU!
   Dowodów na ten temat więcej jest ukazanych w artykule “Chrystus jest Bogiem!”

   W dalszej części Objawienia (rozdział 22) mamy wspaniałe potwierdzenie na to, że Chrystus jest Bogiem – właśnie między innymi odnośnie ów źródła wody życia wiecznego:

   “1 I ukazał mi rzekę wody życia,
   lśniącą jak kryształ,
   wypływającą z tronu Boga i Baranka.
   2 Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką,
   po obu brzegach,
   drzewo życia, rodzące dwanaście owoców –
   wydające swój owoc każdego miesiąca –
   a liście drzewa [służą] do leczenia narodów.”

   To chyba oczywiste, że Chrystus nazywany jest również Barankiem.
   I tu mamy niesamowity dowód, że z Tronu – tego JEDYNEGO wypływa ów woda życia. Tylko teraz pewnie masz problem… czy wypływa z “części/połówki” Ojca czy też Syna… Zakładam, że u Was to pewnie TYLKO Ojca…
   No ale świadectwo Słowa Bożego jasno mówi, że woda życia wypływa “z” Boga (Ducha Ojca) jak i Baranka (Syna). NIE MA PODZIAŁU. A czemu? – Bo są JEDNO!
   Nie ogarniasz, że Bóg jest w DWÓCH Naturach? Ok masz prawo – ale NIE PRÓBUJ forsować ABSURDÓW za pomocą rozumu ludzkiego, który sam stwarza KARDYNALNE BŁĘDY/PRZECIWIEŃSTWA dla Słowa Bożego – których NIE MA – jeśli ZAAKCEPTUJE SIĘ DWIE natury Boga – Ducha Ojca i Syna w CIELE CZŁOWIEKA – które są JEDNYM! To jest NIEZAPRZECZALNE świadectwo Słowa Bożego i jak tylko zaczniesz próbować to tłumaczyć “po ludzku” jak to Marysia robi i Wy WSZYSCY – dochodzimy do takich ABSURDÓW co przedstawiam w tym komentarzu.

   Dalej w tym samym rozdziale mamy wspaniałe świadectwo na “DWÓJCĘ”, którą za wszelką cenę nie chcecie zaakceptować – odrzucając CHRYSTUSA BOGA!:

   “I będzie w nim tron Boga i Baranka,
   a słudzy Jego będą Mu cześć oddawali.
   4 I będą oglądać Jego oblicze,
   a imię Jego – na ich czołach.
   5 I [odtąd] już nocy nie będzie.
   A nie potrzeba im światła lampy
   i światła słońca,
   bo Pan Bóg będzie świecił nad nimi
   i będą królować na wieki wieków. “

   No i znowu Obserwatorze Ty wybierzesz TYLKO Ojca jako Tego któremu będą TYLKO oddawać słudzy cześć…? A może jednak Baranek??? Może zrobimy losowanie??? Zabawmy się Słowem Bożym!
   A nóż widelec wypadnie na Ojca!
   A może jednak ZAUFAMY I ZAWIERZYMY Słowu Bożemu i weźmiemy to świadectwo JAKO PRAWDĘ, które jasno mówi że TYM DWU, którzy siedzą na Tronie WSPÓLNIE będzie oddawana cześć!!!
   Również tu mamy wspaniałe świadectwo Słowa Bożego że Bóg będzie królował na wieki wieków. Czyż właśnie o tym nie zaświadcza Słowo Boże w Księdze Daniela, że to właśnie “Syn Człowieczy, który doszedł do Sędziwego”?? OCZYWIŚCIE – CÓŻ ZA SPÓJNOŚĆ I WSPANIAŁE ŚWIADECTWO STAREGO JAK I NOWEGO TESTAMENTU!

   Zobaczmy dalej co zaświadcza nam jeszcze Księga Objawienia:

   “6 I rzekł mi:
   «Te słowa wiarygodne są i prawdziwe,
   a Pan, Bóg duchów proroków,
   wysłał swojego anioła,

   by sługom swoim ukazać, co musi stać się niebawem.
   7 A oto niebawem przyjdę.
   Błogosławiony, kto strzeże słów proroctwa tej księgi». “

   To mówi sam Pan Bóg, który będzie świecił nad ludźmi – i przemawia do Jana.
   Mówi, że to ON – Bóg, ZASIADAJĄCY NA TRONIE – wysłał do Jana anioła, który miał właśnie ukazać co musi się stać niebawem.
   To chyba zrozumiałe. Bóg jest dosadnie napisane.

   A teraz przejdźmy do nie tak dalszej części Księgi – już samego końca tak naprawdę:

   “16 Ja, Jezus, posłałem mojego anioła,
   by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów.
   Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida,
   Gwiazda świecąca, poranna». “

   Hmm to w końcu Bóg Ojciec wysłał ów Anioła czy Jezus????
   Idąc Waszym “najinteligentniejszym” rozumowaniem – można po prostu uznać Księgę Objawienia i tego kto ja napisał i podał – jako SCHIZOFRENICZNĄ ISTOTĘ, KTÓRA MA ZABURZENIA OSOBOWOŚCI I POWINNA SIĘ LECZYĆ NA CIĘŻKIE PARANOIDALNE SCHORZENIE. Bo raz choroba dopada od tej strony – a raz od przeciwnej. I bądź tu mądry!! ……..

   A wierząc Słowu Bożemu – ufając mu – polegając na wiedzy, że BÓG JEST MĄDRY I TYM SAMYM NIE MOŻE PRZECZYĆ SAMEMU SOBIE – wierzymy BEZSPRZECZNIE, ŻE JEST JEDEN BÓG – który jest posiada DWIE OSOBNE “natury” – Ojca, który jest Duchem – oraz drugą naturę ZRODZONĄ W CIELE CZŁOWIEKA- Syna Chrystusa. INNEJ MOŻLIWOŚCI NIE MA!!

   A wasze DUMANIE I WERSJE jakoby Syn miał oddać władzę Ojcu są ABSURDALNYMI teoriami, które KOMPLETNIE NIE MAJĄ poparcia w Słowie Bożym a wręcz PRZECIWNIE!

   Obserwatorze napisałem wszystko co chyba możliwe w tej kwestii i pokazałem DOBITNIE że wasza teoria jest WIELKIM NIEPOROZUMIENIEM – i jeśli nie dostrzegasz PRAWDZIWEGO PRZEKAZU Słowa Bożego to już nic nie poradzę i nie mam zamiaru nic więcej pisać.
   Zresztą to moje wyjaśnienie nad którym poświęciłem mnóstwo czasu – z całego serca i szczerości – pisze przede wszystkim do Was Drodzy Czytelnicy – bo wierzę, że WIELU z Was dzięki temu zrozumie jeszcze lepiej Przekaz Słowa Bożego.

   Również wierzę, że zobaczycie dzięki temu jeszcze bardziej jak BARDZO MATACZY, KRĘCI I NIE PISZE PRAWDY – Henryk Kubik i jego “najinteligentniejsza” elita.
   Proszę Was byście sami rozstrzygnęli kto ZAŚWIADCZA O PRAWDZIE SŁOWA BOŻEGO – oczywiście o świadectwo samego Słowa Bożego.
   Również z pełną odpowiedzialnością PRZESTRZEGAM WAS abyście UCIEKALI od nauk które obecnie są głoszone przez nich.
   Jest to ZGNIŁY POKARM, w którym nie ma żadnego źródła wody życia!!

  2. Obserwatorze,
   Dlaczego nie chcesz spożywać chleba życia jakim jest Jezus Chrystus ???
   Dlaczego nie chcesz pić wody żywota, którą możesz dostać za darmo ???

   Czy myślisz, że odrzucając dziesiątki wersetów będących świadectwem na to, że Chrystus jest Bogiem , naszym Zbawcą, dającym życie wieczne jesteś w stanie przekonać do tego tysiące ludzi, którzy są mądrzejsi od ciebie i uwierzyli w Boga – Jezusa Chrystusa. Im nie potrzeba specjalnych Twoich wywodów, bo nimi kieruje Duch Boży. Zastanów się nad sobą, co robisz, dlaczego odrzucasz Boga, Zbawcę dusz, czy sam chcesz prowadzić siebie na zatracenie. Rozmowa z tobą wygląda dokładnie tak jak rozmowa Jezusa z Faryzeuszami, którzy nie byli w stanie tego pojąć, że ich Zbawca pojawił się na ziemi, aby uwolnić ich od złego.

   ” O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody,
   przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy!
   Kupujcie i spożywajcie, bez pieniędzy
   i bez płacenia za wino i mleko!
   Czemu wydajecie pieniądza na to, co nie jest chlebem?
   I waszą pracę – na to, co nie nasyci?
   Słuchajcie Mnie, a jeść będziecie przysmaki
   i dusza wasza zakosztuje tłustych potraw.
   Nakłońcie wasze ucho i przyjdźcie do Mnie,
   posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”Izajasza 55,1

 42. JEST JEDEN BÓG – który jest posiada DWIE OSOBNE „natury” – Ojca, który jest Duchem – oraz drugą naturę ZRODZONĄ W CIELE CZŁOWIEKA- Syna Chrystusa. INNEJ MOŻLIWOŚCI NIE MA!!

  To jest Rafał twój tok myślenia..nic takiego w Biblii nigdzie nie wyczytałem.

  Wyraźnie jest napisane, że jest Bóg i Baranek tak?

  Nie Bóg Baranek .. tylko Bóg I Baranek.

  Czyli Ojciec i Syn, a nie Ojciec Syn.

  ******* [RESZTA KOMENTARZA ZABLOKOWANA – CHWILOWO!!!] *******

  Obserwator ODPOWIEDZ na sprawy PORUSZANE przeze mnie w komentarzu a nie ZBYWAJ I UCHYLAJ SIĘ od tego kolejnymi Twoimi wywodami i wymysłami.

  Jasno i wyraźnie przedstawiłem ABSURDY rzekomego Boga “Ojca” jako Zasiadającego.

  Odpowiedz WYRAŹNIE na PROSTE pytanie:

  KIM jest ów Bóg, który już w wiecznym Królestwie, po 1000 letnim panowaniu, po Sądzie Ostatecznym, Ten który Zasiada na Tronie – mówi do Jana, że:

  – jest Alfą i Omegą
  – Początkiem i Końcem
  – da wodę życia za darmo
  – będzie BOGIEM dla człowieka, zwycięzcy
  – On -BÓG – posłał tego anioła do Jana aby zaświadczyć co ma się stać niebawem

  ??

  Jest to PROSTE PYTANIE oparte o DOKŁADNE świadectwo, które niesie ze sobą Księga Objawienia w interesującej nas końcówce.

  To oczywiste, że wyraźny jest PODZIAŁ, że jest Ojciec i Syn, Baranek. I ten podział wyraźny jest o PEWNE różnice ponieważ Bóg jest DUCHEM – Ojcem, który ZRODZIŁ Swoją Drugą “NATURĘ” W CIELE LUDZKIM, i tym samym upodabniając się do Nas, również POZBYŁ SIĘ PEWNYCH ATRYBUTÓW – jak nie odczuwanie bólu/cierpienia, możliwość zabicia LUDZKIEGO CIAŁA – i właśnie tak to uczynił by POKAZAĆ LUDZIOM, że zniesie nasze słabości, straszliwy ból i cierpienie MĘKI, dając tym samym wyraz JAK BARDZO KOCHA LUDZI, że wyzbył się tych atrybutów by zapłacić OKUP ZA NAS!
  O tym świadczy Słowo Boże i widać, że kompletnie NIE ROZUMIESZ (albo nie chcesz zrozumieć…) Słowa Bożego i na czym ONO POLEGA. Ale to już Twój wybór i nie interesują mnie Twoje/Wasze KOLEJNE FARYZEJSKIE wywody! I z pewnością Czytelników również.

  Interesuje mnie-nas ODPOWIEDŹ NA TO PYTANIE, KTÓRE ZADAŁEM POWYŻEJ i które również jest w poprzednim komentarzu a Ty je TOTALNIE POMINĄŁEŚ i piszesz dalej swoje (co zablokowałem by nie zaśmiecać SEDNA)

  CZEKAMY NA ODPOWIEDŹ.

  Nie powinna być problematyczna bo masz tylko “JEDEN” wybór przecież…

  A więc śmiało napisz KTO JEST TYM BOGIEM?

 43. Panie Obserwator. Po co Pan w ogóle porusza fakt Chrystusa, skoro jesteście wyznawcami Tory, nie Chrześcijanami.
  Zresztą Chrześcijaninem nigdy chyba pan nie był, bo ŚJ nie można uznać za Chrześcijan. Gdyż ŚJ tak jak Wy, poniżają Chrystusa i co najwyżej uznają go za anioła, co jest co najmniej dziwne.

 44. Pozwól, że odpowiem wieczorem jak wrócę z pracy.

  Jak coś, całość wcześniejszefgo komentarza wstawiłem u nas na forum, także nie musisz go cenzurować.

  1. Obserwator LITOŚCI – a gdzie jest MÓJ KOMENTARZ????
   Poza tym, czemu nie wkleiłeś swojego PIERWSZEGO “objaśnienia” w tym temacie tylko w INNYM – “Cudowne wybawienie ludu Bożego” http://zbawienie.forumotion.com/t12p135-cudowne-wybawienie-ludu-bozego . Czy Ty pisałeś ów Twoje zrozumienie w kontekście wybawienia ludu Bożego czy też Czy Jezus jest Bogiem????
   Wspaniały “zabieg” którym również Henryk lubi się posługiwać co dał dowód w sytuacji gdy zanegowaliście Chrystusa jako Boga. Też skakał z “kwiatka na kwiatek”!

   A teraz mówisz, że nie muszę go cenzurować bo dałeś SWOJĄ odpowiedź, która znowu POMIJA kwestię, która była JEDYNA I NAJWAŻNIEJSZA w moim komentarzu a “raczyłeś” użyć TYLKO JEDNEGO zdania z mojego komentarza – który w dodatku nie przedstawia kompletnie SEDNA komentarza – i w sposób jakże FARYZEJSKI objaśniasz SWÓJ punkt widzenia. I to teraz wiedziałeś gdzie dać ta odpowiedź do prawidłowego tematu “Czy Jezus jest Bogiem” http://zbawienie.forumotion.com/t121p90-czy-jezus-jest-bogiem
   A gdzie mój komentarz????????????
   Powinieneś Go dać a nie pisać jeszcze bezczelnie:

   “Ja jednak postanowiłem jeszcze troszkę podyskutować z Rafałem.

   Wklejam kolejny komentarz w razie gdyb miał być usunięty z jego bloga:

   Tak dyskusja u ciebie wygląda a przede wszystkim UCZCIWE przedstawienie ów “dyskusji”????

   Daj cały mój komentarz i dajcie NAM odpowiedź W KOŃCU na to jakże PROSTE zadane pytanie:

   KIM jest ów Bóg, który już w wiecznym Królestwie, po 1000 letnim panowaniu, po Sądzie Ostatecznym, Ten który Zasiada na Tronie – mówi do Jana, że:

   – jest Alfą i Omegą
   – jest Początkiem i Końcem
   – da wodę życia za darmo
   – będzie BOGIEM dla człowieka, zwycięzcy
   – On -BÓG – posłał tego anioła do Jana aby zaświadczyć co ma się stać niebawem

   Mając takiego RODZYNKA “bożego” – SPECJALISTĘ Z SPECJALNYM NAMASZCZENIEM/DAREM POZNANIA ÓW KSIĘGI OD SAMEGO bOGA, Henryka- to powinniście od razu napisać bez problemu i tym samym UKAZAĆ WSPANIAŁĄ MĄDROŚĆ WASZEGO JEDYNEGO bOGA!

   Też mam inne pytanie, na które nie musicie wcale odpowiadać – ale jak chcecie to zróbcie to DOPIERO jak odpowiecie na to powyższe – KIM jest Ten BÓG?

   – Ile wam płacą? Czy to równowartość 30 SREBRNIKÓW, za które Judasz RÓWNIEŻ ZDRADZIŁ BOGA-CHRYSTUSA??

 45. Witam wszystkich, na forum zbawienie. com pisywałem pod swoim stałym loginem internetowym „Waldek S” (w rożnych konfiguracjach). Odszedłem jak zorientowałem się, że temat jakoby jesteśmy mieszkańcami kuli to jedna wielka ściema forsowana na siłę przez Kubika i jego popleczników.
  Po kilku miesiącach „mieszkańcy kuli” z zbawienia.com opuścili wnętrze kuli i wyszli na płaską ziemię. Teraz znajdują „dowody” w Biblii, że mieszkamy na płaskiej ziemi – przecież to jest jakiś obłęd!
  Mam pytanie do wszystkich czy człowiek który tak często się myli/nie roztropny i to w tak ważnych sprawach może być jakimś „autorytetem” dla innych?
  Dlatego jest on przykładem dla nas wszystkich, że nie wolno ufać żadnemu człowiekowi, wszystko musimy sprawdzać w Słowie Bożym.
  Co do Boskości Pana Jezusa to mam taki bardzo uproszczony wyjaśnienie: Bóg Ojciec i Pan Jezus stwarzają człowieka, następnie człowiek grzeszy i potrzebny jest okup żeby ratować ludzi. W konsekwencji zgłasza się na ochotnika Pan Jezus i płaci za nas okup własną krwią i od tej chwili jesteśmy Jego własnością i jest On naszym Bogiem na co jest masa wersetów Biblijnych potwierdzających, że jest to zgodne z zamiarem Boga Ojca. I teraz proszę się zastanowić czy byłoby uczciwe, że Pan Jezus nas wykupił a my nie chcemy Mu za to podziękować i oddać czci?

  1. Cześć Waldek, jak najbardziej kojarzę Cię z forum 🙂
   Co do sprawy z “modelem ziemi” – myślę, że gdyby nie użytkowniczka na starym forum zbawiennym, która jest znana w internecie jako JezusNonStop – dalej u Henryka byśmy mieli forsowany pogląd, że mieszkamy w ziemi… Wiemy, że ze Szczytyńskim dość konkretnie forsowali ten pogląd ale właśnie Nina podawała NIEZŁE dowody, że ziemia jest płaska. Za co nawet została ZABLOKOWANA/USUNIĘTA przez Henryka. Ale jej dowody na tyle były konkretne, że powstała polemika i chyba doszli do wniosku, że zrobią SPEKTAKL iż Henryk jest poszukiwaczem PRAWDY i jej pragnie a Szczytyński zostanie przez niego zmiażdżony… Znamy chyba oboje tą “niesamowita” akcję, w której Henryk bronił przed Szczytyńskim i Esterą 2giego Przykazania Chrystusa gdzie później SZ. i E zostali zablokowani. WSPANIAŁY SPEKTAKL!! dzięki któremu Henryka poważanie wśród CHRZEŚCIJAN niesamowicie wzrosła – do dzisiaj pamiętam to!! Chciałbym nadmienić, że między innymi przez to iż broniłem właśnie 2giego przykazania – zostałem ZABLOKOWANY.
   Tutaj nie czepiałbym się, że Henryk akurat zmienił zdanie w kierunku płaskiej ziemi, która od początku była FAKTEM – i mapy w oparciu o PŁASKOŚĆ ZIEMI były robione przez 19 wieków naszej ery! W tej sytuacji jest tu dziwna zmiana Henryka – przynajmniej ja to tak odbieram.

   Ale przejdźmy do NAJWAŻNIEJSZEJ istoty, która pewnie skłoniła Ciebie do napisania tutaj.
   ZMIANA Henryka w NAJWAŻNIEJSZYM świadectwie, który głosił i zapewne i Ciebie “zachwyciła” budując zaufanie do niego. Oczywiście chodzi o wspaniałe świadectwo jakie PRZEZ LATA dawał ku wierze w WSPANIAŁEGO BOGA I ZBAWCĘ – Chrystusa i Jego Ojca!
   To nie ulega wątpliwości, że jego świadectwo jest PRZECIWNE od dłuższego czasu już – co kilka dni temu dosadnie potwierdził iż NIE POWINIEN SIĘ NAZYWAĆ CHRZEŚCIJANINEM lecz wyznawcą TORY. Tak to my już wiedzieliśmy lecz powinien powiedzieć prawdę, że to o TALMUD chodzi.

   Waldek pozdrawiam Cię i zapewne też czekasz na ICH odpowiedź którą zadałem w imieniu naszym.
   Do tej pory cisza a jak widzimy – MANIPULUJĄ JUŻ komentarzami i skaczą z kwiatka na kwiatek – co jest dla NICH typowe…

 46. ******* [ KOMENTARZ W DUŻEJ CZĘŚCI ZABLOKOWANY BO OBSERWATOR WZIĄŁ SIĘ ZA OPIS SWOJEJ WERSJI OBJAWIENIA – WIĘC UKAŻEMY TYLKO TO CO SIĘ ODNOSI DO NASZEGO NAJWAŻNIEJSZEGO PYTANIA ] *******

  **** DRODZY CZYTELNICY BĘDZIEMY MOGLI ZOBACZYĆ JAK DLA NICH WSZYSTKO CO KIEDYŚ BYŁO “NAJINTELIGENTNIEJSZE” PO PROSTU MOŻE W KAŻDYM MOMENCIE ZMIENIĆ KOMPLETNIE ZNACZENIE – I TO O 180 STOPNI. NIE POWINNO TO NAS W SUMIE DZIWIĆ PO TYM WSZYSTKIM CO ZBAWIENNI AKURAT OD DŁUŻSZEGO CZASU POKAZUJĄ.
  OBSERWATOR JEST TEGO RÓWNIEŻ NIEZBITYM DOWODEM – SPÓJRZMY WIĘC NA JEGO ODPOWIEDŹ NA INTERESUJĄCE NAS SPRAWY W OBJAWIENIU. NADMIENIĘ, ŻE CAŁOŚĆ JEGO FARYZEJSKICH WYWODÓW MOŻECIE PRZECZYTAĆ NA ICH ANTYZBAWIENNYM FORUM. ****

  PRZYPOMNIJMY SOBIE JAKIE NIE TAK DAWNO WYTŁUMACZENIE MARYSI BYŁO “NAJINTELIGENTNIEJSZYM” NA ŚWIECIE!:
  MARYSIA NAPISAŁA :

  „Dalej:
  Wiemy, że Bóg NIE MA POCZĄTKU.
  A Isus ma początek. Nawet te wersety:

  (11)Który mówił: Ja jestem Alfa
  i Omega, pierwszy i ostatni (początek i koniec)
  Co to Alfa i Omega – pierwsza (początkowa) litera alfabetu i ostatnia. Początek i koniec. Bóg Ojciec nie ma początku, natomiast Chrystus ma, dlatego może być określany Alfa i Omegą.”

  * WIDZIMY “WSPANIAŁE” OKREŚLENIE I WYTŁUMACZENIE CZYM SĄ LITERY ALFABETU: ALFA I OMEGA. NADMIENIĆ TRZEBA, ŻE ALFĘ OPISUJE JAKO LITERĘ “PIERWSZĄ” I “POCZĄTKOWĄ”. A OMEGĘ JAKO “OSTATNIĄ”. JEST TO CHYBA DOSADNIE PRZEDSTAWIONE PRZEZ NIĄ I Z TEGO TYTUŁU BÓG NIE MOŻE TYTUŁOWAĆ SIĘ RÓWNIEŻ ALFĄ I OMEGĄ A CHRYSTUS MOŻE BO NIE JEST BOGIEM DLA NICH.

  * W DALSZEJ CZĘŚCI PRZYPISUJE OKREŚLENIE “PIERWSZY” DO “POCZĄTEK” ORAZ “OSTATNI” DO “KONIEC”. JEST TO W SUMIE LOGICZNE. “WSPANIALE” TŁUMACZY, ŻE BÓG OJCIEC NIE MA POCZĄTKU (ZAPAMIĘTAJCIE TO) I ŻE CHRYSTUS MA I DLATEGO MOŻE BYĆ OKREŚLANY ALFĄ I OMEGĄ (RÓWNIEŻ TO ZAPAMIĘTAJCIE).

  PRZYPOMNIJMY RÓWNIEŻ CO OBSERWATOR NAPISAŁ NA TO DOSADNE WYTŁUMACZENIE MARYSI KTO MOŻE MIEĆ POCZĄTEK I KONIEC, I BYĆ OKREŚLANY ALFĄ I OMEGĄ – A KTO NIE… SPÓJRZMY:

  „Marysiu jesteś najinteligentniejszą kobietą na świecie! Very Happy

  Jak dla mnie, podałaś świetne dowody i bardzo logiczne. Myślę tak samo jak Ty!”

  JAK MOŻEMY ZOBACZYĆ OBSERWATOR JEST ZACHWYCONY DOWODAMI I LOGICZNOŚCIĄ ICH, DO TEGO STOPNIA, ŻE NAZYWA JĄ “NAJINTELIGENTNIEJSZĄ KOBIETĄ NA ŚWIECIE”! I ZAŚWIADCZA, ŻE MYŚLI TAK SAMO JAK ONA.
  OK TO ZOBACZMY CZY W TAKIM RAZIE PO 5 DNIACH OD TEGO JEJ WPISU NADAL TAK SAMO MYŚLI PODZIELAJĄC TE “NAINTELIGENTNIEJSZE” ARGUMENTY UKAZUJĄCE, ŻE CHRYSTUS NIE JEST BOGIEM:

  8 Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg,
  Który jest, Który był i Który przychodzi,
  Wszechmogący.

  […]

  Werset 8 – Znów słowa Boga Ojca, który po wypełnieniu się proroctw Objawienia ma zamieszkać wśród ludzi, jak pisałem wcześniej.

  OBSERWATOR ZAŚWIADCZA, ŻE SĄ TO SŁOWA BOGA OJCA. I DO ÓW SŁÓW NIE PODAJE ŻADNEJ ARGUMENTACJI WIĘCEJ NIŻ TO CO POWYŻEJ.
  W TAKIM RAZIE JAK TO MOŻLIWE, ŻE BÓG OJCIEC OKREŚLA SIEBIE MIANEM POCZĄTKOWEJ I KOŃCOWEJ LITERY ALFABETU – “ALFĄ I OMEGĄ”?
  PRZECIEŻ WEDŁUG NAJINTELIGENTNIEJSZYCH DOWODÓW, KTÓRE SĄ PO MYŚLI OBSERWATORA – BÓG NIE MOŻE TYTUŁOWAĆ SIĘ ALFĄ I OMEGĄ??
  WIĘC JAK TO JEST W KOŃCU???
  ŻADNEGO WYJAŚNIENIA NIE MA – A PRZECIEŻ 5 DNI TEMU BYŁY TO N I E D O P U S Z C Z L N E SŁOWA DLA BOGA?????
  NIESTETY NIE DOSTALIŚMY TUTAJ ŻADNEGO WYJAŚNIENIA WIĘC IDŹMY DALEJ, MOŻE TAM COŚ “LOGICZNEGO” BĘDZIE W TYM TEMACIE:

  […]

  W dalszej części wizji Jan widzi:

  17 Kiedym Go ujrzał,
  do stóp Jego upadłem jak martwy,
  a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc:
  «Przestań się lękać!
  Jam jest Pierwszy i Ostatni
  18 i żyjący.
  Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków
  i mam klucze śmierci i Otchłani.

  W wersetach 12-16 Jan widzi Syna Człowieczego, czyli Chrystusa w wielkim majestacie.
  W 17 i 18 Jan pada mu do stóp nazywając siebie…
  “PIERWSZYM I OSTATNIM”, NIE “ALFĄ I OMEGĄ” (POCZĄTKIEM I KOŃCEM),
  …a to spora różnica!!

  DRODZY CZYTELNICY PRZECZYTAJCIE JESZCZE RAZ POWOLI JAK TEN CZŁOWIEK TŁUMACZY BO NIE WIEM CZY TAK JAK I JA WIERZYLIŚCIE W TO CO WASZE OCZY WIDZĄ.
  ROZUMIECIE JEGO “NIESPOTYKANĄ” LOGICZNOŚĆ…? PRZEANALIZUJMY – CHOĆ NIE WIEM CZY PODOŁAM BO JEST TO CHYBA ZA WYSOKI POZIOM FARYZEJSKI, ŻE NIE OGARNIAM…
  POPATRZMY, PISZE, ŻE CHRYSTUS SIĘ TYTUŁUJE “PIERWSZYM I OSTATNIM” A NIE ALFĄ I OMEGĄ – (POCZĄTKIEM I KOŃCEM).
  A TERAZ SPÓJRZCIE PONOWNIE JAK 5 DNI TEMU MYŚLAŁ OBSERWATOR – W OPARCIU O “NAJINTELIGENTNIEJSZE” WYJAŚNIENIE CZYM JEST POCZĄTEK I KONIEC, CZYM PIERWSZYM I OSTATNIM ORAZ ALFA I OMEGA.
  A WIĘC CO WYNIKA Z JEGO TŁUMACZEŃ…..?
  WIELKI GOL SAMOBÓJCZY!
  CHOĆ DLA NIEGO WIDZI W TYM “sporą różnicę”. WOW! TYLKO GDZIE ONA JEST????? NADĄŻACIE ZA NIM…? TO ZNACZY ZA KAMELEONEM KTÓRY MA TAKĄ SZYBKĄ REAKCJĘ ZMIENIANIA BARW…
  PRZECIEŻ JASNO MARYSIA PISAŁA, ŻE BÓG NIE MOŻE BYĆ ANI PIERWSZYM ANI POCZĄTKIEM (CO DAŁA W NAWIAS 🙂 ) ORAZ ANI OSTATNIM ANI KOŃCEM (KTÓRY TEŻ DAŁA W NAWIAS 🙂 ). NO CHYBA, ŻE NAWIASY MAJĄ KOMPLETNIE INNE ZNACZENIE DLA OBSERWATORA???? NO CÓŻ, NIE ZDZIWIŁBYM SIĘ BO PRZECIEŻ U NICH WSZYSTKO MOŻLIWE!
  NO ALE “NAJLEPSZE” JEST W TYM WSZYSTKIM, ŻE OBSERWATOR TERAZ ZAŚWIADCZA, ŻE BÓG MOŻE BYĆ “ALFĄ I OMEGĄ” . wow!!!! A PRZECIEŻ 5 DNI TEMU JESZCZE NIE MÓGŁ BYĆ POD ŻADNYM POZOREM! WIDZICIE TĄ CHOROBĘ “KAMELEONA”, KTÓRA JAKŻE OSTATNIMI CZASY MĘCZY NASZYCH “ZBAWIENNYCH”???
  ALE OBSERWATOR WYPRZEDZIŁ CHYBA NAWET HENRYKA O TE 5 KROKÓW W PRZÓD PUENTUJĄC W DALSZEJ CZĘŚCI SWOJE WYJAŚNIENIE DO OMAWIANEGO WERSETU, KTÓRE BRZMI:

  Tak więc mamy jasność co do “ALFY I OMEGI”, oraz “POCZĄTKU I KOŃCA”. Oczywiście dobrze byłoby odnieść się do oryginalnych źródeł językowych.

  DRODZY CZYTELNICY O JAKĄ JASNOŚĆ MU CHODZI W SPRAWIE “ALFY I OMEGI” I POCZĄTKU I KOŃCA??
  CZY W OGÓLE MOŻNA MÓWIĆ O JAKIMKOLWIEK WYTŁUMACZENIU?? A W SZCZEGÓLNOŚCI DO ALFY I OMEGI??? PRZECIEŻ TO KPINA Z NAS WSZYSTKICH! KOMPLETNA “PARANOICZNA JASNOŚĆ”!
  NIE WIEM JAK WY ALE JA TU WIDZĘ CZARNĄ DZIURĘ A NIE ŻADNĄ JASNOŚĆ.

  PRZEJDŹMY DO DALSZYCH ZAGADNIEŃ ODNOŚNIE PYTANIA:

  […]

  Dalej Jan widzi owy tron oraz Sąd:

  [b]11 Potem ujrzałem wielki biały tron
  i na nim Zasiadającego,
  od którego oblicza uciekła ziemia i niebo,
  a miejsca dla nich nie znaleziono.
  12 I ujrzałem umarłych –
  wielkich i małych –
  stojących przed tronem,(…).[/b]

  Zasiadający na tronie to oczywiście Bóg Ojciec!

  WIDZIMY, ŻE ODPOWIEDZIĄ JEST IŻ JEST TO BÓG OJCIEC.
  I PRZEJDZIEMY TERAZ DO NAJWAŻNIEJSZEGO WERSETU:

  [b]5 I rzekł Zasiadający na tronie:
  «Oto czynię wszystko nowe».
  I mówi:
  «Napisz:
  Słowa te wiarygodne są i prawdziwe».
  6 I rzekł mi:
  «Stało się.
  Jam Alfa i Omega,
  Początek i Koniec.
  Ja pragnącemu
  dam darmo pić ze źródła wody życia.[/b]

  Bóg Ojciec jest w rzeczywistości “POCZĄTKIEM I KOŃCEM” wszystkiego, a Jego Syn Chrystus jest “PIERWSZYM I OSTATNIM”.
  Mogłoby się zdawać, że na to samo wychodzi, ale jest to jednak różnica!

  WOW! CZY OŚWIECIŁA WAS TA JEGO JASNOŚĆ W TYM JAKŻE “LOGICZNY” WYTŁUMACZENIU????
  MNIE WRĘCZ PORAZIŁA FARYZEJSKA BEZCZELNOŚĆ WCISKANIA TAKICH KŁAMLIWYCH HEREZJI.
  MOŻE WY NADĄŻACIE ZA NIM??? WIECIE JAK TŁUMACZYĆ COŚ JAK NIE MA NA TO LOGICZNYCH DOWODÓW??
  WYSTARCZY UŻYĆ TAKICH WSPANIAŁYCH FRAZ:

  “Mogłoby się zdawać, że na to samo wychodzi, ale jest to jednak różnica!”

  DRODZY CZYTELNICY WCALE SIĘ NIE PRZEJMUJCIE, ŻE WAM SIĘ PO PROSTU “ZDAJE, ŻE NA TO SAMO WYCHODZI” – BO PRZECIEŻ JEST TO JEDNAK RÓŻNICA!!!
  PRAWIE JAK W REKLAMIE TYSKIE!! PRAWIE ALE ROBI RÓŻNICĘ…? NIEPRAWDAŻ???
  TYLKO Z JEDNYM TU SIĘ MOŻNA ZGODZIĆ – REKLAMA MA TAKĄ SAMĄ WIERZYTELNOŚĆ JAK TE JEGO RÓŻNICE!
  A CZYŻ OBSERWATOR NIE ZAPOMNIAŁ PORUSZYĆ, ŻE TU OJCIEC TEŻ MÓWI O SOBIE ALFA I OMEGA?
  AH PRZEPRASZAM – ZAPOMNIAŁEM – PRZECIEŻ TO JUŻ JASNO ZOSTAŁO WYTŁUMACZONE PRZEZ OBSERWATORA… ALE CZY ABY NA PEWNO???
  A MYŚLAŁEM, ŻE TO MARYSIA DOBITNIE WYTŁUMACZYŁA…
  NO CÓŻ WIDOCZNIE COŚ ZE MNĄ NIE TAK…

  NA KONIEC JESZCZE WYPADA POKAZAĆ JAKĄ TO “WSPANIAŁĄ” PUENTĘ OBSERWATOR NAPISAŁ PO TEJ NIESAMOWITEJ, JASNEJ I LOGICZNEJ ODPOWIEDZI NA NASZE PYTANIE:

  Tak więc to Bóg Ojciec – Stwórca, jest źródłem wszelkiego życia, a Chrystus jest drogą do tego źródła i tym samym ma możliwość by je udąstępnić w myśl słów z Ew. Jana..:
  “Ja jestem droga i żywot. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie” !!

  Jest to oczywiste!!

  DRODZY CZYTELNICY JAK WIDZICIE, BYLIŚCIE ŚWIADKAMI JAKŻE OCZYWISTEJ ODPOWIEDZI NA ZADANE PYTANIE.
  CHCIAŁBYM JESZCZE TYLKO NAPISAĆ, ŻE MYŚLAŁEM ŻE TEOLOGIA KATOLICKA JEST NAPRAWDĘ ZAGMATWANĄ I ZAWIŁĄ NAUKĄ/BRONIĄ DO PRZEFORSOWANIA CZEGO SIĘ CHCE. ALE… NIESTETY SIĘ MYLIŁEM.

  TO JAKICH NAUK UŻYWAJĄ ZBAWIENNI DO PRZEFORSOWANIA KOLORU CZARNEGO ABY BYŁ BIAŁYM TO JEST MAJSTERSZTYK! KATOLICCY TEOLOGOWIE MOGĄ SIĘ OD NICH UCZYĆ PONIEWAŻ W KAŻDEJ CHWILI Z TEGO JUŻ BIAŁEGO KOLORU MOGĄ PONOWNIE ZROBIĆ CZARNY! CUDA NA KIJU NAJNORMALNIEJ…
  ALE NA SZCZĘŚCIE MÓJ MÓZG NIE PRZYJMUJE TAKICH ZAWIŁOŚCI I STĄD BĘDĘ ZAWSZE KARMIŁ SIĘ PROSTYM SŁOWEM BOŻYM, KTÓRY DAŁ NAM SAM BÓG – OJCIEC Z SYNEM.

  JEŚLI MACIE OCHOTĘ ABY PRZECZYTAĆ CAŁOŚĆ KOMENTARZA “LOGICZNEGO I OCZYWISTEGO” OBSERWATORA TO ZNAJDZIECIE TO NA ICH FORUM ANTYZBAWIENNYM.

  PS. OBSERWATOR JEŚLI CHODZI O NASZE ŚWIADECTWO W SPRAWIE WIARY I UCZYNKÓW TO ODPOWIEDŹ DOKŁADNĄ ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE “WYZNANIE WIARY”

 47. Eeeh..z Tobą jest na prawdę coś nie tak.

  Szkoda czasu na Ciebie, i na wasze wyznania, bo to tylko puste, ludzkie słowa i lanie wody.

  Spotkamy się na Sądzie…

  1. Obserwator myśl sobie co chcesz.
   Tak wiem, już to napisał Henryk, że “szkoda czasu na nas”.
   Czytelnicy doskonale zdają sobie sprawę kto posługuje się pustymi, ludzkimi słowami. No i również nie są ślepi kto rzeczywiście leje wodę…

   To prawda, że spotkamy się na Sądzie. I mam nadzieję, że Bóg na Sądzie postawi mnie obok Ciebie, Henryka i Cyryla i wtedy doskonale Sędzia – Chrystus, Król Królów, Bóg Mocny, Książę Pokoju, Zbawca – powie Wam KTO głosił JEGO EWANGELIĘ.

   Ps. Wysłałem email właśnie Henrykowi aby odpowiedział nam na pytanie bo widać, że czyta komentarze i bloga -a zajmuje się moimi “spiskami” zamiast POKAZAĆ w końcu, że to Wy głosicie PRAWDĘ jakoby Chrystus oddał władzę Ojcu co u Was jest poważną argumentacją, że Chrystus NIE jest Bogiem.
   Może tą odpowiedzią na to PROSTE pytanie – a tym bardziej dla Niego z takim przywilejem poznania od samego Boga – pokazać, że to MY GŁOSIMY NIEPRAWDĘ.
   Czekamy na odpowiedź, którą oczywiście opublikujemy.

  2. Pamiętaj zatem kto będzie Cię sądzić. Poniżanie sędziego, nie jest dobrym rozwiązaniem, a obrońcy, czy adwokata jak mówi Henryk, nie będziecie mieć.
   Czyż nie ciekawe jest słowo którym w Septuagincie kilka tysięcy razy posłużono się w stosunku do Boga, Grecy tak nazywali swoich bogów, a i w Nowym Testamencie zwracano się tym samym słowem do Chrystusa wieleee razy.

   Zatem nie jest roztropne poniżanie sędziego, a przynajmniej przed rozprawą. Z powodu takiego, że źle nauczacie i zwodzicie, ktoś musi wystąpić i pokazać, aby nie iść za wami. Nie żywię urazu, ale mam dość tych waszych kłamstw.

 48. @obserwator – prośba, nie pisz długich komentarzy ponieważ ja znam Biblię w miarę dobrze i zawsze mogę odnaleźć odpowiedni wers. Ja jestem człowiek prostolinijny i konkretny dlatego zadam tobie na początek takie pytanie.

  Czy czujesz się wykupiony od grzech przez Pana Jezusa?

 49. Czy chrześcijanin może zabić drugiego człowieka?
  Chrześcijanin nie może zabić drugiego człowieka, ponieważ dla chrześcijanina przykładem jest życie i nauki Pana Jezusa, a tam niema mowy o zabijaniu kogokolwiek.
  Dlatego człowiek który chcę zabijać w samoobronie drugich ludzi nie może mówić o sobie, że jest naśladowcą Pana Jezusa. Chcesz naśladować Mesjasza to nie zabijaj!!! Przecież On nikogo nie zabił i nie kazał nikogo zabijać.
  Musisz dać się zabić niż miałbyś/miałabyś kogokolwiek zabić tak jak to pokazał nam Pan Jezus.
  Argumenty typu, że zgwałcą żonę lub córkę świadczą tylko o tym, że ludzie którzy podpierają się tymi „argumentami” nie ufają Panu Bogu i chcą sami wyrównać krzywdy ignorując Boga.
  Jak będziesz ufał/ufała Pan Bogu to nie będziesz musiał przechodzić takich prób. Stwórca nie dopuści do takiej sytuacji żebyś musiał zabijać ludzi.

  Mam nadzieję, że „obserwator” będzie chciał odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie na tak bardzo ważny temat?

 50. Witam
  Obserwuję większość blogów poszukiwaczy prawdy. Sam zacząłem od strony zbawienie, kiedy wszyscy szli w miarę jednym torem. Teraz gdy nastąpiło tyle rozłamów to przypomniał mi się komentarz Radtrapa z rozmowy z panem Kubikiem w temacie o Septuagincie. Pozwolę sobie zacytować “Atakuje pan Pawła! Co dalej? Ja wiem co dalej, już sprawdziłem do czego prowadzą nauki aleksandryjczyków – zacznie pan podważać całą Biblię a nawet boskość Chrystusa.” Teraz 3 lata po tym komentarzu, mamy dokładnie opisaną sytuację. Niby jedna stara wypowiedź, ale jednak dla mnie to jeden z dowodów kto ma rację.
  Pozdrawiam Serdecznie

  1. Cześć blasq,
   Radtrapa czytam również od lat i rzeczywiście tak napisał. Szanuje go i Fujiware lecz nie mogę powiedzieć, że podzielam ich poglądy – szczególnie chodzi o możliwość zabicia bliźniego np w obronie własnej (łąmanie 2giego przykazania Zbawiciela) Dużo było o tym w innych tematach i proszę tutaj nie poruszać go ponownie w tym temacie bo ten temat dotyczy NAJWIĘKSZEGO ZWIEDZENIA, które prowadzi Henryk z elitą. Także trzymajmy się tematu.
   blasq my również odrzucamy kąkol – ale szanujemy osoby, które uznają go bo zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe by się go wyzbyć. Najważniejsze, że mamy wspólny, NAJWAŻNIEJSZY FUNDAMENT- naszego Boga, Zbawiciela, który oddał za nas życie by nam podarować życie wieczne. Musimy się wspólnie przeciwstawić się HEREZJOM, które głoszą zbawienni obecnie. Oni już można powiedzieć OFICJALNIE odrzucili listy jak i ostatnio Ewangelię Jana (Henryk dał dosadne potwierdzenie na to). Niemalże możemy z wczorajszej wypowiedzi wywnioskować, że odrzucają WSZYSTKIE Księgi Nowego Testamentu: ( http://zbawienie.forumotion.com/t12p135-cudowne-wybawienie-ludu-bozego )

   “Oto kompletna PRAWDA, która stała się jasna dopiero po odrzuceniu ksiąg NT nawołujących do bezprawia.”

   Wiemy, że Ewangelia Jana bezsprzecznie “nawołuje do bezprawia” ponieważ jest niczym przekaz Pawła…

   Została im rzekomo Ewangelia Mateusza – chyba nie zdają sobie sprawy co rzeczywiście świadczy Mateusz… Przygotujemy bardzo dogłębny artykuł właśnie o Ewangelii Mateusza i pokażemy, że bezsprzecznie i Henrykowi chodzi też o odrzucenie Mateusza ponieważ jest ona przesiąknięta “nawoływaniem do bezprawia” a Chrystus jest tam po prostu BAŁWOCHWALCZY – nie wspominając już o ludziach i samych Apostołach.

   blasq prosze obserwuj nas bo zaświadczam wszem i wobec, że bezsprzeczne świadectwa, które napisali Apostołowie nie odrzucimy ponieważ jeśli byśmy to zrobili nie mielibyśmy prawa nazywać się uczniami Chrystusa. Nie mielibyśmy żadnego prawa określać się Jego uczniami.
   Także na chwilę obecną ten dowód Radtrapa nie pasuje do nas i NIE BĘDZIE nigdy pasował – i jeśli ktokolwiek z nas, którzy piszemy ten blog – odrzuci Chrystusa jak to zrobili zbawienni – ZOSTANIE USUNIĘTY. WŁĄCZNIE ZE MNĄ! Jeśli to stałoby się to podam się do dymisji i oddam blog Reszcie aby nadal prowadziła ku chwale Boga-Chrystusa – MOŻECIE TO ZAPISAĆ JAKO DOWÓD!

   Pozdrawiam Cię

 51. Ja chcialbym dac krotki komentarz i prosze uprzejmie zeby on tu pozostał
  I zareczam wam wszystkim ,ze nigdy nie slyszeliscie czegos podobnego i nie powiem nic wiecej ,ale naprawde wysłuchajcie tej ksiazki to otworzy wam oczy na wiele ,a nawet na sytuacje z Henrykiem którego tak naprawde zabili ,wszystkiego dowiecie sie dokladniej po smierci ,a miejsce Henryka zajmuje wysokiej rangi demon ,mozecie w to nie wierzyc ,ale to jest prawda.
  A nazwa tej niezwyklej ksiazki:
  IRVINE ,BYŁAM CZAROWNICĄ

  https://www.youtube.com/watch?v=DoT7Wt2YXOQ

  Niech sie dzieje wola Pana Boga Najwyższego

  1. guguś ja się nie zgadzam, że go zabito. Uwierz mi, że do szału ich doprowadzamy, że ukazujemy ICH PRAWDZIWE OBLICZE.
   Jeśli będziesz pisał zrozumiale, nie będziesz podważał zapisów Starego Testamentu i na temat to jak najbardziej będziemy zatwierdzać komentarze.
   3maj się

 52. Czy wyznawcy Tory mogą wejść do Królestwa Bożego z pominięciem ofiary Pana Jezusa?
  Otóż niema takiej możliwości drogie panie i drodzy panowie, ponieważ nic grzesznego nie wejdzie do Królestwa Bożego a wyznawcy Tory grzeszą tak samo jak i reszta świata. Chrześcijanie którzy wierzą w śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa oraz nie mają grzechów przeciwko Duchowi Bożemu na sądzie będą im grzechy zapomniane i wejdą do Królestwa Bożego bez grzechów.
  Natomiast wyznawcy Tory nie uznają odkupienia grzechów przez Zbawcę i dlatego będą musieli zaakceptować ofiarę Mesjasza za wszystkie grzech świata jeżeli będą chcieli żyć wiecznie. Jest tylko jedna brama do Królestwa Bożego, tą Bramą jest Pan Jezus. Każdy kto próbuję wejść innym sposobem jest złodziejem i oszustem.
  Ci co trwają przy starym przymierzu są kłamcami!!!
  Ponieważ żeby można było trwać przy starym przymierzu to na to musiałby się zgodzić Pan Bóg.
  Natomiast Stwórca się na to nie zgodził ponieważ niema Świątyni Jerozolimskiej i gdzie swoje ofiary za odkupienie grzechów mają składać wyznawcy starego przymierza?

  1. Waldek Henryk przecież jasno i wyraźnie niejednokrotnie pisze, że jeszcze ofiara nie uprawomocniła się – tzn jeszcze nie dokonała najważniejszego – zbawienia. To już dał do zrozumienia niejednokrotnie. Widać to również wyraźnie po tym co świadczą obecnie. Tak jak zresztą piszą – czekają NADAL na zbawienie!

 53. guguś jeszcze nie tak dawno bo w czerwcu Kubik opublikował podcast na YT co prawda nie widać jego twarzy ale słychać ten charakterystyczny głos i akcent. Tak że Twoja teoria o zabiciu Kubika jest raczej mocno przesadzona. Poza tym kto i po co miałby go zabijać? Przecież on żadnym wpływowym ludziom czy organizacjom nie może zaszkodzić, zwiódł pewną grupę ludzi i ot całe jego “dzieło”. Zgodzić się mogę natomiast że jest prowadzony przez jakiegoś złego ducha, opętany, lub też od samego początku prowadzi działalność nastawioną na zwiedzenie, a to już całkowicie wykluczałoby Twoją hipotezę.

 54. Mam taki wers z Apokalipsy 1 w przekładzie H Kubika.

  „(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.”

  Proszę porównać ten wers z innymi przekładami i zapoznać się z całym rozdziałem.
  Proszę się zastanowić kto wypowiada te słowa, czy są to słowa Boga Ojca? Czy Pana Jezusa?
  Kto ma przyjść ponownie, kogo chrześcijanie oczekują?

  1. Waldek rozumie, że to tendencyjne pytanie na naszym blogu? 🙂
   Tu wszyscy rozumiemy, że to przemowa nasze Zbawiciela – Chrystusa.
   Oczywiście nie jest to oczywiste dla wszystkich (spoza bloga już), bo przecież Obserwator dał swój popis “logiczności” – i w dodatku tej “najinteligentniejszej na świecie” – i o ojca TYLKO mu chodzi…
   Tylko po jego wypowiedziach i zmienianiu swojego stanowiska niczym kameleon nie możemy kompletnie stwierdzić iż ma na myśli Boga Ojca – Prawdy i Sprawiedliwej Uczciwości – a jedynie ojca KŁAMSTWA.
   Mamy wszystkie możliwe zrzuty biblii mesjańskiej w wydaniu Henryka Kubika. Była OCZYSZCZONA z fałszerstw masoretów ale pan redaktor Kubik doszedł do wniosku, że musi jeszcze oczyścić ją z “FAŁSZERSTW KUBIKOWYCH” co skutecznie robi ponieważ “oczyścił” Izajasza z Boga Mocnego, Odwiecznego Ojca…
   Redaktorku Henryku jeszcze sporo pracy przed tobą bo tyle tam jet jeszcze “fałszerstw Kubikowych”, że nie może tak przecież być, żebyś wprowadzał w błąd czytelników TWOJEJ biblii, że Chrystus jest Bogiem…
   Tylko tak się zastanawiam, jeśli oczyścisz z tych fałszerstw to nie zostanie Tobie raczej nic z Nowego Testamentu i będziesz w końcu tylko mógł pisać do Twoich braci w wierze – STAROTESTAMENTALNYCH RABINÓW!
   Cieszy mnie to, że przyznałeś się, że nie powinniśmy Ciebie nazywać Chrześcijanami – przynajmniej prawdziwi Chrześcijanie – naśladowcy Chrystusa nie będą mieć kompletnie żadnego odniesienia aby czytać twoje FARYZEJSKIE WYWODY. (Co na całe szczęście się dzieje!!!)

 55. !!! WAŻNA AKTUALIZACJA !!!
  Przed chwilką dodałem na końcu artykułu bardzo ważną aktualizację.
  Koniecznie zapraszam do przeczytania.
  Życzę spokojnej nocy.

 56. Wchodzący na stronę zbawienie.com i panjezusjedynadroga.pl szukający prawdy byliby zdumieni nie mówiąc już ile czasu zajęłoby im czytanie wszystkich artykułów!
  Nadmienię jeszcze http://www.detektyw.pl Wszyscy znamy się z tych stron i wszystko zapoczątkował Henryk! Co się zatem porobiło?……………..Detektyw ma dystans do Heńka i do Ciebie Rafale a wielu tam wchodzi i swobodnie rozmawia a między wami jest wojna!!!.
  Blogi Henryka idą swym torem w poszukiwaniu ziemskich spraw, zaś Twoje poszły radykalnie w stronę Boga ! Ty i Henryk jesteście ludźmi przebaczcie sobie nawzajem zawczasu!!! Pamiętajmy przebaczajmy póki żyjemy!!
  Henryk Pogubił się w tym świecie szatana lecz to moja ocena nic nie znacząca …
  Chciałbym poruszyć temat bajek dla dzieci, dobranocka jak wiesz i do spania
  Teraz są modne kucyki pony a ja mam pytania
  1 Dlaczego te postacie ciągle krzyczą i są agresywne?
  2 Dlaczego są tam tylko głosy kobiet?
  3 Dlaczego te postacie mają takie duże oczy?
  Moja córka zakochała się w tym i żona też
  Szczególnie pytam do mam kochających swe dzieci
  Smutny tata

  1. Michale – to nie jest wojna pomiędzy mną a Henrykiem a pomiędzy PRAWDĄ a KŁAMSTWEM!
   To nie jest żadna PERSONALNA bitwa tak jak to starają się na siłę ukazać “zbawienni” i za wszelką cenę zniżyć ów WOJNĘ do personalnych przepychanek.
   Do momentu, gdy Henryk nie zaatakował JAWNIE Słowa Bożego – milczałem!
   Ale zdecydowanie POSZLI ZA DALEKO i nie mogę stać biernie i patrzeć jak Nasz BÓG jest PONIŻANY i jak zmieniana jest Jego Ewangelia!
   Kto by stanął w Jego obronie i przede wszystkim bronił Prawdy by ukazać jak bardzo niebezpieczne nauki głosi obecnie Henryk ze swoimi podopiecznymi??
   My na blogu podjęliśmy właśnie się tego zadania by stanąć TWARDO przy Prawdzie i nie pozwolić by Ją poniżano.
   Sam zauważyłeś DOPIERO po tym artykule jak BARDZO jego świadectwo wiary się zmieniło. Wcześniej kompletnie tego nie zauważałeś – dopiero gdy zestawiliśmy DOBITNE DOWODY jak kiedyś świadczył a jak OBECNIE – przekonałeś się.
   A ilu ludzi jest takich jak Ty, którzy kiedyś/NADAL nie dostrzegają tej HEREZYJNEJ przemiany?? Z PEWNOŚCIĄ TYSIĄCE!
   Nie mogę stać biernie gdy chodzi o JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH ZWIEDZEŃ jakiego świadkami NIEWĄTPLIWIE jesteśmy. To nie jest jakiś brukowiec – i dobrze o tym wiemy, gdyż sami utożsamialiśmy się z witrynami Henryka.
   Jeśli nie staniemy do obrony PRAWDY to kto stanie????
   Księża lub pastorzy????
   Oni mają to gdzieś i tylko cieszą się bo przecież sami służą TEJ SAMEJ AGENDZIE!
   Chrystus wymaga od nas byśmy Go bronili – i przede wszystkim głosili Jego Ewangelię.
   A naszą bronią jest Słowo Boże, przed którego ŚWIATŁEM, ciemność ucieka! Tak dokładnie się zachowuje Henryk, który udaje, że pewne pytania NIE ZOSTAŁY ZADANE…
   Nie tędy droga, gdzie żongluje się Słowem Bożym i w faryzejski sposób odwraca znaczenie!

   Co do kucyków. Niestety tak już zbudowany jest ten ZMATERIALIZOWANY świat aby dzieciom od małego zaszczepić POŻĄDLIWOŚĆ dóbr tego świata. Przy tym niestety indoktrynuje się i naprawdę musi nad tym czuwać rodzicielska opieka. Im dalej zabrnęła miłość do pewnych rzeczy tym trudniej i dłużej od tego uwolnić dziecko. Ale nie ma rzeczy niemożliwych dla Boga i jeśli będziesz prosił G – to z pewnością pomoże Twojej rodzinie. Co nie znaczy, że dużo pracy Ciebie i Żony nie będzie to kosztowało.
   Pozdrawiam

 57. Witam Tak Rafale to się zgadza, że bronisz Prawdy i jak też to robię. Należy zauważyć iż to nie wystarcza gdyż ludzie oceniają na swój sposób i kto w temacie nie jest to nie rozumie co się dzieje i kto wchodzi na blogi jako nowy potencjalny wyznawca Zbawiciela będzie widzał że się kłócicie. Ja jakbym wszedł jako nowy to widziałbym, że robi się targowisko z Boga! Wątpliwość że Chrystus jest Bogiem w ciele ludzkim to ewidentny podszept samego przeciwnika Boga który się zowie szatanem tak jak powiedział w edenie do Ewy “czy na pewno Bóg powiedział, że…” Wiem, że z Prawdą nie ma kompromisu ale co z przebaczeniem? nawet tym co czynią zło? Przebaczenie to przecież nie jest tolerancją czy akceptacją zła….Przebaczenie to uwolnienie od wpływu zła tak mi się wydaje.

  1. Michał chyba mylisz pojęcia – za co mam mu przebaczać?
   Przecież MI NIC złego nie zrobił/zrobili. To NIE jest personalna walka więc jak mogę przebaczyć skoro NIE mnie PONIŻA?
   Jedynie co robię/robimy to walczymy O PRAWDĘ – dokładnie tak jak to robili Apostołowie czego mamy dowód wyraźny w listach Jana i Judy; nie wspominając o świadectwie samego Chrystusa, które daje o Kościele w Efezie.
   Mam nadzieje, że w końcu to zrozumiesz 🙂
   3maj się 🙂

 58. Sprostowanie do dwóch komentarzy, miałem mierny z polskiego:) mam coś na myśli lecz czasem nie umiem napisać lub dane słowo czy definicja nie panuje jako jednoznaczne. Jeśli każdy by posługiwał się jednym słownikiem nie żależnie jakim i znał każdą definicję np. słowo “życie” co daję jako przykład trudny to wszyscy byśmy się rozumieli bo była to definicja “absolutna” czyli pewna “pewnik, aksjomat Dogmat” nie podlegająca nawet dyskusji. Przykładami wyjściowymi są w matematyce są: punkt, prosta… założenia tzw Euklidesa i nikt z nimi nie dyskutuje aczkolwiek potem pojawiło się wiele dotyczących chociażby przestrzeni 3 wymiarowej ( Euklidesowej najbardziej nam bliska) i wielowymiarowej ( dla nas ludzi abstrakcja). Punkt czy jest czymś pewnym umownym i jest językiem uniwersalnym i każdy kto chce poznać matematykę to porozumie się na całym świecie!:) Konkluzja taka jeśli przyjmiesz matematykę i umowne znaki jako prawdę i dogmat oraz pewne prawa fizyki to jesteś wiarygodny i właściwie o tych faktach nikt nie dyskutuje bo oczywistą rzeczą jest że punkt to punkt i prosta to prosta i jak spadniesz z 10 piętra to się zabijesz:). Wobec powyższego rozważa się temat najważniejszy Dogmat czy Bóg jest Bogiem to tak jak rozważać o matematyce i o tym czy jak położysz się na betonie i przejedzie walec po tobie to będę żył czy nie? 🙂

 59. Mnie w tej wypowiedzi p.Henryka najbardziej zdziwiło to zdanie:
  “…Bez przykazań nie ma grzechu ponieważ nie nastąpiło złamanie Prawa Bożego!…”.

  To jest nauka Pawła w czystej postaci!
  “Cóż więc powiemy? Czy Prawo jest grzechem? Żadną miarą! Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj! Z przykazania tego czerpiąc podnietę, grzech wzbudził we mnie wszelakie pożądanie. Bo gdy nie ma Prawa, grzech jest w stanie śmierci.” Rz.7:7-9.
  Także poniekąd z jego wypowiedzi robi się powoli “kwadratura koła”. Kilka dni temu odrzuca NT, ale zaczyna przywracać “ewangelię pawłową”.
  Reasumując błądzić jest rzeczą ludzką, ale żeby rozwiać wątpliwości czytelników p.Henryk powinien jasno i wyraźnie określić kiedy i w jakich tematach się pomylił.

  Rafał do Ciebie też mam prośbę. Jak opowiadasz na komentarze osób (szczególnie tych z forum zbawienie) to staraj się bardziej panować nad emocjami, bo wtedy czytelnicy skupią się na meritum sprawy, a nie na różnych epitetach. A powiem szczerze, że jak piszesz bardziej spokojnie to przekaz jest mocniejszy, przynajmniej dla mnie.
  Pozdrawiam

  1. Cześć ona, jeśli Henryk miałby się przyznać w czym się pomylił to tak naprawdę musiałby powiedzieć, że WE WSZYSTKIM na czym polegał i świadczył przez ŁADNYCH PARE LAT. Niestety taka jest prawda co ten artykuł dobitnie ukazuje.

   Ona naprawdę staram się panować nad emocjami 🙂 Czasem faktycznie ciężko mi to ukryć ale JESTEM PEWNY, że nie walczymy tylko z osobą o imieniu “Henryk Kubik”. Może dłuższy czas temu mogłem się wahać, lecz to czego jesteśmy świadkami to bynajmniej nie jest już”ludzkim błądzeniem”. Do tego stopnia posuwa się “naśladowca Chrystusa” Henryk, że pisze, że TO JA nazywam bydłem ludzi… (!!!) Także jeśli Was troszkę rażą epitety to przepraszam lecz piszę to szczerze i żadnych ich NIE cofnąć ponieważ ONI są FAŁSZYWYMI nauczycielami, ANTYCHRYSTAMI i Zwodzicielami, którzy Prawdy NIE mówią. I biorę PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za nie, wiedząc doskonale że z każdego słowa będzie mnie sądził Sprawiedliwy Sędzia -Chrystus – mój BÓG i Zbawiciel.

   Ale postaram się tak pisać by jak najlepiej przekazać Wam to co w danej chwili będę chciał – oczywiście trzymając się TEGO SAMEGO FUNDAMENTU – Chrystusa.
   Pozdrawiam z pracy i jadę dalej 🙂

 60. Septuaginta Brentona, nawet podkreśla że

  Daniel 7:13 I beheld in the night vision, and, lo, one coming with the clouds of heaven as the Son of man, and he came on to the Ancient of days, and was brought near to him.
  Daniel 7:14 And to him was given the dominion, and the honour, and the kingdom; and all nations, tribes, and languages, shall serve him: his dominion is an everlasting dominion, which SHALL NOT PASS AWAY, and his kingdom shall not be destroyed.

  Czyli Jego (Chrystusa) wieczna władza nie będzie nigdy ODDANA. Czy zatem Pan Kubik obali również Septuagintę Brentona?

 61. @ Rafał Kudrański
  Chcę wyjaśnić taka sprawę, otóż w kilku wypowiedziach odniosłeś się do moich wpisów natomiast z mojej strony nie było odzewu, mogło to wyglądać na niegrzeczność lub zarozumialstwo z mojej strony.
  Nic takiego z mojej strony nie miało miejsca, po prostu uznałem twoje wpisy za zgodne z moim i niebyło potrzeby ich komentowania.
  Muszę ciebie pochwalić za „zdrową” postawę w omawianych tematach. Widać, że jesteś „zdrowy” skoro zareagowałeś tak stanowczo na chore nauki i zablokowałeś ich rozszerzanie się na innych.
  Bardzo dobrze o tobie świadczy, że nie jesteś „letni” tylko musisz zapanować nad językiem – za ostry moim zdaniem. Stosując tak ostry język dajesz oręż do ręki dla swoich oponentów.
  Natomiast co się odnosi do komentatorów na forum zbawienie to zaważyłem, że niektórzy zostali już zarażeni a niektórzy walczą z choroba, dla tych co walczą z choroba mam taki cytat z Apokalipsy Jana 3 pod rozwagę:

  „(15) Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust.”

  1. Waldek bynajmniej ja nie odbierałem tak Twojego “milczenia” – ponoć milczenie jest oznaką zgody 🙂
   Dziękuję za miłe słowa i rozumie, że czasem moje słowa mogą brzmieć za ostro. Piszę wszystko szczerze i stąd czasem za dużo w nich emocji… 🙂 Ale postaram się bardziej kontrolować 🙂
   Co do “pożywki” dla NASZYCH oponentów – oni wszystko wykorzystują i tak, nawet coś co NIGDY nie miało miejsca – jak chociażby, że nawałem ludzi BYDŁEM. Co oczywiście tu wiemy, że to HENRYK nazwał tak ludzi – a dokładnie “bezwartościowe dziwki, szmaty”…
   Widać, że chcą za wszelką cenę NAS zdyskredytować – a piszą tylko o mnie żeby inni pomyśleli, że tylko jakiś “jeden” stanął przeciwko NIM. A przecież OFICJALNIE bloga tworzymy w PIĘĆ osób. Ale oni doskonale wiedzą co robią.
   Choć to na marne i tak bo PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY.
   3maj się 🙂

 62. W moim wcześniejszym wpisie wypowiedziałem takie słowa:
  „Musisz dać się zabić niż miałbyś/miałabyś kogokolwiek zabić tak jak to pokazał nam Pan Jezus.
  Argumenty typu, że zgwałcą żonę lub córkę świadczą tylko o tym, że ludzie którzy podpierają się tymi „argumentami” nie ufają Panu Bogu i chcą sami wyrównać krzywdy ignorując Boga.
  Jak będziesz ufał/ufała Pan Bogu to nie będziesz musiał przechodzić takich prób. Stwórca nie dopuści do takiej sytuacji żebyś musiał zabijać ludzi.”
  Powyższych słów nie poparłem, żadnym wersem co może dla niektórych wydać się tylko takim pisaniem „waldka s” dlatego w tym wpisie chcę powyższe poprzeć jednym wersem są i inne ale myślę, że jeden wystarczy w myśl, że „mądrej głowie wystarczy po jednym słowie”.
  W Apokalipsie Jana 3 mamy taki wers który mówi o zaufaniu do Pana Boga:

  „(10) Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi.”

  Z tego wersu wynika, że każdy kto przestrzega nakazów Bożych będzie zachowany od prób!!!
  Dla mnie jest to jak najbardziej logiczne i nie muszę wierzyć w „ciemno” że tak będzie, po prostu logika mi to podpowiada, że tak musi być.
  Ponieważ człowiek który jest Bogobojny jest zarazem wierzącym i przestrzegającym Bożego prawa a co za tym idzie takim człowiekiem opiekuję się Duch Boży który pomaga podejmować właściwe decyzje i w ten sposób koło się zamyka, jest to „perpetuum mobile” umożliwiające osiągnięcie życia wiecznego.
  Pan Bóg dba o swoje dzieci które go kochają, dlatego należy zaufać w wszystkich dziedzinach życia Stwórcy. Powtórzę jeszcze raz, że kto chce zabijać innych ludzi w odwecie lub samoobronie ten nie zaufał Panu Bogu. Ten krąg szaleństwa w zabijaniu i odwecie musi zostać przerwany, mają to zrobić ci co chcą mówić o sobie, że są naśladowcami Pana Jezusa.

 63. Szczęść Boże.

  Ja podsumuję krótko Henryka:

  1. Wpierw zmienił imię Naszego Zbawiciela
  2. Następnie doszukał się w znaku krzyża – odwróconego krzyża
  3. Potem stwierdził z Słowianie są zaginionym pokoleniem Izraela
  4. Teraz twierdzi, że Jezus Chrystus nie jest Bogiem.

  Ludzie w co wy się tu jeszcze bawicie? Jakie macie jeszcze wątpliwości kim jest ten człowiek?
  Czego trzeba więcej?

  Henryk to wilk w owczej skórze.

  Chwała Naszemu Zbawicielowi i Bogu – Jezusowi Chrystusowi.

  1. Witaj,
   Ad.1
   Co do imienia to racja, że miał już ich kilka co można nawet wywnioskować z tego artykułu. Ale to nie jest aż tak znaczące ponieważ naprawdę nie ma to takiego znaczenia. Tym bardziej, że Chrystus jest po grecku tytułowany jako KYRIOS – odnośnik do Boga/Pana.
   Ad.2
   W znaku krzyża, czyniąc go jak to po katolicku zostaliśmy nauczeni – nie trudno się nie zgodzić z tym. Wystarczy stanąć przed lustrem i sprawdzić samemu. Ewidentnie czyni się znak krzyża do góry nogami. Pomijając już fakt, że znak krzyża/solarny był od wieków przed Chrystusem uznawany jako symbol boga “jutrzenki”. Napisałem obszerny artykuł na temat krzyża https://panjezusjedynadroga.pl/krzyz-symbol-szatana/
   Ad3.
   Z tymi Słowianami jest coś na rzeczy niewątpliwie – aczkolwiek to nie jest powód by np odrzucać Henryka informacje.
   Ad.4
   TO JEST WŁAŚNIE NAJWAŻNIEJSZY POWÓD ABY UCIEKAĆ STAMTĄD! I pochodne nauki które odrzucają ofiarę Chrystusa a wracająca do Starego Przymierza. TU JEST WIELKI PROBLEM.
   I dlatego stanęliśmy do walki o Prawdę i aby ostrzec ludzi przez fałszywymi naukami – jakże niebezpiecznymi.

   Pozdrawiam

 64. HK47

  “Mutu… nie podlizuj się, bo cię zwiodę, i do piekła pójdziesz! Surprised

  To taki niewinny żarcik!”

  Znam te zagrywy…to wlasnie jest w formie zartu powiedziana prawda prosto w oczy jego ofierze.
  Na takiej samej zasadzie dziala psychomanipulacja w telewizji ,obrocic prawde w zart ,aby dane zdanie czy temat na przyszlosc wzbudzal smiech ,czyli obnizenie powagi sytuacji ,wskutek czego ktos nie bierze tej prawdy na powaznie i pierwszym odruchem pozniej jest negacja czy tez smiech -prawda nie dociera wtedy do swiadomosci ofiary.
  Ataki z kazdej strony od szatana głownie na podswiadomosc.
  No ale coz pozostało HK tylko negacja i zagadywanki czy przylepianie roznych łatek

  Bo niestety ale ludzie poznali prawde ,a HK to bardzo dobrze widzi ,a ze nie umie odpowiedziec na pytanie…bo jest zagiety na kazdym kroku

  Jest to identyko z ta sytuacją

  https://www.youtube.com/watch?v=62o7rS_T89w

  Identyko podejscie jak ten tusk

 65. Witam wszystkich serdecznie, Uważam że nie za ostro jedziecie tak to widzę
  Wspaniale ze bronicie prawdy Bożej i ujawniacie to przed zwiedzeniem innych
  Jeżeli ludzie z forum Henryka nie widzą tego co on wcześniej głosił i w co wierzył to tym bardziej nie zrozumieją istoty Jezusa że jest Bogiem Królem Królów Panem Panów
  To co zrobił Henryk jak pozmieniał te artykuły to jest nie wiarygodne że tak odszedł od Ewangelii Chrystusa
  Kiedyś tak pięknie głosił nauki Chrystusa widać było ze go Duch Święty prowadzi takie było wrażenie natomiast teraz to nie wiem duch antychrysta go prowadzi tak to wygląda
  Bardzo ładnie to ukazaliście i dobitnie zgodnie ze słowem Bożym ze Jezus jest Bogiem
  Nie wiem jak można myśleć inaczej jeżeli pokazane są takie dowody
  Oby nasz Bóg Wspaniały zawrócił z tej nie właściwej drogi tych wszystkich ludzi którzy są zwiedzeni i tych co błądzą
  Pozdrawiam.

 66. Witaj Sylwia,
  miło, że jesteś 🙂 kolejną osobą, która stoi po stronie naszego Kochanego Zbawiciela.
  Fajnie zobaczyć, ze ktoś trzeźwo myślący dostrzega tak ogromne zwiedzenie nad jakim zawzięcie pracuje pewien gość, mieniący się wspaniałym zrozumieniem Pisma.

  Pozdrawiam Cię 🙂

 67. Ciekawe i dziwne są różne teksty pana Kubika jak chociażby że Erazm miał drukować swą Biblię u Gutenberga i zamieszcza poniżej skan Biblii Gutenberga. No cóż Erazm musiał wcześnie zacząć bo jak miał 2 lata to już Gutenberg nie żył. Poza tym słyszałem o interlinearnym wydaniu Erazma, ale no cóż nie było tam wulgaty a jedynie tekst grecki tłumaczony na łacinę który miał pokazać jak bardzo różni się od wulgaty. W dodatku to interlinearny gdzie jedna kolumna była po gecku druga po łacinie, natomiast na skanie mamy obie kolumny po łacinie i jest to wulgata.
  znajdziecie te kłamstwa pod koniec tej strony – http://www.zbawienie.com/imie-Zbawiciela.htm
  Ciekawe jest również to, no nie przyszłoby mi do głowy aby robić sobie taki przekaz podprogowy
  http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6154145/16572498.jpg?1447359332
  obejrzyjcie dokładnie https://youtu.be/qdz90Zlez9o?t=8m11s
  Można sobie spowolnić czas klikając na zębatkę

  1. To co pan Henryk nieudolnie próbuje tam tłumaczyć w tym artykule http://www.proroctwa.com/agenci-szaleja.htm jest zapewne dla ludzi znających choć trochę temat obróbki wideo – co najmniej śmieszne.
   Obrobiłem trochę filmów, poznałem kilka programów, ogólnie poznałem chyba ponad 10 z nich. Znam też trochę program Corela, którym posługiwał się pan Henryk tego nieszczególnego dnia.
   Nieważne czy obrazek był wcześniej w innym projekcie czy nie. Wklejony do filmu z automatu dostaje czas wyświetlenia kilka sekund jakieś 4-7 sekund w zależności od oprogramowania.
   Aby można było zmniejszyć czas wyświetlania do 1/24 sekundy jak podaje w wyjaśnieniu pan Henryk (mniej niż jedna klatka w DVD) musiał zrobić to ręcznie, czyli wpisać ręcznie czas wyświetlania. Bardzo mało prawdopodobne aby udało mu się to przesuwając myszką (przy takim “oddaleniu” w jakim mówi że pracował)
   Jeśli dodamy do tego że udało mu się całkowicie niezauważalnie zrobić obrazek ten w trybie PiP (Picture in Picture – obraz w obrazie) to mamy już taką niesamowita ilość kombinacji nie tak bardzo odległą jak w przypadku powstania życia w zupie i ewoluowania do formy człowieka. A chyba nie wierzymy w teorię ewolucji

 68. Cześć,

  Wszystkich sympatyków Henrego Kubika zapraszam na audycję Godzinki w radiu Enklawa w każdą środę o 20:30.

  Można zadzwonić przez Skypa bądź przez telefon i pogadać o najistotniejszych dla was tematach spiskowych.

  W końcu jest możliwość pokazania sporej grupie odbiorców i to na żywo waszego zrozumienia świata bez ukrywania się za kurtyną forów i postów.

  Jest też możliwość przekonać się ilu z was rzeczywiście ma odwagę rozmawiać na temat głoszonych przez was idei – w rzeczywistym czasie i z rzeczywistymi ludźmi; mając oczywiście solidne dowody historyczne ku poparciu swoich tez.

  Proszę o przekazanie tej wiadomości na forum pana Kubika.

  w w w . e n k l a w a . n e t

  każda środa 20:00

  Do usłyszenia głosiciele!

  1. Cześć Albert,
   sympatycy Henryka przeczytają tą wiadomość bo do nas wchodzą.
   Natomiast my NIE jesteśmy jego sympatykami ponieważ musielibyśmy być PRZECIWNIKAMI Słowa Bożego, które od dłuższego czasu Henryk powalił na ziemię, głosząc KŁAMSTWA i FAŁSZYWE nauki – kompletne przeciwieństwo czego PRZEZ LATA nauczał.
   Z miłą chęcią bym wziął udział w dyskusji ale we środy akurat w tych godzinach ( w Anglii godzina jest przestawiona wcześniej o 1h) prowadzę trening dla dzieci i niestety nie mam jak.
   A w sumie może i lepiej bo nurt, który Martin “tworzy” nie jest do końca moim ulubionym… 🙂
   (ps. proszę nie pytać czemu itp, tu w komentarzach bo temat jest poświęcony Henrykowi – a jak coś, proszę pisać na e-mail 🙂 )
   Pozdrawiam 🙂

 69. Następny wers w przekładzie pana Kubika zaświadczający o Boskości Pana Jezusa.

  „(20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Isusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.” 1 Jana 5.

  1. Waldek, Henryk jest po prostu “logicznym ABSURDEM” z jego oczyszczoną wersją biblii z masoretów. Jest o wiele więcej dowodów tego typu i jeszcze sporo musi “oczyścić” ale to już z jego własnych “FAŁSZERSTW”… Ale najważniejsze jest to, że przecież jest JEDNYM z M I L I A R D A, którego Bóg wybrał by był jego SZCZERYM, PEŁNYM LOGICZNEJ MĄDROŚCI “posłańcem”… Im więcej pisze tym bardziej się POGRĄŻA – czy on uważa ludzi za IDIOTÓW, że łykną te jego PRZYSIĘGANIE i SAMOUWIELBIENIE własnego EGO “PROROCZEGO”??????????

   1. Rafcio, popełniłeś ogromną pomyłkę, nie obrażaj pana Kubika, przecież on jest jedynym z SIEDMIU MILIARDÓW, no nie umniejszaj mu jego wyjątkowości. 🙂 🙂 🙂

    1. Basia no masz rację, ale jak widać kompletnie ciężko się połapać jakie jest stanowisko tego Pana. Przecież nie tak dawno pisał, że jest JEDYNĄ osobą na świecie, którą Bóg obdarzył takim wielkim przywilejem. Teraz pisze, że wśród miliarda -polsko i angielskojęzycznych ludzi – hmm po prostu głowa mała jaką “WIERZYTELNOŚĆ” buduje Henryk wokół własnej osoby…

     A to co napisał wczoraj po prostu jest CZYSTĄ LUCYFERIAŃSKĄ AGENDĄ, przed którą ostrzegamy od dłuższego czasu: (oryginał wypowiedzi: http://zbawienie.forumotion.com/t121p135-czy-jezus-jest-bogiem)

     1. Czy musimy służyć Bogu?

     Nie ma na to przymusu i przykazania i nie od tego zależy zbawienie. Zbawienie zależy od naszego traktowania innych oraz od wypełniania Przykazań i w miarę możliwości stosowania się do Prawa Tory. Ofiary nas nie obowiązują ponieważ nie ma świątyni, oraz ostateczną ofiarę za nasze grzechy poniósł Syn Boży.

     Pewne prawa, jak zabijanie czarownic za służenie demonom – ten sąd należy pozostawić Bogu oraz wyznaczonym przez niego sługom. W przeszłości tacy sędziowie istnieli ale dzisiaj ich nie ma!

     Ale mamy inne prawa, jak współżycie małżeńskie podczas okresu – kategoryczny zakaz. Nakaz świętowanie sabatu czy zakaz jedzenia mięsa wieprzowego uważany przez Stworzyciela za mięso nieczyste.

     Nawet próby stosowania się do tych praw już będą przez Boga odebrane jako pozytywny znak i chęć życia w Jego Królestwie oraz pod Jego Prawem.

     Nakaz dziewictwa! Pomyślał ktoś o tym? :-)”

     Drodzy Czytelnicy przecież to jest JAWNY SZATANIZM!
     Henryk Kubik – ANTYCHRYST – na zadane przez siebie pytanie: “Czy musimy służyć Bogu?” poucza, że…

     “Nie ma na to przymusu i przykazania i nie od tego zależy zbawienie.”

     WOW!!!! Aż nie mogę uwierzyć co ten ZWODZICIEL pisze! Jestem w szoku jak bardzo się ujawnia a co najsmutniejsze – niektórzy z forumowiczów dalej “przyklaskują” mu i tworzą z tym Antychrystem wspólnotę.

     Czyli Drodzy Czytelnicy – ten człowiek z “darem od samego Boga” zaświadcza, że tak naprawdę NIE musicie służyć Bogu i jesli tego nie będziecie robić to nie martwcie się – nie ma to wpływu na Wasze zbawienie (!!!!!).
     Ale oczywiście z wcześniejszych jego faryzejskich wywodów można byłoby wywnioskować, że MUSIMY służyć Bogu – ale tylko ojcu – celowo z małej bo ma na myśli swojego ojca ale KŁAMSTWA – którym to Henryk WSPANIALE się umie posługiwać.

     Także możecie nawet nie mieszać Boga w Wasze zbawienie a i.. to Wam nie zaszkodzi… (!!!)

     A co Wam może zaszkodzić w takim razie?

     Według tego męża bożego – współżycie małżeńskie podczas okresu. (!!!!!)
     WOW! To drodzy nie przejmujmy się służeniu Bogu ale naprawdę MUSICIE latać z “kalendarzykiem” aby czasem nie trafić na dni płodne swojej małżonki.
     I to jest dla tego antychrysta “KATEGORYCZNY ZAKAZ” (!!!)

     Przesłanie całego tego wpisu jest LUCYFERIAŃSKĄ EKUMENIĄ, gdzie ateista – zaprzeczający, że Bóg w ogóle istnieje i niejednokrotnie ośmieszający i poniżający Stwórcę – który będzie dobry dla drugiego człowieka , po prostu będzie zbawiony a chrześcijanin który codziennie rozważa Pismo i chwali Boga i rozgłasza Jego Słowo Boże, tym samym Mu służąc a współżyjący chociażby co jakiś czas z żoną na początku czy pod koniec okresu – będzie miał problem zapewne bo łamie “KATEGORYCZNY ZAKAZ” Prawa Bożego. Dokładnie tak należy odbierać te jego nauki OD DŁUŻSZEGO CZASU.
     I to Prawa które rzekomo dla Niego obowiązuje – ale oczywiście nie w jasnej formie jak kiedyś tylko WYBIÓRCZEJ – wybieraj co Ci pasuje w tym okresie akurat – a jak masz wątpliwości to czytaj jego nauki lub skontaktuj się z nim to z pewnością pomoże Ci bo przecież ma “specjalną łaskę od boga”… Nawet rabini starotestamentalni nie mają jej bo przecież on jest JEDYNYM NA ŚWIECIE “WYBRAŃCEM” bOGA…

     Po prostu P R Z E R A Ż A J Ą C E jest to co ten człowiek pisze!

     1. W dodatku zauważmy Że Chrystus nie jest potrzebny do Kubikowego zbawienia. Jedynie jako ofiara. A tak niedawno pan (ślepy) Obserwator zarzekał się i dawał swe życie za to że tak nie jest i ba jeśli mnie pamięć nie myli – nie będzie. Czy trzeba dalej słuchać tych wyznawców tory A zapewne interpretacji Talmudowskiej, by wiedzieć dokąd prowadzą?

     2. Tak Andrzej, my to wiemy doskonale i cieszę się, że coraz więcej ludzi dostrzega to.

      Chrystus u tego ZDRAJCY Boga jest niczym pusty slogan na billboardzie politycznego banera “Pokój i bezpieczeństwo”.
      Tak samo na hasełko “Chrystus/Syn Boży” powołuje się Henryk i jego elitarni Antychryści – niczym polski Szogun gdy wygłaszał na wiecach przedwyborczych swoje hasełko “Pokój i bezpieczeństwo”.
      Chrystus u zbawiennych jest sprzedawany jak kiełbasa wyborcza – czyli tylko wtedy gdy trzeba i jeszcze tak “przyrządzony” aby pasował do ideologii Starotestamentalnego Prawa.

      Ale czemu mamy się dziwić, że Chrystus jest kompletnie IGNOROWANY skoro nawet NIE trzeba służyć Bogu a KATEGORYCZNIE NIE należy współżyć z małżonką podczas okresu aby… dostąpić zbawienia…

      N O K O M E N T S …

 70. ******* BARDZO WAŻNE *******

  Zapraszamy Was koniecznie na świetny artykuł Radtrapa, który ukazuje również jak Henryk i jego elita wprowadzają CELOWO w WIELKIE ZWIEDZENIE.
  Koniecznie zapoznajcie się również z komentarzami w których Basia i “inni” ukazują Prawdę, a tym samym FAŁSZ i KŁAMSTWA Henryka, który powołuje się, że “otrzymał je” od samego Boga – i to należy wspomnieć – JAKO JEDYNY człowiek na świecie…

  https://radtrap.wordpress.com/2015/11/25/bestia-i-iii-wojna-swiatowa-tylko-dla-orlow-czesc-2/

  N I E S A M O W I T Y artykuł!!

  Ps. również zapoznajcie sięz wcześniejszym, który również ukazuje istotne sprawy: https://radtrap.wordpress.com/2014/08/29/inwazja-goga-i-magoga/

 71. na forum u “naszych” orłów i “nie tylko” , pojawił się temat właśnie odnośnie tego artykułu. Szczerze powiedziawszy zaskoczyło mnie to że się znalazł… ale za ten fakt z tego co widać Henryk “USUNĄŁ” użytkownika Poznanie Prawdy.
  Do tego stopnia nie spodobało się ten temat, że Henryk nawet tak podsumował Poznanie “ty nie jesteś zbyt inteligentny i tego nie chcesz widzieć” .

  Tutaj link bezpośrednio do tego tematu bo już zaczynają się FARYZEJSKIE wywody…
  http://zbawienie.forumotion.com/t135-problemy-z-ezechielem

  Zwróćmy uwagę, że Henryk kompletnie nie odniósł się do omawianych spraw w artykule jak i istotnych w komentarzach – kompletna ignorancja.
  Ale co ma powiedzieć skoro już pewnie anulowane są rezerwacje na wycieczkę na pustynię…
  Henryk pokazał w swoim komentarzu swoją “najlepszą” cechę: ABSURDALNOŚĆ.
  Pisze już na wstępie O NAS:

  “Ludzie ci podważają wszystko.

  Stary Testament – Nowy Testament, Chrystusa w całości lub w części. ”

  I to pisze jeszcze o Radtrapa blogu który stoi nawet w obronie Pawła!
  Cóż za hipokryzja!
  Nawet o nas ten SYN DIABŁA nie powinien pisać że wszystko podważamy bo sam podważa oficjalnie nawet Jana, WSZYSTKIE LISTY i można powiedzieć, że Objawienie też bo zrobił z Niej CYRK – by dostosować do… Ezechiela…

  Oczywiście Henryk również używa swojej częstej taktyki – czyli MANIPULOWANIE KOMPLETNĄ NIEPRAWDĄ.
  Pisze jakby mi nie przeszkadzał Brainbraiker i nie zwalczał go a przecież NIEJEDNOKROTNIE pisałem, że jest Heretykiem i dałem do zrozumienia, że jest również jak Henryk SYNEM DIABŁA.
  Ale ten manipulant musi oczerniać WSZYSTKIMI możliwymi sposobami aby tylko dalej kłamstwa głosić.
  Chyba wiemy jaka nacja jest tak PARSZYWA WE WSZYSTKIM aby tylko SWOJĄ ideologie narzucać…?
  Henryku SYPIE SIĘ wam plan oszukania wybranych na ten DRUGI FAŁSZYWY Izrael i pustynie, co nie???? 🙂

 72. “Czyli pośród Izraelitów nie powinna być stosowana zemsta, jaką znano ze ST.”
  Tak pisze HK ,ale przeciez gdy tak samo myslacy uczony w pismie zadał pytanie Jezusowi ,Jezus opowiedział przypowieść i pokazał że nie tylko Izraelita jest bliznim ,ale nawet Samarytanin ,których nienawidzili żydzi.
  Czyli Henryku pomyłka : bliźnim jest każdy człowiek stworzony na podobieństwo Boże.

  “Z tego wynika, że jeżeli Królestwo będzie na ziemi, mogą być także… żołnierze. Wiadomo z Objawienia, ze 144.000 to współkrólowie i armia Chrystusa.”

  —————————-

  I teraz UWAGA:

  HK juz od dluzszego czasu kreuje model królestwa [b]ożego ,ale nie tego prawdziwego po armagedonie ,tylko takiego na etapie przelewania krwi i że my jestesmy niby Izrealitami i mamy iść i walczyć na wojnie I WŁASNORĘCZNIE JAKO NARÓD WYBRANY IŚĆ I ODBIĆ JEROZOLIME I UCIEKAĆ NA PUSTYNIE AUTEM CZY ŁÓDKĄ TO NIEWAŻNE.
  A ja tylko powiem tyle ,ze jest to Ogromne Zwiedzenie z dużej litery i czegoś takiego nie będzie.
  Mnie sie wydaje ze on ma kontakt z WYSOKO POSTAWIONYMI ludzmi z elity którzy instruują go jak ma sterować zniewolonymi ludźmi ,w razie odpowiednio zainscenizowanej sytuacji ,do której oni dążą ,w taki sposób że wszyscy sie zdumieją skąd on to wiedział i polecą na łeb na szyje ,nie beda wiedzieli nawet kiedy staną sie ofiarami zła.
  Ci biedni nasi bliźni którzy karmią sie tym człowiekiem ,są zniewoleni duchowo do tego stopnia ze słuchają sie go jak wyroczni.

  Istnieje bardzo fajny artykuł ,na temat czy obchodzić np.sabat czy nie?

  http://mieczducha888.blogspot.com/2015/11/dlaczego-dekalog-nie-obowiazuje-sabat.html

 73. A jednak HK przeczytał moj komentarz o armagedonie 🙂
  Wystarczy przeczytac jego ostatni komentarz jako odpowiedz ,ale sie rozpisał…żeby tylko popchnąć tą bzdure która prowadzi do zwiedzenia ,czyli przeinaczenie armagedonu na wersje HK i przygotowanie Polaków do wielkiego zwiedzenia ,ŻEBY ZAGRAĆ NA POLAKÓW DUMIE I AMBICJI W ODPOWIEDNIM CZASIE.

  Tylko HK ukryl jeden wazny szczegół – jaki?

  ŻE BĘDZIE NOWE NIEBO I NOWA ZIEMIA TAK JAK JEST NAPISANE.

  A nie tak jak ŚJ ucza i HK że na gruzach sił szatanskich Bóg sie posłuży niedoskonałymi ludźmi do stworzenia nowego świata…

  Ludzie…tylko prosze nie dajcie sie zwiesc na te wymysły.

  https://www.youtube.com/watch?v=2eic0B1DCDk

 74. Tak guguś, to będzie WIELKIE WYDARZENIE, gdy przyjdzie WIELKI I WSPANIAŁY 🙂
  I będzie się dopiero działo, to nie będzie wyglądało tak łagodnie jak jest ukazane na tym filmiku niestety, ale prawdą jest, że nie będzie człowieka na ziemi, aby tego nie zauważył gdziekolwiek by się znajdował. Jeśli jeszcze ktoś nie przeczytał o okolicznościach jakie będą towarzyszyć temu wydarzeniu to zapraszam na kilka fragmentów z Biblii ku przestrodze : https://panjezusjedynadroga.pl/najwieksze-klamstwo-lukasza-autor-basia/
  Pozdrawiam wszystkich 🙂

 75. Nie wiem jak to wyrazić słowami ale to co dane nam jest przeczytać obecnie na forum “zbawiennym” jest przerażające. Nie będę się odnosił do wypowiedzi wszystkich bo ręcę opadają a chciałbym tylko ukazać “najważniejsze” sprawy – , które w dodatku pochodzą od JEDYNEGO na świecie Henryka Kubika.

  Ta heretyczna “posługa” rozgrywa się w tym linku http://zbawienie.forumotion.com/t98p60-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego

  Pisze on takie nauki według swojego “jedynego” poznania:

  “W Biblii nie ma ani jednego wersetu zabraniającego ratowania komukolwiek życia z bronią w ręku.

  Nie ma także zakazu zabijania.

  Jest zakaz mordu w nieuczciwych celach, jak rabunek, odebranie komuś żony, odebranie komuś władzy czy majątku.”

  Już mogliśmy poznać po części jego rozumowanie II-giego Przykazania naszego Zbawiciela podczas mojego oburzenia do artykułu Cyryla. I w dalszych częściach dalej pokazył jak on to widzi. Ale nie dawał JESZCZE tego typu “insynuacji” jakie teraz pisze. Bynajmniej nie tak otwarcie jak zrobił to w tym wpisie z dzisiaj.

  Już pomijam, że w Słowie Bożym, która ja czytam widzę MASĘ świadectw, łącznie z samym Chrystusem, że NIE można zabijać POD ŻADNYM pozorem.

  Ale ważniejsze w tym co napisał jest to w czym powoli się odkrywa bardziej.

  Henryk już nie dał świadectwa, że “dopuszcza” odebrania życia w bezpośredniej obronie ale należy zwrócić, że tu już poszedł o krok dalej: Teraz podczas “ów obrony” MOŻNA mieć broń w ręku (!!!).

  A skąd to niby mam mieć rzekomo broń w ręku gdyby np napadnięto moją rodzinę??
  Jedynie co to z takich narzędzi twardszych to miałbym telefon – jak zapewne w większości z Was.
  To oczywiście “kolejny krok” ICH w celu “wybielenia” posiadania broni, którą… należy posiadać bo przecież wróg islamski czeka u bram…
  No bo jak? Przecież wiesz, że będą gwałcić Twoją żonę czy córkę gdy “sama się o to prosiła prowokując nie zakrytą piękną buzią” a Ty nie możesz przecież TCHÓRZYĆ lecz byc przygotowanym na jej obronę… Tzn —> zakup “chrześcijańską broń”..

  Mam nadzieję, że dostrzegacie powolne realizowanie “agendy” którą niewątpliwie Henryk posługuje się. Choć przez nas musi to powolniej i ostrożniej robić lecz jak widzimy nie przeszkadza mu to zbytnio…

  Ta cała jego wypowiedz jakże się ma do PIERWSZYCH Chrześcijan, którzy NIGDY nie chwycili za broń broniąc swoich rodzin lecz starali się uciekać by ochronić siebie i ich. Gdy zostali pochwyceni niestety ginęli na arenach w strasznych cierpieniach.
  Czy oni nie byli tego świadom, że ucieczka to zbyt wielkie ryzyko?
  Przecież ich wtedy było jak grzybów po deszczu – ciągle narastając – to czemu nie chwycili za broń…???

  Dla Henryka tchórzliwi GOJE, który nie tylko poszli za naukami “Pawła” ale wręcz byli BAŁWOCHWALCAMI jego “jedynego” boga – tego od Starego Zakonu – który najlepiej wyjaśnia TALMUD.

  Można zauważyć, że dla Henryka Ci pierwsi męczennicy za wiarę w Ewangelię Bożą po prostu mogą nie istnieć bo przecież ważniejsi są Izraelici “Starozakonni”…

  Henryk w swoim talmudycznym faryzejstwie oto taką herezje jeszcze napisał:

  “To, że Chrystus umarł za nasze grzechy, to nie jest zademonstrowanie miłości do nieprzyjaciół!”

  WOW!!

  Czy ktoś o zdrowych zmysłach może to zaakceptować???????????

  To niby świat był przyjacielem Boga????

  To niby Izraelici również byli przyjaciółmi Boga????

  Czy “PRZYJACIEL” składa w hołdzie ofiary innym bożkom????

  Czy “PRZYJACIEL” odwraca się plecami do Świątyni swojego “Przyjaciela” – Boga – by oddawać cześć ciałom niebieskim????

  Czy on uważa nas – GOI – za takich umysłowo upośledzonych, że “łykniemy” ten kwas faryzejski????

  Przecież z tej Henrykowej herezji wynika wynika również to, że Chrystus złożył siebie w ofierze nie za cały świat lecz niby TYLKO za przyjaciół…

  Czy nie należy również tego tak odbierać? Bo czy w jakikolwiek inny sposób można to odbierać??

  Także Drodzy Czytelnicy – nie łudźcie się, że ten czyn Chrystusa był PEŁNIĄ MIŁOŚCI…
  To tylko “skażona puenta” skażonych nauk…

  Jak chcecie się dowiedzieć czym “To” było to należy napisać do Henryka – on pewnie Wam wytłumaczy.
  Ale czy aby tego naprawdę pragniecie…?

  Zresztą czy ktokolwiek, czytający Biblię i określający siebie mianem “Chrześcijanina” powinien z nim mieć COKOLWIEK do czynienia podczas gdy on pisze we wcześniejszym komentarzu takie o to “wspaniałości talmudyczne”:

  “Ktoś publicznie twierdzący, że miłuje Chrystusa to praktycznie hipokryta, który w ten sposób się wywyższa jak faryzeusz przed innymi.

  Nie mówmy jak bardzo kochamy Chrystusa, ale pokażmy jak Go miłujemy!”

  (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

  Tak jak już powyżej napisałem i tutaj macie ponowny dowód – dla tego człowieka najwspanialsi naśladowcy Chrystusa dzięki którym wiara w Chrystusa nadal przetrwała tyle wieków, którzy w heroiczny sposób wyrażając również publicznie swoją miłość i oddanie Bogu – Chrystusowi to… “praktycznie” H I P O K R Y C I”!

  Mało tego – w następnym zdaniu zaświadcza, że nie mamy mówić – UŻYWAĆ SŁÓW Z UST – jak bardzo kochamy Chrystusa lecz UCZYNKAMI pokazać jak Boga miłujemy.
  WOW!

  Dla niego NAJWAŻNIEJSZE są uczynki – a wiara NIE ma znaczenia. Jeśli macie nadal wątpliwości to jeszcze wspomniecie moje i również innych słowa.
  Ten wyznawca “Starotestamentalnych UCZYNKÓW” tak na dobrą sprawę również uderza w głoszenie Słowa Bożego no bo przecież… nie mamy mówić używając do tego SŁOWA lecz mamy uczynki pełnić.
  Nie piszę, że nie mamy czynić dobrych uczynków a wręcz przeciwnie – są one OWOCAMI naszej WIARY. A nie na odwrót! Czy też jak Henryk daje do zrozumienia, że wiara NIE ma znaczenia – a same uczynki.

  Henryku teraz do Ciebie skieruję parę słów – Ja GOJ, Rafał Kudrański.

  Antychryście to Ty jesteś największym hipokrytą. Piszesz jak to należy uczynki pełnić by dostąpić zbawienia a nie świadczyć o swojej miłości do Boga.
  No cóż to zarzucasz “praktycznie” WSZYSTKIM Chrześcijanom!
  A ty co niby robisz????
  Sam cały czas “mówisz” słowem PISANYM jak to kochasz boga – tego swojego, z małej litery!
  Nic o Tobie praktycznie nie wiemy, prócz tego tego że byłeś jehowym (z twojej relacji), to że pracujesz (z twojej relacji) no i że masz w swoim pokoju dobre audio i 3 lub więcej monitorów.
  Ale skoro pracujesz to nie powinno Tobie zostawać wiele czasu w dniu – a przecież sam piszesz – co nie sposób nie zauważyć – że sprawdzasz całe internety, szukasz, badasz, no i piszesz…
  Wiem doskonale ile chociażby na pisaniu schodzi i stąd chciałbym zapytać – czy ty w ogóle możesz mieć czas by robić to CO GŁOSISZ????
  Chodzi mi o te twoje UCZYNKI!
  I bynajmniej mi nie chodzi o to że jadąc z pracy samochodem zrobisz uczynek, że przepuścisz babcię na pasach dla pieszysz.

  TALMUDYCZNY HIPOKRYTO – to Ty w końcu POKAŻ jak “boga” miłujesz i weź przestań tracić czas by “MÓWIĆ” o swoim bogu produkując swoje faryzejskie świadectwo “SŁOWEM pisanym” lecz weź opuść w końcu ten multimedialny pokoik i IDŹ do domu dziecka, domu starców i CZYŃ UCZYNKI abyś W KOŃCU “zasłużył” na zbawienie!

  RÓB a nie “MÓW” na internecie!

  I lepiej się zastanów kto tak naprawdę jest HIPOKRYTĄ.

  Czy Ci męczennicy czy aby nie ty synu DIABŁA?

  Podpisano: Goj Rafał Kudrański

 76. A ja hipokrytka Basia, taka głupia i taka miękka, powiem Wam wszystkim, że KOCHAM MOJEGO NAJWSPANIALSZEGO,ZBAWICIELA JEZUSA CHRYSTUSA !!! I nikt mi tego nie zabroni mówić na głos, ani ty Henryku Kubiku, ani sam szatan !!! Będę Go wielbić do końca moich dni i nic mi w tym nie przeszkodzi !!! I więcej będę się dzielić tym z innymi ludźmi, którzy też Go kochają.
  JEZUS CHRYSTUS, BÓG BŁOGOSŁAWIONY, POTĘŻNY, MOCNY, MĄDRY !!! JEMU CZEŚĆ I CHWAŁA !!! NA WIEKI WIEKÓW !!!
  Ps. Mam głęboko gdzieś co wyznawcy Tory mają na ten temat do powiedzenia. Od 2000 lat obowiązuje Prawo jakie przyniósł Jezus i Jego słów mamy słuchać. A panowie wyznający Torę o jakim bogu mówicie ? I czyje nauki głosicie ? Bo z pewnością nie Jezusa. Jest gorzej niż myślałam – powołujecie się na Chrystusa, a mówicie jak władca tego świata – szatan. Wilki w owczej skórze, fałszywi prorocy. Poczytajcie sobie co Bóg Biblii mówi o fałszywych prorokach, a zobaczycie co was czeka. Tylko nie wiem czy zrozumiecie skoro do tej pory nie zrozumieliście prostych słów Boga, a chcecie poznać Jego myśli ??? To jest śmiechu warte, myślicie, że ludzie, którzy mają Ducha Bożego nie widzą co robicie i dokąd wspólnie zmierzacie. Jak Wam nie wstyd!!!

 77. Ubiorę tylko skafander zanim mnie zbluzgacie i obrzucicie mięsem..

  ..to kiedy ta ‘wasza’ interpretacja Objawienia??

  Pozdr 😉

  1. Obserwatorze a myślałem, że Ty i wasza ekipa już dawno ma je ubrane bo przecież bujacie w swoich wywodach dawno w galaktyce. I to na drodze nie mlecznej tylko drodze szatańskiej szerokiej drogi zatraceniia – bujacie, lewitujecie. I to widać bo jesteście tak bardzo oderwani od Chrystusa, że nawet teleskopu nie trzeba by to zauważyć.

   Co do Objawienia – a raczej czasów końca – wszystko w swoim czasie mój “drogi”. Choć już się zaczęło obnażanie waszych kłamstw bo wasz fundament – fałszywe świadectwo “Ezechiela”, mocno dostało po wiarygodności. A to dopiero początek…

   Ty lepiej zajmij się powróceniem do PRAWDZIWEGO Fundamentu – Boga Chrystusa – a nie zabieraj się ze swoim “niesamowicie logicznym i mądrym” poznaniem za Księgę Objawienia – bo jak Ty możesz Ją zrozumieć jak nie rozumiesz nawet Apostolskiej Ewangelii.

   Ps. Pamiętaj, że jak zejdziecie z tej waszej szatańskiej galaktyki na ziemię, podczas waszej podróży na PUSTYNIĘ – że jest tam bardzo gorąco i skafander już nie będzie potrzebny a krem przeciwsłoneczny.
   Aha i nie wytężaj się już by zaśmiecać temat bo było naprawdę spokojnie i LOGICZNIE gdy nie pisałeś. Na forum się wykazuj bo tam najbardziej pasujesz. ŻEGNAM

  2. Obserwatorze, dam Ci radę : Uwierz w Prawdziwego Boga Jezusa Chrystusa, pomódl się do Niego, może Cię wysłucha.
   Nie pamiętasz co powiedział Jezus. ” po owocach ich poznacie” ???
   A Ty się chwalisz, że Twoim owocem jest zbicie człowieka na ulicy jak psa i jeszcze mówisz, że nie mogłeś przestać !!! Gdzież to Twoje zmiękczone serce i pokora. Taki jesteś chojrak do bitki i walki ??? I tym się chwalisz, próbując wmówić ludziom, że to jest naturalna postawa wypływająca z samego serca człowieka, który uwierzył w Jezusa ???

  3. Obserwatorze wszystko w swoim czasie i zapewniam cię że w naszej “interpretacji” jak to ująłeś, nie będzie miejsca na WASZĄ PUSTYNIĘ przed którą Chrystus Bóg ostrzega w Mateusza 24.26:

   ” Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni – nie wychodźcie; oto jest w kryjówce – nie wierzcie. ”

   Oczywiście ten werset przytoczyłem z waszej nie omylnej Biblii Marsjańskiej. Ale myślę że wasz guru chabadowy jak i wy z forum zbawionych dacie jakieś faryzejsko-filozoficzne wytłumaczenie, objaśnienie tego wersetu. Też czekam, czekamy na waszą interpretację tego wersetu jak i całego rozdziału Mateusza 24.

  4. Panie obserwatorze. Lubisz pan poezję?

   Pan Kubik sobie leży na łące
   Lecz Pasa nie owce ale zające

   Kubik zające, pięknym statkiem
   Zawiezie daleko ze swoim bratkiem

   Bo te zające Co pasą oni na łące On je usmaży Na wielkiej arabskiej plaży

   Wielkie mityczne chuczne spotkanie
   Na pustyni okrętem lądowanie
   Z samym szatanem BIESiadowanie

   Szatan ma smaczek na stado kaczek
   Lecz Kubikowi na zające wystawi też bez pokrycia czek

   Kubik szybkciutko zające swe sprzeda
   A sam trafi jako  dodatek do koszernego chleba

   Zajaczkom piasek, a nie trawka się marzy
   Lecz nie wiedzą co to będzie za pustynny plażing

   "Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. Oto przepowiedziałem wam. Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na PUSTYNI  – NIE WYCHODŹCIE; oto jest w kryjówce – nie wierzcie."
   Ewangelia Mateusza 24,24-26

 78. Co za przypał…
  biedna kobieta.
  Dobrze ze sie w niej budza jakies przemyslenia – ALE JAK ONA MOGŁA DOJŚĆ DO WOGÓLE TAKIEGO ROZUMOWANIA
  Odpowiedz jest jasna – wszyscy bladzimy ,a poza tym ona biedna jest pod wplywem tego DIABŁA

  Kasia:
  “Może i masz rację Henryku.
  Biorę jednak pod uwagę też fakt że w Królestwie Bożym będziemy odmienieni ,będziemy inni wewnętrznie.
  Może nikt z nas nie będzie już znał takiego uczucia jak zazdrość,nienawiść czy chciwość .
  Tam będziemy mieć wszystko a przedewszystkim Boga miedzy sobą .
  Czy prawo bedzie to samo -możliwe.
  Jednak większość bedzie robiła wszystko by tam pozostać w pokoju i miłości na wieczność .
  Czy znajdzie się tam ktoś by miał z tego zrezygnować dla spojrzenia za “inną spódnicą”?
  Czy ktoś bedzie chciał z tego zrezygnować za kradzież czegoś?(przecież niczego nie będzie nam brakować)

  Myślicie że w Królestwie Bożym Bóg dalej bedzie nam kazał kogoś ukamieniować ?
  Wyobrażacie sobie jaka to może być śmierć ?
  Kto z nas w ogole spokojnie mógłby na to patrzeć a co dopiero wziąć kamień?

  Na pewno będą prawa które bedą obowiązywać jednak myślę ze Bóg ma przygotowane rozwoązania troszkę inne ,nie tak drastyczne.

  Albo uodporni moje serce tak że będę w stanie bez oporu rzucać tymi kamieniami bo na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie tego zrobić.”

  Dziewczyno ,idz na swieze powietrze np. do jakiegos lasu i przemysl to ,mowie to dla Twojego wiecznego dobra ,i pomodl sie wsrod przyrody do Boga o uzdrowienie ,abys sie ockneła z tego amoku.
  Czasami trzeba zbastowac z naiwnoscią póki nie stanie sie to dla ciebie przeklenstwem dobrze ci radze.
  Dziewczyno – ty naprawde myslisz ze w niebie bedzie kamieniowanie?
  Gdzie ty sie teraz znajdujesz w sferze duchowej ,bo znajdujesz sie teraz na terytorium diabła ,wiec ogarnij sie i uciekaj od diabla i od takich ludzi.
  A ty HK odpowiesz za to co piszesz przed Bogiem.My tez za wszystko odpowiemy i odpokutujemy gorzko ,za kazdy swoj grzech ,bo Bóg nas kocha i nie zostawi nas bez skarcenia ze tak powiem ,ale ty bekniesz gorzej bo zwodzisz ludzi ,wdales sie kreceniem kota ogonem do diabla.
  poczytajcie se co napisał!
  http://zbawienie.forumotion.com/t98p75-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego

  Ps.Gdyby taki HK skamieniowal czarownice ,to nigdy by nie powstała ta cudowna ksiazka.
  Ty sam sie przywal kamieniem [CENZURA]…ale to tak zdrowo wiesz ,zeby ci sie klapka przestawiła gdzie trzeba ,sam masz wine a chcesz kamieniem rzucać w niewinnych ludzi.
  Idź precz szatanie!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=DoT7Wt2YXOQ

  Fajną rzecz znalazłem

  http://radiochrzescijanin.pl/stacje-radiowe/stacja/

  Pozdrawiam wszystkich ,modlmy sie za siebie nawzajem i nie dajmy sie diablu ,a w razie ataków od razu sie modlmy o otrzezwienie glowy.

  1. Dla Antychrysta Kubika i zbawiennych jak widzimy – Tora jest Prawem WIECZNYM. Niezmienialnym, niepodważalnym…
   Z ich kierunku nie trudno dostrzec, że dla nich WIECZNE Prawo Boże to… “wieczna” Tora. Ignorują tym samym Boga i Jego Słowo.
   Absurdem ich “starotestamentalnego Prawa” jest to, że przecież wiemy iż Bóg chce PRZYWRÓCIĆ “ład i porządek” swojego stworzenia do POCZĄTKU – gdzie sam przebywał ze swoim ukochanym ludem, bez śmierci, bólu i cierpień. To jest przecież Dobra Nowina całego Słowa Bożego – i Jego obietnicy.
   A więc należy spytać – czy pierwsi Rodzice mieli coś takiego jak Prawo Boże – Torę?
   Czy to znaczy, że nie było Prawa Bożego??
   Czy Torą posługiwał się Noe, Abraham i reszta pokolenia do Mojżesza??
   Samo to świadectwo Słowa Bożego ukazuje nam, że Henryk i jego elita Antychrystów wierzą w A B S U R D A L N O Ś Ć “wiecznej” Tory.
   Prawo Tory nigdy nie było wieczne i NIGDY nie będzie wieczne ponieważ OD DAWNA nie obowiązuje o czym już świadczył sam Bóg w czasach Izraelskich, poprzez wielkich proroków Bożych a dosadnie “puentując” Sam gdy jako Chrystus “działał” w Swojej Zbawczej misji na ziemi.

   “Wieczna” Tora w rzekomym Królestwie Bożym Tysiącletnim czy wiecznym, to jedno wielkie FARYZEJSKIE KŁAMSTWO.

   A o tym więcej będzie już wkrótce…

   DoBrAnOc 🙂

 79. Musicie to obejrzec ja juz to dawno ogladalem ale teraz jeszcze raz.Kochani Chinczycy ,Boze jak ktos sie moze nie rozplakac widzac takich kochanych Chinczykow ,jak oni bardzo kochaja Pana Jezusa i kochaja nosic swoj krzyz.Oni pokutuja za nas i za takie kraje gdzie jest dobrobyt ,powstrzymuja gniew Pana Boga ,moze jeszcze dzieki nim i ich pokucie nie ma u nas wojny ,powinnismy zawsze za nich dziekowac.
  Po obejrzeniu tego filmu jak mozna dalej tolerowac takie rzeczy np.jak HK?Kazda normalna osoba splonie ze wstydu za calokształt swojego zycia gdy zobaczy jakie kochane serce maja ci Chinczycy ,ja to bym splonął ze wstydu np. na miejscu innych za sluchanie takich bredni jak HK i za niego wogole bym splonal ze wstydu ,nawet nie ma o czym mowic ,kazdy kto to obejrzy to wytrzezwieje.

  https://www.youtube.com/watch?v=UXnAerX2gO4

 80. Tak guguś, na całym świecie dzieją się cuda, Bóg wylewa Ducha na wielu ludzi, aby w Niego wierzyli. Tylko On ma taką moc i to jest piękne. Bo Jezus otwiera oczy, rozmiękcza serca, daje nadzieję wielu ludziom. Poczuć miłość Jezusa, aż łzy zaczynają płynąć ze wzruszenia, a w gardle ściska, że trudno wypowiedzieć słowa. Jezus jest wielką miłością i pragnie wszystkich przyprowadzić do siebie. Z Nim można wszystko, bez Niego nic nie jest możliwe. 🙂

  Ps. brak mi słów co oni piszą i pomyśleć, że taki Cyryl kiedyś napisał piękny artykuł o miłości bliźniego, a teraz jego motto to :
  “Dopóki na świecie jest zło to na gwałt trzeba reagować gwałtem!!!”
  I ci ludzie mówią, że wolą słuchać Chrystusa. Brak słów, tak jak powiedziałeś, każdy odpowiada za swoje czyny, ale jeśli ktoś powołuje się na Jezusa, a naucza ludzi kłamstw to jest to poważne wykroczenie wobec Boga. Będą mieć na sumieniu ludzi, których zwiodą. Widać, że nie boją się Boga.
  ” Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem,
  którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności,
  którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz!
  Biada tym, którzy się uważają za mądrych
  i są sprytnymi we własnym mniemaniu! “

 81. “Nadejszla ta wiekopomna chwila” 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=e2kFzGyKgpA

  https://www.youtube.com/watch?v=QLU9jAyt3tw

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KTGd6VJ-M6k#t=150

  to trzecie ryje beret
  takich filmow jest wiecej
  oczywiscie ze jest to straszne i smutne ,ale z takim wlasnie czlowiekiem mamy do czynienia.
  Bo HK oficjalnie popiera kamieniowanie ,i to w krolestwie bozym (czyli jego boga diabla ,rzecz jasna)
  Bardzio ładnie wytlumaczyl to naiwnej Kasiuni ,ze jak je mieso to sie nie zastanawia ze zwierzatko bylo zabijane i tak samo trzeba podejsc do kamieniowania kogoś innymi słowy “idzie przywyknąć”
  Nasz Henio by sie wspaniale wkomponowal w takie towarzycho jak na filmach
  Teraz widzimy z kim mamy do czynienia?Miłego seansu

  ps.przyjemniaczek z tego Henia co myslicie?

 82. chciałem tu napisać bo wiem do kogo świat należy. Numer telefonu do Michała Feliksika [ NR TELEFONU ZABLOKOWALIŚMY ] jestem dostępny wszędzie (IP możliwe tylko w 2 miejscach). Proponuję rozpoznać HK, ile ma telefonów i IP ? i jego poplecznicy? Proponuję iż każdy podaje swój nr telefonu na tym blogu jako dowód że się nie ukrywamy Rafał, Andrzej, Roman, Basia. Prawda. Nikt nikogo o nic nie oskarży, że jest z Hasbary ! Ps w niedzielę rozmawiałem z teściem i strasznie oburzył się że Jezus jest Bogiem (Katolik) PS do Rafała od Ciebie zależy co zrobisz z tym tekstem (Wszystko jest jawne na niby) ale ty pokaż!

  1. Witaj Michale. No ja myślę że jeśli ktoś chce to się z nami bez problemu skontaktuje. Współczuję sytuacji z teściem 🙂

  2. Michale my tutaj wcale się nie ukrywamy. Jeśli chodzi o mnie to nie mam potrzeby aby podawać numer telefonu (tak jak i Ty) by się uwierzytelnić bo również mógłbym kupić kartę sim i udawać greka… Jeśli chodzi o moją wierzytelność to nawet nie mam co się starać bo na internecie jest tyle informacji o mnie i to naprawdę różnych (jak wywiady np BBC, projekty etc) że bynajmniej “wirtualną” postacią to nie jestem.

   Co do Henryka Kubika – jeśli to w ogóle jego prawdziwe nazwisko… – to tak naprawdę wiele nie można się dowiedzieć aby mieć 100% pewność, że taki HK to rzeczywista i PRAWDZIWA osoba za którą się podaje.
   Jego “wierzytelność” polega przede wszystkim na tym co ON SAM napisał o sobie bo sprawa z “muzyką” nie do końca jest “jasna” a bynajmniej abym “dał wiarę” że to prawda.
   Bo jeśli ten człowiek tak bardzo KŁAMIE i MANIPULUJE Słowem Bożym to czy można mu uwierzyć w jego wersję “człowieczeństwa” jeśli tak bardzo PONIŻA Słowo Samego Boga???
   A to że pisze on pod różnymi nickami to jest pewne jak 2+2, że to 4. Tu na blogu robi to jak i na innych – bo nie sposób nie zauważyć, że i na swoim “ANTYzbawiennym” pisze swoje “rzygociny” pod różnymi nickami.
   Tak naprawdę poza Bushim, Obserwatorem, Liksarem i “chyba” Marysią – to reszta użytkowników to “osoby” które nie mają ŻADNEJ wierzytelności, że to są rzeczywiście osoby “realne”/inne.
   A jak możemy zobaczyć dołączają coraz częściej “nowi” użytkownicy, którzy oczywiśie BECZĄ tak jak stado PASTERZA “Kubika”.
   No ale muszą zrobić przecież sztuczny tłum aby się uwiarygodnić bo doskonale wiedzą, że ludzie otworzyli oczy na ich KŁAMSTWA w stosunku do Prawdy zawartej w Słowie Bożym.

   Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *