Biblie

PRAWDZIWY Chrzest Nowego Prawa

19 czerwca 2015
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański
Drodzy Czytelnicy jest to jakby druga część ważnego artykułu o Chrzcie – a dokładnie czym on z pewnością NIE jest ( “Chrzest wodny w Nowym Prawie?” )
Jeśli nie przeczytaliście tego artykułu to polecam to zrobić zanim “weźmiecie się” za ten.

Ewangeliczny Chrzest Nowego Prawa jest jednym z DWÓCH tylko warunków, które potrzebujemy by zostać Zbawionym.

W tym artykule właśnie chce się skupić przede wszystkim na Chrzcie Duchem Świętym ponieważ Nowe Przymierze oraz Jego warunki do Zbawienia opisałem dokładnie w artykule “Nowe Prawo Chrystusa – DOSKONAŁA Droga Zbawienia”. Również możecie zobaczyć czym jest Chrzest Nowego Prawa w artykule opartym na moim bardzo osobistym świadectwie – poprzez korespondencję z pewnym zielonoświątkowcem – “Najważniejsze moje świadectwo – jest niczym dla zielonoświątkowce/charyzmatyków”

Ukazałem już w artykułach jakie nieścisłości i wielkie podziały mamy w kościołach charyzmatycznych/protestanckich. I również te podziały powoduje właśnie DOKTRYNA Chrztu – pomimo, że jak pokazałem odgórna doktryna jest TAKA SAMA – wszak trzeba się zanurzyć w MOKREJ WODZIE by zostać ZBAWIONYM. Pomimo takiej jedności DOKTRYNALNEJ – tej odgórnej – mamy “walki” pomiędzy zielonoświątkowcami, babtystami czy też adwentystami.
Jest to spowodowane TYLKO I WYŁĄCZNIE faktem, że te kościoły – wraz z innymi światowymi organizacjami religijnymi – zbudowane są na KĄKOLU SZATAŃSKIM.

I tą sytuację idealnie można przypasować do słów Zbawiciela:

“Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi. Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo?” Ew. Mateusza 12,25

Skoro same światowe Chrześcijaństwo skłócone jest z samym sobą to czy ma prawo się ostać w odniesieniu do Prawd jakie głosi nasz Pan?
I najciekawsze w tym jest, że WSZYSTKIE posługują się tymi samymi “dokumentami” czyt. przyjętym kanonem Nowego Testamentu.
Ale gdybyśmy odrzucili ten szatański kąkol który jest aż 70% zawartością kanonu to już WSZYSTKIE powody do kłótni światowych Chrześcijan   Z N I K A J Ą !
To jest właśnie ta KOŚĆ NIEZGODY – szatański kąkol, który nie ostoi się i już zaczyna czuć, że fundament kłamstwa jakim jest powoli zaczyna być OBNAŻANY.
Dzięki raptem kilku blogów w Polsce ludzie dostrzegają w końcu ten kąkol, który jest właśnie powodem dogmatycznych wojen, wiernych światowego Chrześcijaństwa.

Jak bardzo ten szatański kąkol jest powodem do wątpliwości i zawiłości w wierze to można zobaczyć na forach protestanckich.
Poniżej podaje przykład z forum zboru kościoła zielonoświątkowego Emaus w Zielonej Górze, gdzie TEORII czym jest ten Chrzest jest co nie miara… A najsmutniejsze jest to, że to jest NAJWAŻNIEJSZY przecież element Zbawienia a tyle niejasności u ludzi, którzy sami głoszą, że żyją Chrystusem…  ( link do całości , źródłó: https://forum.emaus.zgora.pl/forum,temat-702.html#)

emaus chrzest1emaus chrzest2

Na tym forum wiele można zobaczyć o czym tutaj wspominam.

Co ciekawe dla charyzmatyków a szczególnie zielonoświątkowców właśnie ten Chrzest Chrystusowy to ten wodny – co ewidentnie pokazałem w artykule odnośnie wodnego chrztu.

Ostatnio wszedłem na OFICJALNĄ międzynarodową stronę kościoła zielonoświątkowego na świecie. Możecie tam wybrać wiele języków i oczywiście jest w nich język polski. Link do strony znajduje się –> TUTAJ

Znamienne jest to, że o Chrzcie również i na głównej stronie organizacji jest ukazany “problem”, który oczywiście rozwijają według własnych doktryn.

Proszę spójrzcie:

zielono_inter1zielono_inter2

Jak widzicie sami doskonale przy tym wyzwaniu o którym piszą a które jest JEDYNYM sposobem na Zbawienie, chcą rozwiać dylemat – .czy pokropienie czy zanurzenie…?.
To, że ten Chrzest jest  dla nich WODNY to nie ma wątpliwości lecz chcą tylko rozwiać ten wspomniany dylemat.
Ale DOBITNIE już na wstępie ukazują, że “W języku greckim chrzest oznacza: ‘zanurzyć’, a NIE POKROPIĆ!” 
I jak drodzy Czytelnicy nie można im uwierzyć w takie mocne wytłumaczenie…?

Zresztą ukazują takie piękne cytaty z Biblii na SWOJĄ tezę czym jest ów Chrzest. Przepraszam – nie swoją tezę lecz WSZYSTKICH ówczesnych organizacji.

Zaraz zajmę się tym ich “greckim zanurzeniem” (oraz Czytelniczki kesji, która tak bardzo powoływała się na to znaczenie greckiego “zanurzenia”) lecz na początku chciałbym ukazać Wam jak MANIPULUJĄ przez te cytaty z Biblii by ukazać ICH rację.

Przedstawiają nam 4 fragmenty ze Słowa Bożego a aż 11 z szatańskiego kąkolu. Tu mamy ewidentny dowód na jakich pismach opiera się ich wiara.

4:11 ! Cóż za przewaga szatańskiego kąkolu!

Ale drodzy to nie jest PRAWDZIWIE ukazana zależność procentowa, ponieważ… użyte fragmenty Słowa Bożego są tu MANIPULACJĄ!

A dlaczego manipulacją? Ponieważ musieli dać nawet Z POZORU adekwatne do zagadnienia fragmenty PRAWDZIWYCH Apostołów bo jakby to wyglądało gdyby ich tezy opierały się TYLKO na Pawle i Łukaszu, którzy nie byli Apostołami wybranymi przez Boga i nawet go osobiście nie znali???

Tutaj mamy SPRYTNY zabieg, który i tak w zależności 4:11 powinien dać do myślenia!

Ale jak zaraz Wam przedstawię ta ich zależność jest KŁAMSTWEM bo powinno być 0:11 !

Ok to zajmijmy się tym wynikiem 4:11. Czy rzeczywiście ten “mecz” tak się zakończył…? Czy było “rzetelne sędziowanie” jakim raczy nas namaszczony i najwyższy sędzia kościoła zielonoświątkowego?

 

MECZ O WODNY PUCHAR – ZBAWIENNY

SŁOWO BOŻE – SŁOWO SZATANA

4   :   11

* Pierwsza bramka dla Słowa Bożego:

dowody_ziel1

Niestety muszę przyznać, że sędzia NIE słusznie uznał ta bramkę. Bramka została zdobyta ze SPALONEGO – czyli jest zdobyta “z wyprzedzeniem”…
Czy ten werset ma coś wspólnego z Chrztem Nowego Przymierza – czyli Chrztem Chrystusowym?
Jasno Mateusz opisuje w tym rozdziale całym, i tym fragmencie chrzest JANOWY! To NIE jest Chrzest Chrystusowy.
Więc jest to JAWNA MANIPULACJA, dzięki którym chcą ukazać,że chrzest wodny, który twierdzą, że jest TYM Zbawiennym – ma podstawę właśnie w tym fragmencie Słowa Bożego. A ja się pytam – czy postradaliście zmysły takie FAŁSZYWE dowody przedstawiając iż nie wiecie kiedy Nowe Przymierze postało??
Także jak możecie zobaczyć SĘDZIA oszukał uznając tą bramkę dla Słowa Bożego – i dokładniej to jeszcze przedstawię później gdy napiszę czym był chrzest Janowy, który tutaj Chrystus przyjął właśnie w wodzie. I przedstawię DOBITNIE czym jest to “greckie zanurzenie” na podstawie bardzo ciekawych dowodów…

Także bramka zdobyta nie słusznie – z powodu OSZUSTWA sędziego – i wynik “W PRAWDZIE” wygląda następująco

3  :  11

* Druga bramka dla Słowa Bożego:

dowody_ziel2

Cóż za kolejne OSZUSTWO sędziego! Piłka nawet nie przekroczyła połowy linii bramkowej, gdy obrońca ją wybił z bramki a sędzia UZNAŁ gola dla “Słowa Bożego”!
Czy mamy w tym fragmencie informację o WODNYM chrzcie?
Jak najbardziej mamy wszystko przestrzegać czego nas Pan nauczał ale czy kiedykolwiek wspomniał cokolwiek o Chrzcie WODNYM??
A wiec kolejna bramka uznana dzięki OSZUSTWU sędziego a PRAWDZIWY wynik powinien wyglądać następująco:

2  :  11

* Trzecia bramka dla Słowa Bożego:

 dowody_ziel3

Tym razem sędzia “pojechał ostro po bandzie” bo uznał bramkę strzeloną RĘKĄ!
Czy mamy i w tej sytuacji jakiekolwiek wzmianki naszego Zbawiciela o WODNYM chrzcie..? A może “Pokropienie czy Zanurzenie”…?
ŻADNE.

A więc ABSURDALNA decyzja sędziego i PRAWDZIWY wynik powinien wyglądać następująco:

1  : 11

* Czwarta bramka dla Słowa Bożego:

dowody_ziel4

No cóż – kolejna bramka ze SPALONEGO. I to z tak bardzo WYSUNIĘTYM napastnikiem, że to już jest PORAŻAJĄCE, że i tą bramkę sędzia uznał!
Mamy przykład z Janem, który “sobie chrzcił” bo… było dużo wody
A gdzie w tym Chrystusowy Chrzest Nowego Prawa – ten Zbawienny?
BRAK.

Tak OSZUKAŃCZO przyznana bramka nie może być PRAWDZIWYM obrazem przebiegu meczu więc PRAWDZIWY wynik należy tak ukazać:

0  :  11

Jak sami możecie zobaczyć, sędzia PODRASOWAŁ sobie wynik meczu i to konkretnie.
Nie można nie zadać sobie pytania – dlaczego?
Co go motywowało do tak bardzo OSZUKAŃCZEGO sposobu “sędziowania” na tą ROZGRYWKĘ?
Dla mnie jest to BEZAPELACYJNE, że zrobił to z PREMEDYTACJĄ by “ukazać się” fanom “Słowa Bożego”, że jest również miły i dla nich. By przyciągnąć, ZJEDNAĆ ICH PRZYCHYLNOŚĆ…

Ale ten UCZCIWY wynik 0:11 , DRUZGOCĄCY Słowo Boże w stosunku do SZATAŃSKIEGO KĄKOLU ukazuje PRAWDZIWE oblicze na czym zbudowana jest ta DOKTRYNA WODNEGO chrztu.

I to nie tylko kościoła zielonoświątkowego lecz jak już ukazałem wszystkich “wodno-chrzcielnych” kościołów charyzmatyczno-protestanckich.
Żeby nie było, że uparłem się na zielonoświątkowców ale ten dowód z ich OFICJALNEJ – MIĘDZYNARODOWEJ strony internetowej jest tak OCZYWISTY, że musiałem go wykorzystać.

Na koniec jeszcze chciałbym pokazać Wam ewidentną MANIPULACJĘ puentami, które wykorzystano:

chrzest_zieloni_lukasz

Czy w tym fragmencie – oczywiście z wersji SZATAŃSKIEGO KĄKOLU pomimo, że niemal z podobną puentą znajduje się u Apostoła Mateusza 7 – mówi o chrzcie wodnym? W świetle APOSTOLSKIEJ Ewangelii oczywiście NIE ma ŻADNEJ PODSTAWY do takich twierdzeń.
No chyba, że po mistrzosku będziemy uważać dzieje apostolskie i “spuściznę Pawłową” jako Słowo Boże… :

chrzest_zieloni_dzieje

Tym wzorem z BAŚNIOWEJ pięćdziesiątnicy chcą “przefarsować” swoją NIEDOSKONAŁĄ drogę do zbawienia.
A dlaczego baśniową?
Ponieważ dla mnie całe dzieje apostolskie mają taką samą wartość jak baśnie Andersena!

I w tym wpisie pokażę Wam jak ta pięćdziesiątnica jest kompletnym ABSURDEM do PRAWDY a WYMOGIEM by przemycić mogli swoje HERETYCKIE dogmaty ich “mocy ducha świętego”.

Teraz Chciałbym się zająć tym “sławnym” najlepszym greckim tłumaczeniem wyrazu “Chrzest” czyli określający ZANURZENIE.
Zgadzam się z tym w 100%.
Ten wyraz, który znajduje się w Słowie Bożym jest użyte dla chrztu Janowego i dla Chrztu Chrystusowego – Nowego Przymierza.
Zgadzam się z tym w 100%.

Dla każdego charyzmatyka /szczególnie zielonoświątkowców/ jest to tak oczywiste, że chrzest znaczy ZANURZENIE – oczywiście jak zanurzenie to i w wodzie… – że z nimi na ten temat nie pogada…
To dokładnie forsowała kesja tu na blogu czego dowodem jest ten jej komentarz w “Wcześniejsze komentarze w o mnie” :

chrzest_kesja

W jej komentarzach i wymogach co do mojej wiary – nie sposób nie łączyć, że to “baptizo” odnosi się tylko i wyłącznie do zanurzenia W WODZIE.
I każdy charyzmatyk tak powie i ostatnio kesja na pewnym blogu przyznała się, że należała do zielonoświątkowców – choć dwuznacznie nie pisze, że już nie należy… Od razu jej napisałem, że jest naznaczona charyzmatyczną INNĄ ewangelią i wcale się nie myliłem.

Ale przejdźmy do sedna – uwielbiam MĄDROŚĆ Słowa Bożego czyli PRAWDY. Jest to tak CZYSTA PRAWDA, że nawet gdybyśmy podchodzili z różnych stron – ZAWSZE BĘDZIE TAKA SAMA!

Natomiast tezy, nauki, i WSZYSTKO co zbudowane na KŁAMSTWIE – nie będzie NIGDY perfekcyjne i będzie można wykazać luki oraz SPRZECZNOŚCI. Czyli starodawne przysłowie “kłamstwo ma krótkie nogi” jest IDEALNE do rzeczywistości.

A ja uwielbiam RZECZYWISTOŚĆ bo nią jest PRAWDA.
Kocham Ją i będę bronił Jej ZAWSZE!

I dlatego uwielbiam wykazywać i OBNAŻAĆ kłamstwa szatańskiego pomiotu.
I teraz Wam pokażę ABSURD GŁUPOTY nauk i twierdzeń samych charyzmatycznych kościołów na przykładzie zielonoświątkowców. Sam czasem się dziwie jak bardzo OCZYWISTE są ich matactwa, że ludzie tego nie dostrzegają lecz łykają  wszystko niczym bocian żabę. A najsmutniejsze jest to, że w katolickiej Polsce to w 98% właśnie są byli katolicy, którzy dostrzegli, że papieże to ŁGARZE i KŁAMCY. A niestety nadal dają się w KONIA robić pełnym MOCY ducha świętego charyzmatycznym pastorom.

Przedstawiam Wam WIELKIEGO nauczyciela, głosiciela wiary charyzmatycznej – Derek’a Prince’a .
Zmarł w 2003 roku a jego spuścizna jest nadal jedną z czołowych nauk charyzmatycznych zborów/organizacji.
Derek Prince był zielonoświątkowcem lecz można rzec, że w pewnym momencie “wystąpił” i był “wolnym strzelcem”, który nauczał na całym świecie CHARYZMATYCZNEJ INNEJ ewangelii.
Był zapraszany niemalże do wszystkich organizacji religijnych aby głosić ta ewangelię – nawet czynił to w kościele katolickim…

Ale niewątpliwie zielonoświątkowcy są PRZESIĄKNIĘCI jego naukami. Jako dowód proszę spojrzeć na oficjalną stronę internetową kościoła zielonoświątkowego w Lubaniu, gdzie znajdziemy

luban_kz

Mamy aż 8 wykładów tego charyzmatycznego mówcy. Link bezpośrednio do źródła/strony znajdziecie —> TUTAJ

Oczywiście ten zielonoświątkowiec, z którym rozmawiałem o świadectwie również “dzięki temu” panu może stwierdzić, że moja wiara jest MARTWA (ma te filmy na swoim kanale). Co oczywiście bez skrupułów zrobił i mogliście sami zobaczyć w oryginalnej korespondencji z nim, którą zamieściłem na blogu.

A teraz drodzy Czytelnicy pokażę Wam właśnie na podstawie ICH charyzmatycznego GURU od wiary jak są OSZUKIWANI i karmieni KŁAMSTWEM ich ojca – szatana.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że w artykule umieszczę CAŁY wykład i również go będę omawiał obnażając kłamstwa/herezje – żeby nie było, że wyciągam urywki jego wypowiedzi a tym samym manipuluje.
Urywek kilka będzie by pokazać sedno zagadnienia i aby Wam było prościej zaznajomić się z tym co chce przekazać w krótszej-przejrzystszej formie.

A więc zacznijmy. (wiem, że nie można zaczytać zdania od “A więc” ale mi się taka forma podoba i już.. 😉 )

.

Jak sami widzicie nawet ten duchowny przyznaje, że jest WIELE niejasności u wierzących ze zrozumieniem tego Biblijnego chrztu duchem świętym. Celowo piszę z małej litery ponieważ ich nauki opierają się jak Wam już niejednokrotnie ukazuje – nie tylko w tym artykule – na SZATAŃSKIM KĄKOLU. I stąd mamy te PROBLEMY i “zatarczki” pomiędzy charyzmatykami. Derek przedstawia nam tu zawiłości pomiędzy DWOMA różnymi organizacjami religijnymi, a mianowicie zielonoświątkowcem a babtystą. I to już budzi wątpliwości bo przecież CYTUJĄ TAK SAMO na pierwszym miejscu szatański kąkol. Ale sprawa jest o wiele ZAWIŁA ponieważ jak Wam przedstawiłem na podstawie forum zboru Emaus w Zielonej Górze – nawet w jednej organizacji mamy te niejasności!

I co na to nasz charyzmatyczny guru?
Oczywiście, że staje się LETNI i mówi, że i Ci i Ci mówią prawdę i Ci i Ci -mylą się!
WOW…
Toż to PERFEKCYJNE wyjście z zagadnienia i jakże EKUMENICZNE… i do tego też dojdziemy w dalszej części..

Także mamy dwie osobne organizacje, z której każda mówi, że TYLKO JEJ członkowie będą zbawieni.
A nasz międzynarodowy wykładowca stawie znak równości pomiędzy tymi ich twierdzeniami i jak sam mówi – pomoże rozstrzygnąć spór. Albo mógłbym napisać, że zażegnać bo … wyłoży nam “PRAWDĘ”.

No dobrze Panie Derek, skoro znasz PRAWDĘ i jesteś prowadzony “duchem świętym” to na pewno nic z kłamstwa w Twoich ustach nie znajdziemy. A na pewno wszystko będziesz opierał o Słowo BOGA, skoro powołujesz się przecież na Niego – Jego Ducha.

Drodzy Czytelnicy naprawdę UWIELBIAM ten wykład przede wszystkim z JEDNEGO powodu. Powodu, który głosi sam GURU charyzmatycznych kościołów (bo nie tylko zielonoświątkowych), którym STRZELA swoim wiernym SAMOBÓJA! Po prostu OBNAŻA GŁUPOTĘ twierdzeń swoich w sumie słuchaczy.
A dokładnie chyba najważniejszego twierdzenia każdego zielonoświątkowca, babtysty itp – czyli ich jakże bezsprzecznego stanowiska w stosunku do znaczenia greckiego “baptizo” ,czyli “zanurzenie” na którym zbudowaną mają swoją TWIERDZĘ o nazwie – mokry WODNY chrzest
Dla nich WSZYSTKICH nie ma innej formy ZANURZENIA (“baptizo”) jak TYLKO w WODZIE. Ukazałem już w artykule (wcześniejszych również), że “baptizo” W WODZIE jest tylko uwarunkowane SZATAŃSKIM KĄKOLEM.
Ale…
KOCHAM PRAWDĘ, ponieważ wiem, że NIE ma w Niej nawet cienia kłamstwa mroku – o czym świadczy sam Bóg.
I dlatego nie jest to tak z pozoru trudne by wykazać, że kłamstwo ma krótkie nogi… I jest tak zawiłe, że znajdziemy również zawiłość do innej zawiłości, w której KŁAMSTWO zostanie OBNAŻONE.

I właśnie drodzy Czytelnicy, w których również są charyzmatycy – pokażę Wam BEZSPRZECZNY dowód jak charyzmatycy uwikłani są właśnie w KŁAMSTWIE innej ewangelii.
A najbardziej absurdalne jest to, że to nie ja Wam to przedstawię lecz… Wasz GURU wiary – pan ZWODZICIEL Derek Prince.

Zasiądźcie spokojnie i posłuchajcie co on ma do powiedzenia na temat Waszej “teologi” słowa “baptizo“:

SZACH i … MAT charyzmatycznym kłamstwom! Właśnie został wykonany przez własnego PIONKA charyzmatycznej drużyny – choć myślałem że to niemożliwe ale przecież w KŁAMSTWIE wszystkie ABSURDY są możliwe!
Tu właśnie mamy przykład EWIDENTNY!

I co Wy na to moi charyzmatyczni bliźni, którzy uważacie że TO JA SIĘ MYLĘ???????

Wasz MIT greckiego słowa “baptizo“, którym sami ZMUSZACIE innych do zanurzenia w wodzie po prostu PADŁ niczym mit dziewictwa Britney Spears.

Widzicie jak pięknie wytłumaczył WASZ GURU, że “baptizo” wcale nie odnosi się TYLKO do zanurzenia w wodzie lecz  RÓWNIEŻ “zanurzeniem” bezapelacyjnie jest “baptizo” W DUCHU ŚWIĘTYM?

kesja, ben’ie i inni charyzmatyczni wierni – co teraz macie do powiedzenia?????

Ten wykład jest FENOMENALNY by ukazać GŁUPOTĘ charyzmatycznych nauk!!!!

Pisze to w taki sposób, może i ostry być może się Wam wydaje ale chcę by w końcu WY moi charyzmatyczni BLIŹNI – byście dostrzegli jak bardzo zostaliście ZWIEDZENI CHARYZMATYCZNĄ INNĄ eWANGELIĄ!

Zacznijcie w końcu swoim pastorom – ZWODZICIELOM – zadawać pytania , które ja tu na blogu poruszam – czy to co głoszą naprawdę jest DOSKONAŁĄ Drogą/Ofiarą naszego Zbawiciela Chrystusa?

Czemu woda ma MOC “zbawczą”??? bo przecież takie DOKTRYNY jak wykazałem !

A i jeszcze odnośnie tego wykładu charyzmatycznego ZWODZICIELA Derek’a Prince ukażę Wam wiele PROPAGANDY SZATAŃSKIEJ INNEJ EWANEGELII.

Wspomniałem wcześniej o tym, że nie może być w nauce PRAWDY kłamstw/matactw- a tym bardziej u ludzi, którzy są napełnieni Duchem Świętym. To jest NIEZAPRZECZALNY fakt wg Słowa Bożego.

Teraz spójrzmy na świadectwo naszego omawianego guru o NAJWAŻNIEJSZYM momencie swojego “nowonarodzonego” życia:

Jest to bardzo istotna wypowiedź i stąd postanowiłem ją spisać również:

“Pamiętam moje spotkanie twarzą w twarz z Jezusem. Nie w sposób widzialny ale twarzą w twarz w wojskowym baraku armii brytyjskiej w czasie II wojny światowej.
Nie posiadałem żadnej wiedzy.
Nie znałem żadnych doktryn dotyczących zbawienia.
Nie mogłem powiedzieć, że narodziłem się na nowo.
Nie wiedziałem co trzeba zrobić aby być zbawionym – ale wierzcie mi zostałem zbawiony.
Później poznałem doktryny ale wtedy poznałem Jezusa.”

Jest to wypowiedź z początku jego wykładu. Znajduje się on w 2giej części filmików z tego wydarzenia.

Ten poważany na cały świecie wykładowca odnośnie wiary świadczy swoim słuchaczom, że poznał Zbawiciela w baraku jako żołnierz armii brytyjskiej podczas II wojny światowej. Zgadza się z prawdą bo brał czynny udział w wojnie po stronie brytyjskiej.
Ale istotne dla nas w tym przemówieniu jest fakt, że Derek zaświadcza, że kompletnie nie znał ŻADNYCH doktryn/nauk/informacji odnośnie zbawienia.
Myślę, że w NAJWAŻNIEJSZYM świadectwie w swoim życiu – mówiącym o poznaniu Zbawiciela – powiedział Derek JASNO..

Ale spójrzmy co w dalszej części tego wykładu mówi. Około 25 minut później:

“Kiedy tam w wojskowym baraku otrzymałem chrzest, czułem to w moim brzuchu. Zastanawiałem się co się ze mną stanie.
Powiedziałem wtedy głośno do Boga:
“Jeśli chcesz bym mówił językami to jestem gotów to zrobić.
Nie byłem ambitny.
W momencie gdy to powiedziałem, ten ogień przesunął się z mojego brzucha w górę do klatki piersiowej, a następnie do gardła.
Następną rzeczą na którą zwróciłem uwagę, był jakby kawałek twardej gumy, podskakujący w tylnej części moich ust. Uzmysłowiłem sobie, że to był mój własny język.
Otworzyłem usta i dziwny dźwięk zaczął się z nich wydobywać.
Pamiętam to bardzo wyraźnie, że zaczęło się to w moim brzuchu.”

Drodzy Czytelnicy czy dostrzegacie coś niepokojącego w jego wypowiedzi…?

Pan Derek w niej kompletnie PRZECZY swojemu świadectwu, które wypowiedział około 20 minut wcześniej…
I to robi to dla NAJWAŻNIEJSZEGO momentu każdego Chrześcijanina, którym jest – i którym powinno być – spotkanie Zbawiciela!
I co ciekawe na końcu tej wypowiedzi mówi, że pamięta to “bardzo wyraźnie”. Oczywiście kieruje te słowa w kontekście “początku w brzuchu”. Ale skoro to pamięta to czyż nie powinien pamiętaź WYRAŹNIE całej “esensji” spotkania z Panem??

Rozumie, że można nie wiedzieć dokładnie pewnych rzeczy, w którym momencie itp ale CAŁOKSZTAŁT musi być… SPÓJNY!

Jeśli mnie obudzilibyście o 3 w nocy kiedykolwiek NIE potrafiłbym Wam inaczej opisać mojego spotkania z Panem, którego świadectwo mogliście przeczytać w korespondencji z zielonoświątkowcem – oraz w innych insynuacjach, które na blogu dałem również.

Nie mógłbym powiedzieć, że mój łańcuszek wyrzuciłem do kosza za tydzień czy wcześniej przed spotkaniem – byłoby to już kontrastem do PRAWDY, którą OFICJALNIE napisałem na blogu. Ukazałem to bardzo DOSADNIE i dokładnie takim było to moje zachowanie, które wywarło na mnie właśnie spotkanie z Panem, że otworzyłem tą szufladkę, wziąłem ten łańcuszek z krzyżykiem i… wyrzuciłem go do kosza! Dokładnie NATYCHMIAST po pożegnaniu się z Zbawcą!
Oczywiście mogę się “mylić” w który dzień przed spotkaniem – ściągnąłem go z szyi i wsadziłem do szufladki – ale na pewno nie byłaby to różnica tygodni… Jeśli byłaby to aż taka różnica to można by podejrzewać, że kłamie i manipuluje…
Ale w przypadku tak ważnej decyzji jak wyrzucenie do kosza “ukochanego przez całe życie” naszyjnika – nie ma prawa być niejasności!

I bez żadnych wątpliwości każdy się ze mną powinien zgodzić, że jeśli mówi się prawdę to ZAWSZE będzie ona taka sama.

A tu co mamy u Dereka…

Mówi nam tak:

“Kiedy tam w wojskowym baraku otrzymałem chrzest, czułem to w moim brzuchu. Zastanawiałem się co się ze mną stanie.
Powiedziałem wtedy głośno do Boga:
“Jeśli chcesz bym mówił językami to jestem gotów to zrobić.””

Derek nam teraz zaświadcza, że w tym baraku wojskowym czuł chrzest w brzuchu i…
Powiedział głośno do Boga:

“Jeśli chcesz bym mówił językami to jestem gotów to zrobić.”

Czyli Derek w tym momencie WIEDZIAŁ co to jest mówienie językami!

Zauważcie, że świadczy, że to on gdy, zastanawiając się co się z nim stanie – zwrócił się do Boga w sprawie języków.
To nie Bóg mu powiedział TYLKO ON!

A teraz przypomnijmy sobie co ZAŚWIADCZYŁ na początku swojego przemówienia, raptem ok 20 minut wczesniej:

“Pamiętam moje spotkanie twarzą w twarz z Jezusem. Nie w sposób widzialny ale twarzą w twarz w wojskowym baraku armii brytyjskiej w czasie II wojny światowej.
Nie posiadałem żadnej wiedzy.
Nie znałem żadnych doktryn dotyczących zbawienia.
Nie mogłem powiedzieć, że narodziłem się na nowo.
Nie wiedziałem co trzeba zrobić aby być zbawionym – ale wierzcie mi zostałem zbawiony.
Później poznałem doktryny ale wtedy poznałem Jezusa.”

WOW!

Drodzy Czytelnicy jakie macie wrażenia…???

Sprawdźmy czy jego świadectwo w NAJWAŻNIEJSZEJ sprawie PRAWDZIWEGO nowonarodzonego Dziecka Bożego jest wiarygodne:

“Nie posiadałem żadnej wiedzy.”   ——->  “Kiedy tam w wojskowym baraku otrzymałem chrzest, czułem to w moim brzuchu. Zastanawiałem się co się ze mną stanie.
Powiedziałem wtedy głośno do Boga:
“Jeśli chcesz bym mówił językami to jestem gotów to zrobić. ” Pamiętam to bardzo wyraźnie, że zaczęło się to w moim brzuchu.”

Dereku jak możesz zaświadczać, że nie posiadałeś żadnej wiedzy skoro niespełna 20 minut później zaświadczałeś, że czułeś w brzuchu że przyjąłeś chrzest i w dodatku sam zwróciłeś się do Boga o mówienie językami??? Mówienie językami jest bardzo istotną DOKTRYNĄ właśnie charyzmatycznych nauk a Ty niby nie znając doktryn nagle mówisz do Boga, że JESTEŚ GOTOWY aby je przyjąć?! Jak mogłeś być gotowy na coś czego rzekomo KOMPLETNIE NIE ZNAŁEŚ??????

“Nie znałem żadnych doktryn dotyczących zbawienia.”  ———–> “Powiedziałem wtedy głośno do Boga:
“Jeśli chcesz bym mówił językami to jestem gotów to zrobić. ”

Dereku już DRUGI RAZ w swoim świadectwie przeczysz sobie! Skoro dajesz świadectwo wiernym, że nie znałeś żadnych doktryn to jak możesz mówić 20 minut później do Boga, że jesteś gotowy by przyjąć dar mówienia językami?!!! Jak możesz sobie tak przeczyć i to w tak krótkim odstępie czasu – w sprawie NAJWAŻNIEJSZEJ, czyli nowonarodzeniu/Zbawieniu?!!

“Nie mogłem powiedzieć, że narodziłem się na nowo.”  ———–> “„Kiedy tam w wojskowym baraku otrzymałem chrzest, czułem to w moim brzuchu. Zastanawiałem się co się ze mną stanie. […] Pamiętam to bardzo wyraźnie, że zaczęło się to w moim brzuchu.””

Dereku z Twojej drugiej wypowiedzi jasno można wywnioskować, że WIEDZIAŁEŚ, że się nowonarodziłeś bo nawet  w dalszej części mówisz, że “Duch Święty” “mieszka w brzuchu… Całe Twoje ponowne świadectwo o tym spotkaniu jest opisem jakbyś w PEŁNI WIEDZIAŁ co się z Tobą dzieje, co oczekiwałeś i o co PROSIĆ!

Drodzy Czytelnicy czy potrzeba jeszcze większych dowodów, że ten człowiek nie może być WIARYGODNY????

Czyż nie świadczą o tym jego własne słowa??

Na końcu artykułu podam całe przemówienie – tak aby nie zarzucono, że manipuluje wypowiedziami.
Natomiast dlatego wyciągnąłem te urywki świadectwa by pokazać na jakich autorytetach zbudowany jest charyzmatyczny “duch wiary”.

A to tylko przedsmak tego co za HEREZJE naucza ten apostoł SZATANA – Derek Prince. Przedsmak ale jakże ZGNIŁY…

Na tą chwilę zostawiam Wam sprawę tego nauczyciela abyście sami rozważyli to a przechodzę powoli do sedna…

Dla przypomnienia proszę jeszcze obejrzyjcie KLASYK z kategorii “Wodne zbawienie”:

Wiem wiem, już zanudzam więc… przyszła w końcu pora na SEDNO:

“CZYM JEST CHRZEST NOWEGO PRAWA”

Pierwsze co powinniśmy sobie wyjaśnić to sprawa CZYM BYŁ chrzest świętego Jana.
Jest to chyba najważniejszy krok aby uzyskać PRAWDZIWE OBLICZE Chrztu Nowego Prawa. Tym bardziej, że ten chrzest Janowy jest ukazywany ŚCIŚLE jako Chrzest Nowego Prawa.

Dowodów z różnych źródeł na ten temat przedstawiłem w artykułach i również ten powyższe omówienie (chyba pastora) z filmu o Chrzcie o tym świadczy.
Nawet kesja uwarunkowuje zamoczenie w wodzie przez chrzest św. Jana, którego udzielił naszemu Zbawicielowi:

kesja_woda1

Wszyscy powołują się na Chrystusa chrzest, dokładnie z tego świadectwa Słowa Bożego:

“A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie».” Ew. Mateusza 3,16-17

i…

niestety WSZYSCY – cały ówczesny światowy Chrześcijanizm kompletnie nie rozumie czym był Janowy chrzest i dlatego takie BŁĘDNE nauki.

Co ciekawe uważam, że jest to CELOWE działanie samego szatana, który tak sprytnie wywrócił do góry nogami PRAWDĘ, że każdy chrześcijanin powtórzy ten werset jak mantrę…
A tak sprytnie MANIPULUJE Słowem Bożym, że CELOWO zindoktrynował tak, że już wcześniejszego świadectwa z tego samego wersetu – NIE PODAJE!

Dlaczego…?

Spójrzcie sami:

Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?» Jezus mu odpowiedział: «Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe». Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie». Ew. Mateusza 3,13-17

Teraz gdybyśmy przeczytali to naprawdę z otwartym umysłem i w oparciu o cały przekaz Słowa Bożego – możemy zobaczyć istotne świadectwo. Świadectwo, którego CAŁY CHRZEŚCIJANIZM NIE DOSTRZEGA.

Z początku możemy przeczytać bardzo ważne świadectwo – to święty Jan powiedział do Zbawiciela, że to on potrzebuje chrztu od Chrystusa i dziwi się, że to Pan przychodzi po chrzest do niego.
Już z tego świadectwa możemy wywnioskować, że chrzest Janowy a chrzest Chrystusa to DWIE INNE “sprawy”!
Jedynie w tej Ewangelii mamy tak mocne świadectwo Jana o tym, że On potrzebuje chrztu od Pana. I to świadczy wielki prorok Boży, który poważany był nawet przez samego Heroda!
Dowiadujemy się również, że Jan wiedział już wcześniej kim był Chrystus i w jakim celu przyszedł na świat.

Również ważne świadectwo daje nam Zbawiciel gdy odpowiedział Janowi dlaczego to On musi przyjąć od niego chrzest w rzece Jordan.
Tym zajmę się niebawem.

Dlaczego w takim razie wszyscy pastorzy i nauczyciele światowych religii łączą chrzest Janowy i Chrzest Chrystusowy W JEDNO?

Z pewnością jest im to na rękę…

Czym w takim razie jest chrzest Janowy?
Jakie daje nam świadectwo o nim Słowo Boże?

“W owym czasie wystąpił Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka Izajasza, gdy mówi:
Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu,
Dla Niego prostujcie ścieżki!
Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem była szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając przy tym swe grzechy.”
A gdy widział, że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: «Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewemWydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: “Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.Ew. Mateusza 3, 1-10

Słowo Boże mówi nam, że Jan został przepowiedziany już przez Izajasza by przygotować drogę dla Zbawiciela.
Sam Jan świadczył by ludzie nawrócili się – i do tego został posłany. Chrzest, który przyjmowali ludzie był właśnie AKTEM nawrócenia się na sprawiedliwość i był oczyszczeniem SYMBOLICZNYM wodą na znak wyzbycia się grzechów, które wyznawano.
Takie jest świadectwo Apostoła Mateusza i należy przyznać, że IDEALNIE pasuje do “światowego schematu” którym tłumaczą iż dokładnie to jest formą Chrztu Nowego Prawa.
Oczywiście nie jest to prawda bo WODA nie ma prawa brać udziału w DOSKONAŁYM Zbawieniu Chrystusa co już dobitnie przedstawiłem na blogu.
Jan jako posłaniec Boży znowu jak prorocy Starego Przymierza świadczy o tym, że nie liczy się już przynależność do Narodu Wybranego, który był związany Starym Przymierzem lecz miłosierdzie i sprawiedliwość, które maja być owocami.

Apostoł Marek daje o posłudze Jana takie świadectwo:

“Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza:
Oto Ja posyłam wysłańca mego
przed Tobą;
on przygotuje drogę Twoją.
 Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu,
Dla Niego prostujcie ścieżki!
 Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając [przy tym] swe grzechy.”

Można powiedzieć, że Marek świadczy identycznie – czyli Jan przyszedł przygotować drogę Panu i chrzcić ku nawróceniu.

Bardzo ważne świadectwo o Janie daje nam Apostoł Jan:

“Pojawił się człowiek posłany przez Boga –
Jan mu było na imię.
Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi.” Ew. Jana 1, 6-9

Piękny werset ukazujący bardzo wyraziście na czym polegała posługa Jana.
Przede wszystkim działalność Jana miała na celu zaświadczenia o Zbawicielu aby ludzie uwierzyli w Niego.
Jakiż Bóg jest niesamowity w swoich działaniach! Zauważmy, że Chrystusa nie tylko zapowiedział już wcześniej przed swoich proroków ale CELOWO wybrał Jana aby dodatkowo “NA ŻYWO” zaświadczył o Jego Synie. Czyż Bóg Ojciec nie jest wspaniały jak bardzo chciał i CHCE byśmy nie mieli wątpliwości, że ów Chrystus jest TYM Zbawicielem??
I nie wybrał sobie “byle kogoś” – tylko osobę, która na tamtejsze czasy miała POWAŻANIE nie tylko wśród ludzi lecz nawet u samego władcy – Heroda!
Jan był NAJLEPSZYM świadkiem do “przedstawienia” Zbawiciela jakiego mógł wybrać Bóg w ówczesnych czasach. Jest to wspaniały kolejny przykład jak Bóg troszczy się byśmy otrzymali NAJLEPSZE MOŻLIWOŚCI WIEDZY!

Ale niestety najsmutniejsze jest to, że i tak ludzie NIE UWIERZYLI takiemu MOCNEMU świadectwu o czym mówi nam w dalszej części święty Jan:

“Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał.
Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.”

Oczywiście dalej pisze Jan, że i znaleźli się Ci którzy uwierzyli i stali się Dziećmi Bożymi ale jeśli chodzi o świat to Go nie przyjął.
I nadal świat Go nie przyjmuje lecz zastąpił Go FAŁSZYWYM “Chrystusem” głoszącym INNĄ ewangelię, którą ludzie umiłowali bo uciekają od PRAWDZIWEJ ŚWIATŁOŚCI, gdyż umiłowali ciemość i nie chcą się jej wyzbyć – dobrze im z nieprawością jednym słowem…

Ewangelia Mateusza wyjaśnia nam więcej o poruszanych kwestiach w artykule:

“Gdy przyszedł do świątyni i nauczał, przystąpili do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę?» Jezus im odpowiedział: «Ja też zadam wam jedno pytanie; jeśli odpowiecie Mi na nie, i Ja powiem wam, jakim prawem to czynię. Skąd pochodził chrzest Janowy: z nieba czy od ludzi?» Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: “z nieba”, to nam zarzuci: “Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” A jeśli powiemy: “od ludzi” – boimy się tłumu, bo wszyscy uważają Jana za proroka». Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy». On również im odpowiedział: «Więc i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię.”

Tutaj mamy świadectwo samego Zbawiciela. Ale jakże ważne świadectwo!

Zwróćcie uwagę, że Chrystus mówi o chrzcie JANOWYM – czyli Słowo Boże po raz kolejny rozgranicza chrzest Janowy od Chrztu Chrystusa. I to mówi nam o tym sam Chrystus!

Pan również świadczy faryzeuszom w dalszej części:

«Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.” Ew. Mateusza 21, 31-32

Jan i jego posługa ŁĄCZNIE Z CHRZTEM była drogą sprawiedliwości.
Ciekawe, że Pan mówi do uczonych w Piśmie, że nie uwierzyli mu a teraz pastorzy i inni uczeni w Piśmie wierzą, że ten Jego chrzest jest tym w sumie NAJWAŻNIEJSZYM – bo przecież zrównali go z Chrztem Chrystusowym.

Jan Chrzciciel sam zaświadczył, że:

“Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi» Ew. Jana 1,31

I mamy czarno na białym, że Jan chrzcił wodą W CELU by właśnie przez swoje świadectwo objawić Mesjasza.

Niby takie oczywiste a jakże ZMANIPULOWANE przez świat!

PODSUMUJMY:

* Janowa działalność polegała na tym by przygotować ludzi na przyjście Chrystusa – przyjście NAJsprawiedliwszego.
* Chrzest Janowy który był WODNYM – był symbolicznym oddaniem się dla sprawiedliwości i prawości – do której już wcześniejsi prorocy Boży (jak np Izajasz, Jeremiasz) przygotowywali Izrael. Tutaj chciałem ukazać jeszcze bardziej na podstawie Słowa Bożego bo WODNY chrzest, który praktykują wszystkie największe organizacje jako Chrystusowy- OBNAŻYŁEM jako KŁAMSTWO we wcześniejszych artykułach.

A puentą na to jest odpowiedź Chrystusa na słowa świętego Jana, że to on potrzebuje od Chrystusa chrztu a nie na odwrót:

“Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?» Jezus mu odpowiedział: «Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe». Wtedy Mu ustąpił.”

Mamy tutaj niesamowitą odpowiedź Zbawiciela, która wyjaśnia dlaczego Chrystus MUSIAŁ przyjąć chrzest JANOWY.

Co miał na myśli Zbawiciel, że mieli oni wypełnić wszystko co sprawiedliwe?
Oczywiście chodzi tu o wypełnienie PROROCTWA, które odnosiło się do ŚWIADECTWA samego Boga poprzez swojego proroka Jana, którego przepowiedział już Izajasz. Świadectwa, że to właśnie TEN CZŁOWIEK-BÓG Chrystus jest Zbawicielem świata!
To jest DOKŁADNY POWÓD, że Chrystus przyjął chrzest u Jana – ten wodny! Musieli OBOJE potwierdzić Słowo Boże – jednym słowem NAMAŚCIĆ/OGŁOSIĆ OFICJALNIE, że ten Chrystus jest przepowiedzianym Mesjaszem, którego wyczekują narody.

A wspaniale opisuje to o czym mówi Chrystus do Jana Chrzciciela – apostoł Jan w swoim 1-wszym liście apostolskim:

“Jezus Chrystus jest tym,
który przyszedł przez wodę i krew, i Ducha,
nie tylko w wodzie,
lecz w wodzie i we krwi.
Duch daje świadectwo,
bo jest prawdą.
Trzej bowiem dają świadectwo:
Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą.
Jeśli przyjmujemy świadectwo ludzi – to świadectwo Boże więcej znaczy,
ponieważ jest to świadectwo Boga,
które dał o swoim Synu.” 1 List Jana 5, 6-9

To jest piękny opis Apostoła Jana w którym właśnie PRZEDSTAWIA swoim adresatom PRAWDĘ Bożą, której świadkami byli/SĄ.

Zauważcie, że umiłowany Apostoł Zbawiciela mówi o świadectwie “TRZYKROTNYM”.
I mówi właśnie, że Chrystus jest tym który przeszedł przez wodę i krew i Ducha. Mamy więc trzy jakoby “akty” które spełnił Chrystus.
Świadectwo Ducha jest niczym innym jak świadectwo SAMEGO Ducha Bożego a więc BOGA. Przez całe Słowo Boże Bóg świadczy o Swoim Synu – szczególnie narasta to w momencie gdy Stare Przymierze zostało ZERWANE o czym świadczą tacy Prorocy jak Izajasz czy Jeremiasz. Także niewątpliwie świadectwo Ducha czyli Boga potwierdzają WSZYSTKIE proroctwa, które wypełnił Chrystus w 100%! Ale kropkę nad i Bóg postawił gdy ZAŚWIADCZYŁ OSOBIŚCIE o Swoim Synu gdy ten wychodził z wody po chrzcie Janowym:

“A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie». Ew. Mateusza 3,16-17

Nie ma chyba najbardziej DOSADNEGO świadectwa Ducha jak sam głos Boga świadczący, że to jest Jego Syn umiłowany! WOW!!!!!!

Jest to tak ważny moment Słowa Bożego, że dwóch Apostołów to opisuje a Apostoł Jan również poprzez Jana o tym zaświadcza.

Spójrzmy jak Marek opisuje to wielkie wydarzenie:

“W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie. A z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie»” Ew. Marek 1, 10

Natomiast Apostoł Jan tak zaświadcza poprzez Ewangelię:

“Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: “Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».” Ew. Jana 1, 3-34

Spójność świadectwa trzech Apostołów jest nie do podważenia.
U Jana mamy dodatkowo ciekawy fakt, że to sam Bóg poinformował go, że gdy zobaczy Ducha zstępującego na “człowieku” Ten jest Zbawicielem.
Jest jeszcze inne ważne świadectwo, które będę potrzebował w dalszej części…

Także podsumując:

* Jana posługa była niejako PUENTĄ by dać świadectwo o Chrystusie poprzez DUCHA – oczywiście jak już wspomniałem wcześniejsze Słowo Boże juz i tak wystarczająco zaświadczało o Mesjaszu.

Więc mamy już PEŁNE wypełnienie się świadectwa Ducha o którym Apostoł Jan pisze w liście.

Zostały nam jeszcze DWA “warunki” świadectwa.

WODA

Właśnie w kontekście świadectwa WODY, o którym pisze Apostoł Jan możemy zobaczyć czemu Chrystus odpowiedział Janowi Chrzcicielowi tymi słowami:

“«Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe»” Ew. Mateusza. 3,15

Właśnie ta odpowiedź Pana, dała Janowi PEŁNY obraz iż muszą wypełnić ŚWIADECTWO WODY.
Jan Chrzciciel niewątpliwie miał kontakt bezpośredni od Boga oraz Jego nakazy czym właśnie było… chrzczenie WODĄ! Tu mamy dowód:

“Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: “Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym». Ew. Jana 1, 32-34.

Jan dopiero po odpowiedzi Chrystusa ustąpił Mu i ochrzcił Pana bo przypomniał sobie zapewne te słowa samego Boga o tym WODNYM świadectwie, które musiał WYPEŁNIĆ.

Pamiętajcie, że Jan Chrzciciel był obecnie JEDYNYM prorokiem, którego AUTORYTET był niepodważalny – ani przez faryzeuszy i nawet Heroda!
Był on ostatnim PROROKIEM Bożym, który można powiedzieć uczestniczył w DOMKNIĘCIU “stron Księgi Starego Przymierza”.

I dzięki niemu mamy świadectwo WODY o którym wspomina Apostoł Jan we wspomnianym liście.

Chrystus nie mógł otrzymać lepszego potwierdzenia Jego autorytetu jak właśnie od Jana Chrzciciela – za jego pośrednictwem!

Myślę, że to powinno być jasne dla wszystkich.

Trzecim i wsumie ostatnim świadectwem o którym pisze Apostoł jest:

KREW

Myślę, że tu nie trzeba żadnych konkretnych tłumaczeń odnośnie świadectwa krwii.
Świadectwo to oczywiście jest ofiarą, którą spłacił nasz Zbawiciel nasze winy. Jest to ofiara na krzyżu gdzie niewątpliwie ŚWIADECTWEM była krew.
Tak jak w Starym Przymierzu świadectwem zawarcia jak i obmycia grzechów była krew baranka tak właśnie świadectwem, które zostało przepowiedziane przez proroków Bożych – była Doskonała Ofiara Przelanej KRWII za grzechy całego świata.
Jednorazowa i DOSKONAŁA Ofiara, której krew naszego Zbawiciela przypieczętowała Nowe Przymierze a Jego “początek” ogłosiło CHWALEBNE Zmartwychwstanie naszego Boga!

Także podsumowując wróćmy do części listu Apostoła Jana:

“Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą.
Jeśli przyjmujemy świadectwo ludzi – to świadectwo Boże więcej znaczy,
ponieważ jest to świadectwo Boga,
które dał o swoim Synu.”

W tych 3 “etapach” świadectwa niewątpliwie widzimy świadectwo Boga ponieważ były on BEZPOŚREDNIĄ ingerencją Boga Ojca w OGŁOSZENIU – ZAŚWIADCZENIU, że właśnie ten Chrystus to JEGO SYN – OCZEKIWANY MESJASZ.

Kolejnym zagadnieniem, który muszę wyjaśnić by nie było wątpliwości jest sprawa, którą również używają charyzmatyczne kościoły (przede wszystkim) by ZMANIPULOWAĆ potrzebę do chrztu wodnego.

Chodzi mianowicie o sytuację iż przecież Apostołowie chrzcili wodą. I nawet posuwają się do WIELKIEJ MANIPULACJI mówiąc, że to Zbawiciel chrzcił – co również zarzuciła mi kesja (ale o tym już za chwilę).

Drodzy Czytelnicy to PRAWDA, że Apostołowie chrzcili WODĄ – dokładnie tak jak Jan Chrzciciel – i to w obecności Chrystusa i za Jego przyzwoleniem. Mamy wyraźne świadectwo o tym w Apostolskich Ewangeliach.

Szczególne i znamienne świadectwo możemy przeczytać w Ewangelii Jana – jest ono bardzo często używane do MANIPULACJI by uzasadnić przez charyzmatyków szczególnie ich wodny chrzest.

Pokażę Wam to na przykładzie jak to kesja użyła – oraz mojej odpowiedzi z wyjaśnieniami.

To ten fragment dokładnie:

“Potem Jezus i uczniowie Jego udali się do ziemi judzkiej. Tam z nimi przebywał i udzielał chrztu. Także i Jan był w Ainon, w pobliżu Salim, udzielając chrztu, ponieważ było tam wiele wody. I przychodzili [tam] ludzie i przyjmowali chrzest. Nie wtrącono bowiem jeszcze Jana do więzienia.” Ew. Jana 3, 22-24

A poniżej zobaczcie moją konwersację z kesją:

kesja_Akesja_Bkesja_Ckesja_D

 

Drodzy Czytelnicy jeśli nie znałbym dobrze Słowa Bożego to kesja niewątpliwie w dyskusji odniosłaby “zwycięstwo”. Z pewnością nie miałbym szansy się wybronić!
Ale dokładnie znam schemat “ich podjazdówek” i to jest KLASYCZNY przykład na WYWARCIE na drugim poczuciu, że Chrystus sam chrzcił WODĄ. Nawet gdy w sytuacji Słowo Boże mówi o Chrzcie Duchem Świętym (o czym mowa już zaniedługo) to to co kesja przedstawiła byłoby MOCNYM DOWODEM na jej/ich dogmat lecz…

“kiedy Pan dowiedział się, że faryzeusze usłyszeli, iż Jezus pozyskuje sobie więcej uczniów i chrzci więcej niż Jan – chociaż w rzeczywistości sam Jezus nie chrzcił, lecz Jego uczniowie opuścił Judeę i odszedł znów do Galilei.”

…już na początku następnego rozdziału tej samej Ewangelii mamy właśnie powyższe ŚWIADECTWO a może lepiej nazwać – SPROSTOWANIEM!
Ale oni oczywiście ani słowem nie przytoczą dalszej części Ewangelii lecz SIEDZĄ CICHO. Tak właśnie M A N I P U L A C J A, która jest główną cechą ZWODNICZYCH kościołów, zborów światowego chrześcijaństwa.

Drodzy Czytelnicy tak jak kesji odpowiedziałem – nie wiem tak naprawdę czemu takie jest sformułowanie, że Pan z uczniami chrzcił lecz wiemy doskonale, że posiadamy skażenia tekstu – które są MINIMALNE lecz delikatna roszada może PRZEKRĘCIĆ całą wypowiedź! Ale najważniejsze jest to, że Bóg ROZWIAŁ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI już w następnym rozdziale, że Chrystus NIE CHRZCIŁ tylko Jego uczniowie.
Jeśli Chrystus chrzciłby MATERIALNĄ WODĄ to nie tylko przeczyłby Słowu Bożemu i zawartemu w Nim świadectwom lecz musielibyśmy uznać, że Nowe Przymierze JUŻ OBOWIĄZUJE – co byłoby TOTALNYM ABSURDEM!

Więc dlaczego w ogóle Chrystus przez swoich Apostołów udzielał chrztu wodnego?

Świetnie na to pytanie odpowiada nam Jan Chrzciciel:

 A powstał spór między uczniami Jana a [pewnym] Żydem w sprawie oczyszczenia. Przyszli więc do Jana i powiedzieli do niego: «Nauczycielu, oto Ten, który był z tobą po drugiej stronie Jordanu i o którym ty wydałeś świadectwo, teraz udziela chrztu i wszyscy idą do Niego». Na to Jan odrzekł: «Człowiek nie może otrzymać niczego, co by mu nie było dane z nieba. Wy sami jesteście mi świadkami, że powiedziałem: Ja nie jestem Mesjaszem, ale zostałem przed Nim posłany. Ten, kto ma oblubienicę, jest oblubieńcem; a przyjaciel oblubieńca, który stoi i słucha go, doznaje najwyższej radości na głos oblubieńca. Ta zaś moja radość doszła do szczytu. Potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał.” Ew. Jana 3, 25-30

Właśnie od chwili “namaszczenia” przez WODĘ i DUCHA poprzez chrzest Janowy – Chrystus, objawiony Mesjasz wzrasta, o czym zaświadcza sam Jan Chrzciciel.
Wiemy ze Słowa Bożego, że od tego momentu Janowi uczniowie jak i sami Izraelczycy coraz liczniej podążali za Chrystusem. I między innymi w tym celu by przyjąć chrzest wodny, który udzielali sami Apostołowie a Chrystus zapewne nadzorował nauczając.

Także Zbawiciel przejął niejako “autorytet” Jana, przejmując tym samym jego “pracę” na rzecz nawracania ku sprawiedliwości. Stąd ze swoimi uczniami praktykowali chrzest Janowy.
Ale zauważcie, że im dalej czyta się Słowo Boże tym… ów chrzest wodny zanika. Chrystus po prostu coraz bardziej buduje Swój autorytet jako Jedynego Nauczyciela i Mistrza w sprawach WIARY/ZBAWIENIA!
Naprawdę sprawdźcie tą zależność z zanikającym chrztem wodnym w kierunku do zbliżającej się Ofiary.

Tak na dobrą sprawę zestawiając ze sobą 2 Ewangelie Apostolskie to z pełną przejrzystością można rzec, że ów posługa chrzcielna Zbawiciela i Jego uczniów “zanika” zdecydowanie na początku Ewangelii.

Więc co w takim razie świadczy nam Słowo Boże o Chrzcie Chrystusowym – Chrzcie Nowego Przymierza?

Na początku Nowego Testamentu mamy już bardzo wyraziste świadectwo czym faktycznie jest ten najważniejszy dla każdego Chrześcijanina Chrzest.

Ów świadectwo daje nam nie kto inny jak Jan Chrzciciel:

“Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym». Ew. Mateusza 3, 11-12

Jan to świadectwo wymawia do faryzeuszy i saduceuszów głosząc, że Chrystus BĘDZIE chrzcił Duchem Świętym. Czy mamy jakąkolwiek insynuację, że Pan będzie chrzcił wodą?
Wręcz przeciwnie!
W tych dwóch zdaniach mamy wyraziste świadectwo Janowe, że Chrystus NIE BĘDZIE chrzcił NA PEWNO WODĄ!
To nie tylko wynika z budowy zdań ale przede wszystkim, że Jan powiedział, że nie tylko będzie chrzcił Chrystus Duchem Świętym ale i OGNIEM.

Czyż nie jest to kompletny kontrast do wody?
Jeśli Jan mówił o ogniu również to czemu nie powiedział o wodzie…?
Po prostu doskonale wiedział, że nie będzie już w Nowym Prawie “zanurzenia” WODNEGO.

Powiem Wam szczerze, że nie wiem dokładnie co miał na myśli Jan Chrzciciel w stosunku do chrztu ogniem ale uważam, że jest to symboliczny wyraz właśnie do kontrastu jego wodnego chrztu. Jego chrzest przyjmowali nawet faryzeusze i uczeni w Piśmie i zapewne robili to by tylko “podobać się” ludziom – i stąd pewnie nie wpłynęło to jakoś znacząco na ich życie. Dalej mogli działać w “judaiźmie”. Oczywiście tyczy się to również zwykłych ludzi, którzy przyjęli od niego chrzest.
Natomiast Chrzest Duchem Świętym jest BEZKOMPROWISOWY – nie można pozostać takim samym człowiekiem. I tak to widzę w tej kwestii bo i tak w świetle przekazu całej Ewangelii ten “ogień” nie jest aż tak istotny.

Spójrzmy co nam zaświadcza Apostoł Marek:

“Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając [przy tym] swe grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: «Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».” Ew. Marka 1, 5-8

Piękna wypowiedź!
Tutaj mamy jeszcze bardziej DOSADNE stwierdzenie Jana, że Pan będzie oczywiście “ZANURZAŁ” lecz na pewno nie W WODZIE!
Nie byłem jakimś wielkim uczonym na języku polskim w szkole – co pewnie widzicie po moich artykułach – ale z pewnością nie byłem idiotą, który by nie umiał czytać ze zrozumieniem i odbierać jakiejś książki w sposób prawidłowy. Wszak nie dostawałem “pał” lecz tak “czwórczeki” i czasem “trójeczki” ;).
I w tej budowie zdania u Marka mamy MISTRZOWSKI SZACH-MAT dla twierdzeń, że Chrystus chrzcił i ma chrzcić wodą!
Spójrzmy jeszcze raz na to znamienne świadectwo męża Bożego, Jana Chrzciciela:

“Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».”

Dla wszystkich “charyzmatycznych zaślepieńców” dla słowa greckiego “baptizo” tak to można przetłumaczyć:

“Ja zanurzałem was w wodzie, On zaś zanurzać was będzie w Duchu Świętym».”

Zadowoleni?
W sumie nie powinniście być bo wasze “święte znaczenie” słowa “baptizo”- zanurzenie – w tym artykule ROZBIŁEM W PUCH i to za pośrednictwem Waszego guru – notabene KŁAMCY i MANIPULANTA co już pokazałem a i jeszcze więcej ukażę wkrótce…

Ale czyż nie pasuje idealnie to “zanurzenie” do wypowiedzi Jana?
Ależ oczywiście!

Ale…

tu Jan pokazuje jeszcze więcej – oczywiście na NIEkorzyść światowego wodnego rytuału chrzcielnego.

Dla mnie jednoznacznie rozumienie wypowiedzi Jana wiąże się ewidentnie z zakomunikowaniem, że Pan NIE będzie chrzcił właśnie ta wodą co Jan ale… DUCHEM ŚWIĘTYM.
Jeśli nie rozumiecie tego to proszę spójrzcie na ten “ówczesny” przykład który Wam podaje poniżej:

“Ja kupiłem Ferrari, on zaś kupi Aventador’a”

Co przez to rozumiemy?
Wiemy, że moja wypowiedź na pewno odnosi się do samochodów. Oczywiście wymawiam je w kontekście rozmowy o samochodach – tak jak i Jan wypowiedział swoje świadectwo podczas chrzczenia. To jest chyba oczywiste.
Więc osoba do której ja mówię o Ferrari nie musi być expertem w dziedzinie samochodowej ale powinna wiedzieć co to Ferrari – że to samochód i bo ma 4 kółka i kierownice.
I nawet przy tak ubogiej wiedzy, może mój słuchacz BYĆ PEWNY, że ta druga osoba – ten “on” – napewno kupił samochód “jakiś” Aventador ale… NA PEWNIE nie będzie to “ze stajni” pod szyldem Ferrari! Może podziewać się, że może to być Fiat Aventador lub np Lexus Aventador ale Z PEWNOŚCIĄ NIE – Ferrari Aventador.

A dlaczego tak może uważać.
Nie tylko, że jest w miarę inteligentny oczywiście lecz przede wszystkim użytego w zdaniu, spójnika “zaś”.

Spójrzmy w takim razie co nam mówi językoznawstwo, czemu akurat tak MUSIMY rozumować to zdanie. Jakie ma znaczenie ten spójnik “zaś”:

spójnik łączący wypowiedzenia współrzędne przeciwstawne, np. „Kobiety pozostały w salonie, mężczyźni zaś przeszli do biblioteki’’

To jest najważniejsze znaczenie i idealnie pasujące do CAŁOŚCI innych “twierdzeń” Słowa Bożego – a przede wszystkim wypowiedzi Jana w innych Ewangeliach.

Spójnik łączący wypowiedzenia współrzędne przeciwstawne! WOW – idealnie pasujące do wypowiedzi Jana. Wszak wypowiedź Jana jest WSPÓŁRZĘDNA – bo mówiąca o DWÓCH zanurzeniach/chrztach – “baptizo” ale jakże PRZECIWSTAWNYCH!
Bo czyż woda MATERIALNA nie jest kompletnym przeciwieństwem do NIE materialnego Ducha Świętego??

Dziękuje wysoki sądzie ale więcej do dodania odnośnie tej wypowiedzi nie mam żadnych pytań i twierdzeń.

Spójrzmy jeszcze co nam przedstawia Apostoł Jan w omawianym świadectwie Jana:

“I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?» Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

..
[…]33. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: “Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».” Ew. Jana 1, 26-34.

Bardzo spójne potwierdzenie świadectwa dwóch pozostałych Apostołów. Co do tego chyba nie ma wątpliwości.

Także moi drodzy Czytelnicy – mamy ewidentnie ZAŚWIADCZONE, przez Słowo Boże, że nasz Zbawiciel Chrzci DUCHEM ŚWIĘTYM lub ZANURZA W DUCHU ŚWIĘTYM.
I to świadectwo ze Słowa Boże już na samym wstępie daje nam NAJWIĘKSZY mąż Boży – Jan Chrzciciel.

A jak możecie zobaczyć w moich artykułach – protestanckie/charyzmatyczne kościoły/zbory kompletnie IGNORUJĄ te jakże ważne świadectwa Jana Chrzciciela, które AŻ TRZECH Ewangelistów zamieściło!
Ignorują je CELOWO a jak już mogliście zobaczyć – ukazują w celach KŁAMLIWEJ PROPAGANDY-MANIPULACYJNEJ kompletnie nie związane wersety jak chociażby ten:

dowody_ziel4

 

Czyż nie jest to ABSURD na poparcie ich tezy “Chrztu WIARY”???????
Oczywiście wiary wodnej, która ROZPŁYWA SIĘ jak tylko skonfrontuje się ją z PRAWDĄ – CZYSTYM Słowem Bożym!

W takim razie czym jest ten Chrzest Duchem Świętym, który właśnie TYLKO Chrystus może ochrzcić?

Mogliście w moich artykułach dowiedzieć się czym jest bo chyba największym takim moim świadectwem było to gdy opisywałem mój CHRZEST W DUCHU a tym samym moje NOWONARODZENIE z Ducha Bożego – temu zielonoświątkowcowi.

Dokładnie wtedy się tak czułem jakbym został ZANURZONY – “baptizo” – w Duchu Świętym – Duchu Bożym i CAŁE MOJE ciało czyło TĄ MOC STWÓRCY – NIESPOTYKANĄ MIŁOŚĆ, ZROZUMIENIE ORAZ… PEŁNĄ AKCEPTACJĘ MOJEJ JUŻ MOGĘ NAPISAĆ ,NOWEJ OSOBOWOŚCI.

Choćbym chciał nie jestem w stanie Wam tego opisać i jedynie Wasze osobiste doznanie tego PRZEJŚCIA ZE ŚMIERCI DO ŻYCIA WIECZNEGO – pozwoli Wam to “ogarnąć”.

Niewątpliwie ów Chrystusowy Chrzest powinien odbyć się BEZ POŚREDNIKÓW – jedynie w relacji TY <–> Zbawiciel.
I najciekawsze jest to, że również ZWODZICIEL Derek Prince o tym mówi w tym wykładzie! Umieszczę na końcu artykułu ten wykład więc będziecie mogli na własne uszy to usłyszeć. Choć 90% tam jest herezji…

Nie mógłbym pominąć najważniejszego, że przecież Chrystus w Swoich przemówieniach i naukach mówi o nowonarodzeniu – bez którego człowiek nie może  wejść do Królestwa Niebieskiego.

Jest to jasny przekaz i zachęcam Was do sprawdzenia słów Chrystusa ze źródła jakim są 2 Apostolskie Ewangelie – Słowo Boże.

Przytoczę tu jeszcze przypomnienie jakie ja dałem świadectwo czym jest Chrzest i zapewne, że to nie jest WODNY – temu zielonoświątkowcowi:  (należy kliknąć na obrazek by się powiększył i będzie można przeczytać)

zielono_emaili_23_azielono_emaili_23_bzielono_emaili_23_c

 

Drodzy Czytelniczy uważam, że nie da rady JAŚNIEJ i przejrzyściej ukazać jak wygląda Chrzest DOSKONAŁEGO Nowego Prawa, który ukazuję już w kolejnym artykule.
Na chwilę obecną uważam temat za DOKOŃCZONY bo w JASNY i PRZEJRZYSTY sposób ukazałem go – bazując przede wszystkim na fundamencie SKAŁY – którą jest Chrystus i Jego Słowo Boże.

 

Ale mam jeszcze coś do skończenia…

Mianowicie chodzi mi o charyzmatyczne dary języków i inne rzeczy, którymi BUDUJĄ swój AUTORYTET protestancko-charyzmatyczne organizacje religijne.
Już wkrótce napiszę i w tej sprawie i zobaczymy czy SĄ PEWNI swoich darów czy rzeczywiście pochodzą od PRAWDZIWEGO Boga i czy rzeczywiście prowadzenie są Duchem Świętym na którego się tak powołują…

Wiem wszystko co mam napisać ale potrzebuje czasu i przede wszystkim pomocy Pana by to w mądry i przejrzysty sposób ukazać bo będzie ten MANIFEST tak naprawdę mocno obnażający charyzmatyczną INNĄ ewangelię jak te, które napisałem dotychczas.

Dziękuje Wam wszystkim za miłe słowa a tym, którzy jesteście oburzeni moim świadectwem jaki na blogu głoszę – ZAPRASZAM abyście mnie OBNAŻYLI i ukazali że KŁAMIĘ ale TYLKO w oparciu o Apostolskie Słowo Boże, które również i Wy przecież uznajecie za Święte Słowo Pana. Ukażcie NAWET TYLKO JEDNĄ HEREZJĘ MOJĄ.

Poniżej zamieszczam cały wykład Derek’a Prince’a, który już niebawem R O Z Ł O Ż Ę na K A W A Ł E C Z K I w oparciu o Słowo Boże by pokazać jeszcze bardziej jak bardzo ten apostoł SZATANA rozpowszechnia INNĄ ewangelię.

W tej pierwszej części początek jest oczywiście mn. PRZECIWKO MNIE – pokazując, ze moja Wiara jest MARTWA… To ten zielonoświątkowiec zrobił właśnie takie wprowadzenie do swojego guru od spraw wiary – Dereka Prince. Jesli widzieliście już wstęp to wykład, który nas interesuje zaczyna się od 3:57 minuty

Related Posts

10 Comments. Leave new

niedoskonały
23 czerwca 2015 05:20

Czytam ten artykuł już któryś raz z kolei i mam tylko jedno stwierdzenie – przywaliłeś z grubej rury. Ilość argumentów jest tak przytłaczająca, że raczej wątpię aby ktoś z “wielbicieli” chrztu wodnego to skomentował.
Szkoda tylko że nie dają się wyprowadzić z błędu.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
23 czerwca 2015 07:39

Krzysztof ciesze się, że tak to jest – PRAWDA zamyka usta to fakt. Ostatnio nawet na FB dyskutowałem z zielonoświątkowcem i miał mi ukazać, że się mylę to co mu przedstawiłem i…głucha cisza nastała. Z jednym dość konkretnym katolikiem to jużw ogóle – napisał mi jakieś herezje na moim profilu imiennym i mu odpisałem i od tej pory milczy… mimo, że mu się przypomniałem i mówił. że odpisze…. Taka cisza WSZĘDZIE… Ale jak ktoś nie zna Bibli i PRAWDY to oczywiście MAJĄ WSZYSTKO do powiedzenia – NA WSZYSTKO I O WSZYSTKIM – tacy mądrzy… 3m sięi do usłyszenia w niedzielę 😉

Odpowiedz
Andrzej KoDeR76
25 czerwca 2015 14:57

To świetny i piękny artykuł, jeden z najlepszych Rafale. Pozwoli zobaczyć ludziom, (szczególnie, tym których Bóg chce) czym tak naprawdę jest chrzest

Odpowiedz

“Odrodzenie nie dokonuje się za pomocą materialnego elementu wody i dlatego nie ma
ono związku z chrztem. Zarówno odrodzenie, jak i odnowienie są dziełem Ducha
Świętego”
“chrzest nie zawiera w sobie zbawczej mocy”
“to czysty symbolizm”
“Chrzest w wieku dorosłym, osoby która świadomie uwierzyła w Jezusa nie jest zabiegiem magicznym w którym zanurzenie i wypowiedzenie formuły daje jakieś cudowne własciwości i moce osobie chrzczonej”
“. Chrzest bowiem – tak jak już dowodziłem – nie zbawia bo czyni to dzieło dokonane przez Jezusa na Golgocie”
“Chrzest jest zewnętrznym obrazem lub
symbolem zbawienia”
To w skrócie wnioski – z moich badań na ten temat.

Jak ktoś chce jakieś dobre materiały o charyzmatycznych tych rzeczach -badałem temat – to piszcie –
marek.kajec@o2.pl

Odpowiedz

wzywam Was nawróceni módlcie sie za mnie bo upadam nie umiem być dobry .chyba

Odpowiedz
Rafał Kudrański
12 lipca 2015 09:45

Rysiek dasz radę,czytaj Słowo Boże i proś Pana o pomoc. My oczywiście ” swoje” zrobimy 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz

Rafale bardzo dobre opracowanie.Z Bogiem.

Odpowiedz

I tak wypełniło się Pismo, o tym, że na świat przyszedł Człowiek, Jezus Chrystus – Syn Boży, który chrzci Duchem Świętym, a ci co w niego uwierzyli mają żywot wieczny.
Jest to naprawdę ważny artykuł. Kochani polećcie go swoim znajomym, aby to zrozumieli. A nie obawiali się co będzie jak dziecko nie zostanie ochrzczone w jakiejś religii.
” Również ci co chodzą chwiejnie na skutek wina, zataczają się pod wpływem sycery.
Kapłan i prorok chodzą chwiejnie na skutek sycery, wino zawróciło im w głowie, zataczają się od sycery, chodzą jak błędni mając zwidzenia, potykając się gdy odbywają sądy.
Zaiste wszystkie stoły są pełne zwymiotowanych brudów, nie ma miejsca czystego.
KOGO TO CHCE UCZYĆ WIEDZY?
KOMU CHCE DAWAĆ NAUKĘ?
DZIECIOM LEDWO ODSTAWIONYM OD MLEKA,
NIEMOWLĘTOM ODSADZONYM OD PIERSI! Izajasza 28,7

Odpowiedz

Daje to do myślenia 🙂 Sprawę jeszcze planuję zbadać głębiej, ale chciałabym się podzielić (oczywiście w odniesieniu do tematu) swoim małym świadectwem. Zanim narodziłam się na nowo, byłam zaplątana w różne filozofie, w spirytyzm, reinkarnację, w świat astralny itd. Całe życie poszukiwałam Boga i Prawdy, ale swoimi drogami, jako że obserwując kształt i funkcjonowanie KK, do którego należałam na papierze, wydawało mi się jednym wielkim fałszem, Biblia i Jezus też były dla mnie pojęciami niemalże z bajek dla dzieci. Pewnego razu jednak podczas medytacji postanowiłam się modlić (aby nie modlić się do przypadkowych bożków, tytułowałam Boga “Stwórcą wszelkiego życia”). Jako że plan medytacyjny (duchowy) był dla mnie przejrzysty widziałam i słyszałam różne istoty, również te które mnie zwodziły, kusiły, często prowadziłam z nimi dialog. Po jakimś czasie modlitw, przyszedł punkt, w którym zdecydowałam się odrzucić wszystko w co wierzyłam i co mnie pętało, zacisnęłam zęby, oparłam się pokusom i powiedziałam: “Stwórco, nie chcę dłużej grzeszyć, wybieram ciebie i tylko ciebie, ukaż mi Prawdę”. Nagle zostałam w tej modlitwie medytacyjnej wyniesiona do góry w świetle i zobaczyłam Jezusa. Moje przekonania zderzyły się z tym objawieniem dość boleśnie, bo Jezus był ostatnią osobą jaką spodziewałam się ujrzeć. Obstawiałam bardziej, że zobaczę coś w rodzaju uniwersalnej energii. O chrześcijaństwie wiedziałam niewiele, była to dla mnie jedynie tradycja, liturgia kościelna, nigdy nie przysiadłam jakoś szczególnie nad Słowem Bożym. Jezus oznajmił mi, że jestem gotowa (dziś wiem że ta gotowość wiązała się z moją pokutą i odwróceniem od grzechu, z deklaracją, że wybieram Boga). Miejsce w którym się znajdowaliśmy przypominało mi polanę a nad nią świeciły miriady gwiazd. Usłyszałam, abym napiła się wody z rzeki życia (ta rzeka jawiła mi się jako strumyk płynący obok), a później poczułam jak coś zostaje na mnie “wylane”. Usłyszałam, że zostałam ochrzczona Duchem Bożym. Nie będę opisywała szczegółów, w każdym razie od tego wydarzenia, moje życie odmieniło się o 180 stopni. Dostałam nowe serce, to że Jezus jest moim Bogiem i Panem zostało w nim wyryte wiarą, chodziłam całymi dniami, płakałam, uwielbiałam Boga, odpychało mnie od grzechu. Każdy kto się narodził na nowo wie jakie to uczucie, jaki to dysonans w odniesieniu do starego życia. Byłam w takiej sytuacji, że o teologii wiedziałam tyle co o fizyce kwantowej (czyli nic). Do czego chcę nawiązać… Do tego, że nikt mnie wcześniej nie zanurzał w wodzie (pokropienie za niemowlęctwa, co nawet nie przypomina biblijnego, chrztu wodnego), nikt nie kładł też na mnie rąk i nie chrzcił mnie fizycznie Duchem (choć teraz uważam, że powinniśmy to robić, ale wierzę też, że ten kto świadomie odwraca się od grzechu i przyjmuje Boga, może otrzymać tę łaskę bez żadnych pośredników). Podałeś wiele przykładów i argumentów mówiących za tym, dlaczego chrzest wodny nie jest wymogiem zbawienia i w związku z własnymi przeżyciami zgadzam się z tym (choć jak mówię jeszcze mam zamiar przestudiować Słowo osobiście pod tym kątem). Zastanawia mnie między innymi ten fragment Jana: „Zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego” (J 3,5). Czy chodzi więc o zwykłą wodę, czy może o wodę życia, o której Jezus mówił samarytance, a którą interpretuje się jako Ducha św. ? Jeżeli tak, to dlaczego jest tu rozróżnienie: z wody i z Ducha? Pomyślałam o wodzie żywej, ponieważ na to zwrócił moją uwagę Jezus podczas mojego pierwszego spotkania z nim. Później gdy czytałam Pismo natrafiłam też na ten fragment: “I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka” (J 22:1). Zastanawia mnie czy to zrodzenie z wody, nie odbywa się na płaszczyźnie Królestwa Bożego. Są to oczywiście moje luźne przemyślenia, ale sądzę, że też warte zainteresowania. 🙂 Pozdrawiam!

Odpowiedz
Rafal Kudrański
18 czerwca 2016 13:30

Joanno świetny komentarz no i niesamowite świadectwo.
Ludziom, którzy nie narodzili się na nowo Twoje świadectwo nie będzie do końca zrozumiałe. Choć tym, którzy wierzą Słowu a co dopiero poznają Je – jak najbardziej powinno być realne o czym piszesz.
Jeśli chodzi o mnie to nie mam żadnych powodów by Tobie nie uwierzyć ponieważ Pan Jezus mi OSOBIŚCIE się dał poznać i OSOBIŚCIE mnie narodził na nowo. Od tego momentu moje życie się zmieniło i dlatego jestem tu gdzie jestem 🙂
Oczywiście nie potrzebował nasz Bóg i Zbawiciel LITERALNEJ wody by mnie ochrzcić a tym samym narodzić na nowo.

Odnośnie wody i PRAWDZIWEGO Chrztu Duchem Świętym napisałem, w kolejnym artykule – “PRAWDZIWY Chrzest Nowego Prawa” .

Muszę przyznać, że świetne spostrzeżenie z tą wodą życia wypływającą z tronu Bożego! 🙂
Przecież Pan Jezus chociażby Piłątowi odpowiedział, że JEGO Królestwo nie jest z tego świata więc ONO ISTNIEJE a my mamy PEWNOŚĆ ze Słowa Bożego, że rodząc się na nowo Z DUCHA BOŻEGO stajemy się już PEŁNOPRAWNYMI dziećmi Bożymi bo zrodzeni zostaliśmy nie z ciała mamy i taty lecz właśnie BEZPOŚREDNIO PRZEZ BOGA 🙂
I tym samym stajemy się JUŻ uczestnikami Królestwa Bożego.
A czy dotrwamy do końca by nie utracić “paszportu obywatela” Królestwa Bożego to już inna bajka i zależy TYLKO i WYŁĄCZNIE od nas samych.
Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za naprawdę WARTOŚCIOWE komentarze.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud
%d bloggers like this: