Biblie

“Nie sądźcie!” – taktyka szatana przeciwko słowom Prawdy

8 marca 2016
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański
nie osadzaj logo JPG gotowe

Drodzy Czytelnicy,
w tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam a dokładnie obnażyć bardzo ważną sprawę, którą szatan uwielbia stosować.
Dotyczy ona bardzo wyrafinowanego zabiegu, w którym ojciec kłamstwa, zatarł różnicę pomiędzy znaczeniami wyrazów “oceniać” a “osądzać”.

Szatan jest bardzo przebiegły dlatego stworzył “ostateczną taktykę” przeciwko Prawdzie, gdy już nie posiada żadnych argumentów na obronę swoich kłamstw.
Jest to taktyka “nie osądzania”, której celem jest odwrócenie uwagi od tematu rozmowy a skupieniu się na OSOBIE, która wskazuje prawdziwy, rzeczywisty obraz danego zagadnienia.

Możemy w dzisiejszych czasach zobaczyć jak bardzo często jest stosowana. I to nie tylko odnosi się do sfer w zakresie wiary ale również społecznych.
Choć tak naprawdę,  używanie tej techniki w społecznych aspektach ma podłoże wiary zaświadczanej przez Słowo Boże. Dotyczy to przede wszystkim chrześcijańskich krajów.

Jesteśmy świadomi, że cały szatański świat w jakim nam przyszło obecnie żyć, nienawidzi Prawdy.
Sam Pan Jezus nazwał szatana ojcem kłamstwa:

“Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście»” Ew. Jana 8, 44-47

Wspaniale ta wypowiedź naszego Boga i Zbawiciela ukazuje, że On mówi prawdę i wręcz domaga się aby udowodniono mu kłamstwo, które jest grzechem.
Nikt nigdy oczywiście nie udowodnił, mu grzechu kłamstwa ponieważ On jest Prawdą.

Szatanowi pozostało jedynie posługiwanie się kłamstwem aby zwieźć ludzi.
I wiemy doskonale, że już na samym początku istnienia rodzaju ludzkiego, zwiódł nas kłamstwem, gdy Ewie zaświadczył iż nie umrze gdy zje owoc, którego Bóg zakazał spożyć.

Od tamtych czasów kłamał ludzi aż po dzisiejsze dni.

Ale musimy podkreślić, że z momentem przyjścia Pana Jezusa na świat by wypełnić wspaniałą misję odkupienia ukochanych Jego stworzeń ze szpon szatana i oczywiście śmierci – szatan miał nie lada problem z ukrywaniem swoich wyrafinowanych kłamstw.

Jedyny Nauczyciel na każdym kroku gdy był atakowany przez fałszywych nauczycieli miażdżył ich ukazując prawdę jak bardzo obłudni są i dla kogo służą.
Oczywiście esensją Jego misji było głoszenie Ewangelii Zbawienia ale właśnie bardzo istotnym elementem tej wspaniałej działalności było obnażenie SYSTEMU kłamstw, w które niestety ludzie wierzyli.

Gdyby nasz Pan nie pokazał PRAWDZIWYCH różnic pomiędzy Prawdą a kłamstwem czy ktokolwiek przejąłby się jakimś człowiekiem głoszącym sobie coś – podczas gdy oni nadal by nieświadomi kłamstw zawierzali swoje życia fałszywym pasterzom, którzy byli dla nich wzorem od najmniejszych lat?

Czy taki człowiek potrafiłby zaufać komuś innemu, gdyby mówił o swojej wersji, pomijając tą drugą stronę, której słuchają od początku swoich narodzin?

Oczywiście, że nie!

I najlepszym przykładem jesteśmy my, byli katolicy, którzy TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki zestawieniu/ocenieniu, nauk jaki głosi papież i jego księża, dostrzegliśmy, jak bardzo byliśmy okłamywani.

Ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że to dzięki ludziom, którzy OCENILI wcześniej nauki papieskich doktryn w zestawieniu z Prawdą -Słowem Bożym – zobaczyliśmy, że Prawda nie jest tym co głoszą “następcy Piotra”.

A czyż nie przypominasz sobie drogi Czytelniku, gdy od tego momentu w którym przedstawiono Tobie tylko część kłamliwych doktryn – sam nie postanowiłeś podrążyć temat głębiej i niczym sędzia na rozprawie sądowej zestawiałeś nauki, w których byłeś wychowany do Słowa Bożego – tym samym oceniając człowieka-papieża czy to co głosi jest faktycznie zgodne z Prawdą?

Jeśli już nie kłaniasz się przed pomalowanym i pozłacanym drewnem oraz nie uczęszczasz na okultystyczną ceremonię notorycznego krzyżowania “Jezusa” (czytaj. mszę) to czy czasem nie wydałeś sprawiedliwej oceny/wyroku iż kościół rzymsko-katolicki nie głosi Ewangelii Chrystusowej a jedynie powołuje się, na Nią?

Czyż nie można nazwać tego co zrobiłeś jako osądzenia po której stronie leży Prawda?

Oczywiście, że tak!

I tu jest całe sedno szatańskiej taktyki.
Manipulowanie znaczeniem wyrazów “osądzanie” i “ocenianie” – w stosunku do danej sytuacji.
Jeśli sytuacja nie jest groźna i nie uderza w agendę konkretnego ale mniejszego kłamstwa, można używać wyrazu “oceniać” czy nawet “osądzać”.
Nikt bynajmniej nie będzie podnosił alarmu w “niegodnym” postępowaniu.

Ale w momencie, gdy zostaje poruszony aspekt dość ważnego kłamstwa jakiejś agendy wtedy podnoszą się natychmiast zawzięte “głosy” o NIE SĄDZENIU…
Tym samym osobę, która znalazła się w “centrum uwagi” ze względu “nie godnego” postępowania stara się od tej pory jeszcze bardziej ukazywać w tym “złym zwierciadle”.

W czasach gdy świat stał się tak bardzo obojętny na zło, owa technika jest bardzo skuteczna.
Do tego należy zaliczyć, że aspekt nauczań religijnych przywódców – księży czy też pastorów – wywiera szczególny nacisk na letniość stanowiska u ludzi.

Więc jakie jest prawidłowe stanowisko, które zaświadcza nam Słowo Boże?

Czy jest takim jaki nam jest przedstawiany?

Czy możemy sądzić?

Spójrzmy więc do najważniejszego źródła, czyli AUTORYZOWANEGO i JEDYNEGO Słowa Bożego, które zaświadczają wybrani przez Pana bezpośredni Apostołowie.

Oczywiście pierwszym i tym najważniejszym w całym tym temacie jest ów wypowiedz samego Pana Jezusa:

“Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.” Ew. Mateusza 7, 1-5

Zapewne każdy z Was, którzy czytacie ten artykuł, doskonale zna ten fragment Słowa Bożego.
A jeśli zaznajomieni jesteśmy z naszymi sprawami ze “zbawienną elitą” to z pewnością ten werset nie jest Wam bynajmniej obojętny.

Lecz czy zastanawiałeś się nad sensem ów wypowiedzi naszego Boga i Zbawiciela?
Czy jedynie kontekstowo podchodziłeś do wymownego początku “Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni” ?

Z pewnością wielu z Was jak i niemalże wszyscy wierni tych największych kościołów Chrześcijańskich odbiera to tak jak… WMÓWIONO nam.

A wmówiono nam iż NIE MOŻNA SĄDZIĆ.

Osoby, które sterują tym światem na rozkazy szatana dobrze znają ludzkie zachowania i obawy i dlatego wiedzą, że ludzie NIE lubią być osądzani.

A dlaczego?

Z prostej przyczyny – ponieważ NIE są prawi i wiele złego mają “za kołnierzem”.

To jest najważniejszy problem i dlatego uwielbiają się tym KONTEKSTEM z wypowiedzi Pana Jezusa posiłkować.

Gdy przeczytamy CAŁOŚĆ tej wypowiedzi, która dotyczy tego samego tematu – obraz postrzegania zagadnienia zmienia się.
A jeśli znamy dodatkowo inne świadectwa jakie daje nam Słowo Boże to staje się jasnym, że według Boga nie tylko można sądzić ale NALEŻY!

Ta wypowiedź Pana Jezusa nie jest zakazem sądzenia lecz PRZESTROGĄ dla wszystkich, którzy biorą się za sądzenie a nie podchodzą do rozsądzanego tematu Z CZYSTYM “kontem”/sumieniem.

Gdyby Zbawiciel zakończył zdanie na tym pierwszym i nie rozwinął wypowiedzi wtedy naprawdę należałoby podejść do tematu bardzo ostrożnie.
Lecz w przypadku tak niesamowitego wytłumaczenia tematu jak i innych świadectw Słowa Bożego, które precyzyjnie określają stanowisko jakie powinniśmy obrać – sądzenie, każdemu naśladowcy Chrystusa jest przeznaczone niczym ta sól, która jest po to by zachować smak.
Smakiem w tym przypadku jest PRAWDA, która musi być na świecie głoszona aby nadzieja ku Bogu – Dobremu Pasterzowi nie zgasła w sercach każdej owieczki, niezależnie jak byłaby grzeszna.

“Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.”

W tej końcówce Pan Jezus właśnie ukazuje iż możemy sądzić lecz najpierw musimy mieć pewność, że w danym temacie ów sądu sami jesteśmy “czyści” aby nie być obłudnym, niesprawiedliwym sędzią.

To jest ów warunek!

I dobitnie to ukazuje środkowa część nauk Boga:

“Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.”

“Bo takim sądem…” – i to jest straszak dla typowego “Kowalskiego” ponieważ wie doskonale, że jego czyny są złe więc woli nie zabierać głosu w sprawie złego postępowania bliźniego ponieważ ZDAJE SOBIE sprawę doskonale, że jeśli odważy się ocenić/osądzić ów bliźniego – dokładnie tak samo zostanie osądzony i jego nieprawość ujrzy światło dzienne!

Dlatego ten KŁAMLIWY slogan “NIE OSĄDZAJ” jest popularny ponieważ ludzie chodzą w ciemności i nie chcą by ów ciemność wyszła na “światło dzienne”.

Więc jak mamy czynić z tym sądzeniem?

Prosta zasada, którą Pan Jezus niejednokrotnie nauczał – i tak naprawdę nie tylko w Nowym Testamencie lecz w Starym również.

Jeśli chcesz kogoś osądzić aby przedstawić mu jego złe postępowanie musisz być pewny iż Ty nie plamisz się tym samym czynem!
Oczywiście to nie znaczy, że w tym akurat nie musisz ale w innych złych postępowaniach jesteś przodownikiem – to nie tak działa.

Jako naśladowcy Pana Jezusa, musimy stronić od nieprawości czyli grzechu – i to nie ma znaczenia “z jakiej dziedziny” on pochodziłby.
Grzech jest grzechem i plami naszą godność bycia dzieckiem Bożym, za co oczywiście zostaniemy osądzeni.

Drodzy czy mamy jakieś inne jeszcze świadectwa Słowa Bożego na potwierdzenie tego co tu przedstawiamy?

Oczywiście 🙂

I to pochodzące również z ust naszego wspaniałego Boga:

“Nie sądźcie według widzenia, ale sprawiedliwy sąd sądźcie” Ew. Jana 7, 24 (przekład Biblia Gdańska)

Tak oto w świątyni Zbawiciel nauczał jak mamy postępować.

Wiemy, że sam Bóg, w postaci Syna zstąpił na ziemię aby przeprowadzić sąd o czym sam zaświadczył.
Pouczył swoich uczniów, że oni również mają być solą dla ziemi, która nie tylko “dodaje wspaniałego smaku” lecz również POKAZUJE RÓŻNICĘ jak bardzo NIE DOBRY jest smak bez niej.

I właśnie w tej wypowiedzi mamy naukę, że mamy sądzić ale pod warunkiem aby nasz sąd był SPRAWIEDLIWY – czyli rzetelny, bazujący na przykazaniach Pana Jezusa a nie na “poszlakach czy pomówieniach”.
Przypominając sobie całość nauk Pana, musimy być pewni gdy przystępujemy do sądu abyśmy sami nie byli splamieni winą. Inaczej będziemy obłudnikami i źle to dla nas się skończy.

Wiemy też o tym, że Pan Jezus przyszedł również po to na świat aby pokazać nam jak mamy postępować – był i JEST dla nas najlepszym przykładem do którego swoim postępowaniem powinniśmy dążyć.

Oczywiście, że nasz Zbawiciel był i JEST bez grzechu – ponieważ JEST Bogiem a przecież tylko Bóg MOŻE BYĆ bez grzechu – i nie dorównamy mu nigdy czystością lecz z całych sił należy dążyć by być coraz bardziej podobnym Jemu a On nam w tym pomoże oczywiście.

Chcielibyśmy przedstawić Wam bardzo werset ze Słowa Bożego, który wygląda na to, jest w wielu przekładach – szczególnie powszechnych,katolickich – “inaczej” przetłumaczone…

W Biblii Tysiąclecia mamy tak brzmiący werset z Psalmu 33, 5:

“On miłuje prawo i sprawiedliwość:
ziemia jest pełna łaskawości Pańskiej.”

Przedstawia nam świadectwo, że Bóg miłuje sprawiedliwość i prawo. Jest to jak najbardziej zgodne z przesłaniem Słowa Bożego

Ale chcielibyśmy z Wami podzielić się bardzo ciekawym tłumaczeniem w wersji protestanckiej, Biblii Gdańskiej:

“Miłuje sąd i sprawiedliwość; pełna jest ziemia miłosierdzia Pańskiego”

Bardzo interesujące tłumaczenie tekstów Starego Testamentu.

Również zostało tak przetłumaczone w wersji Króla Jakuba. Zdjęcie z Biblii z początku XIX wieku: (kliknij by powiększyć)

Psalm 33 c

Również tu został użyty wyraz ściśle związany z SĄDEM – “judgment“.

Spójrzmy zatem jaki wyraz mamy w starożytnych manuskryptach:

” MiSz’PaTh “ – sąd (307), prawo (22), zwyczaj (22), obyczaj (7), sprawa (6) […]

 

Liczby w nawiasach ukazują ile razy wyraz zostałużyty w stosunku do danego tłumaczenia.
Jako pierwsze znaczenie jest ” SĄD ” i widzimy, że przytłacza właśnie tym znaczeniem wszystkie pozostałe.

Wyraz Misz’PaTh pochodzi od słowa:

” SzaPhaTh “ – sądzić (85), sędzia (58), rozsądzić (10), sądzić się (6), zastawiać się (5), sąd uczynić (4), rozsądzać (2) […]

Tutaj nie potrzeba żadnego komentarza 🙂

 

Przedstawiamy Wam to jako ciekawostkę bo czy tłumaczenie z wersji katolickiej czy protestanckiej ma ten sam wymiar, który określa, że nasz Bóg miłuje sprawiedliwość.

A nie można jej poznać aby móc się ją posługiwać oraz żyć – jak nie za pośrednictwem OSĄDZENIA czym jest dobro a czym jest zło.

Oczywiście osąd należy przeprowadzić według zasad, które Bóg określił.
W obecnym czasie jesteśmy objęci Prawem jakie przyniósł nam Pan Jezus i w sposób doskonały nam nie tylko wyłożył ale i również swoim życiem pokazał jak mamy je wypełniać.

Kolejnym krokiem, który należy postawić jest pytanie czy może po śmierci Jezusa, nakazy odnośnie sądzenia zostały zmienione przez samego Zmartwychwstałego?

Słowo Boże czyli sam Zbawiciel dosadnie przedstawia iż nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Spójrzmy zatem na dowody:

“Aniołowi zboru Efeskiego napisz:
To mówi ten, który trzyma siedem gwiazd w prawej ręce swojej,
Który się przechadza w pośród onych siedmiu świeczników złotych:
Znam uczynki Twoje, i pracę twoję, i cierpliwość twoję,
A iż nie możesz ścierpieć złych, i doświadczyłeś tych,
Którzy się mienią być Apostołami, a nie są,
I znalazłeś ich, że są kłamcami;
I znaszałeś, i masz cierpliwość, i pracowałeś dla imienia mego, a nie ustałeś.” Objawienie Św. Jana 2, 1-3 (Biblia Gdańska)

Zbawiciel w bardzo wyraźny sposób pochwala swoich naśladowców, którzy są ze zboru w Efezie za to iż obnażył kłamców – fałszywych nauczycieli.
Pan daje nam również świadectwo, że to Jego naśladowcy doświadczali kłamców – i za to ich pochwala!

Co to może oznaczać?

Z pewnością fakt, w którym członkowie zboru Efeskiego NIE pozostali bierni na rozprzestrzenianie kłamstw dotyczących Ewangelii Chrystusowej!

W jaki sposób mogli ukazać, obnażyć kłamców?

Jedynym sposobem było sprawiedliwie rozsądzić to co nauczają ów “samozwańczy apostołowie” w stosunku do Prawdy, którą zostawił ludziom Pan Jezus.

Gdyby faktycznie ów zasada “nie osądzaj!” była prawdą – nie mielibyśmy tego “pochwalnego” świadectwa samego Zbawiciela!

Ów kłamliwi apostołowie dalej sobie by zwodzili – nie mając żadnego “zagrożenia” – pozostając nietykalnymi…
Jak sami możecie zobaczyć na podstawie Słowa Bożego iż Bóg nie pozostawia złudzeń abyśmy właśnie walczyli z kłamstwem bo tylko tak możemy przedstawić Prawdę i tym samym pokazać WSPANIAŁĄ “alternatywę” do zła, którego fundamentem jest kłamstwo.

Ważnym i bardzo dobrze obrazującym jak powinno wyglądać nasze postępowanie opisuje Apostoł Juda:

“Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym.  Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są zapisani na to potępienie, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa. ” List św. Judy 1, 3-4

Już na samym początku listu, Juda zwraca szczególną uwagę właśnie na… walkę za wiarę.
Oczywiście chodzi o walkę, która nie polega na ludzkich mięśniach lub sprawności fizycznej lecz o walkę z “orężem”, Słowem Bożym, które niszczy każde kłamstwo.

Walka ma to do siebie, że potrzebuje minimum DWÓCH stron by miała miejsce.
Oczywistym jest to, że Apostoł Juda tak samo jak Pan Jezus zachęca nas byśmy nie pozostawali bierni kłamstwom, które skierowane jest przede wszystkim przeciwko Prawdzie objawionej przez samego Boga.
A na tym etapie, w którym przyszło nam żyć szczególnie kłamstwo zalało serca ludzkości.
Dlatego Słowo Boże tak bardzo nam daje świadectwo abyśmy byli solą dla ziemi.
To jest nasz obowiązek by być godnym naśladowcą Chrystusa.

A fałszywe nauki głoszące kłamstwa o “nie sądzeniu” są agendą szatana aby ludzie stali się letni na zataczające coraz większe kręgi kłamstwa – a tym samym zła.

Zresztą Pan Jezus również dobitnie wyraził się o prawdziwej postawie swojego naśladowcy, który nie powinien stać “pomiędzy” lecz zawsze w Duchu Jego Ewangelii:

“Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz:
To mówi Amen,
Świadek wierny i prawdomówny,
Początek stworzenia Bożego:
 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust.” Objawienie Jana 3,14-16

Z Panem Jezusem NIE może być kompromisów i układów!

Albo podążasz za Jego Drogą albo… idziesz nadaremnie drogą, w której ułożyłeś sobie elementy Światłości wraz z elementami ciemności.

Zbawiciel dobitnie to ukazał jeszcze przed ofiarowaniem Siebie jako okup za całą ludzkość w tej wypowiedzi:

“Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.” Ew. Mateusza 12, 30

Czy czasem nie powinno się ponownie zastanowić, czy aby nie jestem bierny na kłamstwa, które wymierzone są przede wszystkim w naszego Boga i Zbawcę, który zamiast wywyższany jest PONIŻANY?

Czy temperatura mojej postawy nie jest letnia tak aby czasem nie oparzyć lub zmrozić innych ludzi by ich czasem nie urazić…?
Drodzy Czytelnicy, również w kwestii tegoż tematu “Nie sądź!” nie moglibyśmy pominąć ściśle powiązanego zagadnienia – o upominaniu innych.

Aby mieć podstawy do upomnienia danej osoby należy najpierw rozsądzić jak postępuje dana osoba.
Oczywiście w stosunku do nauk naszego Zbawiciela – Jego Prawa.

Zobaczmy co ma do powiedzenia w tej sprawie sam Zbawiciel:

“Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!” Ew. Mateusza 18, 15-17

Niewątpliwie Zbawiciel chce abyśmy byli czujni nie tylko odnośnie swojej wiary lecz również wiary otaczającego Ciebie bliźniego,brata.

Jednoznacznie należy powiązać to pouczenie Pana Jezusa z tym, że MUSIMY osądzać postępowanie innych aby tym samym móc POMÓC im, wyjaśniając ich złe postępowanie. Również naturalnie przedstawić PRAWE zachowanie i wytłumaczyć tym samym, że dzięki takiemu zachowaniu w wierze i postępowaniu wedle przykładu Zbawiciela , posiądą życie wieczne.

Jest to bardzo istotny element w byciu naśladowcą Chrystusa aby wzajemnie stać na straży stanowiska w wierze.

Taką postawę wspaniale ukazuje Święty Jan w swoim 3 liście (9-11):

 Napisałem kilka słów do gminy,
lecz Diotrefes, który pragnie być pierwszym wśród nich, nie przyjmuje nas.
Dlatego, gdy przybędę,
upomnę go za jego wystąpienia
i złośliwe wypowiedzi przeciwko nam.
A nadto, jakby mu jeszcze było tego za mało,
odmawia on udzielania gościny braciom,
a tym, którzy chcą to czynić,
zabrania, a nawet wyklucza ich z Kościoła.
Umiłowany, nie naśladuj zła, lecz dobro!
Ten, kto czyni dobrze, jest z Boga;
ten zaś, kto czyni źle, Boga nie widział.”

Popatrzmy, że Apostoł Jan publicznie mówi o napomnieniu i w dodatku przedstawia prawdę za jakie niegodne postępowanie chce Diotrefesa upomnieć.
Widać wyraźnie, że Jan postępuje dokładnie tak jak PRAWDZIWE świadectwo Słowa Bożego nas poucza a nie jak nauki o “nie osądzaniu”, które szatan tak bardzo zakorzenił w umysłach światowego chrześcijaństwa.

Apostoł Jakub na sam koniec swojego listu (5, 19-20) również przedstawia PRAWDZIWE stanowisko Słowa Bożego, które w tym artykule chcemy Wam przedstawić:

“Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy.”

Drodzy Czytelnicy, jedynie sprawiedliwy osąd w oparciu o Słowo Boże, pozwala nam aby dostrzec iż bliźni zszedł z Drogi Prawdy.
Oczywiście w tej sytuacji Jakub daje świadectwo o kimś kto był na drodze Prawdy i Życia lecz niestety zszedł z niej. To jest bardzo ważne byśmy o tym pamiętali, że to że teraz jesteśmy na Drodze Pana nie oznacza, że nie możemy z niej zejść.
Stąd tak bardzo w naukach Słowa Bożego jest akcentowane byśmy ROZSĄDZALI czy nadal kroczymy za Jezusem czy aby czasem nie pomijamy naszego Drogowskazu – Pana Jezusa.

Prosimy Was gorąco byście naprawdę rozważyli bardzo poważnie ów temat jakże istotny temat dla osoby, która pragnie podążać za Panem Jezusem – jedyną Drogą, Prawdą i Życiem.
Oczywiście zachęcamy Was abyście rozważali przede wszystkim ze Słowem Bożym przed oczyma.

Teraz chcielibyśmy przedstawić Wam materiał, w którym również ukazywany jest właśnie schemat ów ostatecznej taktyki szatana przeciwko Słowom Prawdy:

Chcielibyśmy nadmienić, że NIE promujemy nauk kościoła Adwentystów do którego należy profesor Walter Veith.
Ale należy zaznaczyć, że w swoich wykładach przedstawia wiele prawdy.
Profesor Veith szczególnie wiele prawdy pokazuje jeśli chodzi o Watykan.

W fragmencie wykładu, który przedstawiliśmy wspaniale ukazuje, że nurt “NIE SĄDZENIA”  jest ściśle ZAPROGRAMOWANY i WPAJANY ludziom przez agentów szatana.

A niewątpliwie, z informacji jakie posiadamy – prym w nich wiodą Jezuici, którzy mają pieczę nad wszystkimi organizacjami religijnymi.

A najlepszym i nie tak dawnym przykładem KOMU zależy na tej taktyce jest sam papież JEZUITA:

papa osadzanie

źródło: https://swiat.newsweek.pl/papiez-franciszek-o-gejach–kim-ja-jestem–by-ich-osadzac,106916,1,1.html

Taktyka ta stosowana jest przede wszystkim w światowym chrześcijaństwie co nie sposób nie zauważyć po obecnym LETNIM stanowisku ów “środowiska”.
Pokazują to księża, pastorzy, blogerzy katoliccy jak i protestanccy oraz nawet – nie zrzeszeni (przynajmniej za takowych się podają…)

Drodzy Czytelnicy zastanówcie się również nad tym, ileż to razy nie słyszeliście oraz odpowiedzieliście na pytanie drugiej osoby :

” A ty co o tym SĄDZISZ? ”  ?

Mogło być to pytanie o błache sprawy jak np. kolor ubrania, kogoś plastyczne dzieło ale również mogło dotyczyć zachowania danej osoby.
Czyż odpowiadając na to pytanie nie osądziliśmy “zagadnienia” a wiec staliśmy się sędziami w danej sprawie?
A ile razy sami zadaliśmy to pytanie znajomym, rodzinie – stawiając ich na miejscu sędziego?

Jak widzimy ocenianie i osąd jest ścisłą częścia naszej egzystencji.
I o tym zaświadcza nam właśnie Słowo Boże, ponieważ dzięki sprawiedliwemu osądowi jesteśmy w stanie podjąć ODPOWIEDNIĄ decyzję by kroczyć po Drodze Światłości a nie tej drugiej opcji – potępienia wiecznego.

Bóg nas przestrzega jedynie byśmy nie zostali PRZEWROTNYMI i OBŁUDNYMI sędziami.

Na tym chcielibyśmy zakończyć 1-wszą CZĘŚĆ artykułu.

W 2-giej części, która ukaże się niebawem, pokażemy Wam dobitnie na przykładach, że ta taktyka nagminnie jest stosowana przez ludzi, którzy przedstawiają się iż postępują zgodnie z Prawdą a tak naprawdę – ZWALCZAJĄ.

Życzymy Wam abyście byli wierni do końca prawowitemu Królowi królów, Panu panów, sprawiedliwemu Sędziemu i Bogu – Jezusowi Chrystusowi, naszemu Wspaniałemu Zbawcy!

7 Comments. Leave new

Śledzę was od dłuższego czasu a postanowiłam napisać dopiero teraz, doceniam ogrom pracy w waszych artykułach , wypełnione wersetami biblijnymi. Dziękuję wam serdecznie i niech was wciąż Jezus Chrystus prowadzi.

Odpowiedz
Rafal Kudrański
10 marca 2016 18:32

Witajcie,
chcielibyśmy Wam koniecznie przekazać informację, że CENZURA na YouTube bardzo prężnie niestety działa.
Wcześniej zauważyliśmy, że YouTube po prostu cofa do tyłu liczbę wyświetleń – zresztą nie tylko my to zauważyliśmy lecz wiele osób na własnym przykładzie.

Ale to co zrobili z filmem, który Andrzej stworzył i który jest zamieszczony w tym artykule to jest po prostu “przegięcie”.

Dzisiaj popołudniu jeszcze ilość wyświetleń filmu było prawie 200:

http://radiopanjezusjedynadroga.pl/rec/nieosadzaj.png

Niespełna godzinę temu ilość wyświetleń… SPADŁA DO 61 (!!!!)

http://radiopanjezusjedynadroga.pl/rec/nie%20osadzaj%20yt.jpg

Widać, że temat tego artykułu, który jest SEDNEM omawianego filmu – jest “komuś” nie na rękę…

Także nie sugerujcie się liczbami wyświetleń filmu ponieważ jest CENZUROWANA.
Zresztą to nie jest jedyny film, który jest ZANIŻANY ale z tym to przegięli bo nawet kilkakrotnie poczytność artykułu przewyższa “te śmieszne 61 wyświetleń” i to już samo w sobie jest absurdem.

ps. Paulinka – dziękujemy za miłe słowa. Pozdrawiamy Cię serdecznie 🙂

Odpowiedz

” Gdybym Ja rzekł niepobożnemu: Śmiercią umrzesz, a nie napomniałbyś go, i nie mówiłbyś, abyś go odwiódł od niezbożnej drogi jego, tak, żebyś go przy żywocie zachował, tedy onci niezbożny w nieprawości swojej umrze; ale krwi jego z ręki twojej szukać będę.

Lecz jeźlibyś ty napomniał niezbożnego, a nie odwróciłby się od niezbożności swej, i od drogi swej niezbożnej, tedy onci w nieprawości swojej umrze; ale ty duszę swoję wybawisz.

Także jeźliby się odwrócił sprawiedliwy od sprawiedliwości swojej, a czyniłby nieprawość, a Jabym położył zawadę przed nim, i takby umarł, a tybyś go nie napomniał: w grzechu swym umrze, a nie przyjdą na pamięć sprawiedliwości jego, które czynił, lecz krwi jego z ręki twojej szukać będę.

Ale jeźlibyś ty napomniał sprawiedliwego, aby nie zgrzeszył ten sprawiedliwy, i nie grzeszyłby, zaiste żyć będzie, bo napomnienie przyjął, a ty duszę swoję wybawisz.” Ezechiela 3,18 BG

Odpowiedz

Tak mówi Pan: Czyńcie sąd i sprawiedliwość, a wyzwalajcie uciśnionego z ręki gwałtownika, a przychdniowi, sierotce i wdowie nie czyńcie krzywdy, ani ich uciskajcie; ani krwi niewinnej nie wylewajcie na tem miejscu.
Bo jeźli czyniąc uczynicie to słowo, tedy pewnie wnijdą bramami domu tego królowie, siedzący miasto Dawida na stolicy jego, jeżdżący na wozach i na koniach, sam król i słudzy jego, i lud jego.
Lecz jeżli nie posłuchacie tych słów, sam na się przysięgam, mówi Pan, że ten dom pustynią będzie. Jeremiasz 22,3 BG

Biada temu, kto buduje dom swój z niesprawiedliwością, a pałace swoje z krzywdą, który bliźniego swego darmo zniewala, a zapłaty mu jego nie daje!
Który mówi: Zbuduję sobie dom wielki, i pałace przestworne; i wycina sobie okna, a obija drzewem cedrowem, i maluje cynobrem.
Izali będziesz królował, że mieszkasz między cedrami? Ojciec twój izali nie jadał i nie pijał? kiedy czynił sąd i sprawiedliwość, tedy się miał dobrze;
Gdy sądził sprawę ubogiego, i nędznego, tedy się miał dobrze; izali to nie jest poznać mię? mówi Pan. Jeremiasz 22,13BG

O ziemio, ziemio, ziemio! słuchaj słowa Pańskiego. Jeremiasz 22,9 BG

Sprawiedliwy sąd to zdecydowanie życie i czynienie wszystkiego według słowa Bożego, wypełnianie woli Bożej.
A złe uczynki możemy rozpoznać tylko poprzez pryzmat przykazań Bożych.

Odpowiedz

O domie Dawidowy! Tak mówi Pan: Odprawujcie sąd każdego poranku, a wyrywajcie uciśnionego z ręki gwałtownika, by snać nie wyszła jako ogień zapalczywość moja, a nie gorzała, tak, żeby nie był, ktoby ugasił dla złości spraw waszych. Jer, 21,12 BG

Bo któż stanął w radzie Pańskiej, a widział i słyszał słowo jego? kto pilnował słowa jego, i słuchał go? Jer. 23,18

Prorok, który ma sen, niech powiada sen: ale który ma słowo moje, niech mówi słowo moje w prawdzie. Cóż plewie do pszenicy? mówi Pan. Jer.23,28

Przetoż rzecz do ludu tego: Tak mówi Pan: Oto ja kładę przed wami drogę żywota i drogę śmierci. Jer. 21,8

No cóż, chociaż Bóg nawoływał do sprawiedliwego sądu miasto Jezruzalem i miasta Judzkie, wiemy jak to się skończyło. Zostały spalone, a mieszkańcy wytraceni przez babilończyków i chaldejczyków, a świątynia obrócona w gruz i proch. Dokładnie tak się stało jak Bóg to zapowiedział.

A co o tym mówi Pan Jezus ?
Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Mat. 5,20

Warto poznać wszystkie słowa Jezusa, bo one są przykazaniem Boga jak mamy postępować, będąc MU wierni.

Kto szkodzi, niech jeszcze szkodzi; a kto jest plugawy, niech jeszcze będzie plugawszy; a kto jest sprawiedliwy, niech się jeszcze usprawiedliwi; a kto święty, niech jeszcze będzie poświęcony. Ks. Obj. 22,11 BG

Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci! 12 Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. Ks. Obj. 22,11

Wykładnikiem sprawiedliwości jest tylko Słowo Boże, według którego możemy osądzić jaką drogą kroczymy.

Odpowiedz

Zobaczmy jak Bóg zarzuca mieszkańcom, że ich sądy są pełne krwi, bo przestępują prawo Boże, krzywdzą swoimi sądami ludzi niesprawiedliwie, dlatego Bóg zapowiada im karę. Odpłatą ma być taki sam sąd jak ich wcześniejszy. Cały czas Bóg zaznacza, że przestępują Jego Prawo krzywdząc innych ludzi.

Odwrócę też twarz moję od nich, a zgwałcą świątnicę moję, a wnijdą do niej rozbójnicy, i splugawią ją.
Uczyń łańcuch; bo ziemia pełna jest krwawych sądów, a miasto pełne jest krzywd.
Przetoż najgorszych z pogan przywiodę, aby posiedli domy ich; i uczynię wstręt pysze mocarzów, a splugawieni będą, którzy je poświęcają. Ezechiel 7,22

Król płakać będzie, a książę w smutek obleczony będzie, a ręce ludu w ziemi przestraszone będą. Według drogi ich uczynię im, i według sądów ich osądzę ich, i poznają, żem Ja Pan. Ezechiel 7,27

Odpowiedz
Rafal Kudrański
16 marca 2016 13:25

“Nie SĄDŹCIE, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.” Ew. Mateusza 10, 34-36

Mamy kolejny niezbity dowód i to pochodzący Z UST naszego Zbawiciela i Boga o tym, że MAMY nie tylko możliwość ale POWINNOŚĆ aby SĄDZIĆ.

Pan Jezus daje jasno do zrozumienia w tej wypowiedzi, żebyśmy nie SĄDZILI że przyszedł przynieść pokój na świat ale abyśmy SĄDZILI, że przyszedł poróżnić/oddzielić PRAWDZIWYCH Swoich naśladowców od naśladowców ciemności.

Jak widzimy SĄDZENIE jest wspaniałym atrybutem ROZTROPNOŚCI dla każdego człowieka, który pragnie podążać za Zbawicielem świata.
Roztropności, która pomoże mu WYBRAĆ Drogę, po której krocząc – dotrze do życia wiecznego.

Bez sprawiedliwego i roztropnego SĄDZENIA własnego postępowania jak i również bliźniego w trosce o Jego zbawienie – nie jesteśmy w stanie wypełnić nauk Pana Jezusa.

I ten artykuł jak i komentarze DOBITNIE to przedstawiają.

I chcemy podkreślić, że na wszystko co świadczymy PRZEDSTAWIAMY dowody ze Słowa Bożego a jeśli uważacie, że się mylimy to prosimy przedstawić argumenty ze Słowa Bożego.

I chcielibyśmy też zwrócić się do tych, których rażą w oczy wersety Słowa Bożego – bo niestety są i tacy- TO JEST BLOG GDZIE SŁOWO BOŻE – PAN JEZUS – JEST SEDNEM i jeśli Was to tak ewidentnie „razi” i gorszy to przykro nam z tego powodu.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud
%d bloggers like this: