Biblie

Ossuarium Jakuba – brata Jezusa

21 lutego 2016
Krzysztof
Krzysztof

Witam wszystkich i zapraszam do przeczytania krótkiego artykułu dotyczącego jednego z najważniejszych i najzacieklej zwalczanego znaleziska archeologicznego związanych z naszym Panem i Zbawicielem – Jezusem Chrystusem

 

Historia tego bardzo ważnego znaleziska zaczyna się w 2002 roku kiedy francuski epigrafik Andre Lemaire odkupił od izraelskiego inżyniera i kolekcjonera zabytków Odeda Golana owe ossuarium i opublikował na łamach jednego z pism archeologicznych, stwierdzając 100% autentyczność i potwierdzając tym samym pokrewieństwo Jakuba z Jezusem. Jest to najstarsze znalezisko związane bezpośrednio z Jezusem. Młodsze są tylko zwoje znad Morza Martwego.

 

Ossuarium jest swego rodzaju pojemnikiem na kości zmarłego. Po pogrzebie gdy ciało przeleżało w pieczarze grobowej około roku wtedy otwierano ją, kości dokładnie czyszczono i wkładano do takiego właśnie pudełka – kostnicy wykonanego najczęściej z wapienia. Tego typu kostnic używano tylko i wyłącznie do roku 70 czyli do roku całkowitego upadku Jerozolimy. Długość takiego ossuarium rzadko przekraczała 56 cm z racji tego żeby bez problemu można było umieścić tam najdłuższą kość człowieka czyli kość udową – większej urny nie było potrzeby robić.

 

Samo ossuarium ( zdjęcie poniżej ) zachowało się w dobrym stanie i jest datowane na rok 63 co jest zgodne z budową samego ossuarium zgodne ze szkołą Szammaja – jednego z najwyższych ówczesnych rabbich tego właśnie okresu.

 

 

clip_image002

 

Na poniższym zdjęciu widzimy w powiększeniu inskrypcję która mówi : „Ya’akov bar Yosef akhui di Yeszua” co znaczy : „Jakub syn Józefa, brat Jezusa”

 

ossuaryname

 

Jak widzimy na powyższych zdjęciach to ossuarium prezentuje się dość skromnie co było jedną z głównych cech ówczesnych naśladowców Jezusa, których cechowała wyjątkowa skromność i brak przywiązania do rzeczy związanych z posiadaniem. Inaczej wygląda np. ossuarium Kajfasza ( zdjęcie poniżej ), którego grób rodzinny znaleziono w 1990 roku. Kostnica Kajfasza jest bogato zdobiona i wykonana z dużo lepszego materiału niż kostnica Jakuba.

 

Kayafa's_Ossuary_1

 

Oczywiście nikt nie podważył autentyczności znalezisk związanych z Kajfaszem czy też napisu „Kajfasz” na krótszej części ossuarium ( zdjęcie poniżej ), natomiast w przypadku napisu świadczącego o pochodzeniu Jakuba rozpętało się piekło.

 

images

 

Towarzystwo Geologii w Izraelu zbadało za pomocą metod laboratoryjnych nalot który przez ponad tysiąc lat zbierał się na kostnicy Jakuba i bez cienia wątpliwości ludzie nie mający nic wspólnego z chrześcijaństwem uznali jej autentyczność i określili jej wiek jako pochodzący z drugiej połowy I wieku.

 

W momencie gdy wielu ludzi zaczęło zdawać sobie sprawę że znaleziono nie tylko ważne znalezisko potwierdzające Nowy Testament ale także potwierdzenia kolejnej biblijnej postaci to wtedy zaczęto jak to w takich przypadkach bywa miotać oszczerstwa i oskarżenia w kierunku znalazcy Odeda Golana.

 

Jednym z pierwszych prób podważenia wiarygodności było oświadczenie Rządowego Organu Archeologii w Izraelu stwierdzając że odkrycie jest nieprawdziwe ukazując dowody od uczonych, którzy nigdy nie prowadzili żadnych badań w rejonie Silwan gdzie ossuarium zostało znalezione, natomiast zebrali oni 50 świadków (!!!) i wnieśli zarzuty przeciwko Golanowi o sfałszowanie napisu na urnie.

Proces trwał przeszło 7 lat i był znany jako „proces o fałszerstwo stulecia” gdzie przesłuchano 128 świadków a wszystkie akta tej sprawy liczyły ponad 12 000 stron i został zakończony 14 marca 2012 roku. Obrońcy przedstawiali sądowi kolejne dowody i wyniki badań w których brało udział mnóstwo osób.  Oczywiście za przychylnością naszego Pana zapadł wyrok uniewinniający Odeda Golana z fałszerstwa co na pewno rozwścieczyło ateistyczne środowisko „elity naukowej” w Izraelskim Organie Archeologii.

Jeśli chodzi o naszych rodzimych archeologów to jednym z podważających autentyczność ossuarium był Zdzisław Kapera wysnuwając m.in. wniosek że napis powinien być po stronie ozdobnej rozety ( w przypadku ossuarium Kajfasza napis jest na bocznej ściance i jakoś nikt tego nie podważa ). Myślę że pan Kapera był jednym z wielu ludzi, którzy na znalezisko mogli sobie popatrzeć co najwyżej przez szybę a izraelskie znaleziska niech zostawi izraelskim specjalistom. Niestety u nas w kraju mamy coraz więcej „przytakiwaczy” środowiskom naukowym którzy mają swoją religię – teorię ewolucji. Smutne to jest i żałosne tym bardziej że Polacy uważają się za „naród chrześcijański”

Takich przypadków podważania oczywistych dowodów jest znacznie więcej, jednakże ten przypadek jest szczególny ze względu na długość samego procesu sądowego uruchomionego bzdurnymi wnioskami wyssanymi z palca. Jeżeli ktoś w jakikolwiek sposób chce podważać wszelkie dowody na istnienie Boga to mam na to tylko jedno stwierdzenie – walcząc z ludźmi macie szansę na wygraną, ale walcząc z Bogiem z góry jesteście skazani na porażkę.

 

Z Bogiem

16 Comments. Leave new

Andrzej Kojder
21 lutego 2016 21:55

Świetny artykuł. Nie myślałem że zobaczę ossuarium Jakuba 🙂

Odpowiedz

Wspaniały dowód Krzysiu 🙂
Czemu mnie nie dziwią te ohydne symbole okultystyczne na ossuarium Kajfasza.

” walcząc z ludźmi macie szansę na wygraną, ale walcząc z Bogiem z góry jesteście skazani na porażkę.”

Ta wygrana, to tylko pozorna wygrana, o czym przecież zapewnił nas sam Pan Jezus. 🙂

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”. Jana 16,33

A DUSZE SPRAWIEDLIWYCH SĄ W RĘKU BOGA
I NIE DOSIĘGNIE ICH MĘKA
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
zejście ich poczytano za nieszczęście
i odejście od nas za unicestwienie,
a oni trwają w pokoju.
Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni,
nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności.
Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich,
Bóg ich bowiem doświadczył
i znalazł ich godnymi siebie.
Doświadczył ich jak złoto w tyglu
i przyjął ich jak całopalną ofiarę.
W dzień nawiedzenia swego zajaśnieją
i rozbiegną się jak iskry po ściernisku.
Będą sądzić ludy, zapanują nad narodami,
a Pan królować będzie nad nimi na wieki.
CI, KTÓRZY MU ZAUFALI, ZROZUMIEJĄ PRAWDĘ,
WIERNI W MIŁOŚCI BĘDĄ PRZY NIM TRWALI:
ŁASKA I MIŁOSIERDZIE DLA JEGO WYBRANYCH
A bezbożni poniosą karę stosownie do zamysłów,
BO WZGARDZILI SPRAWIEDLIWYM I ODSTĄPILI OD PANA:
nieszczęsny bowiem, kto mądrością gardzi i karnością.
Nadzieje ich płonne, wysiłki bezowocne,
bezużyteczne ich dzieła. Ks. Mądrości 3,1

Takiej miłości i wierności życzę wszystkim w naszym Panu Jezusie Chrystusie 🙂

Odpowiedz

Panie Kubikowy czy waść nadal wierzy w to, że to co pisze i napisał do tej pory uchodzi za wiarygodną, jedyną prawdę ?

Ja wiem, że to pycha ludzka tak daleko pana poniosła, ale obudź się pan ze snu. Dla ludzi, poza witryną zbawienie.rech, rech nie jest pan żadnym autorytetem w żadnej dziedzinie. To wielka naiwność tak twierdzić o sobie, że jest się jedynym źródłem prawdy na tej ziemi.

Wierni Jezusowi mają już swoje źródło Prawdy, a jest nim Duch św. wylany na wszystkich wierzących w Jezusa. Oni mają już swojego Nauczyciela i nie potrzeba nam wierzącym innego. 🙂

Czy do pana nie dociera fakt, że pańskie słowo jest dla nas nic nie warte, ponieważ jest kłamstwem, tak jak i pana fałszywa ewangelia.
Ja wiem, że waść w swoim mniemaniu pozjadał rozumy, ale hola, hola, uważaj pan bo się przejedziesz na tym wywyższaniu siebie.

Wracając do tematu, nie interesuje nas pańska opinia na temat ossarium brata Jezusa. Ja wiem, że byli już tacy, którzy jego autentyczność chcieli podważyć, a pan jest następny stojący po tej oto stronie.
Pisz sobie panie Kubik co tylko chcesz, a po nas to tak spłynie, ponieważ opinia pańska nadaje się tylko do kosza. Możesz sobie pan podważać wszystkie nasze artykuły, nasze osoby, ale nic ci to nie da. I możesz sobie pomarzyć o tym, że usuniemy artykuł.

A gdzie to jest napisane, że my mamy ciebie słuchać ?
Kim ty jesteś, współbracie zakonu jezuitów, że myślisz, że masz nad nami władzę ?
Chyba ci się coś pomieszało, jesteśmy ostatnimi osobami, które by ci podały rękę w wielbieniu jedynego waszego boga lucyfera.
Przysięgę jezuicką pamiętasz ?
Tak się składa, że czytalismy ją, świetnie pokazuje jakich trików musicie się chwycić i kogo udawać, żeby dojść do celu i zwieść ludzi. Myślisz, że jak powołujesz się na Syna to ci uwierzymy, że jesteś przyjacielem Jezusa ?

Już dawno zostałeś obnażony w swoim kłamstwie, zresztą sam siebie ukazujesz w świetle przeciwnika Chrystusa. I pamiętaj, was można łatwo rozpoznać, a wiesz po czym ?
Po tym co głosicie, to jest wasz owoc, główny znak rozpoznawczy na to kim jesteście.

Znawca języków się odezwał. Czy już czasem kiedyś ktoś nie pytał ciebie o dokumenty jakie posiadasz na uwiarygodnienie twojej jakże wielkiej wiedzy o językach czasów Chrystusowych. Nie pochwalisz się jakie to szkoły w tej dziedzinie skończyłeś ?

W czasach Jezusa były trzy języki powszechnie znane, to w tych językach został wyryty napis na krzyżu Jezusa.
„Ten napis czytało wielu Żydów, ponieważ miejsce, gdzie ukrzyżowano Jezusa, było blisko miasta. A było napisane w języku hebrajskim, łacińskim i greckim.” Jana 19,20

Poza tym j. aramejski był znany i używany na Bliskim Wschodzie od II tysiąclecia p.n.e. i jest używany do czasów dzisiejszych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_aramejski

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/349275,w-syrii-wciaz-zyja-ludzie-ktorzy-mowia-jezykiem-jezusa-chrystusa-film,id,t.html

http://www.polskieradio.pl/23/272/Artykul/171834,Jezyk-Chrystusa-w-Syrii

I oczywiste jest dlaczego właśnie w tym języku został wyryty napis na ossarium Jakuba.

Jeszcze jedna uwaga. Jak można was wprowadzić w błąd skoro macie poznanie jedyni na świecie. Ale to wygląda nieco inaczej tak naprawdę. Was nie można wyprowadzić z błędu ponieważ tak bardzo uwierzyliście księciu tego świata.
Więc po co czytacie nasze artykuły, skoro was tak w oczy pieką. Zajmijcie się tym co dotychczas, prorokujcie, może wyprorokujecie co was spotka w przyszłości 🙂

ps. w odpowiedzi do sugestii Henryka Kubika na temat tego artykułu na swoim forum

http://zbawienie.forumotion.com/t18p225-zwalczanie-biblii-blogi-promujace-falszywe-doktryny-i-klamstwa

Odpowiedz

No cóż skoro pan Henryk jest specjalistą językowym więc dobrze by było aby się osobiście zajął tłumaczeniem napisu. Artykuł pisałem korzystając z kilkunastu źródeł i nie mogę na 100 % stwierdzić czy napis jest autentyczny choćby z tego powodu że nie jestem ani kaligrafem ani lingwistą. To właśnie ten napis był przyczyną oddania sprawy do sądu i w końcowej fazie procesu przedstawiono przeszło 7 letnie wyniki badań nad napisem które potwierdziły jego AUTENTYCZNOŚĆ. Czy na końcu jest napisane Yeszua czy Isus to nie wiem choćby dlatego że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie a skoro pan Henryk jest takim specjalistą to niech przetłumaczy tekst i wszystko będzie jasne. Jak sam pisał u siebie na witrynie i nieraz na forum najważniejsze są dowody więc w takim razie proszę je przedstawić a nie klepać na forum co wpadnie do głowy po udanym polowaniu na potknięcia „Rafała i jego ekipy”.
Następna sprawa to zdjęcie napisu. To drugie zdjęcie jest bardzo dobrze naświetlone i wykonane z bardzo bliska po 7 latach pobierania z niego próbek i szczegółowych badaniach co spowodowało usunięcie większości patyny z jego wnętrza. Nie jest on świeżo wyryty jak pan Kubik sądzi. Jeśli przyjrzymy się pierwszemu zdjęciu to ten sam napis jest widoczny na szerokiej ściance z prawej strony mniej więcej pośrodku i ledwo widać poszczególne litery ! Ten sam osąd który pan Henryk przedstawił wobec autentyczności napisu jest kopią osądu Rządowego Organu Archeologii w Izraelu wobec Odeda Golana, który przez 7 lat walczył i po szeregu przedstawionych sądowi dowodów w postaci wyników badań prowadzonych przez wielu ekspertów uznano napis za autentyczny. Zatem powtórzę – skoro pan Henryk jest pewien swego stwierdzenia niech przeprowadzi szczegółowe badania i się nimi podzieli.

Wybaczam panu Henrykowi ten osąd a napisu nie zmienię bo nie jestem specjalistą od tłumaczeń takich tekstów.

Odpowiedz
Rafal Kudrański
29 lutego 2016 21:12

„Jeżeli nie usuną, będzie można to uznać za celowe wprowadzanie nas wszystkich w błąd.

Jeżeli usuną, to jednak nasi bracia i siostry stojący po stronie Boga i Prawdy, jedynie czasami błądzący.”

Po prostu nie mieści mi się w głowie do jakich TAKTYK PSYCHOMANIPULACJI ten człowiek się posunie by ukazywać nas w złym świetle.
Nie ma to jak TENDENCYJNE KŁAMSTWO a wręcz szantaż, który ma na celu ukazanie rzekomego naszego stanowiska WEDŁUG JEGO zasad…

Dokładnie Henryku – jeśli w ogóle tak się nazywasz… – myślisz, że ulegniemy waszym taktykom dyskredytowania??

Tobie, który naszą działalność podważa za pośrednictwem znaleziska archeologicznego?? I to jeszcze za pomocą kłamstw jakie tu starasz się insynuować??

Nagle się o innych zatroszczyłeś i zauważyłeś poważne niebezpieczeństwo „zwiedzenia” w tym artykule archeologicznym???
Dobry żart 🙂

Szkoda, że ANI razu nie raczyłeś SPROSTOWAĆ wielu Twoich kłamstw i oszczerstw którymi posługiwałeś by dyskredytowałeś moją osobę?
A przecież nie tak dawno ZNOWU oczerniłeś mnie kłamstwem jakobym klnął.

To jeszcze nic, bo nawet nie raczyłeś odpowiedzieć na bardzo ważne pytania, które zadaliśmy do artykułu Obserwatora, bazującego na kłamstwach – a pozwoliłeś aby Obserwator skompromitował się odpowiedziami w jakże „logiczny i merytoryczny” sposób, do którego nas zresztą przyzwyczaił.

Ale i tak nikt nie przebije jakże wielkiej kompromitacji w odpowiedziach Bushi’ego.

Sam nawet nie zareagowałeś nie tylko na odpowiedzi ich ale aby raz na zawsze pokazać, że masz „PRAWIDŁOWE” poznanie i to jako JEDYNY NA ŚWIECIE prosto od „Boga”…

Ty wolałeś milczeć w tak ważnej sprawie a za ossarium się wziąłeś????

A skoro taki „wyuczony” jesteś to przedstaw w końcu potwierdzenia na ów wiedzę, którą tak bardzo lubisz się dzielić.
Naprawdę wspaniałe by to było bo w końcu wszyscy mielibyśmy dowód, że taki człowiek jak Henryk Kubik faktycznie istnieje bo na razie dowodów na Twoją tożsamość kompletnie brak.

Oszczędź sobie czasu na tego typu zagrywki, człowieku o pseudonimie „Henryk Kubik” bo nie działają na nas kompletnie a tylko nimi pokazujesz, że najbliżej Tobie do Towarzystwa ANTY-Jezusowego braci Jezuitów niż do taksówkarza z bajkowej Australii miłującego Prawdę.
Bo Prawdą to Ty gardzisz.

Odpowiedz
Rafal Kudrański
3 marca 2016 09:52

Drodzy Czytelnicy, dzisiaj kolejny raz pokazał Henryk jak wielkim OBŁUDNIKIEM jest w swoim postępowaniu.
I dotyczy to dokładnie to co on ostatnio zaprezentował gdy zabrał głos w tym jakże „ważnym” temacie do zwiedzenia – ossarium…

Proszę zobaczcie co takiego napisał w tym temacie: http://zbawienie.forumotion.com/t178p15-nowa-grupa-dla-wszystkich

„Podobnie jest z płaską ziemią. Nie dyskutuję z nikim, kto w to nie wierzy a jak ktoś przedstawia SWOJE dowody, żadam dowodu naukowego a nie czyichś przypuszczeń czy zgadywań.

Proszę o podanie tytułu naukowego człowieka, jego imię, nazwisko, jakie nagrody zdobył i nie niech przedstawi dowody na ziemie kulę.

Identyczna strategia powinna być w jakichkolwiek rozmowach o planie Bożym wyzwolenia Narodu Wybranego.”

To się nazywa tupet!
Człowiek, który NIGDY nie przedstawił ŻADNEGO z dowodów JAKIEGOKOLWIEK dyplomu na znajomość języków, archeologicznych osiągnięć sam ma czelność ŻĄDAĆ aby inni się legitymowali, przed nim. WOW…

Człowiek, który SAM odważył się „oczyścić” z fałszerstw masoretów POSZCZEGÓLNE WYRAZY w Słowie Bożym – DRASTYCZNIE zmieniając ich znaczenie?

Człowiek, który NIE przedstawił ŻADNEGO z dowodów iż uczył się starożytnego dialektu/języka ma taki tupet iż SWOIM „autorytetem” naucza iż jest to źle zrozumiane lub… SKAŻENIE???

Jak trzeba być „ślepym” by tak oczywistej HIPOKRYZJI i jego kłamstw nie dostrzec? 🙂

ps. Henryku myślę, że Ty ze względu TWOJEJ „jedynej prawdy na świecie” zwącej się zbawienie.com – powinieneś dopiąć do ów witryny, dokumenty na potwierdzenie twojej znajomości języka, archeologii i lingwistyki starożytnej – A DOPIERO później, ŻĄDAĆ tego od innych.

A im więcej piszesz, to tym więcej sam pokazujesz jak wielkim H I P O K R Y T Ą jesteś.

Odpowiedz

A mnie moi drodzy naszła taka owa myśl już dawno, patrząc na wystąpienia pana Henryka, czy ten oto człowiek nie uważa się już dawno za boga ???
Odkąd pamiętam, zmienia przykazania, które dał nam Jezus, przekręca Jego słowa, nie uznaje Pana Jezusa za Boga, nie wywyższa Go jak Boga, zaprzecza słowom Jezusa, a swoje nauki podpiera Starym Testamentem. Czy Pan Jezus nie powiedział, że Pisma są tylko po to, aby dały świadectwo o Nim. Czy Jego nauka nie jest wystarczająca i wyczerpująco nie mówi o Drodze do zbawienia?
Przecież 2000 lat temu objawił się ludziom Syn Boży właśnie po to, aby wskazać ludziom kierunek do osiągnięcia życia wiecznego, mało tego wykupił nas, wierzących od grzechu ZA DARMO – czy to mało ??? Czy pan Henryk tego nie zauważył, że śmierć i zmartwychwstanie Jezusa zmienia kolosalnie sprawę zbawienia ludzi ???

Ten człowiek pisze co mu do głowy przyjdzie zupełnie nie podpierając się nauką naszego Zbawiciela lecz na podstawie myśli innych ludzi głosi swoje teorie, przyklaskując takim wypowiedziom jak ta:
” Ostatnio naszła mnie taka myśl, w jakimś stopniu będąca mocnym argumentem za uczynkami, a konkretnie za wykonywaniem Nakazów Prawa.”
Jego myśli są mocnymi argumentami, to bardzo ciekawe, a ja myślałam, że jedynym mocnym argumentem jest słowo jakie przekazał nam Jezus.
Co pisze jeszcze ów człowiek od swoich myśli ?:
” Moim zdaniem gdyby Pan Bóg przedkładał wiarę ponad uczynki wynikające z Jego Prawa to od jakiś przeszło 2000 lat na ziemi powinien istnieć istny raj. ”

Czy ów myśliciel nie wie, że na świecie od 2000 lat istniało i istnieje mnóstwo ludzi, którzy nie wierzą w Jezusa i to że On przyszedł z nieba. Że ci ludzie wręcz zaprzeczają tej Prawdzie, więc o jakim raju na ziemi pisze ? Jakim raju w Jerozolimie, gdzie żydzi do dziś dnia zaprzeczają tej Prawdzie, bo NIE UWIERZYLI w tego, który daje życie wieczne. Bo Go nie WYWYŻSZYLI ???
Skoro na ziemi żyje tyle ludzi, którzy nie umiłowali ŚWIATŁOŚCI jaką jest Jezus i chodzą w ciemności to o jakim raju tu mowa?
Czy Królestwo Boże nie należy tylko do dzieci Bożych ? A kim są dzieci Boże ? To ludzie, którzy przyjęli Jezusa – uwierzyli w Niego i podążają za Nim, za jedyną Światłością świata. 🙂

Dlaczego ludzie na zbawienie.forumotion w ogóle nie biorą po uwagę najważniejszej istoty, mianowicie odkupienia ludzi jakie miało miejsce 2000 lat temu. LEKCEWAŻĄ zupełnie ten fakt, jednocześnie LEKCEWAŻĄC całą misję odkupieńczą Pana Jezusa.
A swoje wywody ciągną nie biorąc w zupełności tego pod uwagę i zaprzeczając słowom samego Syna Bożego, twierdząc że wiara do zbawienia nie jest potrzebna, tylko same uczynki.
To w takim razie po co Jezus umarł na krzyżu???, po co cierpiał, po co objawił się ludziom. Czy po to, aby teraz tacy ludzie mówili swoje baśnie, że uwierzyć w Jezusa jest nieistotne i nieważne??? I wzajemnie sobie przyklaskują na ów swoje mądrości.
Po raz kolejny muszę podkreślić, że ci ludzie zaprzeczają słowom Jezusa i nie ogarniają Księgi Objawienia, gdzie wyraźnie jest mowa o wybranych wiernych Jezusowi.
UWAGA !!!
Pan Henryk poniża naszego Zbawiciela kolejny raz w swoich wywodach. Czy zauważyliście, żeby on w swoich naukach powoływał się na to co powiedział nasz Jedyny Nauczyciel – Jezus ?
Jeśli nie zauważyliście to znaczy, że to są jego nauki, a nie naszego Nauczyciela Jezusa, a tym samym jest to FAŁSZYWE ŚWIADECTWO.

Odpowiedz
radzio799
5 marca 2016 10:23

hej .Strona http://www.zbawienie.com pana Henryka pomogła mi wiele .Nie pojęte jest dla mnie całe to zamieszanie co się podziało .siostro Basia zgadzam się z tobom ,dawniej pan Henryk pisał wiele z nauki Jezusa .Obecnie pisząc wypowiada się swojimi słowami .Brak cytatów z biblii .jak są to kilka ze starego przymierza . Siostro dziękóje Panu Jezusowi za twoją prace. hej.

Odpowiedz

radzio799, naszym drogowskazem do życia wiecznego jest Pan Jezus, dlatego musimy karmić się Jego słowem. To jest priorytet. Nasz najwspanialszy przewodnik daje nam wskazówki co mamy czynić i zarazem przestrzega nas przed zwiedzeniem, które ma miejsce teraz. Nie czekajmy na antychrysta, bo teraz jest ich wielu. Głoszą diabelskie nauki, aby zwieźć tych, którzy zawierzyli Jezusowi, a innych którzy jeszcze Jezusa nie poznali chcą sprowadzić na drogę potępienia.
Trzymajmy się wiary w Jezusa, ponieważ w NIM JEST ŻYCIE WIECZNE ! 🙂

Ps. uciekajcie z witryny zbawienie.com i zbawienie.forumotion – tam diabeł przemawia przez ludzi i poniża Pana Jezusa, tego, którego mamy WYWYŻSZAĆ 🙁
Taka jest wola Boga Ojca, aby Syn Boży był wywyższony, a to jest droga do życia wiecznego. 🙂
Pozdrawiam wszystkich wiernych Panu Jezusowi.

Odpowiedz

Henryk:

„Chciałbym zaproponować nową nazwę dla wszystkich, którzy wierzą w obietnice wyzwolenia nas ze szponów synagogi szatana.

<>. To jest mylące.

Jestem odrodzonym Izraelitą, członkiem Narodu Wybranego przez Boga.”

<>”

To jest smutne co on pisze ,bo przeciez chrzescijanin to wyznawca Pana Jezusa ,naprawde bardzo mi przykro.
Zaznaczylem najwazniejsze słowa.

Odpowiedz

Przepraszam skasowalo sie:
Nie uważam się już za ponownie narodzonego Chrześcijanina
Ta nazwa natychmiast ukazuje naszą rzeczywistą tożsamość.
To sa te slowa

Odpowiedz
Rafal Kudrański
6 marca 2016 12:54

człowiek o pseudonimie „Henryk Kubik” od dawna pokazuje jego agenturalną, rzeczywistą tożsamość, która coraz bardziej uwidacznia się iż polega na zatarciu śladów o Jezusie Chrystusie jako Prawdy Ewangelii.

Gdyby nie nasz bardzo mocny sprzeciw dla kłamstw, które zaczęto tam wprowadzać od niespełna roku – to z pewnością tam już od dawna nie pamiętano by że Jezus cokolwiek w ogóle coś zrobił…
Mielibyśmy rozprawianie o odrodzeniu „wielkiej Polski” jako narodu wybranego, kontenplowaniu nad Prawem Mojżesza ” co obowiązuje a co nie…” i oczywiście dyskusje o płaskiej ziemi.
ba! Pewnie już mieliby rozprowadzone bilety na statek, który z ich złotem zabrałby na ich wymarzoną pustynię…

Widać jak na dłoni, że wszystko związane z Panem Jezusem i Jego Ewangelią jest tam im nie na rękę i stąd jest jak jest…

A jest… odrodzenie „ściany płaczu” w wersji dla ZWIEDZIONYCH ludzi, którzy kiedyś poszli za Jezusem aby następnie Go PONIŻYĆ, ZDRADZIĆ.

Odpowiedz

” Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: „RABBI, WIEMY, ŻE OD BOGA PRZYSZEDŁEŚ JAKO NAUCZYCIEL. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim”. W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: „ZAPRAWDĘ, ZAPRAWDĘ, POWIADAM CI, JEŚLI KTOŚ NIE NARODZI SIĘ POWTÓRNIE, NIE MOŻE UJRZEĆ KRÓLESTWA BOŻEGO.”. Nikodem powiedział do Niego: „Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?” Jezus odpowiedział: „ZAPRAWDĘ, ZAPRAWDĘ, POWIADAM CI, JEŚLI SIĘ KTOŚ NIE NARODZI Z WODY I Z DUCHA, NIE MOŻE WEJŚĆ DO KRÓLESTWA BOŻEGO. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, A TO, CO SIĘ Z DUCHA NARODZIŁO, JEST DUCHEM. Nie dziw się, że powiedziałem ci: TRZEBA WAM SIĘ POWTÓRNIE NARODZIĆ. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha”. W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: „Jakżeż to się może stać?” Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: „Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie. Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich? I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił – Syna Człowieczego.
A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak POTRZEBA, BY WYWYŻSZONO SYNA CZŁOWIECZEGO, ABY KAŻDY KTO W NIEGO WIERZY, MIAŁ ŻYCIE WIECZNE. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ, ABY KAŻDY, KTO W NIEGO WIERZY, NIE ZGINĄŁ, ALE MIAŁ ŻYCIE WIECZNE. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. KTO WIERZY W NIEGO, NIE PODLEGA POTĘPIENIU, A KTO NIE WIERZY, JUŻ ZOSTAŁ POTĘPIONY, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że ŚWIATŁO PRZYSZŁO NA ŚWIAT, LECZ LUDZIE BARDZIEJ UMIŁOWALI CIEMNOŚĆ ANIŻELI ŚWIATŁO: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu”.

Słowo przyszło na świat, Światłość, która daje życie wieczne. Każdy człowiek, który przyjął Pana Jezusa do swego serca, uwierzył w Niego jest nowonarodzonym dzieckiem Bożym. 🙂
Przyjąć Jezusa oznacza narodzenie się z Boga, tego własnie życzę wszystkim ludziom na świecie. 🙂

Ps. to co wypisuje elita antyzbawienna jest przerażające guguś i mam nadzieję, że nikt kto chce poznać prawdziwego Boga nie będzie korzystał z tej witryny, która aż zieje diabelskim przekazem.

Odpowiedz
Rafal Kudrański
7 marca 2016 22:02

„Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca – Boga».
Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali.” Ew. Jana 8, 41-42

W tej wypowiedzi Pan Jezus kolejny raz potwierdza, że należy Go miłować TAK JAK i Ojca!

Jest to niemalże identyczna manifestacja Zbawiciela, którą powiedział wcześniej ludowi:

„[..]aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.” Ew. Jana 5,23

W powyższej manifestacji mamy bardzo bezpośrednie i dosadne ukazanie, że należy oddawać cześć JAKO BOGU – Panu Jezusowi, dokładnie TAKĄ SAMĄ jak Bogu Ojcu.

Natomiast w tym fragmencie, który przedstawiam jest to można powiedzieć mniej bezpośrednie.
Wczoraj w pracy słuchając po raz „ENTY” Ewangelii Jana mój „umysł” wychwycił ten niesamowity przekaz. Oczywiście nie musiałby on być w stosunku do tego co jest nad wyraz dosadnie już zaświadczone przez Słowo Boże , ale bardzo fajnie, że jest bo ludziom którzy potrzebują więcej „dowodów”- przychodzi z pomocą.

Wystarczy zwrócić uwagę na kontekst użytych wyrazów przez Pana Jezusa.
Niby takie proste a jednak nie „wychwytuje się” tak od razu. Choć uważam, że nasza dusza doskonale odczytała to w podświadomości i tym samym jesteśmy PEWNI w naszej wierze w naszego Boga i Zbawiciela – Jezusa 

„Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali.”

Pan Jezus ewidentnie przyrównuje się do Swojego Ojca jako Tego któremu należy się RÓWNIEŻ miłowanie.

Kontekst tego świadectwa nie ulega wątpliwości!

Czy w tej wypowiedzi czy w dalszym kontekście tej sytuacji opisanej w Ewangelii, nasz Bóg Zbawiciel rozróżnił W JAKI SPOSÓB należy Go miłować?

Czy rozdzielił MIŁOWANIE jakie należy się Jego Ojcu jako Bogu a MIŁOWANIE jakie należne jest Jemu jako Synowi?

Oczywiście, że NIE a te Jego SŁOWA potwierdzają wcześniejsze Jego świadectwo iż należy Go CZCIĆ, MIŁOWAĆ, WIELBIĆ – TAK SAMO – jak Jego Ojca – czyli czcią, miłowaniem i wielbieniem NALEŻNYM BOGU!

A nauki, które promuje Henryk Kubik i jego owieczki, jakoby Panu Jezusowi należała się JEDYNIE cześć królewska i „synowska” a NIE BOSKA są wielkim zwiedzeniem i nauką ducha ANTYCHRYSTA, którego celem jest poniżenie i odrzucenie Boga, który tak bardzo nas umiłował, że Sam dla nas przyszedł na świat, przyjmując ciało ludzkie, nasze słabości oraz aby ponieść przerażliwą śmierć aby wykupić nas RAZ NA ZAWSZE z śmierci do ŻYCIA WIECZNEGO!

Proszę nie dajcie się zwieźć tym szatańskim naukom, które promowane są na http://www.zbawienie.com , http://www.proroctwa.com oraz http://www.zbawienie.forumotion.com

PS. Trzymajcie się nauk JEDYNEGO nauczyciela – Pana Jezusa a wytrwając W NIM otrzymacie życie wieczne, którego wszystkim oddanym Chrystusowi życzę z całego serca!

Odpowiedz

Proponowałbym zadać Kubikowi i jego grupie publicznie jedno zasadnicze pytanie: skoro twierdzą, że współczesny hebrajski to aramejski a pierwotnym językiem Biblii była greka (co opierają na podobieństwie wyglądu alfabetu paleo-hebrajskiego i greckiego) to czy są w stanie wskazać chociażby jeden przykładowy tekst, który byłby zapisany alfabetem palo-hebrajskim wraz z jego tłumaczeniem na polski. Ktoś spyta dlaczego? Otóż HK używa w artykule „Tajemnica imienia Bożego ujawniona” tekstów paleo-hebrajskich które są jak najbardziej pisane w języku hebrajskim. Wysłałem mu ich tłumaczenie ładnych kilka miesięcy temu. Chciałem w ten sposób pokazać, że wygląd pisma nie musi koniecznie wynikać z pokrewieństwa języków. Moje starania nie przyniosły jak widać żadnego rezultatu. Nie udało mi się zmusić Henryka żeby przesłał mi choć jeden tekst który na pewno był by przykładem języka jakim według niego posługiwali się Izraelici przed niewolą babilońską. Ja dzięki tej sprawie uświadomiłem sobie z jaką skrupulatnością HK tworzy swoje teorie (wcześniej byłem jego „fanem”) więc może i innym da to do myślenia.
Spróbujcie, w końcu min. na takich odkryciach jak to, że współczesny hebrajski to aramejski HK stworzył swoją pozycje „jedynego źródła prawdy”.

Odpowiedz
Rafal Kudrański
26 maja 2016 20:20

witaj Mirku,
Henryk kompletnie UNIKA jakiejkolwiek bezpośredniej konfrontacji – w szczególności z osobami, które są mu znane i zadają istotne pytania. Nie ma co się łudzić, że stanie do „dyskusji” na dany temat. Przerabiałem to wielokrotnie – za każdym razem UNIKA tematu a tylko MANIPULUJE i OCZERNIA KŁAMSTWAMI – to jest ICH taktyka.
Jeśli mogę doradzić nawet nie wdawaj się w zadawanie pytań do „jego elity” bo zaraz rzuci się do dyskusji naczelny jego klakier – Obserwator – a od niego z pewnością logicznej odpowiedzi nie dostaniesz. On ma tyle wspólnego z logiką co Tusk z patriotyzmem (POLSKIM oczywiście bo z niemieckim mu „dobrze” będąc klakierem Merkel…)
Masz doskonałą rację, iż Henryk SKRUPULATNIE tworzy swoje teorie – od początku gdy mnie zablokował BEZPOWROTNIE na forum i zaczął oczerniać i dyskredytować mnie – ukazywałem, że jest to WRĘCZ PODRĘCZNIKOWA TECHNIKA AGENTURALNA ABY ZNISZCZYĆ NIEWYGODNEGO DELIKWENTA (w tym przypadku mnie). I właśnie tak schematycznie tworzy również swoje „JEDYNE NA ŚWIECIE PRAWDY”…
Aż dziw bierze się, że na forum są jeszcze PRAWDZIWI ludzie, którzy „łykają” jego baśniowe wymysły bo większość tam to „nicki widmo” (czyt. agent o pseudonimie Henryk w postaci innych nicków jak np „Cyryl, kasia, Andrzej itd – choć mogą to być też jego koledzy agenci z jezuickiej celi klasztornej obok… 😀 )
„Nasi” zbawienni agenci już niejednokrotnie w kłamstwach się zaplątali a i również pokazali swoją PRAWDZIWĄ „miłość do bliźniego” (czyt. POGARDĘ dla drugiego człowieka tj GOJA).
Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

%d bloggers like this: