Biblie

Różnorodność „narodów” – jak to wytłumaczyć?

13 kwietnia 2016
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański
Jednym z argumentów przeciwników biblijnego powstania świata jest to, że jeśli pochodzimy od Adama i Ewy to jakim prawem są takie różnice diametralne w kolorze skóry czy też innych cech fizycznych, jak np skośne oczy.

Zapewne nie raz spotkałeś się drogi Czytelniku z tym pytaniem.
Tak na dobrą sprawę, chyba sam sobie je również zadawałeś… 🙂
Bynajmniej ja –  jak najbardziej 🙂

Dla człowieka wierzącego w przekaz Słowa Bożego, tak naprawdę nie jest to problemem do zaakceptowania tego ponieważ wierzymy iż Bóg jest WSZECHMOCNY – czyli może WSZYSTKO.
Nie byłoby to żadnym dla Niego problemem by w pewnym momencie z „białych” rodziców urodził się „ciemniejszy” potomek 🙂

Ale z pewnością nie jeden z Was chciał znaleźć odpowiedź w Słowie Bożym na ten niesamowity FAKT, różnorodności ukochanych stworzeń Boga.

W sytuacji mówienia różnymi językami, Słowo Boże nam bardzo dosadnie wyjaśnia jak to się stało:

„Mieszkańcy całej ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa. A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali.
 I mówili jeden do drugiego: «Chodźcie, wyrabiajmy cegłę i wypalmy ją w ogniu». A gdy już mieli cegłę zamiast kamieni i smołę zamiast zaprawy murarskiej, rzekli: «Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi».
 A Pan zstąpił z nieba, by zobaczyć to miasto i wieżę, które budowali ludzie, i rzekł: «Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!»
 W ten sposób Pan rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi, i tak nie dokończyli budowy tego miasta.  Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomieszał mowę mieszkańców całej ziemi. Stamtąd też Pan rozproszył ich po całej powierzchni ziemi.” Księga Rodzaju 11, 1-9

Różnorodność języków jest jak najbardziej dosadnie wytłumaczona w Słowie Bożym.
Oczywiście ludzie nie wierzący nie muszą w to wierzyć natomiast gdy zadadzą nam pytanie właśnie odnośnie faktu mówienia innymi językami przez różne narody – możemy dosadnie powołać się na powyższe świadectwo i pokazać tym samym, że Bóg nie zostawił nam cienia wątpliwości jak to się stało.
Choć niestety, jako ludzie, nie mamy powodu do dumy z takiego obrotu sprawy…

Ale jak to jest w takim razie z naszą fizyczną różnorodnością?

Kiedy i czemu ona nastąpiła?

Jest to z pozoru dość trudne pytanie i tak naprawdę nie jesteśmy w stanie na nie dosadnie – tak jak w przypadku różnorodności języków – odpowiedzieć.

Ale…
Słuchając w niedzielę w pracy Księgi Rodzaju zauważyłem pewne świadectwo Słowa Bożego, które pozwoli nam uchylić choć rąbka tej różnorodności naszej fizyczności.

Co ciekawe – wcześniej myślałem, że ów różnorodność ze względu wyglądu (koloru skóry itp.) zaczęła się tworzyć DOPIERO PO pomieszaniu przez Boga języków, gdy rozproszył ludzi po całej ziemi.
Tak sobie przynajmniej próbowałem to wytłumaczyć nie robiąc z tego żadnego pewnika i dogmatu, ponieważ nie mamy na ten temat w Słowie Bożym wiele.

Z pewnością adaptacja koloru skóry w zależności od zamieszkiwanej części ziemi jest zrozumiała i wręcz świetnie w naukowy sposób wyjaśniona za pośrednictwem melaniny w naszym organiźmie.
Aczkolwiek np skośne oczy u Japończyków czy Chińczyków to już cięższy orzech do zgryzienia… 🙂

Ale w niedzielę zauważyłem, że Bóg nam dał pewną wskazówkę, którą tak naprawdę nie zauważyłem w jakichkolwiek artykułach właśnie na poruszany tu temat.

Spójrzmy na to stanowisko Słowa Bożego.
A najciekawsze jest to, że ów świadectwo jest wcześniej niż pomieszanie języków podczas budowy wieży Babel:

„Oto potomstwo synów Noego: Sema, Chama i Jafeta. Po potopie urodzili się im następujący synowie:
 Synowie Jafeta: Gomer, Magog, Madaj, Jawan, Tubal, Meszek i Tiras. Synowie Gomera: Aszkanaz, Rifat i Togarma.  Synowie Jawana: Elisza i Tarszisz, Kittim i Dodanim.  Od nich pochodzą mieszkańcy wybrzeży i wysp, podzieleni według swych krajów i swego języka, według szczepów i według narodów.” Ks. Rodzaju 10, 1-7

Naprawdę fajne świadectwo dające nam troszkę więcej informacji niż do tej pory, kiedy tylko sobie mogliśmy przypuszczać.
Teraz mamy więcej poszlak do GDYBANIA 🙂

Ciekawe, że właśnie synowie Jawana są wyróżnieni jako Ci, którzy zostali podzieleni według NARODÓW, SZCZEPÓW i JĘZYKA.
A niesamowite jest to, że od nich pochodzą mieszkańcy wysp i wybrzeży.

Czy nie można by było wymienić czarnoskórych mieszkańców Ameryki jako potomków właśnie Jawana?

Czy nie moglibyśmy wziąźć pod uwagę, że również Bóg Jawanowi dał całkowicie odmiennego syna od ciemnoskórego – Eskimosa? 🙂

Może to brzmi po części absurdalnie ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i chociażby wspaniałym tego przykładem, również z Księgi Rodzaju jest fakt urodzenia przez Sarę, Izaaka, w podeszłym wieku, i to JUŻ PO przekwitnięciu (!!!). 🙂

Z pewnością to świadectwo Słowa Bożego daje nam niezwykłe dowody, które możemy użyć jako jeszcze dosadniejszą argumentację na zadane nam pytanie odnośnie koloru skóry itp 🙂

A tak naprawdę daje nam pewne wskazówki, które być może pozwolą nam pociągnąć temat dalej 🙂

A w tym temacie jest wiele niejasności, które przedstawia nam oficjalna nauka – co potwierdza nam skrywana tajemnica pochodzenia chociażby ludów słowiańskich, która z coraz większym impetem przedstawia PRAWDZIWĄ historię obnażając oficjalną zakłamaną historię.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że Jawan był synem jednego z trzech synów Noego – Jafeta.
Pozostali synowie Noego to: Sem i Cham.

I właśnie Abraham był synem Sema. Tym bardziej to nas może utwierdzić, że potomkowie o czarnym kolorze skóry pochodzą od Jawana.

Proszę potraktować ten artykuł nie jako żaden dogmat lecz jako ciekawostkę 🙂

Pozdrawiam 🙂

Tags:

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

%d bloggers like this: