Biblie

Rzeź niewiniątek czy dzieci rzymskich niewolników ?

15 maja 2016
Krzysztof
Krzysztof

Witam i zapraszam do przeczytania krótkiego artykułu na temat dość makabrycznego znaleziska oraz próby „wymyślenia” jego pochodzenia.

Dezinformacja działająca na zlecenie szatana jest zadziwiająca. Od wielu lat autorytety naukowe ukazywane w telewizji i najpopularniejszych mediach internetowych serwują nam co jakiś czas „rewelacje”, które mają nam pomagać w zrozumieniu świata. Mają tylko jeden problem, który stoi im na drodze – Biblię. W Słowie Bożym mamy zawartą potrzebną wiedzę do tego aby żyć zgodnie z naukami jakie przyniósł nam nasz Zbawiciel Jezus Chrystus. Biblia jest także księgą historyczną ukazującą początki świata, dzieje narodu wybranego i wiele potrzebnych nam w życiu wskazówek jak powinniśmy postępować w naszym codziennym życiu.

Mimo niewątpliwej wartości historycznej Starego i Nowego Testamentu popartych spektakularnymi znaleziskami archeologicznymi nadal próbuje się, w momencie natrafienia na kolejny dowód związany z Biblią, wysnuwać wyssane z palca teorie co jest oznaką albo totalnej ignorancji wobec Słowa Bożego albo służalczości obecnemu szatańskiemu systemowi, który absolutnie nie toleruje w swoich kręgach jakiegokolwiek poparcia dla uznania prawdziwości Biblii.

W 1988 roku archeolodzy z Uniwersytetu Harvard przekopywali pozostałości rzymskiej łaźni w Aszkelonie. Po przebadaniu kanalizacji natrafiono na małe kości, które na początku uznano że są pozostałościami drobiu spożywanego przez rzymian okupujących w tamtym okresie teren Izraela. Dopiero kiedy natrafiono na kompletny szkielet dziecka uświadomili sobie że nie mają do czynienia z drobiem a ludźmi a konkretnie z dziećmi i jak dopiero dużo później ustalono ich wiek w momencie śmierci nie przekraczał dwóch lat. Wykopano ponad setkę szkieletów dzieci ( zdjęcie poniżej ) i nie mając żadnego logicznego wytłumaczenia ani żadnych zapisów z okresu okupacji rzymskiej mówiących w jaki sposób mogło do czegoś takiego dojść wysnuto kolejną rewelacyjną „teorię”, która nie trzyma się żadnej logiki.

 

szkielet w aszkelonie

Na początku zaczęto mówić że są to niemowlęta nie mające nawet pół roku co pasowałoby do teorii że według rzymian z tamtego okresu nowo narodzone dziecko nie jest jeszcze człowiekiem i można je zabić jeśli jest ono niepotrzebne ( dziwnie pasuje to do dzisiejszych czasów gdzie usuwa się nienarodzone dziecko twierdząc, że także nie jest jeszcze człowiekiem – szatan dopasowywał przez lata „przekonania” dostosowując je do panujących ówcześnie zwyczajów ), tylko wystąpiły pewne komplikacje: większość szkieletów miało wykształcone częściowo uzębienie mleczne co powaliło na ziemię początkową „teorię”. Kolejny pomysł brzmiał w ten sposób : „to są szkielety dzieci niewolników, dziewczynek, które rzymianie w tamtym okresie zabijani jako mało użyteczne a chłopców zostawiano w celu wychowania nowego pokolenia silnych i posłusznych niewolników”. Niestety kolejne badania obaliły tą jakże ciekawą teorię, gdyż okazało się że znaczna większość szkieletów jest płci … męskiej.

Bardzo szybko sprostowano tą teorię nowym pomysłem: „jako że w tym miejscu znajdowała się łażnia rzymska musiały przebywać w tym miejscu także kurtyzany, które po urodzeniu dzieci traciły je i pozostawiano tylko dziewczynki w celu wychowania nowego pokolenia kurtyzan a chłopców jako bezużytecznych w tym miejscu zabijano”.Tylko jaki rzymianin chciałby zażywać kąpieli w sąsiedztwie grobu dla dzieci kurtyzan i ile musiałoby ich być żeby aż tyle dzieci w jednym okresie ich tyle naraz urodzić i pozabijać. Poza tym nigdzie indziej oprócz Aszkelonu i Hambleden nie znaleziono podobnych miejsc mimo że cały Rzym „archeologią stoi”. Najogólniej rzecz ujmując to wokół tego znaleziska narosło tyle teorii ( wszystkie związane tylko i wyłącznie z Cesarstwem Rzymskim ), że nie sposób ich wszystkich nawet skompletować. Te trzy powyższe są najbardziej znane.

Nie znaleziono w zapisach z okresu Imperium Rzymskiego absolutnie żadnych przesłanek sugerujących żeby w tamtych czasach coś takiego miało w ogóle miejsce. Wszystko zostało wyssane z palca tylko w jednym celu : niedopuszczenia do nawet choćby najmniejszych przypuszczeń, że taki mord miał raz miejsce i został on opisany w jedynej prawdziwej księdze – Biblii.

„Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał [oprawców] do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców”  Ewangelia Mateusza 2:16

To właściwe wytłumaczenie tej makabrycznej zbrodni.

W czasach Heroda nie było problemem usunięcie zabitych dzieci i wywiezienie ich do miasta portowego i wrzucenie do kanalizacji, na której niczego nieświadomi rzymianie zbudowali sobie łaźnię. Tym bardziej, że miasta portowe były pełne brudu i różnego rodzaju szumowin.

Zapewne szatan, który posunął pomysł zabicia dzieci mógł także podsunąć Herodowi pomysł usunięcia z okolicy Betlejem wszelkich dowodów zbrodni aby w późniejszym czasie nie próbowano zrobić z tych okolic miejsc kultu męczeństwa.

Zastanawiający jest fakt, że mimo znalezienia masowego grobu w 1988 roku nie ogłoszono tego od razu na cały świat tylko czekano z ogólnoświatową publikacją przeszło 20 lat ! Oczywiście publikacje o znalezionym grobie były ale przez ponad 20 lat były to zaledwie cztery publikacje w czasopismach i fachowych książkach jako wzmianka ale nie jako sensacja.

Nawet teraz bardzo ciężko znaleźć więcej szczegółów na ten temat, a jeśli już coś znajdziemy to jest tam tyle sprzeczności, że po kilku artykułach związanych z tą zbrodnią można dostać pomieszania zmysłów.

Ciekawą teorią jest też to, że zaczęto szkielety z kanalizacji w Aszkelonie łączyć ze szkieletami znalezionymi w Hambleden na terenie hrabstwa Buckinghamshire w Anglii, którego dokonano w  1912 roku na terenie ruin rzymskiej willi. Tyle że w tym przypadku oprócz szkieletów niemowląt znaleziono także kilka szkieletów dorosłych osób a szkielety znajdowano nie w jednym miejscu ale w kilku miejscach willi oddalonych od siebie o kilka metrów. Co w tym miejscu naprawdę się znajdowało i dlaczego doszło w tym miejscu do takiej zbrodni nikt nie wie i nawet nie próbuje robić nic w tej sprawie ( może rodzina królewska ma coś z tym wspólnego ?) ale to miejsce jest z miejsca porównywane jest do znaleziska w Aszkelonie mimo że na oba morderstwa nikt z utytułowanych panów naukowców nie posiada logicznego wytłumaczenia.

Ludzie wierzący w Jezusa wiedzą co działo się na terenie Izraela w tamtym czasie. Wiek szkieletów określono na 3 rok przed narodzeniem Jezusa i nie stwierdzono żadnych śladów aby dzieci w momencie śmierci nosiły jakiekolwiek choroby.

Całą tą sprawę ze znalezionymi szkieletami zostawiam do osądzenia wam czytelnicy.

Pozdrawiam Wszystkich

1 Comment. Leave new

Może faktycznie kości są pochodzenia Biblijnego, a Aszkelon to biblijna wyżyna Tofet (Jr 7, 31….). Żydzi zarabiają na kościach.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

%d bloggers like this: